Uzamış Sarılık İçin Öneriniz Var mı?

NickimTam13Harf

...
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2012
10.611
6.976
42 günlük bebeğim var. Doğumunun ertesi günü sarılık başladı. İlk ölçümde bilirubin 12ydi, tedavi vermediler sadece emzirdim. Sonra 7ye düştü. İki hafta önce 6.4tü. 2 gün önce tekrar ölçüldü 6.8 çıktı. Kan hormon ve idrar tahlillerinde bir sıkıntı çıkmadı.

Bebeğimin sarılığı biran önce atlatması için emzirmekten başka önerileriniz var mı?

Teşekkürler şimdiden.

Hiçbir bilgim yok henüz ama hayırlı olsun demek istedim. Allah anali babalı büyütsun..inşallah en kisa zamanda iyileşir kuzucuk

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Nick benim başımdan geçmedi de normalde hastanede ışık altına yatırılıyor diye biliyorum doğum yapan arkadaşlarımdan.. Senin oğluşu neden yatırmadılar ışık altına..bir de bol bol emzirmek lazım tabi.

Allah bagislasin.
en buyuk caresi cok sık emzirmek.cunku vucuttan atilmasi icin cok cis ve kakasini yapmali.bazi dr lar mama ve su tavsiyesinde bulunur. Bazi anneler yanlis bir sekilde sekerli su derler.
ben 3 cocuguma da hic mama vermedim ama cok sık emzirdim.sadece 3-5 cay kasigi dr tavsiyesiyle su verdim.
sariliginiz cok yuksek degil benim ilk cocugumda cok uzun surmustu.gule gule buyutun.

Senin oğluşunu da sarılığını da yerim :KK70:

Başka diyecek bişi yok, ok tşk bye aro :KK70:

pencere önüne güneş alan yerde yatırın bol bol emzirin değerler çok yüksek olmadığı için ışına gerek görmemişlerdir.
geçmiş olsun atlatır inşallah kısa zamanda.
sağlıkla büyütün bebeğinizi.

Değer yüksek bi değer değil. Aksine gayet iyi düşüş göstermiş. Testlerde de bi sıkıntı yoksa endişe edilecek bir durum yok demektir, yavaş yavaş kendi kendine azalacaktır, bol bol emzirin, ,gule gule büyütün bebeginizi..

Benim de bebegim 50 gunluk aynen sariligi uzun surdu 1aylikken degerimiz 7 cikmisti en son doktor bol bol emzirmenin disinda gunduz gunes isigi aksam florasan isigi tavsiye etmisti soylediklerini uyguladik bitti sariligi Allah bagislasin:nazar:

geçmiş olsun.
tek bildiğim yeni doğan bebekler 2-3 saat gece-gündüz uyuyorsa uyandırılarak emzirilmesi gerekiyor.
emzirmeden yaklaşık 5-10 dakika kadar sonra uykuya geçiyorlar,uyumasın emsin diye ayaklarıyla oynamanız gerekiyor.
bunları sizde biliyorsunuzdur sanırım ama yine de paylaştım geçmiş olsun.

Değerleriniz hiç yüksek değil ki, bizim en son12 ye düşmüştü, tekrar tahlil bile yapmadılar... 16,5 kadar çıkıp üç kere fototerapi aldığımız halde... 10 gün sonra üç aylık olacağız... Dr mu takip edelim dedi?

NİC GÜLE GÜLE BÜYÜT YAVRUNU:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
GÜNEŞ IŞIĞI İYİ GELİYOR GÜNDÜZ BALKONA ÇIKAR
BOL BOL PORTBEBEYE KOY GÜNEŞLENSİN:)))))))

tek tek alıntılayamadım hepinize teşekkür ederim cevaplarınız için.

Nick benim başımdan geçmedi de normalde hastanede ışık altına yatırılıyor diye biliyorum doğum yapan arkadaşlarımdan.. Senin oğluşu neden yatırmadılar ışık altına..bir de bol bol emzirmek lazım tabi.
15 üzerini ışın tedavisine alıyorlar canım.
Allah bagislasin.
en buyuk caresi cok sık emzirmek.cunku vucuttan atilmasi icin cok cis ve kakasini yapmali.bazi dr lar mama ve su tavsiyesinde bulunur. Bazi anneler yanlis bir sekilde sekerli su derler.
ben 3 cocuguma da hic mama vermedim ama cok sık emzirdim.sadece 3-5 cay kasigi dr tavsiyesiyle su verdim.
sariliginiz cok yuksek degil benim ilk cocugumda cok uzun surmustu.gule gule buyutun.
Bugünden itibaren su vermeye başlıycam, şekerli suyu öneren doktorlar da var aslında vermek istiyorum bende.
Senin oğluşunu da sarılığını da yerim :KK70:

