vajinal mantardan nasıl kurtulurum?

ahbekizim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2023
3
1
22
Merhabalar arkadaşlar başlığı açarak size danışmak istiyorum çünkü artık kafayı yiyeceğim. Sık sık olarak vajinal mantar oluşmaya başladı bende ve ne yapacağımı şaşırdım. Ağrı yok kızarıklık yok sadece beyaz küçük çok affınıza sığınarak söylüyorum sümüğümsü birsürü şey var ve kaşıntı yapıyor. Bu durumu anneme söyledim boşver herkeste olur diyor ama ben buna sürekli maruz kalmak istemiyorum hayatımı etkiliyor. Böyle oldukça modum düşüyor erkek arkadaşımdan sürekli kaçınıyorum bana bir çare söyleyin lütfen.. :KK43:

Merhabalar arkadaşlar başlığı açarak size danışmak istiyorum çünkü artık kafayı yiyeceğim. Sık sık olarak vajinal mantar oluşmaya başladı bende ve ne yapacağımı şaşırdım. Ağrı yok kızarıklık yok sadece beyaz küçük çok affınıza sığınarak söylüyorum sümüğümsü birsürü şey var ve kaşıntı yapıyor. Bu durumu anneme söyledim boşver herkeste olur diyor ama ben buna sürekli maruz kalmak istemiyorum hayatımı etkiliyor. Böyle oldukça modum düşüyor erkek arkadaşımdan sürekli kaçınıyorum bana bir çare söyleyin lütfen.. :KK43:
Eğer fitil ve diğer ilaç tedavilerine başlamazsanız geçeceğini pek düşünmüyorum. Doktora acilen görünün krem fitil ya da ağızdan alınan ilaçlar verir. Evde olan çözümü de elma sirkesiyle taharetlenmek ve silmek o bölgeyi. Ben hamile olduğum için yoğunlaşana kadar sirkeyle geçirdim. Sonra doktor fitil verdi. Umarım sirke işe yarar. Bol su ve günde 2-3 kez iç çamaşırı değiştirmeyi unutmayın. Zaten nemli bir bölge, kuru tutmak lazım.

sirkeli su ile temizle yada sürede bilirsin ama en önemlisi hergün iç çamaşırını degiştirmen lazım ayrıca gece yatarken iççamaşırsız rahat ince pijama ile uyu gercekten rahatlatıyor ve devamlı yaptıgında gectiğini göreceksin fitil ve ilaçlar gecici oluyor kullanınca iyi geliyor sonra tekrarlıyor

Anneniz çok yanlış söylemiş çünkü mantar gözardı edilebilecek bir hastalık değil. Bende bir zamanlar çok oldum ben temizliğimde sirkeli su kullandım. Birde hem sabah hem akşam çamaşır değiştirdim, çamaşırlarım tamamen pamuklu olanlardan ve her yıkamada yüksek ısıda ütü. Böyle önüne geçtim deneyebilirsin geçmiş olsun 🥰 ayrıca ilaç ve fitil tedavisine başlayıp önce yok etmen lazım yoksa yaptıkların bir işe yaramaz

X