Vajinal mantar enfeksiyonu

Hayalperestleydi

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2019
207
49
25
Merhaba herkese konu başlığından anlıcanz üzere sanırım bende vajinal mantar enfeksiyonu var arada kaşıntı oluyor çok az ve süt kesiği şeklinde akıntım oluyor koku yok olmuyor doktora gideceğim size sorum doktor acaba vajinal muayane yapıyor mu şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar lütfen yardımcı olun

Merhaba herkese konu başlığından anlıcanz üzere sanırım bende vajinal mantar enfeksiyonu var arada kaşıntı oluyor çok az ve süt kesiği şeklinde akıntım oluyor koku yok olmuyor doktora gideceğim size sorum doktor acaba vajinal muayane yapıyor mu şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar lütfen yardımcı olun
Evet yapıyor

Peki bitkisel yapabilğim bişy varmı etkili işe yarayan
Valla önce doktora gidip smear+kültür testi yaptırın. Bi enfeksiyon varsa ilaç tedavisiz geçmez. Ama bağışıklığınızı güçlü tutmak için şeker ve karbonhidrattan uzak durun. Probiyotik tüketin. Yoğurt, kefir, turşu vs. Eczanede tableti de satılıyor. Bol su için. İlaç tedavisi falan görürseniz ondan sonra soğan kürü yapabilirsiniz. Zerdeçal çayını da tavsiye ederim. Aç karına sarımsak yutabilirsiniz.

Valla önce doktora gidip smear+kültür testi yaptırın. Bi enfeksiyon varsa ilaç tedavisiz geçmez. Ama bağışıklığınızı güçlü tutmak için şeker ve karbonhidrattan uzak durun. Probiyotik tüketin. Yoğurt, kefir, turşu vs. Eczanede tableti de satılıyor. Bol su için. İlaç tedavisi falan görürseniz ondan sonra soğan kürü yapabilirsiniz. Zerdeçal çayını da tavsiye ederim. Aç karına sarımsak yutabilirsiniz.
Sağol canım çok yardımcı oldun ben kültür testi yaptırdım sonucumda B grubu streptokok yazıyor doktor antibiyotik başlatacaktı ama ben gebelik düşündüğüm için almadım

B grubu streptokok sanırım Bi çeşit enfeksiyon devlet hastanelerinde yeterli açıklama yapılmıyor tabi ama sanırım mecbur kullanıcam artık

Sağol canım çok yardımcı oldun ben kültür testi yaptırdım sonucumda B grubu streptokok yazıyor doktor antibiyotik başlatacaktı ama ben gebelik düşündüğüm için almadım
Gebelik düşünebilmeniz için önce o enfeksiyonun temizlenmesi gerekir. Keşke antibiyotik kullansaydınız. Enfeksiyon geçmeden hamilelik düşünmeyin bebeğe zarar.

Gebelik düşünebilmeniz için önce o enfeksiyonun temizlenmesi gerekir. Keşke antibiyotik kullansaydınız. Enfeksiyon geçmeden hamilelik düşünmeyin bebeğe zarar.
Evet keşke yapsaymışım çünkü çok uzun zamandır tekrarlıyor hafif olup geçiyor enfeksiyonda oluyorum hamile kaldım ve tekrar oldum sonra bebegim gelişmedi düşükle sonuçlandı yarın doktora gidicem inşallah

Mutlaka tedavi olun ondan sonra düşünün bebeği
[/QUOTay
Mutlaka tedavi olun ondan sonra düşünün bebeği
Aynı durum bende de var fitil ve ornisid Ford diye bı ilaç verdi yaklaşık 1 hafta falan kullanicam yumurtlama dönemine denk gelmeden bitiyor acaba halen bebek ihtimali var mıdır ya folik asit kullansam mi bilemedim

Merhaba ,geçmiş olsun .
Aynı şeyi ben de bugün yaşadım umarım devam etmez ,size doktor ne dedi ?

Evet keşke yapsaymışım çünkü çok uzun zamandır tekrarlıyor hafif olup geçiyor enfeksiyonda oluyorum hamile kaldım ve tekrar oldum sonra bebegim gelişmedi düşükle sonuçlandı yarın doktora gidicem inşallah
Bende bebek düşünüyorum bende de streptokok üremiş antibiyotik önerdi dr siz temizlendiniz mi?

Merhaba. Benim de bir buçuk yıldır geçemeyen vajinal mantar sorunum var vajinal kültür yapıldı yoğun candida çıktı. ilaç ve fitil kullanıyorum geçmiyor. Şunu farkettim ben fitili en ileriye ittiremiyormusum.yeniden doktora gittim idrar kültürü yapıldı b grubu beta hemolitik streptokok üredi yazıyo. Acaba vajinal akıntının geçmeme sebebi bu mu sizlerde akıntı var mı?

Bır de bu enfeksiyon bacaklarda ağrı yapıyor mu ben dayanılmaz ağrı çekmeye başladım. Antibiyotik kullanıyorum bu arada

X