Uzun bir konu olacak

Sofiasofia

Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2023
802
925
30
Herkese merhaba öncelikle uzun anlatıcam. Çünkü detay vermem gerekiyor. Öncelikle eşimin mesleğinden kazancı çok çok iyi bununla başlamak istiyorum çünkü bence tüm sorunlar bundan kaynaklanıyor. Bu kazancının baya iyi olduğu işe başlayalı seneler oluyor, ve benle evlenmeden önce küçük bir kasabada ailesiyle yaşıyordu. Ve benimle tanışmadan önce hep ailesine harcamış çünkü yıllarca ekonomik zorluklar çekmişler neyse hep yardımcı olmuş eve beyaz eşyadan tutun yeni bir ek mutfak yaptırmış, bahçelerinde cafeleri var oraya tuvalet yaptırmış, hesap cüzdanını onlara bırakırmış, hani sayamayacagım kadar sey yapmış anne babası ve kardesine. Biz tanısınca elinde parası kalmamıştı ve yeniden calısması gerekiyordu, hatta öyle ki bir ihtiyacı olunca arkadasından borç çekmesi gerekmişti, sonra sonra biz tanısınca çalıştı toparladı ve biz evlendik. Ben ekonomik olarak cok destek olamadım bi tek ceyizim vardı sag olsun evdeki esyaları her seyi o aldı. Borçla. Dugun yapmayalım pahalı olursa dedim, tamam kazanıyor ama inanın zorluklarla kazanıyor üzüldüm ama ailesi istedi diye düğünde yaptık ama olaylar burda patlamaya basladı, ailesi illa ki para harcadı harcamadu demiyorum ama toplasan 2022 gibi bir senede 15 bin falan harcadılar ,hani o da kendi yol paraları biraz eve aldıkları küçük seyler biraz da misafir geldi onları karsıladılar o kadar. Hepsi o. Dugun salonundan tutun bilezige kadar esim aldı. Esime o donem bunu sorun etmedim sonucta bize alıyordu aslında hiç sorun etmemiştim ama zamanla bazı seyler garip gelmeye basladı. Evet belki esimin para kazancı iyiydi ama sürekli bir işi yok dönemlik calısıyor ve cok zor kazanıyor o parayı. Ne biliyim hani ona da yazık kredi ceker bi sekilde en azından bi bilezik alırdım gelinime diye düşünüyorum. Bu arada içinizden aa ne kadar bilezik meraklısı lütfen demeyin inanın düğün olmasın paramız gitmesin yazık kutlama yapalım geçelim dedim ailesi ısrar etti ama bilezik takmadılar biraz ilginç değil mi. Neyse ben bunları yine dert etmedim, fakat ben bundan aylar önce bir kayıp yaşadım çok yakınından bi aile üyemi kaybettim, ve esim uzaktayken herkes dedi ki tek kalma git esinin ailesi sana kucak acar. Actılar da, hani asla kötü davranmadılar, eşimin annesi hele nasıl degerli bir kadın anlatamam. Hani zaten o yuzden bu anlattıklarım da bana koyuyo cunku cıdden yurekten seviyorum bu kadını. Neyse geldim burda kalmaya basladım 3 ya da 4 ay oldu esim de uzakta. Neyse yasarken dikkatimi ceken seyler oldu, sorunlar oldu. Biraz ücra bir yerdeyiz, cok detaya girmeden bahsedeyim eşimin kardeşi araba kullanmayı bildiği için kayınvalidemle beni merkezde işim oldugu içib (ki cidden önemli bi işim oluyordu merkezde burasını bilseniz yeterli) getir götür yapmaya basladı. Ben de esime ben gideyim dedim kendi evimize burada yük olucam dedim. Esim hayır kal dedi. Yalnız olma. Ama bu süre zarfında benim merkezde