Vajinada bollaşma yaşayanlar yardımcı olabilir mi?

Sibel Arslan 799

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Aralık 2022
82
2
Kızlar Merhaba. Sormam istediğim bir kaç soru var.
Vakumlu doğum ve ikinci derece yırtıkları olan vajina eski halini alırmı? Okuduğjm kadarıyla vakumlu doğumlardan sonra bollaşma oluyormuş. Ve doğumdan kaç ay sonra vajina daraltma ameliyatı yapılabilir?? Ben doğum yapalı 3 ay oldu ama vajina girişinde halâ açıklık var. Acaba zamanla kapanır mı? Kegel egzersizide yapmaya başladım. Başına gelen varsa lütfen yazabilir mi?

Ben dogumdan 3-4 ay sonra bollasmadan rahatsiz olarak lazerle daraltma yaptirdim. Ancak dogumdan 8ay sonra falan cok dar oldugunu hissetmeye basladim. Acaba dedim zaman verip islem yaptirmasaydim da olur muydu. Vucudun kendini toplamasi daha uzun suruyor olabilir. Biraz daha bekleyin isterseniz. Ameliyat tekrar dogum dusunuluyirsa yapilamiyor ben o nedenle lazeri tercih ettim.

Ben dogumdan 3-4 ay sonra bollasmadan rahatsiz olarak lazerle daraltma yaptirdim. Ancak dogumdan 8ay sonra falan cok dar oldugunu hissetmeye basladim. Acaba dedim zaman verip islem yaptirmasaydim da olur muydu. Vucudun kendini toplamasi daha uzun suruyor olabilir. Biraz daha bekleyin isterseniz. Ameliyat tekrar dogum dusunuluyirsa yapilamiyor ben o nedenle lazeri tercih ettim.
Cevbınız için Teşekkür ederim. 6 ay bekliycem baklım. Sizde nasıldı bilmiyorum ama ben alttan bakınca açık durmuyo ama kegel egzersizini yapınca bildiğiniz açılıyo. Acaba kapanır mı😭

X