Vajen daraltma hakkında bilgi lütfen..

sulucan57

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2010
280
6
Oku ve cvp ver lütfennnn.. Bu sayfa patlasın yorumlarla ......
Ben 28 yaşındayım. 19 aylık bir bebeğim var.1. Doğumum. Ve normal doğum yaptım. Eşimle birlikte olduğumuzda esksi gibi değil dedi. Ama eskidende zaten yeterince dar değildi.şöle sölim ilk gece mesela hiç acı çekmedim hatta esneklikten kanamam bile olmadı.biraz sıkıydı ama bana ve eşime göree sıkı değildi. Doğuman sonra ise iyice gevşediğini hissettik.eşim problem etmiyır ama eskisi gibi değil demeyide ihmal etmiyor. Ben bir bebek daha düşünüyorum. Daraltma işlemi düşünüyorum. Bu işlemi 2. Bebekten sonramı yaptırmalıyım sizce???Yada daraltma olduktan sonra normal doğum yapulıyormu??

Birde daralma yapan arkadaşlar ne olur çok merak ediyorum. En iyi doktoru nasıl bulurum siz doktorunuzdan memnunmusunuz önereceğinşz doktor varmı,?daralınca nasıl bir duyguyaşadınız?ameliyat sonrası çok acıyormu? Hastanede ne kadar kalıyorsun ? Ameliyat kaç saat sürüyor?anestezimi yapıyorlar? şuanda fiyatlar nedir?hep sıkı oluyor değilmi tekrar gevşeme oluyormu?

şimdiden tşk. Sizden bilgi bekliyorum... :nazar:

ben bu ameliyatı olacağım kısmetse 1-2 ay içinde ve tüm araştırmaları yaptım şöyle cevaplayım
2. bebek düşünüyorsan ikincisinden sonra yaptırman daha makul çünkü normal doğuma engel değil ama yeni bir vajinal doğum orayı yine eski haline getiriyor ameliyatı boşa olmuş oluyorsun malum keyfi sezeryan de yasaklandı o yüzden en iyisi bebek işini hallet ondan sonra yaptır benim ikinci doğumum o yüzden rahatlıkla yaptıracağım kazayla falan hamile kalırsam da sezeryan olurum çünkü bana sling askılama ameliyatı yapılacağı için normal doğum yasak artık.
bu işi yapan bi ton insan var istanbulda ve ankarada ama herkes aynı ustalıkla yapamıyor tabii sonuçlar özel hayatınızı tamamen etkileceği için iyi araştır doktor seçiminde ben istanbulda Prf. dr Fuat Demirci'ye yaptırmayı düşünüyorum.

söylemeyi unuttum yeni bir doğum olmadıkça sonuç kalıcı oluyormuş yani yeniden eski haline dönmüyor

Canım bu ameliyatı yılbaşında ablam oldu...hiç zor bir ameliyat değil...sadece o bölgeyi ütüsünden doktoru hiç ağrısı falan olmadı...4 haftailiskiye girmedi...şimdi çok memnun bilgin olsun...doktorumuz da Ankara'da hem de bayan düşünürsen...başka soru sormak istersen de yardımcı olurum....

tatlım tşkür ederim cevap için ablan kaça yaptırdı ben istanbuldayım uygun fiiyata yapıyosa o doktor ve kalmak gerekmiyosa hastanede ankarayada gidebilirim

Canım 2000tl ödedi...benim bildigim aynı gun istanbula dönebilirsiniz...zaten yarım saat sürüyor ve lokal anestezi yapıyor...hiç korkma kesinlikle ağrı falan da olmuyor...

bende yaptırmak istiyorum yaptıranlar yorum yapsınlar acil lütfen hayata küstüm resmen

bende lazerle yaptırıcam ama hiçbir yaptıran arkadaşlardan bigi almış diyilim kimse cvp vermiyor lazr vajina faraltma acısız kansız olduğunu iki hafta içersinde tamamen sağlıma kovuşacağım söylendi siz naptınız cnm bilgilendirilmek istiyoruz ama kimsede yardımcı olmuyor

arkadaşım doğumsal yırtık falan yoksa anestezi almanada gerek yok ağrı hiçyok 30 dk da işlem tatmamlanıyor iki hafta cinsel ilişki yasağı var cerrahiyede gerek yok

Benimde bu ameliyati olmam gerekiyor ama yurt disinda yasiyorum burada çok pahalı trde olmak istiyorum bu ameliyatı bu sene denk getirebilirsem olmak istiyoruml olan arkadaslar deneyimlerinizi paylaşırsanız çok yardımcı olursunuz bu konu öyle basit değil esler arasında büyük sorun yaratıyor tartismaların temeli bu benimevliligimde öyle

canım ben de geçen hafta oldum istanbulda oldum ben de sn nasıl bir teknikle oldun ben normal cerrahi oldum çünkü öksürürken idrar kaçırma sıkıntm vardı aynı seansta o da giderilecekti pek bi ağrım yok gezebiliyorum sadece oturup kalkarkken biraz acıyor birde ayakta uzun süre kalınca onun dışında iyiyim sen kime yaptırdın

