UZUN ZAMAN SONRA...

Adam sizi görmek isteseydi İstanbul a gelince arardı
Bence sadece kafanızı karıştırmak istemiş
Bence gitmemelisiniz

Git.neden icinden geleni yapmayacaksin ki
Ben gitmek istedigim her zaman gittim.kalmak istediğimde kaldim
Icimden ne geliyorsa yaptim.bence git

Gidersen büyük bir hata yaparsın. Yazacak çok şey var, zaten ortada aslında adamın ne yaptığı, yapmaya çalıştığı. Vakti zamanında hayatımda böyle biri olmuştu, kafasına göre kendini hatırlatmaya çalışır, konuşmak istiyor da cesareti yokmuş izlenimi verirdi. Hiç ciddiye almadım gel-gitli hallerini. Ciddiye alsam yıllarca uzar da uzar ve sonunda yine elimde kocaman bir sıfır ve kalp kırıklığıyla kalırdım.
Gitsen seni sevdiğini, özlediğini söylese ve hatta tekrar başlayalım dese bile 1 ayı bulmaz hayatından çıkması. Psikoloji de bu rahatsızlığın adı vardır mutlaka ama denk gelmedim.

adam istanbula gelince konu sahibini aramış görüşmek istemiş olsa hadi son bir kez içinden geleni yap git denir de belli ki bu özlem ve görüşme isteği tek taraflı

O istanbula geldiğinde seni aramış, görüşmek istemiş olsaydı ve sen gitmemiş, pişman olmuş olsaydın bence de git olurdu benim yorumum. Ama istanbula gelip aramamış, bir engellemiş, bir engeli kaldırmış. Çok dengesiz ve ne istediğini bilmiyor gibi geldi bana,sen oraya gitsen, sana ne tepki vereceği bile meçhul, görüşmeyebilir bile. Ben bir adım atmak istiyorum diyorsan, doğum gününde mesaj at o zaman. O da gerçekten istiyorsa, mesajından cesaret alıp devamını getirecek mi bakalım.

İnsanoglunun dogasinda vazgecilememezlik durtusu diye birsey var bence olmasin ama vazgecmesinde bugun bir kiz veya erkek hoslanmadigi acik acik reddettigi birini baskasiyla gorse hafif bir burukluk yasiyor e istemiyordun diyorsun olsun diyor egomu sarsiliyor o begenilme duygusunun sönüsümü hirpaliyor bilinmez

Sizde de disardan bakinca durum bu geliyor bana ara ara yoklama kendini hatirlatma hala bendemi acaba meraki
Siz sevgililik asamasini gecmis evlilikten donmustunuz bu noktadaki bir iliskinin istedigini net ifade edemeyecegini dusunmuyorum ben net olarak karsina cikipta cok pismanim bir umudumuz varmi birdaha denesekmi demediyse o bahsettigim ara ara yoklamadir

Gitmeye gelince ayni seyleri tekrar yasama olasiliginiz yuksek denemek istiyorum aynisi olursa basedebilirim bununla aklimda kalacagina yasayip goreyim diyorsaniz gidin hayat kisa

Yok kaldiramam cok hirpalanirim diyorsaniz bulasmayin boylece takili kalmakta insanin kendi hayatindan calar zaman en kiymetli sey

Hakkinizda hayirlisi

Eski konularınada baktım biraz ailesiyle aylarca görüşmemiş hatta sana anne baba kardeş yalan tek gerçek sensin demiş bir insan bu kişi zamanında ailesini nasıl kolay sildiyse görmediyse senide o kadar kolay silmiş ve seninlede aylarca görüşmemiş tek gerçek sen felan değilsin beni sver söle böle diye kendini kandırma bence yepyeni bi hayat kur kendine bu dengesizliklerle sadece mutsuz olursun.. anne baba hakkı bilmeyen insan ilerde eşi olacak kişinin hakkını hiç bilmez!

Gitmeyin lütfen, sizinle görüşmek için çaba göstermeyen birine emeğinizi ve zamanınızı harcamayın derim. Orada sizinle görüşmezse kendinize daha çok kızarsınız, zaten yeterince incitmiş bari siz kendinizi incitmeyin.

