Salata Tarifi UzmaN'dan ''Patatesli Kısır'' Tarifi (Resimli)

UzmaN

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2007
5.078
10
Pratik ve bir o kadar lezzetli:) 5 çayında aile bireylerine yada misafirlere güzel bir sunum..

Garnitür olarak,çoban salata,turşu yada sumaklı kuru soğan piyazı önerimdir..

Köftelik ince bulguru,kaynamış su ile ıslatıp,patatesleri haşlamak gerekli..

5 veya 6 Adet Patates
1 Su Bardağı Köftelik İnce Bulgur
Bir Adet Kuru Soğan
Yarım Limon
Bir Çorba Kaşığı Domates Salçası
Bir Tatlı Kaşığı Kırmızı Toz Biber,Pul Biber ve Tuz
Yarım Çay Bardağı Sıvı Yağ
Bir Tutam Maydonoz ve 3 Dal Taze Soğan

Patatesler düdüklü tencere yardımı ile haşlanır..
Bir su bardağı,köftelik ince buldur ise bir kaba alınır ve kaynar su ile ıslatılıp,yumşaması sağlanır..
Islatılan ince bulgur ve haşlanmiş patatesler aynı kapta,bir tatlı kaşığı tuz ilave edilerek yoğrulur.
Bir tavada bir adet kuru soğan ince ince kıyıldıktan sonra,sıvı yağ eklenerek sotelenmeye bırakılır.
Soğanlar renk değiştirmeye yakın,domates salçası,kırmızı toz biber ve isteğe bağlı kırmızı pul biber ilave edilip,yoğrulan köfteli karışıma eklenir ve yeniden yoğrulur.
Yarım limon sıkıldıktan sonra,ince ince kıyılmış maydonoz ve taze soğanların yeşil kısımları karışıma eklenir ve son yoğurma işi yapılır.
Son aşamada patatesli kısırımızı avuç içinde köfte şekli vererek,tabakta sunuma hazılanır.
Patatesli kısır tabağı, çoban salata ve turşu garnitürleri ile zenginleştirilir..
Afiyet olsun...
pic0003k.jpg

pic0004c.jpg

pic0005.jpg

pic0006w.jpg

lllllu.jpg

90171425.jpg

Kadınlar Kulübü Yemek Tarifleri :nazar:

Son düzenleme:
lllllu.jpg

Arkadaşlar ben tarifimin içine taze soğan da yazdım fakat,yukarda görülen sunumda malsef taze soğan yok..:1no2:pazardan almayı unutmuşum ama bu benim bugün Patatesli Kısır yapmamı engellemedi..a.s

Denemenizi ve afiyetle yemenizi öneriyorum..
Şimdiden afiyet,bal,şeker olsun,evinizden bereket hiçbir zaman eksilmesin..

Sevgiler:asigim:

gecenin su saatinde bu fotoraflar eklenir mi ya.... cokacimcoook
süper süper görünüyor...
ellerine, emegine saglik canim...

valla süper gözüküyor gece gece insanı yoldan çıkarırsınız
hayır gözümde yemiyo gidip acı biber yiyim bari
elleriniz dert görmesin sizinde bereketiniz bol olsun

çok güzel görünüyor,cumartesi gelecek olan misafirlerim için mutlaka yapıcam,teşekkür:)))

çok nefis görünüyor
ellerinize sağlık

Teşekkürler arkadaşım,senin de diline sağlık..yerimseniben

gecenin su saatinde bu fotoraflar eklenir mi ya.... cokacimcoook
süper süper görünüyor...
ellerine, emegine saglik canim...

Ne yapalım iki çocukla ancak fotoları gece ekleyebildim.a.s Senin de diline sağlık canım..

valla süper gözüküyor gece gece insanı yoldan çıkarırsınız
hayır gözümde yemiyo gidip acı biber yiyim bari
elleriniz dert görmesin sizinde bereketiniz bol olsun

Yapımı kolay,zamandan çalmayan bir tariftir..Ben pratik ve evde olan malzemelerden oluşan tarifleri çok daha seviyorum..
Sizin de dilinize sağlık,sevgiler..

