Uzun protokol ve 2.tüp bebek denemesi Lucrin ve saizen ile merhaba 🙏

Babyonline

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2017
135
167
36
Herkese merhaba öncelikle geçmiş olsun umarım emekleriniz boşa çıkmaz ve çok çok güzel haberler alırsınız 🙏♥️
Benim hikayeme gelirsek yaş 35 ve 2. tüp bebek denemem. İlkinde kısa protokol uygulandı ve sonuç negatif.
Bu 2. denemem ve bu sefer uzun protokol dendi. Süreç ilkine göre daha uzun ve yıpratıcı olsa da umarım sonuç istediğim gibi olur. Halihazırda bu süreçte olan ya da geçirmiş olanlar varsa adetten sonraki süreci paylaşırsa çok sevinirim. Ön görüşmede Eylül ayında lucrin ve Saizen vuruldum birer adet . Şu an Saizen ile bir boş bir dolu kendim evde iğneye devam ediyorum. 15 Kasım 2022 adetli kontrolüne gideceğim ve kalan iğnelerim planlanacak dozları ile beraber. İnşallah bu kadar emeğe hayırlısıyla sonuçta güzel olur 🙏

Merhaba aynı yaştayız benimde ilk deneme taze transfer ve olumsuz.. şimdi saizen ile uzun protokoldeyiz bugün 4.saizenimi vuruldum.. adet ile sürece başlayacağız sanırım.. sizin nasıl gidiyor yumurta gelişimine bir faydası olmuş mu ilacin?

Herkese merhaba öncelikle geçmiş olsun umarım emekleriniz boşa çıkmaz ve çok çok güzel haberler alırsınız 🙏♥️
Benim hikayeme gelirsek yaş 35 ve 2. tüp bebek denemem. İlkinde kısa protokol uygulandı ve sonuç negatif.
Bu 2. denemem ve bu sefer uzun protokol dendi. Süreç ilkine göre daha uzun ve yıpratıcı olsa da umarım sonuç istediğim gibi olur. Halihazırda bu süreçte olan ya da geçirmiş olanlar varsa adetten sonraki süreci paylaşırsa çok sevinirim. Ön görüşmede Eylül ayında lucrin ve Saizen vuruldum birer adet . Şu an Saizen ile bir boş bir dolu kendim evde iğneye devam ediyorum. 15 Kasım 2022 adetli kontrolüne gideceğim ve kalan iğnelerim planlanacak dozları ile beraber. İnşallah bu kadar emeğe hayırlısıyla sonuçta güzel olur 🙏
Uzun protokolün Amacı nedir?

Rahmi yormadan ve yumurtaların hızlı birden büyümesini önleyerek rahmi ve Yumurtaları en kaliteli hale getirebilmek. Herkese uygulanmıyor hikaye belirliyor.

Merhaba aynı yaştayız benimde ilk deneme taze transfer ve olumsuz.. şimdi saizen ile uzun protokoldeyiz bugün 4.saizenimi vuruldum.. adet ile sürece başlayacağız sanırım.. sizin nasıl gidiyor yumurta gelişimine bir faydası olmuş mu ilacin?
Az önce kontrolden geldiim 11 folikül harika dedi doktorum çok iyi dedi tabi kaliteside önemli

Çok güzel inşallah dolu ve kaliteli yumurtalar olur :) amh kaçtı sizin? İlk tedavi de kaç yumurta toplanmıştı acaba?
İnşallah ya benim yumurtalarda sıkıntı yok eşim azospermi tese dokusu kullanıcaz . Yaş 35 1.77 amh.
İlk tedavide 12 yumurta toplandı 8 tanesi çok iyi kalite döllenmeye hazır 4 tanesi tam olgunlaşmamıştı.

İnşallah ya benim yumurtalarda sıkıntı yok eşim azospermi tese dokusu kullanıcaz . Yaş 35 1.77 amh.
İlk tedavide 12 yumurta toplandı 8 tanesi çok iyi kalite döllenmeye hazır 4 tanesi tam olgunlaşmamıştı.
Yumurta sayınız ve kalitesi çok güzel maşallah.. Saizene neden ihtiyaç duydu ki acaba doktorunuz.. amh düşük kişilerde kullanıyorlar diye biliyorum... benim amh 0.89 yumurta sayımda az olduğu için başladık ilaca..

