Uzun bir konu olacak

Eşiniz kontrat usulü ya şehir dışına, ya ülke dışına, ya denize çıkıyor diye düşünüyorum. Eşinizin ailesinin yanına gitmenizin (uzun süreli, tabiiki kısa ziyaretlerden bahsetmiyorum) hatta kendi ailenizin yanında bile tüm bu süre zarfinda kalmanizin mantıklı olmadığını düşünüyorum. Ne olursa olsun sıkıntılar çıkar, kendi evinizde yaşamaliydiniz (devlet dairesi işim vardi gibi birşeyden bahsetmişsiniz keşke kendi şehrinizde halletseydiniz). Eşinizin siz evlenmeden ailesine yaptığı yardımlarda sizin söz hakkınız yoktur. O para döner dönmez, iyilikler karşılık bulur bulmaz, bu eşiniz ile ailesi arasındadır bence.

Eşiniz kontrat usulü ya şehir dışına, ya ülke dışına, ya denize çıkıyor diye düşünüyorum. Eşinizin ailesinin yanına gitmenizin (uzun süreli, tabiiki kısa ziyaretlerden bahsetmiyorum) hatta kendi ailenizin yanında bile tüm bu süre zarfinda kalmanizin mantıklı olmadığını düşünüyorum. Ne olursa olsun sıkıntılar çıkar, kendi evinizde yaşamaliydiniz (devlet dairesi işim vardi gibi birşeyden bahsetmişsiniz keşke kendi şehrinizde halletseydiniz). Eşinizin siz evlenmeden ailesine yaptığı yardımlarda sizin söz hakkınız yoktur. O para döner dönmez, iyilikler karşılık bulur bulmaz, bu eşiniz ile ailesi arasındadır bence.
Güçlü olup kendi evimde yaşamalıydım haklısınız. Sanırım bu yorum tüm yorumlardan daha fazla katıldıgım bir yorum oldu. Ve diğer konularda haklısınız cok burnumu soktum. Yorumunuz için teşekkür ederim benim için önemliydi

lki de cidden ben kötü biriyim ve öyleysem dışardan öyle duruyorsa söyleyin sorun yok kendimi suçlayacagım cunku kendime kızacagım
Ben sizin kötü biri olduğunuzu düşünmedim.
Ama dışarıdan çok detaycı görünüyorsunuz.
Yapılanı unutmuyorsunuz ki unutmaniz sizin için çok iyi olur.
Hassas olabilirsiniz bu sizi zorlar sürekli sıkıntı yaşarsınız bence daha güçlü kadın olun 🌸
Herkes hassas değil ince düşünmüyor o yüzden kendi rahatınızi,eşinizle ilişkinizi sağlam tütün yeterli.
Birde zorunlu haller dışında evinizde kalın evet kaybınız olmuş bir daha yaşamazsınız inşallah ama evinizde kalın.

Güçlü olup kendi evimde yaşamalıydım haklısınız. Sanırım bu yorum tüm yorumlardan daha fazla katıldıgım bir yorum oldu. Ve diğer konularda haklısınız cok burnumu soktum. Yorumunuz için teşekkür ederim benim için önemliydi
Estağfurullah, iyi geceler 🙏

Bacım anladık eşin ailesine maddi destekte bulunmuş 388393 kere yazmana gerek yoktu anladık yani. Napsın lar elini ayağını mı öpsünler seni pohpohlasınlar mı eşin bekarken onlara destek olduysa bundan sana ne? Hayır insancıklar bir şey de yapmamış kendi kendine tribe girmişsin.

Bacım anladık eşin ailesine maddi destekte bulunmuş 388393 kere yazmana gerek yoktu anladık yani. Napsın lar elini ayağını mı öpsünler seni pohpohlasınlar mı eşin bekarken onlara destek olduysa bundan sana ne? Hayır insancıklar bir şey de yapmamış kendi kendine tribe girmişsin.
Biraz fazla vurgulamışım ben de fark ettim.

Biraz mı? Her cümleni eşim şunu bunu yaptı diye bitirmişsin. 😂
Neyse burda vurgulaman önemli değil de minnet etmelerini beklediğin için fazla beklentiye girmişsin aileden. Sorun edebileceğin Bi davranışları olmamış halbuki.
Minnet etmelerini beklemiyorum aslında, sadece bize araba almadılar bunun havasını atıyolar kredi çektiler diye ya da aynı araba bozulunca birden kötülüyorlar, arkadan abisi için 200 lira mi vermedi diyor. 200 ya? Hani kardeşiniz var mı bilmiyorum sizin arkanızdan cimri demeye getirse ve aileniz sussa ablanla ilgili öyle deme demese. Zorunuza gitmez mi niye bir Allahın kulu bana hak vermedi. Evet biliyorum ben de burnumu sokmamalıydım haddinden fazla evlerinde kaldım. Biliyorum hatalarım var. Ama bu saygısızlıkları hak etmedik ki. Kimsenin minnetini istemiyorum ama arkadan resmen eşime cimri diyor oysa eşim her gün arar sorar bi şeyleri olsa ilk biz koşarız. Sizce bunlar samimi mi lütfen bana ön yargılı olmadan bi yerime koyun kendinizi, evet belki maddiyata vurgum cok oldu ben de hatalıyım ama gidip eşime asla ailesini kötülemedim ki hep sustum büyütmemek içn ama diyorum ki hayat işim düştü onlara tek kaldım annesiz kaldım, bir ayda 5 5 gün merkeze götürüyorlar diye azarlandım, ya da yoruldum tarzı konuşmalar. Bin pişmanım buraya geldiğime. Ama olan oldu

