Vajinismus başarı hikayemm(heraklinik)

Nevaaaaaaaa

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2023
1
0
26
Öncelikle merhabalar,
Eşimle 2 yıllık bir birlikteliğimiz var bunun 7 ayı evlilik geri kalanı flört sevgiliydik. Birbirimizi çok iyi tanıyorduk çünkü arkadaşlıktan gelen bir evlilikti bizimkisi ve çok aşık olarak evlendik yani açıkçası biz tanıyarak sevdik ve aşık olduk. Bu yüzden aslında evliliğimin çok kolay ve çok güzel geçeceğine inanırdım çünkü hemen hemen ezbere bildiğim bir adamla evlenmiştim ondan asla utanmıyor ve çekinmiyordum taaakii ilk düğün gecemize kadar yapamamistim o birleşmeyi gerçekleştiremedik ve o zamanki duygu değişimime verdik duygusaldım çünkü zaman geçtikçe ama hala yapamadığımi farkettik çok fazla ağrı hissediyordum ama hep kafamda bu ağrının normal olmadığını düşünüyordum araştırmalarım sonucunda vajinismus olabilme ihtimalini öğrendim ve hemen bı jinekolojiye gidip muane oldum ve oda araştırdığımda öğrendiğim herşeyi bana aynı şekilde söyledi vajinismus olduğumu belirtti ve cinsel terapist almam gerektigini önerdi hemen bende evime yakın olması açısından bir cinsel terapist buldum ve 1,5 2 aya yakın süre gittim hipnoz denilen bir olay yapıldı ama asla yok hiç birşey olmadı boşuna bir sürü paramiz da gitti ve ben daha kötü olmuştum ama hala eşim benden çok daha sabirliydi ve bana hep sevgi dolu yaklasirdi veee bu arada ben panik atak hastayım ve anksiyete bozukluğum var tam umudumu kaybetmisken internette Hera kliniği gördüm aradım ve Bal gibi sesiyle Safinaz hocam açtı konuştum beni daha gitmeden inandirdi ve guvendirdi kendine unutmayınn başarmanın yarısı inanmaktır ben inanarak gittim ve çok uçuk bir fiyatları da yok ben açıkçası fiyattan biraz endişe ediyordum çünkü normal gelirli bir aileydik ama o klinikten içeriye girdiginizde karşılamaları çok iyiydi muanesi bile o an muane edildiğinizi hissetmediginiz kadar kolay oluyor ve onlara ilk nasıl 5 günde yeniliyor dediiim ya bu imkansız ben 7 ayda yapamadım bunu siz 5 günde bana nasıl yaptıracaksanız dedim vee arkadaşlar ben 4. günde yendimmmm benim gibi biri 4 günde çözdü bunu bu bir imkansizdi benim için ama inanın yeniden doğmuş gibi oluyorsunuz o karabulutlar bütün kafadaki olumsuzluklar gidiyor ve basardiginizin sevinci hayatınızı o kadar etkiliyor ki mükemmel ötesi bir duygu. Tabiii ben çok şanslıyım ki mükemmel ötesi destekcim vardı eşim bir an olsun bana inanmayı güvenmeyi ve elimi tutmayi bırakmadı. Eş desteginiz çok çok önemli.. Kader ortaklarim beklemeyin hemen gidiin çünkü vajinismus bir erteleme hastalığıdır bu çok doğru ve nettt ertelemeyin tek başınıza başarabileceğiniz bir süreç değil. Başta Safinaz hocam ve Süleyman bey e ve tabi Hera klinik ailesine sonsuz sevgilerimi ve teşekkürlerimi iletiyorum rabbim iyiki sizinle yolumu kesiştirdi siz olmasaydiniz belki ben hala o kara bulutların içinde kaybolacaktım. Ben önce Rabbime sonra sizlere güvendim ve güvenimi bosa çıkarmadığıniz için sizlere minnettarım.
Hera klinik kazandığınız para sonuna kadar helal olsun.
Bana kendimi kazandırdığınız için sonsuzzzzz teşekkürler.
.

Uzun zamandır nasıl yendiğimi anlatmak istemiştim, kısmet bugüneymiş.
