UZUN ZAMAN SONRA...

Siteye ne zaman girsem acaba ne oldugu dediğim tek konu sizinkiydi. İyiki geldiniz hepsini tek tek okumuştum. Ben biraz duygusal yönden bakacağım, bilmiyorum katılan olur katılmayan olur. Ama gerçek aşk çok zor bulunan bir şey. Yemin ederim öyle. İnsan bir kere buldu mu bence ölse bırakmamalı. Bence gidin, belki bu süreç birbirinizin değerini daha iyi anlamanız içindi. Şuan bilsem olacak ben dünyanın öteki ucuna bile giderim. Bence lütfen şans verin kendinize ve ona ve bize de yazın bu hikayeyi kaçırmak istemiyorum.

Ah şu sosyal medya! Ah şu insandaki merak duygusu!.. Bence sizi engelleyen biri için kalkıp oralara gitmeyin. Şimdi uzaktan hoş geliyordur belki eski nişanlınızın paylaşımları ama yaklaştığınızda eminim ki canınız yanacak. Geleceğinize odaklanın. Eğer izin vermeseydi, dengeyi kurabilseydi 3. Kişiler aranıza dahil olmazdı. Kusuru bittikten sonra hep başkalarına atmak bana göre hatalarını kabullenmemek adına yapılan en iyi savunma silahı... Bu arada her şeyi yaşayan sizsiniz, eski konularınızı bilmiyorum. O yüzden yine de siz bilirsiniz elbette...

Biraz baktım konularınıza da sakınnnn diyorum sakın gitmeyin. Seven adam “10 gün bıraktı gitti, annesinin sözünü dinledi” gibi gerekçelerle sevdiği kadından vazgeçmez. Daha başından yorulmuş -ki hayat çok uzun ve ne yorgunluklarla mücadele ediyor insan- bir şehirden başka şehire gidilmez bu adamla. Hep senden gider sonunda bir bakarsın sen kalmamışsın.. Eski nişanlınız ne istediğini bile bilmiyor!.. Sizin için hiç mücadele etmemiş hemen ayrılabilmiş siz onun için savaşırken. O yüzden sosyal medyanı kapat gerekirse kendini durdur ve bu adam için gitme.

Konularını hatırlıyorum, barışmak için ne kadar didinmiştin de istememişti sende bunları hatırla olur mu ? Hem bir kere daha gitmiştin barışır gibi olmuştunuz sonra yine seni engelleyip kaçmıştı..
Güçlü bir bayansın, daha iyilerine layıksın, sevgi bir gün tükeniyor inan..

Konularınızı okudum anladığım şu ikiniz de süper giden ilişkinizi ailelerinizin ağzına bakarak bozmuşsunuz. Kaç yaşında insanlarız artık aileler sembolik karışmalı bazı şeylere. Mesela çoğu kavganızdan haberi bile olmamalı iki tarafın da. Ama siz çok işin içine sokmuşsunuz ve onlar sa fazla karışmış. Bu saatten sonra bu yıpranmaları aşamazsınız ama yine de gitmek isterseniz içinizde ukte kalmasın gidin. Ama eğer tekrar bir ilişkiye başlarsanız büyük sorunlar hariç ne karşı tarafın ailesini karıştırın be kendi ailenizi. Umarım çok mutlu olursunuz ve doğru kararlar alırsınız.

Benim fikrim gitmeyin tekrar baslayacaksa bile bu iliski boyle olmasin biraz dengesiz gibi de geldi bana ex kisisi ama ask baska bisey sadece zamana birakin ama bi hamlede bulunmayin derim

Uye oldum ve ilk mesajimi size yaziyorum
Bence gitmeyin gereksiz yere kendinizi uzeceksiniz
Bir de gorusmeyi kabul etmezse hepten pisman olursunuz gittiginize
Eski konularinizi okumadim ama araya aileler girmisse sonu olmayan bir yolda bos yere bir adin atmis olursunuz eger giderseniz.

Bence de gitmemelisin. Istanbula geldiginde gorusseniz neyse ama gitmen cok sacma olur. Ve adam kesin der yani benim icin geldi beni unutmadi vs... O zaman icinden boyle birsey gecmis sen yaz konusmayi bslat. Sadece o zaman yaptigin sey mantikli olur

İstanbula geldiginde seninle yuzyuze gorusmek icin elinden geleni yapar senden beklemezdi herhalde. Aslinda bir adimda senden bekliyor cunku barissan neyin nasil olacagini oda bilmiyor. Dogu gorevinde oldugu icin psikolojisi bozuk ve gecmise ozlem duyuyor yalniz hissediyor kendini orda. Ama diger onemli bir sey var ki araya zaman girince ask sevgi baglilik ve ona olan inancinda zaman asimina ugruyor malesef ve eskisi gibi olamiyor. Ayrilirken yuzyuze konusup tam net bi sekilde bitirmemis miydiniz acaba? bi yarim kalmislik var sanki konusulmadan dargin sekilde? Ama engelini kaldirip tekrar engellemeside garip klasik akrep gizemlilikleri :)