işlerim cıktı e ehliyet yok taksi desen inanılmaz yazar ben el mahkum gidip gelirken artık bana karsı eşimin kardeşi gıcık olmaya basladı. Belki de zaten gıcıktı. Habire sinirli yoruluyor ya da sert konusuyordu, ben de merkeze baglı olmam durumunda kaldım bir kurum yuzunden kendi sehrime gidemedim kısaca. Yani anlayacağınız mecbur kaldım, neyse zaten ordan bana karsı ayıplar yasanmaya baslandı sabrettim ama bunlar olurken esimin annesi 22 23 yasında oglu, bence ona böyle davranma demedi bence cunku ona ne zaman sanki beni sevmiyor desem beni susturdu hayır öyle deme dedi. Bir de eşimin bu evde dükkan ve cafelerinde kendi yaptıgı çok fazla sey de var. Emegı cok. Ama geldim geleli kimse hiç bahsetmez. Hep biz yaptık ettik derler. Bi annesi söyler. Onun dısında araba aldık kredi ile onlar kredi cekti basta eşime söyledim kendimiz çekelim diye ama dinlemedi daha uyguna geliyor diye onlara çektirdi, biz ödüyoruz ama onlar bir ara habire biz aldık kim kime bu devirde böyle alıyor falan dediler yanımda bozuldum ama yine bi sey demedim sustum. Dedim sonucta yardım ettiler ama bi yanım bi yerlerde hata var diyordu. Bu arada burada kalırken bol bol alışveriş yaptım, elektrik faturasını bile ilk geldiğimde verdim. Ki gitmeden de yine vericem. Cunku kimseye yük olmak istemiyorum. Hani oysa burda dükkan ya da kafede esimin de hakkı var rahat rahat yiyip içmeliyken kardeşi hep sanki bunların bile alttan lafını yaptı. Diyeceksin niye kalıyosun mecbur kaldım işte beni baglagan bi sebep çıkardık merkeze, sukur ki bugun o bitti. Artık evime gidebilirim birkaç güne gidicem Her neyse bugun asıl olay patladı işte. Cunku giderken merkeze araba bozuldu, o öve öve bitirmedikleri biz aldık dedikleri araba, ve ben mutluydum son kez merkeze gidiyordum bitecekti sondu artık kimseye yük olmayacagım dedim. Oysa ne acı dimi eşim neler neler yapmış, ben onlara sıgınmısım onlara her merkeze gidişimizde mahcup hissettim kimse de demedi hayır tabii yaparız diye. Neyse sonra bugün onlar konusurken birden kulak misafiri oldum ve dürüst olayım dinlemeye de devam ettim cunku duymak istedim işte. Sevilmiyorsam bile bilmek istedim. Eşimin kardeşi bana çenesi durmuyor dedi bir yerde. Evet bazen cok konusurum ama genelde yolda giderken hep susarım rahatsız etmem kimseyi. Sonra babası da abisi de bozulduğu için eşimi suçladı durdu baktırmadı diye, bir de bazen para bozduruyor 3 ün 4 in lafını yapıyor dedi, benim ona verdiğim 200 lirayı ödemedi peynir mi ne ymiş. İşte baya arabayı da abisini de bizi de gömdü ve ne acı ki anne babası sustular. Sadece sustular. Demediler abin sana bize neler yaptı 200 ün lafını yapma. Ben elim ayagım titredi eşimi aradım böyle böyle dedim. Direkt zaten sorgulamadan inandı biliyor asla yalan atmam ya da doldurmam, o da vay be diyip şok oldu. Biz şaşkınız. Yani cidden bu belki her ailede oluyordur ama niye kendimi berbat hissediyorum ya, hani biliyorum misafirliğim çok uzadı ama cidden bunları hak ettikmi biz neyi yanlış yaptık sizce