2 seneden uzun bir süredir eşimle birlikte olmaya çalıştık, her ilişkinin sonu hüsranla bitti tabi. Aslında o 2 sene benim bu hastalığı kabullenmemle geçti diyebilirim. Tek başıma yenebileceğim bir tedavi olduğunu düşünmedim hiç çünkü çok çabuk pes eden bir yapım var. En sonunda internette de çokça bahsedilen Hera kliniğin Ankara şubesine gitmeye karar verdim. İyi yorumlar da var kötüleri de, ama yapacak hiçbir şeyim kalmamıştı. Kübra hanım ilk muayene ettiği zaman inanılmaz korkmuştum o bölgeye dokunulmasından bile. 4. Evre olarak tanım kondu, üstüne bir de kızlık zarım kalın ve yüksekmiş bu eklendi. Daha önce başka hiç kadın doğum doktoruna gidip göstermedim, o sebeple bunun doğruluk payını bilmiyorum. Sadece kalın ve yukarıda olduğunu, ameliyatla alınması gerektiğini söylediler, direk kabul ettim çünkü artık uğraşcak halim kalmamıştı. Ama iş bununla da bitmiyormuş tabi. Zar olmayınca belki tedaviye gerek kalmaz diye düşünmüştük ama vajinismus bambaşka bir hastalıkmış. Kızlık zarının olmaması sadece o ilk baştaki acı hissini yok etti diyebilirim. Ameliyattan 1 ay kadar sonra terapiye başladık. 3 gün üst üste gidilmesi gerekiyor, ev ödevleri veriliyor, ve kesinlikle eşli çalışmak gerekiyor. İlk gün dilatörlerin en küçüğünü kullandık, Dr Kübra hanım bi kavanoz içinde kayganlaştırıcı jel veriyor, içeriğini sordum e vitamini vazelin vs birkaç şey daha var ama tamamını söyleyemem dedi. Ben içinde jedokain tarzı bi uyuşturucu da olduğunu düşünüyorum, tamamen benim fikrim☺️ baya yoğun kıvamlı bir yağ. Dilatörü içine sokup yağlıyorsunuz, en küçük dilatörle başlatıyor sizi. 4 hareket var, tak çıkar, beklet, içeride döndür. Döndürme kesinlikle işe yarıyor net. Tak çıkarla da alışıyorsunuz. Aynı gün biraz kendim çalıştıktan sonra dilatörün 2. Boyuna geçtik, onunla da aynı hareketleri yaptık fakat bu kez yarısını eşimle yaptık. Açık söyleyeyim ilk başta büyük geldi. Bide dilatör plastik olduğu için soğuk geliyor o insanı ürpertiyor. O gün güzel geçti ama baya bi yoruluyor insan. İster istemez kasıyorsun kendini çünkü yılların verdiği alışkanlık. İkinci gün daha umutlu gittim ama bi tık hevesim kırılarak ayrıldım klinikten. 3. Boyuna geçtik ve benim için dev boydu. Bu kez sadece tak çıkar hareketi yaptık, boyut büyüdü çünkü. Ancak farklı pozisyonlar eklendi. Çalışma pozisyonunda bir bacak uzatılıyor ancak hafif yana doğru açılıyor, diğer bacak dizden kırılıp duvara dayanıyor. Bu kez misyoner pozisyonu ve köpek pozisyonunda yaptırdılar. Ama başarılı olamadım çünkü diğer pozisyonlara göre rahat değildi bana göre. O gün baya da ağladım hatta. Bu aşamada kesinlikle psikolojik destek vermeleri gerekirdi diye düşünüyorum. Ancak böyle bir destek göremedim, ev ödevlerini de o gün yapamadım. Ertesi gün tedavinin son günüydü, 4. Boy bi dilatör (fallus) varmış. Bu boy normal bir penis boyunun üstünde. Zaten bunu yaparsanız hepsini yaparsınız 😅 çalışma pozisyonunda yine rahatlıkla yaptım. Tak çıkarı sık yapmanız gerekiyor o giriş hissine alışmak için. O çok önemli. Git gel zaten kolay yapılıyor yaptıkça da alışılıyor. O gün farklı pozisyonları yine yapamadım. Bu kez doktora söyleme kararı aldık. Kendi gelip yaptırdı, yanımızda durdu. Konuştu destek verdi. Ve gerçekten de işe yaradı. Tedavi sürecinde oraya bir şey girdiğini düşünmemek daha iyi olabiliyormuş, en sevdiğin yerde olduğunu hayal et, en mutlu olduğun anı hayal et gibi yöntemlerle bütün pozisyonları o dev fallusla fazladan 2 saat daha kalarak yaptım. Başarılı olmadan çıkarmıyorlar sizi oradan. Ama iletişim çok önemli, kesinlikle söyleyin yapıp yapamadığınızı. 