Bence gitmelisin. Belliki ikinizinde içinde kalmış bişeyler var. Git ve son noktayı koymuş ol iyi veya kötü yönde olur bilemem ama en azından içinde kalmamış olur. Gittim hataydi bitti diyebilirsin gidersen. Ama gitmezsen hep aklında olacak. İyi yönde de bakmak lazım belkide bıçok şey duzelecek, iyi olacak. Olmazsa bile gitmediğin icin keşke demektense gittiğin için keşke demek daha az acı verir gibi

gitmeyin ..keşke kötü ayrılsaymışsınız diyorum bu adamla çünkü öyle bir adam profili var ki bu tipler geçmişe atıfta bulunup aklınız karıştırmaya çalışırken bi gün bi bakmışşınız boy boy düğün nişan fotolarıı başkasıyla .... noldu , hiç !

cok benzer bir hikaye biliyorum on yil suren bir ayrilik sureci arada goruslemeler sonra aylarca konusmamalar arkadas kalmalar derdine kosmalar anlamsizca engel koyup anlamsizca kaldirmalar.mantık ayrılığıydi yıllarca ayrilamadilar. suan evliler. bence gecen yillara yazık. seviyorsan konuş acik acik. sonra olmuyorsa herkes kendi yoluna. yada ayni yolda. ama ayagina gitmek gereksiz bence. bence mesaj atin. istanbula tekrar yolun duserse bi kahve icelim diye. beklentisi varsa ilk fırsatta geleecektir. niyeti yoksada kendi kendinize bos hayallere kapilmazsiniz

Merhaba,
Uzun zaman oldu sizinle dertleşmeyeli :)
umarım hayatınızda her şey gönlünüzce ilerliyor ve mutlusunuzdur..
Beni hatırlayanlar var mı bilmem ama eski konularıma şöyle bir göz gezdirirseniz hatırlarsınız eminim :)

Ben iyiyim çok şükür, iş yoğunluğu seyahatler vs derken hayatım geçiyor :) Toparlandım bin şükür, her şey yolunda..

En son buraya yazmamdan sonra arabanın devrini eski nişanlıma verdim, evde ki eşyaları ortak karar ile yeni evlenecek ve ihtiyacı olan bir arkadaşımıza hediye ettik. Ben evden çıktım başka ev tuttum. İş vs koşturmaca derken,üzerinden tam 1 yıl 2,5 ay geçmiş ayrılığın..
Bu süre zarfında eski nişanlım en son İstanbul'a gelip gittikten sonra (Kasım 2017) birdaha hiç görüşmedik..
Ta ki o bana 19 Mart 2018 tarihinde yazana dek..
Bir öğlen vakti deli gibi dosyalar arasında cebelleşirken ben, mesaj geldi.. ''Müsaitsen arayacağım'' ..
Ben ilk mesaja cevap vermedim, ardından 10 dk sonra whatsapp'tan engelimi kaldırıp yazdı, sana mesaj gönderdim müsaitsen 2 dk konuşabilir miyiz diye..
Aradı. Nasılsın , işlerin nasıl vs, Seni mutlu görüyorum(sosyal medyadan gördü sanırım,takipleşmiyoruz ama fakeden takip etti herhalde bilmiyorum) hayatında güzel değişiklikler var sanırım,
BEN MUTLU OLAMIYORUM SEN MUTLU OL diye devam etti..
Ben sadece dinledim.Nasılsın diye bile sormadım..
Biz çok güzeldik,çok mutluyduk 3.kişiler (Aileler) mahvetti,bidaha kimsenin hayatına karışmasına izin verme, hep mutlu olmanı istiyorum,seni hakeden birisi ile olmanı istiyorum vs diye ekledi..

Bende teşekkür ederim her şey yolunda şükür,inşallah sende hep mutlu olursun,
evet hatalarım oldu ama artık insanlar konusunda daha tecrübeliyim,
işlerim var kendine iyi bak deyip kapattım.
19 Mart'tan 9 Nisan'a kadar whatsapp durumlarıma baktı,kendisi bir şeyler paylaştı, o ara beraber tuttuğumuz eski ev ile alakalı ev sahibi sorunlarım vardı o konularla ilgilendi vs, ufak ufak mesajlaşmalar oldu. İstanbul'a gelmek istediğinden bahsetti (Biz ayrıldıktan sonra tayinini Doğu ya aldırıp gitmişti) bende,gelirsen pc'yi de veririm ben kullanmıyorum dedim. ( ayrıldıktan sonra zorla almıştı bana pc,detaylar diğer yazılarımda var) yok falan dedi, öylece kapandı konuşma..
9 Nisan'dan bugüne yani 10 Ekim'e kadar ne o yazdı aradı,ne de ben..
Zaten o tarihten sonra tekrar engellemişti Whatsapp'tan,bende bidaha muhattap olmamıştım..