Son düzenleme:
sizin hakkınızda çenesi durmuyor demiler (ki siz de çok konuştuğunuzu kabul diyorsunuz), eşinizin arabanın bakımını yaptırmadan sızlanmış ve sizin için eli sıkı demiş. eee; bunlar yüzünden mi sizin eliniz ayağınız kesildi eşiniz vay be deyip şoke oldu. gizlice kapı dinlediğinize değmeyecek küçük aile dedikoduları sızlanışları... bence eşinizin ailesine bileniyorsunuz, eşinizi de bilemek için yok yere olay yaratıyorsunuz.

sizin hakkınızda çenesi durmuyor demiler (ki siz de çok konuştuğunuzu kabul diyorsunuz), eşinizin arabanın bakımını yaptırmadan sızlanmış ve sizin için eli sıkı demiş. eee; bunlar yüzünden mi sizin eliniz ayağınız kesildi eşiniz vay be deyip şoke oldu. gizlice kapı dinlediğinize değmeyecek küçük aile dedikoduları sızlanışları... bence eşinizin ailesine bileniyorsunuz, eşinizi de bilemek için yok yere olay yaratıyorsunuz.
Hiç size en zor zamanınızda maddi manevi yardımcı olan birinin arkasından 200 liramı vermedi dediniz mi. Ve bu kardeşiniz oldu mu. Teşekkürler sorum bu kadar.

Ben fazla büyüttüğünüzü düşünüyorum. Milletin yapısı böyle nankör diye siz neden kendinizi hırpalıyorsunuz? Bu kadar üzülmenizin kime faydası var?

Birde sizde sanki kocanızın yaptıklarını anlatsınlar, pohpohlasınlar gibi birşey hissettim anlatışınızdan. Bu tamamen hissiyat yanlışta olabilir. Bu beklentiye girdiyseniz bu da sizin yanlışınız. Eşiniz buna takılsın bırakın.

Ben fazla büyüttüğünüzü düşünüyorum. Milletin yapısı böyle nankör diye siz neden kendinizi hırpalıyorsunuz? Bu kadar üzülmenizin kime faydası var?

Birde sizde sanki kocanızın yaptıklarını anlatsınlar, pohpohlasınlar gibi birşey hissettim anlatışınızdan. Bu tamamen hissiyat yanlışta olabilir. Bu beklentiye girdiyseniz bu da sizin yanlışınız. Eşiniz buna takılsın bırakın.
Yorumunuz için yine de teşekkür ederim de ağladım durdum. Annemi kaybettim. Burada cidden sevilmek istedim. Paranın söz konusu olması beni çok üzüyor. Tabii ki eşimi övsünler övmüyorlarsa da en azınsan bana böyle hissettirmesinler isterdim. Yine de teşekkürler

Belki de cidden ben kötü biriyim ve öyleysem dışardan öyle duruyorsa söyleyin sorun yok kendimi suçlayacagım cunku kendime kızacagım

Yorumunuz için yine de teşekkür ederim de ağladım durdum. Annemi kaybettim. Burada cidden sevilmek istedim. Paranın söz konusu olması beni çok üzüyor. Tabii ki eşimi övsünler övmüyorlarsa da en azınsan bana böyle hissettirmesinler isterdim. Yine de teşekkürler
Başınız sağolsun. Hassasiyetiniz sebebiyle belki bu kadar dertlenmişsinizdir. Hayal kırıklığına uğramış hissetmeniz bundan olabilir. Keşke hissettirmeselermiş ama olmuş ve gerçekten bu kadar hırpalanacak birşey yok. Gidersiniz evinize, mesafenizini koyarsınız üzen kişilere olur biter.

Eşiniz ailesine yaptıysa eminim ki ailesi de eşinize yapmıştır. İlla maddi olmak zorunda değil. Bu konularda tek taraflı düşünülmesine ben karşıyım daha doğrusu yapılan iyilikler övülmüyor diye sorun haline getirilmesine karşıyım. İlla sorun ise eşiniz sorun etsin ve bundan sonra ona göre davransın.

Başınız sağolsun. Hassasiyetiniz sebebiyle belki bu kadar dertlenmişsinizdir. Hayal kırıklığına uğramış hissetmeniz bundan olabilir. Keşke hissettirmeselermiş ama olmuş ve gerçekten bu kadar hırpalanacak birşey yok. Gidersiniz evinize, mesafenizini koyarsınız üzen kişilere olur biter.