Benimde bu ameliyati olmam gerekiyor ama yurt disinda yasiyorum burada çok pahalı trde olmak istiyorum bu ameliyatı bu sene denk getirebilirsem olmak istiyoruml olan arkadaslar deneyimlerinizi paylaşırsanız çok yardımcı olursunuz bu konu öyle basit değil esler arasında büyük sorun yaratıyor tartismaların temeli bu benimevliligimde öyle

doğumsal yırtılma vajinada yoksa ben yaptırdım lazer vajinanoplasti cerrahiye gerek yok anesteziyede gerek duyulmuyor hiçbir işlem sırasında acı hissetmiyorsunuz ve işlem sorası hiç bir işlem yapılmamışcasına istirahata falan gerek yok cnm günlük yaşantınızda asla kısıtlama olmuyor yalnız 2 hafta cinsel perhiz ve küvet havuza girmek yasak geçmişolsun cnm

canım ben de geçen hafta oldum istanbulda oldum ben de sn nasıl bir teknikle oldun ben normal cerrahi oldum çünkü öksürürken idrar kaçırma sıkıntm vardı aynı seansta o da giderilecekti pek bi ağrım yok gezebiliyorum sadece oturup kalkarkken biraz acıyor birde ayakta uzun süre kalınca onun dışında iyiyim sen kime yaptırdın

cnm cerrahide canın yanıyor ödem riski mevcut idrar kaçırma tedavisi ve lazer vajinoplasti her ikiside aynı seansta yapıla biliyor ve hiç ağrın olmıcaktı bn ankarada doç dr hamdemir kılıça yaptırdım ve çokta memnun kaldım cerrahi acılı bir işlem lazer çok hasta dostu desek daha doğru olucak

benimde bi ağrım yok ama acısı var ara ara vuruyo acı geziyorum dolaşıyorum küçükköyde asya tıp merkezinde oldum ssk karşılıyor bu arada sakın o.kadar çok paralar vermeyin bu operasyonlara ayten hanıma oldum mükemmel bi doktor güler yüzlü insanı çok rahatlatıyo tabi sonuç önemli onuda 1ay sonra görücez

geçmiş olsun cnm rabbim acil şifalar versin hijyene dikkat et cnm en önemli konu bu butür işlem sonrası

tabi hijyen önemli bu operasyonlarda dün oldum sabah hemen banyomu yaptım bu arada batikon verdi pansuman için dikişlerim içerde bunu nasıl kullanıcam anlamadım pamukla dışına sürüyorum böle olur heralde

tabi hijyen önemli bu operasyonlarda dün oldum sabah hemen banyomu yaptım bu arada batikon verdi pansuman için dikişlerim içerde bunu nasıl kullanıcam anlamadım pamukla dışına sürüyorum böle olur heralde

25 adet sitril bezlervr cnm ondan kullan pamukta obölgede kalıntı bırakır her tuvaletten sora sitril beze dök ve üstten aşağı doğru akıtman daha kolaycanım ve budurumun düzelmesi normale dönemen tamamen 10/15 günü buluyor cnm keşke lazer vajinoplasti yaptırsaydın onda hiç acı hissetmicektin bende doğumsal yırtılma olduğu için önce lazer aynı se ansta cerrahide uygulandı benim bir rahatsızlığım kalmadı çok şükür antibiyotik ve vajinal krm kulandım rabbim acil şifalar versin cnm

25 adet sitril bezlervr cnm ondan kullan pamukta obölgede kalıntı bırakır her tuvaletten sora sitril beze dök ve üstten aşağı doğru akıtman daha kolaycanım ve budurumun düzelmesi normale dönemen tamamen 10/15 günü buluyor cnm keşke lazer vajinoplasti yaptırsaydın onda hiç acı hissetmicektin bende doğumsal yırtılma olduğu için önce lazer aynı se ansta cerrahide uygulandı benim bir rahatsızlığım kalmadı çok şükür antibiyotik ve vajinal krm kulandım rabbim acil şifalar versin cnm

teşekkür ederim bitanem alıp bi deniyim o bezleride 15gün sonra kontrole çağırdı sen atlattın selma nasıl muayne ediyo bi acı oluyomu muaynede

bana lazer olmuyor ben onu araştırmıştım da benim idrar kaçırma şikayetimde lazer bir kaç yıllığına düzeltiyor o yüzden ben onu düşünmedim kalıcı olsun istedim şikayetim bayağı ileri seviyede benim alt kısımda doğumdan kalan travmalarım da çok ciddi boyutta olduğundan cerrahi uygulandı ama çok sıkıntılı değil zaten biraz acıyor o kadar

X