Şimdi gelelim asıl meseleye..
Ayrılığın ardından 1 yıl 2 ay geçti..
Bi 10 gün önce İstanbul'a akraba ziyaretine gelmiş. Swarm'ı vardır ama hiç kullanmazdı. Ne hikmet ise İstanbul'da dakika başı chekin yaptı ama ben hiçbir şekilde yazmadım aramadım.
Sonra instagram dan İstanbul resimlerini paylaştı.. Beni çok seven bir yengesi vvardı, o yorum yapmış.
''İstanbul'a geri dön sen,belli ki çok özlemişsin (kalp) '' diye..
Eski nişanlım da yorum yapmamış tabi..

Sonra İstanbul'da olduğu süre zarfında Whatsapp'tan engelimi kaldırdı ve yaptığım paylaşımlara bakmaya başladı. Bende numarası kayıtlı değildi ama whatsapp mesajlarımız duruyordu,resmini gördüm ve numarasını ekledim,paylaşım yaptım ve hemen baktı..
Yine kimse birbiri ile konuşmadı..
İnstagram profili kapalıdır, ama resim paylaşınca herkese açık yapıyor, belli bir zaman sonra geri kapatıyor..
Mesele dün kapalıydı, bugün resim paylaşmış, bizim en son onunla görüştüğümüz yerde resim çekinmiş
ve '' 1 yıl aradan sonra...'' diye not düşmüş.
Ayağında da bizim isteme günü ona aldığım ayakkabı.
İnsan ister istemez takip ediyor,arada bakıyor ne yapıyor diye..
Hayatında kimse yok, sürekli üzgün bir şekilde takılıyor..
Biz kötü ayrılmadık, en son öpüşüp sarılıp yolcu etmiştim onu geçen yıl 25 Kasımda..

Bu pazar doğum günü..
Doğu'ya yanına gitmek istiyorum günü birlik..
Hem bilgisayarını veririm hem de görürüm diye düşünüyorum.
Bir beklentim de yok,dönsün barışalım vs diye. Sadece gitmem gerekiyor sanki bilmiyorum..
En kötü ihtimal, belki de gittiğimde görüşmek istemeyecektir,
bende o zaman pc ve küçük bir pasta bırakır gelirim,ulaştırırlar ona.
Ha bu 1,5 yıllık süre zarfında hayatıma girmek isteyenler oldu,1 kişiye şans verdim ama ilerletemedim bitirdim. Sonra kimseyi istemedim.

Bittiyse bitmiştir,şuan ne yapmaya çalıştığını anlamıyorum..
DİPNOT: HALA SEVİYORUM ONU..

Uzun oldu,karışıkta olmuş olabilir,her şeyi kabataslak anlatma istedim.Hakkınızı helal edin:)

Şuan ekranımın bir sayfasında da THY İstanbul-Hakkarı uçak biletleri sayfası açık :)
Sizce ne yapmalıyım?

Bence git. Ben iyi ki gitmişim.

Merhaba,
Uzun zaman oldu sizinle dertleşmeyeli :)
umarım hayatınızda her şey gönlünüzce ilerliyor ve mutlusunuzdur..
Beni hatırlayanlar var mı bilmem ama eski konularıma şöyle bir göz gezdirirseniz hatırlarsınız eminim :)

Ben iyiyim çok şükür, iş yoğunluğu seyahatler vs derken hayatım geçiyor :) Toparlandım bin şükür, her şey yolunda..