Eşiniz ailesine yaptıysa eminim ki ailesi de eşinize yapmıştır. İlla maddi olmak zorunda değil. Bu konularda tek taraflı düşünülmesine ben karşıyım daha doğrusu yapılan iyilikler övülmüyor diye sorun haline getirilmesine karşıyım. İlla sorun ise eşiniz sorun etsin ve bundan sonra ona göre davransın.
Teşekkürler kendime objektif bir şekilde bakmaya çalışacağım sag olun

Belki de cidden ben kötü biriyim ve öyleysem dışardan öyle duruyorsa söyleyin sorun yok kendimi suçlayacagım cunku kendime kızacagım
Canım değilsin tam tersi çok bi iyi insan olduğunu hissettim hassassın burcun ne bu arada. Seni anlıyorum eşin onlara çok yapmış ama kardeşi aynı hassasiyette değil herkes bir değil malesef kardeş bile olunsa inan bu . Sen de normal olarak uzulmussun buna onun yapısına ver geç 🥰 bu arada çok sevdiğim birini kaybettim demiştin bu kişi annen mi

Durup durup cafe de cafe.
Sizden öncesi sizi bağlamaz ki ama🙄
Eşinizin maddi olarak hakkı gasp edildiyse bırakın da eşiniz çözsün.
Ben olsam hemen arayıp eşime durumu anlatmazdım.

Yüz yüze biraz kırgın olduğumu söyler mesafeli olmak istiyorum der geçerdim.

Durup durup cafe de cafe.
Sizden öncesi sizi bağlamaz ki ama🙄
Eşinizin maddi olarak hakkı gasp edildiyse bırakın da eşiniz çözsün.
Ben olsam hemen arayıp eşime durumu anlatmazdım.

Yüz yüze biraz kırgın olduğumu söyler mesafeli olmak istiyorum der geçerdim.
Zaten fazlasıyla üzdüm onu. Bencil davrandım. İnanın olumsuz yorumlara bile açığım, çünkü bazen insan kendini dışardan göremiyor. Sadece neden cafe diye vurguladım cunku esim calısıp benden ayrı kalıyor hani onun ailesinin evine geldiğimde en azından bu kadar emek vermiş birinin eşi bunlara maruz kalmamalı diye düşünüyorum, neden bu kadar tepki çektim çok mu fazla maddiyatçı durdum lütfen dürüst olun, kendimi sorguluyorum her şeyi sorguluyorum cunku

Zaten fazlasıyla üzdüm onu. Bencil davrandım. İnanın olumsuz yorumlara bile açığım, çünkü bazen insan kendini dışardan göremiyor. Sadece neden cafe diye vurguladım cunku esim calısıp benden ayrı kalıyor hani onun ailesinin evine geldiğimde en azından bu kadar emek vermiş birinin eşi bunlara maruz kalmamalı diye düşünüyorum, neden bu kadar tepki çektim çok mu fazla maddiyatçı durdum lütfen dürüst olun, kendimi sorguluyorum her şeyi sorguluyorum cunku
Para konularına,paraya değer vermeyen ve insanlardan maddi beklentiniz olmadığını hissettirmeye çalışırken cafe vurgunuzun fazla olması çelişti diyeyim.

Yani anlıyorum sizi ama bırakın aralarındaki her türlü sorunu çözsünler.Eşimle ailesi arasına girmem.Dahil kesinlikle olmam.O da benim ailemle arama girmez.Çok kişisel çok özel konular.

Ha direkt sizi bağlayan ya da sizi de kapsayan mevzular içinde dediğim gibi paldır küldür eşinizi arayıp böyle böyle oldu o bunu dedi bu şunu demedi demek bence fevri ve yersiz.