çok güzel görünüyor,cumartesi gelecek olan misafirlerim için mutlaka yapıcam,teşekkür:)))

Hımmm bu güzel haber işte..Misafirler için ideal inanın ki..Üstelik doyurucu ve göze hitap da ediyor..Mutlaka yapmalısınız..Benim gün arkadaşlarım ve misafirlerim en az bir kere bu kısırın tadına bakmışlardır..
Şimdiden ellerinize sağlık..Afiyet olsun..

Vay vicdansız kadın, boğazından nasıl geçti bilmem:smiley-cool:

Offf cokacimcoook sürümde sişmesin bi yerim

Amirim yapmışsın yine yapacağını :ağzı şapur şupur üye şeysi:Ellerine sağlık ilk fırsatta hatta bu akşam denemeyi düşünüyorum alkisalkisalkis

Neden gördüm ben şimdi bunu:çok üzgünüm:
al işte yine canım çekti
ben de de maşallah barekallan,bir boğaz var akıllara zarar..
Ellerine emeğine yüreğine sağlık,hakiki UzmanımŞeniz
Ben de yapüccüm munne munneeesüprizzzzz

öğle yemeği yanına yaptım çokta lezzetli oldu ..biraz acılı olunca daha güzel oluyor..
eline koluna sağlık canım..teşekkürler..

Vay vicdansız kadın, boğazından nasıl geçti bilmem:smiley-cool:

Valla öyle bir geçti ki lokum gibi..Boğazıma ne takıldı ne de yutkundum..Löp löp yuttum kuzu kapama..naniknanik

Offf cokacimcoook sürümde sişmesin bi yerim

Amirim yapmışsın yine yapacağını :ağzı şapur şupur üye şeysi:Ellerine sağlık ilk fırsatta hatta bu akşam denemeyi düşünüyorum alkisalkisalkis

Dene dene ama dikkat et parmaklarını yeme..Onlar forumda lazım bana..:jeyyar:

Neden gördüm ben şimdi bunu:çok üzgünüm:
al işte yine canım çekti
ben de de maşallah barekallan,bir boğaz var akıllara zarar..
Ellerine emeğine yüreğine sağlık,hakiki UzmanımŞeniz
Ben de yapüccüm munne munneeesüprizzzzz

Yap tabi bir de foto ekle canım..Senin de dillerine sağlık...Şeniz

ellerine sağlık cnm olsa da yesek şimdi ımmmmmmm cnm çekti

Olsa da yesek demeyin bir daha fotolu tarif vermem..Sonra içimden tutuyor canım çekti diye yazan arkadaşlarımı görünce..:teselli: Senin de diline sağlık arkadaşım,afiyet,bal,şeker,löp löp et olsun..a.s

süper cnm elleine sağlık maaşallah nefis gözüküyo

Sağol tatlım afiyetler olsun.yerimseniben

öğle yemeği yanına yaptım çokta lezzetli oldu ..biraz acılı olunca daha güzel oluyor..
eline koluna sağlık canım..teşekkürler..

Aaa çok güzel,beğenmene sevindim.. Biraz değil ben bol acılı yaparım..Acı turşular,acı pul biberler..Tarfimide gayet acı benim,aynı fikirdeyim acı olunca daha bir iştahlı yiyor insan..
Seninde dillerine sağlık tatlım,afiyet olsun..Şeniz

ayy nefs bu tarz şeleri pek severimm..yanındaki turşu ve salatada nefis duruodu.. ellerine sağlık pratik bişeyde :))

canım ellerine sağlık yaptım denedim vede afiyetle sana teşekkür ede ede yedimmmm
kızlar gerçekten süper bişey hepinize tavsiye ederimmmm

gerçekten süper gözüküyor işteyim akşam oldu acıkmışım zaten canım çekti ellerine sağlık

ay cok ilgimi cekti buda ya ben kisiri kizima hamileyken alisdim ve sevdim ondan önce agzima sokmazdim
bu bide patatesli nasilda harika görünüyo ya
ellerinize saglik

X