En son buraya yazmamdan sonra arabanın devrini eski nişanlıma verdim, evde ki eşyaları ortak karar ile yeni evlenecek ve ihtiyacı olan bir arkadaşımıza hediye ettik. Ben evden çıktım başka ev tuttum. İş vs koşturmaca derken,üzerinden tam 1 yıl 2,5 ay geçmiş ayrılığın..
Bu süre zarfında eski nişanlım en son İstanbul'a gelip gittikten sonra (Kasım 2017) birdaha hiç görüşmedik..
Ta ki o bana 19 Mart 2018 tarihinde yazana dek..
Bir öğlen vakti deli gibi dosyalar arasında cebelleşirken ben, mesaj geldi.. ''Müsaitsen arayacağım'' ..
Ben ilk mesaja cevap vermedim, ardından 10 dk sonra whatsapp'tan engelimi kaldırıp yazdı, sana mesaj gönderdim müsaitsen 2 dk konuşabilir miyiz diye..
Aradı. Nasılsın , işlerin nasıl vs, Seni mutlu görüyorum(sosyal medyadan gördü sanırım,takipleşmiyoruz ama fakeden takip etti herhalde bilmiyorum) hayatında güzel değişiklikler var sanırım,
BEN MUTLU OLAMIYORUM SEN MUTLU OL diye devam etti..
Ben sadece dinledim.Nasılsın diye bile sormadım..
Biz çok güzeldik,çok mutluyduk 3.kişiler (Aileler) mahvetti,bidaha kimsenin hayatına karışmasına izin verme, hep mutlu olmanı istiyorum,seni hakeden birisi ile olmanı istiyorum vs diye ekledi..

Bende teşekkür ederim her şey yolunda şükür,inşallah sende hep mutlu olursun,
evet hatalarım oldu ama artık insanlar konusunda daha tecrübeliyim,
işlerim var kendine iyi bak deyip kapattım.
19 Mart'tan 9 Nisan'a kadar whatsapp durumlarıma baktı,kendisi bir şeyler paylaştı, o ara beraber tuttuğumuz eski ev ile alakalı ev sahibi sorunlarım vardı o konularla ilgilendi vs, ufak ufak mesajlaşmalar oldu. İstanbul'a gelmek istediğinden bahsetti (Biz ayrıldıktan sonra tayinini Doğu ya aldırıp gitmişti) bende,gelirsen pc'yi de veririm ben kullanmıyorum dedim. ( ayrıldıktan sonra zorla almıştı bana pc,detaylar diğer yazılarımda var) yok falan dedi, öylece kapandı konuşma..
9 Nisan'dan bugüne yani 10 Ekim'e kadar ne o yazdı aradı,ne de ben..
Zaten o tarihten sonra tekrar engellemişti Whatsapp'tan,bende bidaha muhattap olmamıştım..

Şimdi gelelim asıl meseleye..
Ayrılığın ardından 1 yıl 2 ay geçti..
Bi 10 gün önce İstanbul'a akraba ziyaretine gelmiş. Swarm'ı vardır ama hiç kullanmazdı. Ne hikmet ise İstanbul'da dakika başı chekin yaptı ama ben hiçbir şekilde yazmadım aramadım.
Sonra instagram dan İstanbul resimlerini paylaştı.. Beni çok seven bir yengesi vvardı, o yorum yapmış.
''İstanbul'a geri dön sen,belli ki çok özlemişsin (kalp) '' diye..
Eski nişanlım da yorum yapmamış tabi..

Sonra İstanbul'da olduğu süre zarfında Whatsapp'tan engelimi kaldırdı ve yaptığım paylaşımlara bakmaya başladı. Bende numarası kayıtlı değildi ama whatsapp mesajlarımız duruyordu,resmini gördüm ve numarasını ekledim,paylaşım yaptım ve hemen baktı..
Yine kimse birbiri ile konuşmadı..
İnstagram profili kapalıdır, ama resim paylaşınca herkese açık yapıyor, belli bir zaman sonra geri kapatıyor..
Mesele dün kapalıydı, bugün resim paylaşmış, bizim en son onunla görüştüğümüz yerde resim çekinmiş
ve '' 1 yıl aradan sonra...'' diye not düşmüş.
Ayağında da bizim isteme günü ona aldığım ayakkabı.
İnsan ister istemez takip ediyor,arada bakıyor ne yapıyor diye..
Hayatında kimse yok, sürekli üzgün bir şekilde takılıyor..
Biz kötü ayrılmadık, en son öpüşüp sarılıp yolcu etmiştim onu geçen yıl 25 Kasımda..

Bu pazar doğum günü..
Doğu'ya yanına gitmek istiyorum günü birlik..
Hem bilgisayarını veririm hem de görürüm diye düşünüyorum.
Bir beklentim de yok,dönsün barışalım vs diye. Sadece gitmem gerekiyor sanki bilmiyorum..
En kötü ihtimal, belki de gittiğimde görüşmek istemeyecektir,
bende o zaman pc ve küçük bir pasta bırakır gelirim,ulaştırırlar ona.
Ha bu 1,5 yıllık süre zarfında hayatıma girmek isteyenler oldu,1 kişiye şans verdim ama ilerletemedim bitirdim. Sonra kimseyi istemedim.