Bu bir araya geldiğinizde sohbet havasında konuşulabilirdi.Ben öyle yapardım şahsen.Senin ailen sen tabiki istediğin sıklıkla görüşüp konuşabilirsin ama benden bunu bekleme ben sınır çizmek istiyorum ve anlayış bekliyorum senden de diyebilirdiniz.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Canım değilsin tam tersi çok bi iyi insan olduğunu hissettim hassassın burcun ne bu arada. Seni anlıyorum eşin onlara çok yapmış ama kardeşi aynı hassasiyette değil herkes bir değil malesef kardeş bile olunsa inan bu . Sen de normal olarak uzulmussun buna onun yapısına ver geç 🥰 bu arada çok sevdiğim birini kaybettim demiştin bu kişi annen mi
Burcum boğa, ya böyle biraz takıntılı ve hassasım belki de. Teşekkür ederim güzel yorumun için annemi kaybettim evet, bu anlattıklarında bende de hatalar var biliyorum

Para konularına,paraya değer vermeyen ve insanlardan maddi beklentiniz olmadığını hissettirmeye çalışırken cafe vurgunuzun fazla olması çelişti diyeyim.

Yani anlıyorum sizi ama bırakın aralarındaki her türlü sorunu çözsünler.Eşimle ailesi arasına girmem.Dahil kesinlikle olmam.O da benim ailemle arama girmez.Çok kişisel çok özel konular.

Ha direkt sizi bağlayan ya da sizi de kapsayan mevzular içinde dediğim gibi paldır küldür eşinizi arayıp böyle böyle oldu o bunu dedi bu şunu demedi demek bence fevri ve yersiz.

Bu bir araya geldiğinizde sohbet havasında konuşulabilirdi.Ben öyle yapardım şahsen.Senin ailen sen tabiki istediğin sıklıkla görüşüp konuşabilirsin ama benden bunu bekleme ben sınır çizmek istiyorum ve anlayış bekliyorum senden de diyebilirdiniz.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Oldunuz tabii ki, zaten farklı fikirler duymak için açtım sağ olun var olun

Anlatiminiz da hani kelimesini çok kullanmanıza takıldım açıkçası.
Sürekli bu şekilde bu konuyu konuştuğunuzu, düşündüğünüzü,takıntı yaptığınızı düşündürdü bana.
Sürekli tarif etmek istemenizden kaynaklı galiba.
Konunuz için arkadaşlar söylemiş zaten evlilik öncesi aile ve ekonomik ilişkileri olmuş bitmiş,çoğu ailede illaki oluyor zaten.
Cafe alınmış,araba alınmış,ev yapılmış ama bunlar geçmiş.
Evet sağolsun oğlumuz,abim yaptı denilebilir ama demezlerse de sorun yok.
Eşinize anlatmanızı gereksiz buldum ileride konusu açılır belki konuşulur diye düşünüyorum.
Başınız sağolsun çok üzüldüm büyük kayıp yaşamışsiniz duygusal boşluk,ihtiyaç,yakınlık istemeniz çok normal.

Anlatiminiz da hani kelimesini çok kullanmanıza takıldım açıkçası.
Sürekli bu şekilde bu konuyu konuştuğunuzu, düşündüğünüzü,takıntı yaptığınızı düşündürdü bana.
Sürekli tarif etmek istemenizden kaynaklı galiba.
Konunuz için arkadaşlar söylemiş zaten evlilik öncesi aile ve ekonomik ilişkileri olmuş bitmiş,çoğu ailede illaki oluyor zaten.
Cafe alınmış,araba alınmış,ev yapılmış ama bunlar geçmiş.
Evet sağolsun oğlumuz,abim yaptı denilebilir ama demezlerse de sorun yok.
Eşinize anlatmanızı gereksiz buldum ileride konusu açılır belki konuşulur diye düşünüyorum.
Başınız sağolsun çok üzüldüm büyük kayıp yaşamışsiniz duygusal boşluk,ihtiyaç,yakınlık istemeniz çok normal.
Yorumunuz için zaman ayırdığınız için teşekkür ederim, dışardan genel olarak böyle duruyorsa vardır bi sebebi sanırım

X