3. Günden sonra artık bitiyor. Şunu açık söylemeliyim ki eve gidince direk birlikte olamadık. Bir hafta geçti, o bir haftada ben bütün dilatörlerle aynı ödevlere devam ettim. Daha sonra eşimle ilişkiye girmeyi başardık fakat sadece çalışma pozisyonunda, diğerlerinde değil. Geçiş süreci dedik ve hiç acele etmedik. 1 ay boyunca devam ettim dilatörlerle de çalışmaya. Önerilen her gün eşle birlikte sürekli yapmak aslında. Ama insan yoruluyor özellikle böyle bir süreçte. Max 2 gün ara verdim, ama dilatörlerle devam ettim bu 2 günde. Ameliyat ve terapi için toplamda 24bin ödedim kliniğe. Biliyorum fazla geliyor. Ama en basit ameliyat ne kadar önce bunu bi araştırın. Üstelik bu yenmek zorunda olduğunuz bi hastalık. Ben desteksiz başaramazdım en çok bu yüzden gözüm kapalı tamam dedim her şeye. Biraz olsun cesaretiniz varsa dilatör setler satılıyor alın, vazelin jedokain vitaminli nemlendirici vs karıştırın koyun bi kavanoza. Falluslar vücut derecesinde olmalı bence bu yüzden fön makinesiyle birazcık ısıtabilirsiniz, ben böyle çok daha iyi çalışmıştım mesela. Kremi de her ilişkide her fallusla çalışmada kullanın. Bu bir evre. Birkaç ay sonra buna da ihtiyaç kalmayacak. Ama ilk etapta iyi bir nemlendirici gerçekten önemli. Bana bir de kaygı düzeyim çok olduğu için ufak bi sakinleştirici verildi. Ama kullanmadım. Yeşil reçete ilaçtı bu ama siz atarax da kullanabilirsiniz 1.5 tablet kadar. Erkeğin bu çalışma zamanları sürekli erekte kalabilmesi için de lifta denilen bi ilaç verdi doktor hanım. Bunu da kullanmadık 😅 bu ilaçlar tamamen size kalmış.
Güçlü bir yapınız varsa evde kendiniz de çözebilirsiniz belki, ben yapamazdım bu yüzden terapiyi tercih ettim. En başta doktor Kübra Akkaya’ya, sonra yanında çalışan iki tatlı hanıma teşekkür ederim. Baştan sona iyi bir süreç yaşattılar bana. Özellikle Kübra hanım inanılmaz bilgili bir kadın, her şeyi eşimle de benimle de açık ve net konuşması en çok yardımcı olan şey oldu. Anlattıklarım reklam vs değil, süreci baştan sona aktardım size. Umarım bi yerlerde birilerinin işine yarar bütün bunlar. Ertelemeyin bu hastalığı. Gerçekten çözülüyor 🥰

Evliliğimin 7.ayında Hera Klinik le başardım. Bunu birilerine cesaret olması adına yazmak istedim. Çünkü ben de vajinismus olduğumu anladığımda sürekli kadınlar kulübünü okuyarak yok bulmaya çalışmıştım. Bu süreçte çok denemek istedim ama her defasında cesaret edemeyip kendimi kötü düşüncelere sürükledim. Eşime karşı kendimi suçlu, yetersiz hissettim. Ağlama krizlerine girdim. Bu süreçte en büyük destekçim eşim oldu. Sabırla konuşarak beni rahatlatmaya bunun normal bir şey olduğunu anlatmaya çalıştı hep. Çözüm yolu bulmaya çalıştı. İnternette vajinismus ile ilgili yorumlar okurken Hera Klinik adına çok rastladık ve bu kliniği araştırmaya başladık. 