Başka diyecek bişi yok, ok tşk bye aro :KK70:
Öpüyorum seni kokulu kokulu :)
Değerleriniz hiç yüksek değil ki, bizim en son12 ye düşmüştü, tekrar tahlil bile yapmadılar... 16,5 kadar çıkıp üç kere fototerapi aldığımız halde... 10 gün sonra üç aylık olacağız... Dr mu takip edelim dedi?
Değerlerimiz yüksek değil ama tamamen de geçmiyor. Ben muayene için gidiyorum doktora, o da hemen sarılığına bakalım diyor. 1 hafta sonra tekrar gel dedi ama gitmiycem
NİC GÜLE GÜLE BÜYÜT YAVRUNU:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
GÜNEŞ IŞIĞI İYİ GELİYOR GÜNDÜZ BALKONA ÇIKAR
BOL BOL PORTBEBEYE KOY GÜNEŞLENSİN:)))))))
Güneşe çıkarcam ama öğlen güneşi balkonuma vurmuyor, bide bebeğimin üstünü açacak kadar sıcak gelmiyor hava.
Teşekkürler bu arada iyi dileklerin için.

Bugünden itibaren su vermeye başlıycam, şekerli suyu öneren doktorlar da var aslında vermek istiyorum bende.

Değerlerimiz yüksek değil ama tamamen de geçmiyor. Ben muayene için gidiyorum doktora, o da hemen sarılığına bakalım diyor. 1 hafta sonra tekrar gel dedi ama gitmiycem

Güneşe çıkarcam ama öğlen güneşi balkonuma vurmuyor, bide bebeğimin üstünü açacak kadar sıcak gelmiyor hava.

Anladım o zaman çok önemli değil kendi kendine geçer mantığı.
Ben de sarılıkla mücadele eden arkadaşlarımdan biliyorum bol bol emziriyorlardı.

canım öncelikle geçmiş olsun benimde bir kızım var ikinciside yolda inşallah hepsi sağlıcakla büyüsünler aynı sorunu bende ilk kızımda yaşadım annem ananem şekerli su ver dediler ama ben 1 ay direttim vermemek için hergün hastaneye gitmekten ve bebeğimden kan almalarından gına gelmiştir tamam dedim verecem şekerli suyu ne zaman vermeye başladım sarılığımız bitti şükür. zaten verdiğin iki çay kaşığı şimdi nasip ederse hemen verecem önceden hep bu şekilde yapııyorlarmış biraz geçmişede bakmak durumundayız yani

birde ilk kızım olmadan önce okadar dergi kitap okudumki anlatamam ama hiçbirindeki hiç bir yöntem tutmadı emin ol. en son geldim büyüklerin dediklerine şimdi tamamen oluruna bırakacam herşeyi çok dayatmamak gerekiyormuş onu anladım şimdiden şifalar diliyorum kib.:KK49:

benim bebeğim de 49 günlük
doktor test bile yapmaya gerek duymadı hafif sarılığı olduğu için ama uzadı sarılığı hafifte olsa..bol bol emziriyorum bende
ilk çocuğum daha sarıydı süt sarısı olmuştu..mama ile düzeldi

Belki bizim de öyle yavaş düştü... 20 günlükken 12 ydi, bir ayı geçti misafir gelmişti, hala sarı biraz demişlerdi.. Bizim dr, bir kere düşmüşse bir daha korkma demişti, 50 günlükken de iyi geçmiş dedi, sadece muayene sırasında... Dr ların hangisi dahadoğru insan şaşırıyor, aynı hastanede üç dr vardı, üçü de ayrı tedavi uyguluyordu yenidoğan sarılığı için... Hangi hasta hangi dr anlıyordum artık...

Sarılık değerine baktıktan sonra bir tedavi uyguluyor mu peki, ya da zararı var mıymış?insanın içi gidiyor kan verirken, allah yardımcın oldun.. Geçmiş olsun...

Cnm benim başıma geldi oğlumun 2 ay gecmedi bi dunya test yaptılar temiz çıkınca doktorumuz anne sütüne bağladı bazı bebikletde olurmuş sağlıkla büyüt bebeğini endişelenme tatlım

sana bi analık gelmiş bir ağırlık çökmüş
benim oğlum sarılık olmuştu senin değerlerle hastaneye yatmıştı
sarılığı atlatması 2 ayı bulmuştu suratı gerçekten enteresan bir renkteydi
bizde mesela sarı değil kırmızı tülbent örtüp dua okurlar sonucta cocuk sarılıgı atlattı sımdı karpuz gıbı yanakları :)

X