Teşekkürler.operasyon geçirdim polip alındı belki ondandır.
Merhaba öncelikle geçmiş olsun minik mucizenize Allahım vasıtasıyla kavuşmayı nasip eder. Sağlıklı hayırlı evlatlarımız olur.

Benim de bu kez tedavi şeklim uzun prokol uygulanacak ve merak ediyorum nasıl ilerleyecek neler yapılacak bilmiyorum.
Adet oplmadan gonopetyl ile başlandı adetimin 2. günü kontrole gidicem.

Merhabalar;
Hayırlı olsun inşallah Rabbim güzel sağlıklı gebelik geçirip evlatlarını kucağına alırsın.
Benim bugün kontrol günümdü çok şükür ilaçlara iğnelere devam edeceğim.
Gonapeptyl ile devam ediyordum şimdi ilave olarak Meriofert ve Saizen ile devam ediyorum.
3. tedavimde kısa protokol uygulanmıştı
1. tanesi kimyasal olarak sonuçlandı.
4. tedavi uzun protokol uygulanıyor daha önce hiç böyle tedavi şekli uygulanmamıştı acaba bu tedavinin olumlu yanı var mı ?

Bu ilaçları da daha önce kullanmamıştım.

Deneyimlerinizi bizimle paylaşırsanız sevinirim.

Herşey çok güzel olsun.

Merhabalar;
Hayırlı olsun inşallah Rabbim güzel sağlıklı gebelik geçirip evlatlarını kucağına alırsın.
Benim bugün kontrol günümdü çok şükür ilaçlara iğnelere devam edeceğim.
Gonapeptyl ile devam ediyordum şimdi ilave olarak Meriofert ve Saizen ile devam ediyorum.
3. tedavimde kısa protokol uygulanmıştı
1. tanesi kimyasal olarak sonuçlandı.
4. tedavi uzun protokol uygulanıyor daha önce hiç böyle tedavi şekli uygulanmamıştı acaba bu tedavinin olumlu yanı var mı ?

Bu ilaçları da daha önce kullanmamıştım.

Deneyimlerinizi bizimle paylaşırsanız sevinirim.

Herşey çok güzel olsun.
Merhaba öncelikle tedaviniz hayırlı olsun.ben dün hamile olduğumu öğrendim şükürler olsun ve uzun protokolün çok etkisi olduğunu düşünüyorum 👍 rahmi ve bedeni yormadan yapılıyor herşey . Çok şükür hamileyim🙏👍🤗

Merhaba öncelikle tedaviniz hayırlı olsun.ben dün hamile olduğumu öğrendim şükürler olsun ve uzun protokolün çok etkisi olduğunu düşünüyorum 👍 rahmi ve bedeni yormadan yapılıyor herşey . Çok şükür hamileyim🙏👍🤗
oh maşallah Rabbim tez vakitte sağlıkla kucağına almayı nasip etsin. Herşey çok güzel geçsin.

Sağlıkla,huzurla,kolayca bebeğinizi kucağınıza alın inşallah🙏
Bende uzun protokol yaptıracağım en mantıklı ve emin adımlarla ilerleyen bir yöntem gibi geldi bana..

Sağlıkla,huzurla,kolayca bebeğinizi kucağınıza alın inşallah🙏
Bende uzun protokol yaptıracağım en mantıklı ve emin adımlarla ilerleyen bir yöntem gibi geldi bana..
inşallah hayırlısı olur kişiye özel uygulanıyor geçmişinize bakıp dr ona göre bir yol izliyor herşey hakkımızda güzel olsun.

Merhaba. Öncelikle güzel olumlu sonuçlar almanızı dilerim 🌸
Bende kasımda bi opu işlemim oldu 11 yumurtadan 1 tane ancak embriyo oluştu 4. Gün kalitesindeydi ocakta transfer oldum ancak maalesef tutmadı. Yumurta kalitesi sorunu yaşayan biriyim bende sanırımm. Rezervlerimde az. Sizin durumunuzla çok benzer olduğu için yazmak istedim. Daha çok taze olduğu için görüşmeye gitmedim ama uzun protokol de yavaş bi şekilde bi kaç ayda mı yumurtaları olgunlaştırıyorlar sizinki nasıl oluyor kişiye özel demişsiniz ama bi sormak istedim 😇

X