Uzaklık ilişkiyi bitirir mi?

Melis303030

Üye
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2023
444
139
Selam arkadaşlar,

2 yılı aşan ilişkim var. 29 yaşındayım. Uzaktan bir ilişki ama yaşadığım şehre yakın. Kendisi bu süre zarfında gelebildiği kadar, geldi yanıma. İşte yaşadığı sorunlardan dolayı 2 yıl için tayinini doğuya aldırdı. Kendisi de doğulu. 1.si İstanbul'a geleceğine söz verdi, zorunlu görev bitince. Yalnız ben oraya alışıp dönmemesinden korkuyorum. 2.si, o kadar bilet parasını verip sık sık buraya gelebileceğini düşünmüyorum. Bu görüşememek ilişkiyi bitirir mi?

Selam arkadaşlar,

2 yılı aşan ilişkim var. 29 yaşındayım. Uzaktan bir ilişki ama yaşadığım şehre yakın. Kendisi bu süre zarfında gelebildiği kadar, geldi yanıma. İşte yaşadığı sorunlardan dolayı 2 yıl için tayinini doğuya aldırdı. Kendisi de doğulu. 1.si İstanbul'a geleceğine söz verdi, zorunlu görev bitince. Yalnız ben oraya alışıp dönmemesinden korkuyorum. 2.si, o kadar bilet parasını verip sık sık buraya gelebileceğini düşünmüyorum. Bu görüşememek ilişkiyi bitirir mi?
Ben uzak ilişkiye karşıyım :) sen sürdürürsün sürdüremezsin orası muamma sen sürdürsen karşıdaki sürdürmeyebilir.
Hayat bu ne getirir bilinmez 🤷🏻‍♀️

Selam arkadaşlar,

Bititrir, gözden uzak olan gönülden uzak olur.

Selam arkadaşlar,

Uzak mesafe ilişkisi çok çok zordur. Yaşadığım için biliyorum .

Uzak mesafeden dolayı ayrılanlar da var, sabredip birkaç yıl sonra evlenen de... O yüzden ilişkinin bitip bitmeyeceği tamamen size bağlı. Normalde ne kadar jadar sıklıkla görüşüyordunuz? Farklı şehirlerdeyken ne kadar sıklıkla görüşebileceksiniz?

Selam arkadaşlar,

Bitirir canım. Sadece bilet de değil işlerin ciddiye binmesi de bitirir. Erkekler geçerli bir sebebi yoksa ve evlilik için aceleci davranmadıysa sonra da öyle gidiyor, çünkü alışıyorlar. Bir de yanlış anlama ama senin memleketin de Doğu'da değilse evlilikte biraz zorlanabilirsin. Eskiden bunun önemsiz olduğunu düşünüyordum ama bazen şehirlerin değişmesi bile insanı zorlayabiliyor. Başıma geldi bunlar o yüzden söylüyorum

1 senesi yakın 5 senesi ise uzak mesafe ilişkisi yürüttüğümüz 6 yıllık ilişki sonrası evlendik ve bana sorarsanız ASLA tavsiye etmem
Yürütme nedenimiz de aramızda fazla mesafe olmamasıydı. Misal ben marmaradayım o doğuda falan olsaydı yürümezdi bu kadar.
Maddi olarakta insana çok sorun oluyor. Buluşmak için zaman da lazım.

Olumlu bir hikaye benden gelsin o zaman. Ben Malatya'da eşim ise İstanbul'da yaşıyordu. 2 senelik birliktelikte çok sık bir araya geliyorduk dersem yalan olur ama fırsat oluştukça hep yan yanaydık günü birlik bile olsa. 2 senenin sonunda evlendik. Uzak mesafe bence her insanın başarabileceği bir ilişki türü değil. Zor ve yıpratıcı. Sevgilinize güveniniz tamsa neden olmasın. Ya da oldu diyelim eşinizin tayininin çıktığı yere uyum sağlamanız gerekecek. Gurbet bana çok zor gelmişti hala da zor geliyor mesela.

X