Vajinal mantar kabus olduu

toprakkokusuuu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2017
33
21
28
Merhaba 4 ay önce şiddetli kaşıntı şikayetiyle hastanaye gittim ve vajinal mantar olduğumu ögrendim 1 hafta ilac kullandim gecti ve ilaclarda bitince attım .Ama simdi tekrar basladi adet olmaya yakın zamanlarda kaşıntı oluyor ve yanma hissediyorum eczaneden funit ilac ve travacort krem aldım kullanan var mı bu funit adet olmami geciktirir mi ilac aldigim zamanlarda adet tarihim geçiyor tecrübelerinizi paylasirmisiniz...

Merhaba 4 ay önce şiddetli kaşıntı şikayetiyle hastanaye gittim ve vajinal mantar olduğumu ögrendim 1 hafta ilac kullandim gecti ve ilaclarda bitince attım .Ama simdi tekrar basladi adet olmaya yakın zamanlarda kaşıntı oluyor ve yanma hissediyorum eczaneden funit ilac ve travacort krem aldım kullanan var mı bu funit adet olmami geciktirir mi ilac aldigim zamanlarda adet tarihim geçiyor tecrübelerinizi paylasirmisiniz...
Merhaba elma sirkesiyle kendinizi silindir hemen geçtiğini görüşünüz

Basit bir kaşınma zannederek eczaneden ilaç alıp kullandım krem sürdüm..Ve ağrılı bir adet dönemi geçiriyordum taa ki düne kadar sık sık idrara çıkma yanma şikayetiyle hemen acile gittim doktor idrar testi istedi ve idrar yolları enfeksiyonu tanısını koydu .antibiyotik ve tablet verdi ayrıca bol bol su içmemi söyledi .Bu yazıyı belki benim gibi basit bir kaşıntı zannedip doktora gitmeyenler için yazıyorum,sağlığımız önemsememeye amann geçer demeye gelmiyormuş...

Mantar malesef cok sık tekrarliyor, ozellikle her regl doneminde hijyene cok dikkat.. gunluk ped kullanmayin, penye ic camasiri giyin mumkunse utuleyin, bir litre kaynamis suya bir fincan elma sirkesini karistirin, akliniza geldikce tuvalet sonrasi temizlendikten snra ya da dusta onunla son temizligi yapin, sabun kullanmayin. Tabi bunlar ilac tedavisi sonrasi koruma amacli. (Gebelikte cok sık yasadim hormonlardan dolayi bu sekilde ciddi rahatladim)

Dr unuzun (tek kulanımlik antibiyotik) size ve eşinize vermesi lazım sadece sizin tedaviniz sonuç vermez.
Diğer arkadaşların hijyen önerilerini de dikkate alın. Geçmiş olsun.

Merhabalar,
Ben de bu konudan yıllarca o kadar çok çektim ki anlatamam.Kullanmadığım ilaç gitmediğim doktor kalmadı.Psikolojik olarak da çok yıprandım, eşimle arama soğukluk girdi çünkü canım yanıyordu ve bu nedenle onu yanıma yaklaştırmıyordum.Gittiğim doktorlardan biri bana açık açık şuan doktorun çaresiz kaldığı noktadayız senin için yapabileceğim birşey kalmadı demişti :KK43:
Kullandığım ilaçlar en fazla 1-2 hafta düzelmemi sağlıyordu sonrasında ise tekrar ediyordu.Ölümcül Candida diyetine başladım, 1 sene şeker ve karbonhidrat yemedim ama o kadar sinsi bir şekilde vücudumu sarmış ki yine de temizleyemedim.
Yine böyle bir araştırmamda Biorezonans terapilerinin bu konuda oldukça başarılı sonuçlar verdiğini okudum ve İstanbul 4.Leventte bir merkeze gittim.Benim terapilerim yaklaşık 2,5-3 ay kadar sürdü. Sonrasında tamamen bu illetten kurtuldum.Gerçekten inanması beni için çok zordu, bitkisel karışımlar, sarımsak kürleri, çaylar, hindistan cevizi yağları neler neler...Duyduğum herşeyi denemiştim ama sonuç alamamıştım.Şimdi çok şükür iyiyim yaklaşık 4 ay geçti tedavimin üzerinden ve jinekoloğuma gidip kültür ve smear yaptırdığımda çok şaşırdı.Tertemiz ,pırıl pırıl olmuş dedi :)
Şükürler olsun, ben çok zorluk çektiğim ve bu derdin dermanını da bulabilen kişilerin sayısının çok az olduğunu bildiğim için özellikle uzun uzun yazarak paylaşmak istedim.Tek 1 kişi bile faydalansa o kişinin hayatı değişir bunun bilincindeyim
Umarım siz de bir an önce bu illetten kurtulursunuz benim gibi..

X