Bittiyse bitmiştir,şuan ne yapmaya çalıştığını anlamıyorum..
DİPNOT: HALA SEVİYORUM ONU..

Uzun oldu,karışıkta olmuş olabilir,her şeyi kabataslak anlatma istedim.Hakkınızı helal edin:)

Şuan ekranımın bir sayfasında da THY İstanbul-Hakkarı uçak biletleri sayfası açık :)
Sizce ne yapmalıyım?
Beni engelleyen adamı öle bir engellerim ki feleğini şaşırır aşkımdan ölsem gururumu ayaklar altına aldırmam adam sizi engelleyip duruyor siz de sürekli takiptesiniz bence her hareketten bir mana çıkarmayın adam boşta başkasınıda bulamıyor dönüp dolaşıp size sarıyor giderseniz o kadar pişman olursunuz ki cidden bir erkek için değer mi ?

Hadi konuştunuz neden engelleniyor tekrar ben buraya takildim:deli: yerinizde olsam gitmezdim ne sıfat ile gideceksiniz arkadaş olarak mı eski nişanlı mı.

Ben ayrıldıktan sonra böyle şeyleri gereksiz görüyorum madem barışma olmayacak ne o size umut vermiş olsun ne de siz ona biten bittiği ile kalmalı bence.

Madem aldin biletini ben olsam arar derim ki istanbula geldin geldigini bana gosterdin fakat neden arayipta gorusmek istemedin? Sorardim. Konuş istersen icini dök rahatlatirsin belki. Şunu da unutma ayrilirken sessiz sedasiz ve tam olarak herseyi konusmadan aklinda soru işaretleri ile yarim birakildiysan yarim kalan bu işi tamamla. İste o zaman ancak aklindan da kalbinden de atabilrsin. Karma dedigimiz olay yani.. Yarim kalan konusilmayan hersey insana zarar verir

Son düzenleme:
Mune Mune Ablacım,yorumlarınız benim için değerli.
Nokta vuruşunu sizden bekliyorum :)
Ablacım,
ablan sayıp değer verdiğin için yazıyorum, yazacaklarıma kırılma lütfen, dışarıdan gördüğümü gerçekçi haliyle yazmam lazım ki üstüne düşünüp hislerini tam olarak ölçüp tartasın, eski nişanlın 6-7 ay evvelde whatsapp vs yerlerden sana ulaşmamış mıydı? Ben mutlu olamıyorum, sen mutlu ol, seni hak eden biriyle birlikte ol gibi sözler söylememiş miydi? Sonra seni whatsapp vb yerlerden engellemişti.

Nişanlılık öncesi bir dargın bir barışıktınız, şimdi böyle bir sen mutlu ol modunda, bir engelleme modunda, kusura bakma lütfen ama oyun mu oynuyorsunuz birbirinizle? Diyeceksin ki abla ben oynamıyorum, o beni arıyor, iyi de ablacım, canımın içi 1,5 yıl evvel ayrıldığın adamın doğum gününde yanına gitmeyi istemek, hem de PC'yi geri verme bahanesinin ardına saklanarak, ben senle olmam ama geldim, geldim ama pc vereyim diye geldim, bak bu da pastan gibi bir açıklama akla yatkın mı sence? PC'yi vereceksen kargo denen birşey var, siz ayrılıp aylarca birbiriyle görüşmemiş, irtibatta olmayan kişilersiniz, görüşme yok, aradığında ya da mesaj attığında görmememiş gibi yapıp o sana nasılsın dediğinde sen nasılsın bile demediğinin birinin yanına gitmek???

Bunun adı aşk mı yoksa hayatlarınızda kimse olmayınca boşluğa düşüp eski alışkanlıkla birbirinizi yoklama mı bilmiyorum, seviyorum diyorsun da gerçekten seviyor musun emin misin? Hayatında kimse olmadığı için, eski nişanlından sonra görüştüğün kişiyle de yürümediği için boşluk hissini aşk sanıyor olmayasın?

Sana yanına git veya gitme diyemem, gidersen belki sıfırdan başlarsınız onu da bilemem ama başlarsanız yürür mü dersen ben şüpheliyim doğrusu, yalnızlık hissiyle değil gerçek hislerini ölçüp tartarak karar vermelisin, gidersen bu umut etmen ve umut vermen demek çünkü.

X