Başınız sağolsun öncelikle sabır diliyorum. Kimse öz aile yerini tutmaz. Büyük beklentileriniz var. Ne de olsa yabancısınız. Uzun misafirlik yapmanız sorun. Çünkü çok sevdiğiniz insan bile olsa uzun süre misafir olsa bıktırır. Yaptığı her şey göze batar. Sizde de asıl sorun uzun süre orada kalmanız. Haliyle göze batmışsınız. Boşuna kızmayın onlara. Her yere tadıyla gidip gelin. Yük olmayın. Uzun kalırsanız böyle tatsızlıklar da oluyor.

Biz yaptık dediğiniz her şeyi eşiniz bekarken yapmış, sizi ilgilendiren bir şey yok burada.
Zaman zaman herkes her şeyden şikayet edebilir bu normal ama sizin dinleyip sonra eşinize bunu söylemeniz hoş değil.
Misafirliğiniz çok uzamış zaten. Evinize dönmeniz daha iyi

Eşiniz yardım etti diye çok benlenti oluşmuş sizde ama bu sizi ilğilendirmez. Sonuçta eşiniz evlenmeden önce ailesiyle olan ilişkisi bundan sonraki kısım eşinizi ilğilendirir. Siz zannetmişsiniz ki eşiniz yardım etti diye size iyi davranıp, herşeyinizi koşup yapıp, hiç ses etmesinler evet bu olur ama saygı çerçevesinde görüşen, mesafeli ilişkilerde olur. Siz hem misafirlik süresini aşmışsınız, çok uzun bir kalış kusura bakmayın ama ne olursa olsun orası başkasının evi, başkasının düzeni ve yaşam biçimleri var. Bu yüzden boşu boşuna kendinizi kurmayın misafirlik uzamış, demekki onlarda misafirlik uzadıkça artık kendilerine konuşmayı, eleştiri yapmayı hak görmüşler, demekki artık bazı davranışlarınızdan rahatsız oluyorlar, bence kendi evinize dönme vakti gelmiş.

Kimsenin evinde sağlık, deprem vb durum olmadikca o kadar uzun kalınmaz.Bence hiç kalınmaz da hadi yurdum yapiskanligi diyelim. Nesiniz siz 5 yaşında çocuk mu yalnız kalamiyorsunuz?

Kimsenin evinde sağlık, deprem vb durum olmadikca o kadar uzun kalınmaz.Bence hiç kalınmaz da hadi yurdum yapiskanligi diyelim. Nesiniz siz 5 yaşında çocuk mu yalnız kalamiyorsunuz?
Kimsenin evi dediğiniz eşimin ailesinin evi ve annemi kaybettim. Annesini kaybedince insan güçsüz hissediyor büyük konuşmayın lütfen.

Neden beni anlayan çok az kadın arkadaşımın olduğunu bu yorumlardan sonra anlıyorum, beni anlamaya çalışan tavsiye verenlere teşekkürler diğerlerine de bi şey demiyorum.

Kimsenin evi dediğiniz eşimin ailesinin evi ve annemi kaybettim. Annesini kaybedince insan güçsüz hissediyor büyük konuşmayın lütfen.
Başınız sagolsun. 1 hafta kal hadi bilemedin 2 hafta kal ay nedir? Kokarsiniz bu işin kuralı bu.
Bir konu aciyorsun. Sonra sana karşıt gorusleri kafanda acaba mi diye sorgulacagina neden az arkadaşım var anladım diyorsun. Hehe hepimiz kötü, anlayışsıziz. Kaynin haklı bile olabilir orda da aynı tavrı gosterdiysen.

Başınız sagolsun. 1 hafta kal hadi bilemedin 2 hafta kal ay nedir? Kokarsiniz bu işin kuralı bu.
Bir konu aciyorsun. Sonra sana karşıt gorusleri kafanda acaba mi diye sorgulacagina neden az arkadaşım var anladım diyorsun. Hehe hepimiz kötü, anlayışsıziz. Kaynin haklı bile olabilir orda da aynı tavrı gosterdiysen.
Hanımefendi. Yorumlarda kendimi eleştirdiğimi zaten görebilirsiniz. Neden misafirliği uzadıgımi da konuda yazdım hatta istemeden kaldım burada yoksa asla kimseyi rahatsız etmezdim. Ki cidden eleştirilmeye açıktım. Hiç yalnız kalmaya korktugunuz berbat hissettiginiz bi dönem olmadı mı, annem dısında kimsem yoktu kardesim bile. Onlar ailem olur onlarda iyileşirim diye dusundum eşimde tek kalma dedi. Ama beni tanımadan yurdum yapıskanlıgı diyorsunuz, ben burada cidden üzülüyorum sizi tanımıyorum beni tanımıyosunuz ama cidden yapıskan mı oldum diye üzülüyorum. Lütfen yorum yaparken bu kadar acımasız olmayın

X