Ha birde şu iş yerindeki muhendis arkadasla ne oldu? Bu arada bastan sona tum konularini okudum. Cok cetrefilli zamanlar gecirmişsiniz ama en zor zamanda da yarim birakilmişsin adamin cok sevip ölüp bitiyor kelimeleri yaptiklariyla çelişmiş. Bu nasil bur ruh hali nasil bir psikolojidir? Aslinda bana kalirsa sirf onun ailesi yuzunden bence bişeyler olmamiş dövmene, ojene tesetturlu olmadigin halde nişan tesetturu giydirilmene dini nikah yapilip yarim birakilmaya hep ailesi sebep olmuş. Dini nikahin olmuştu bu durumda evlenmiş boşanmiş mi oluyorsun onuda anlamadim hoş biz gavur izmirliler cok anlamayiz :) ama şu saatten sonra oluru yok artik o aşamayi coktan geçmişsiniz. En son kalkip gitmiştin onun yanina ama ne oldu sonuc yine husran. Ozledin tabi haklisin belki gecmise ozlem var oyle sevmeyi sevilmeyi ozledin ama o kişi yok artik. Gitsen ne olacak 2 aglayip sarilip ozlem giderip ozel biseyler yasayip doneceksin devami gelmeyince yine uzuleceksin. Kaldi ki ist a geldi cok istese supriz yapip karsina bile cikabilirdi.

Merhaba tekrar :)
Bütün yorumları tek tek değerlendirerek okudum. Bazı arkadaşların hatırladığı şeyleri unutmuş olmama ve şuan gitmeye karşı duyduğum arzuyu anlayamadım kızdım kendime..
Evet düğününe 1 ay kala, gelinliğe kadar her şey hazırken bırakıp gidilen, bütün yalvarma ve uğraşlara rağmen bütün kapılar yüzüne kapanan, ve şuan aylardır sessizliğini koruyup hayatına devam ettiği için - eski Nişanlı tarafından kafası karıştırılmaya çalışan ve buna her defasına kanan - zaafı olan o kadın benim.

Eski Nişanlım çok güzel bir adamdır, kötü niyet ile bir şey yaptığını hiçbir zaman düşünmedim düşünmüyorum lakin şu kafa karışıklığı beni de çok korkutuyor. Evet çok fazla acı çektim, yaklaşık 5 ay işe gidemedim. Dört duvar arasında, kurduğum yuvada bir başıma kaldım ama hala akıllanmadım sanırım.
Biliyorum ki oraya gitsem, bir arkadaşın dediği gibi iki sarılıp üzülüp hasret giderip geri döneceğim, geri engelleyecek, yine aylarca etkisinden kurtulamayacağım. Bir ihtimalde, gidersem belki de artık ona karşı bir şu hissetmediğimi anlayıp döneceğim.

İşin açığı, gidiş uçak biletimi aldım. Ama iptal edeceğim sanırım. Çünkü şuan o kadar gereksiz geliyor ki gitmek, vakit ayırmak, uğraşmak.
Konu, onun buna değip değmemesi değil. Kesinlikle değer. Ama gerekte var mı emin değilim..
Aslında tek isteğim, madem yakıp yıkıp gitti ve bütün çağrılarıma cevapsız kaldı; keşke böyle ufak uğraşlara kaçamaklara gerek duymasa, ya da artık ben onu takip etmeyi bıraksam..

Çok karmakarışığım. Umarım vakit ayırıp yazdığınız yorumlara ufakta olsa cevap verebilmişimdir.
Düşünmediğim farklı noktalara değinmiş olmanız beni mutlu etti.
Ve yine umarım bu kez kendimi üzmeden bir karar alabilirim!

O adamın yerine kendimi 2 sn koyup düşündüm benim için istanbuldan doğuya doğum günümde aniden pasta ile gelen eski nişanlımı görsem ben neymisim der havama +1000 katar hızımı alamazdım sanirim kendimi birsey sanardim acik diyim daha argo yazılıyor da iste ban yemek istemiyorum.

Kendinize bunu yapmayın gerçekten gitmekle hata yapacaksiniz seviyorsa istanbula gelince adım atardi.

Böyle ucuz numaralar ile aklinizi karıştıran bir tıp olmuştu hayatımda ve ben sizin gibi için içimi yiyip ilk adım atardım hep sonuç ne mi o vurdum duymaz olduğu için ayrıldık 6 ay araması sormadı merak etmedi taki nisanlandigimi duyunca etekleri tutuştu ağladı sen nisanlanamazsin evlenemezsin beni seviyordun ben cok emindim diyip yine rol yaptı gercekmiydi evet gerçekti sevdiğinden değil vicdan azapligindan...

Kendine bu kötülüğü yapma tek diyebileceğim bu.

X