Uzun kemiklerde kısalık ve su fazlalığı

Berrahanim

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Mart 2020
5
24
32
Değerli hanımlar, bu başlıkla ilgili tüm konuları okudum gibi lakin benim sorunum farklı gibi geldi. Ben eşimin hesabından yazıyorum. Kullanıcı adımızda nasip olurda doğarsa kızımızın ismi.

Eşim 31 haftalık hamile, uzun kemiklerde 3 haftalık gerilik görünüyor, su fazlalığı var. Ölçümlerde şeker normal çıktı. Bu durumun akondroplazi olabileceği söylendi. Takip eden doktorla birlikte alanında uzman 3 ayrı doktora gittik, birisi kesin konuştu diğer ikisi ihtimal dahilinde dedi. Hatta bir doktor göğüs gelişimi de olmamış gibi ve akciğer sorunu da olabilir dedi. Kalp ve diğer organlar normal.

Eşim perişan oldu moral olsun diye burada yazdıklarınızı okutuyorum bir nebze de olsa morali düzeliyor. Bu süreci yaşayanlar var, neticeleri ile birlikte bilgi verirseniz sevinirim. Eşimin daha fazla yıpranmasını istemiyorum, şu an tek yapabileceğim ona moral vermek. Şimdiden ilginiz için teşekkür eder sağlıklı evlatlarımız olmasını temenni ederim..
 

Berrahanim

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Mart 2020
5
24
32
Kızımız doğdu ve şu an 9 haftalık, uzun kemiklerde görünür bir kısalık var ve başı haftasıyla orantılı olduğu için büyük duruyor ama hacettepe de ki doktorumuz Hasan Tolga Çelik normal olabileceğini ve aksilik olmazsa uzayacağını bu şekilde hastasının olduğunu söyledi gerçekten çok değerli, bilgili ve moral odaklı bir Dr, ilk genetik testte birşey çıkmadı, tabi süreç devam ediyor, psikolojinizi bozmayın bu sürecin tek ilacı mutlu ve umutlu kalabilmek, Rabbim evlatlarımıza sağlık sıhhat ve afiyet versin..