3 günde tedavi ettiklerini söylüyorlardı. Ben pek inanmadım. Çünkü öncesinde uyuşturucu kremlerle vs çok denemeye çalıştım ama penis vajinama değdiği gibi kasılıyor bacaklarımla eşimi sıkıyordum. Parmak egzersizi denemeye çalıştım. Kendi parmağımı kendi kontrolümle olmasına rağmen bir boğum sokabildim ve yine aşırı kasıldım. Velhasıl bunu bile yapamazken 3 günde ne yapıp da sorunu çözüyorlar diye şüphe ettim hep. Sonunda eşimin de ısrarıyla Hera Klinik'in Ankara Şubesinde Dr. Selver Kübra Akkaya hanımdan randevu aldık. Bu kadar yolu gidiyoruz ya olumsuz olursa eşimin yüzüne nasıl bakarım korkularına kapıldım hep. Kliniğe ilk girdiğimizde sanki bir aile dostuna oturmaya gitmişiz gibi sıcacık karşıladılar bizi. Daha sonra ön muayene yapıldı ve süreç hakkında bilgi verildi. İleri düzey vajinismus olduğumu söylediler. Bu başta cesaretimi kırdı. Daha sonra Ayla hanımla tedaviye başladık. O an Ayla hanımın tedavide uyguladığı yöntem benim bilincimin kırılma noktası oldu sanki. Hissettiğimiz acının tamamen kendimizi kastığımız için olduğunu o an anladım. Sanki o gün mevzuya uyanmış gibiydim. 2.gün tedavi ilerleyerek devam etti ve artık deneme için hazır olduğumu söyledi. Tabi bu süreçte kendinize inanmanız, eşinizin size güven vermesi ve en önemlisi rahatlamaya çalışmanız derin nefes almanız çok önemli bence. 2.gün ilk denemenizi yaptık ve tek seferde başardık. O an mutluluktan göz yaşlarımı tutamadım. Yarım saat boyunca mutluluktan ağladım. Gerçekten çok kolaymış, kendimizi kasmadığımız sürece acı diye bir şey yokmuş. İlk penis vajina birleşmesinde hissedilen hafif yanma veya sızı ise çok normal. Zamanla alıştıkça bunu bile hissetmiyor insan. Hatta aynı gün Ayla hanımın tavsiyesiyle 2.birleşmeyi de gerçekleştirdik. O kadar rahat olduki inanamadım. Bu kadar zaman ben neden kasılmış korkmuştum dedim kendime. Hatta Ayla hanım bile bu kadar kolay ve kısa sürede yapmama şaşırdı 😄. Kesinlikle kendinize güvenip size söyleneni harfiyen yapın derim. Olumlu düşünmeye çalışın hep.
O günden sonra kendimi daha kadınsı hissettim. Özgüvenim bile yerine geldi. Eşime karşı hissettiğim suçluluk duygusunu aştım. Şimdi herşey daha güzel ilerliyor. Başlarda ilk denemeler olduğu için yapabilmeye odaklandığımız haz alamamıştık. Şimdi ise dolu dolu geçiyor.
Vajinismusun kadında nasıl psikolojiler yarattığını yaşayan biri olarak çok iyi anlıyorum. Dilerim tüm kadınlar bunu alabilsin. Eğer evde bunu başaramıyorsanız kesinlikle ertelemeyin zaman kaybetmeyin. Vajinismus üzerine kendini kanıtlayan kliniklere gidin. Sağda solda zaman kaybedip motivasyonunuzu düşürmeyin. Zor bir şey değilmiş. Tüm sorun zihnimizdeymiş. Aslında ağrıyan vajinamız değil zihnimizmiş. Ben bu sorunu Hera Klinik le aştım. Dilerim bunu yaşayan tüm kadınlar bu sorunu aşar. Bu süreçte eşinizin desteği çok çok önemli. Umarım birilerine cesaret olur. Sevgiler.

Öncelikle merhabalar,
Eşimle 2 yıllık bir birlikteliğimiz var bunun 7 ayı evlilik geri kalanı flört sevgiliydik. Birbirimizi çok iyi tanıyorduk çünkü arkadaşlıktan gelen bir evlilikti bizimkisi ve çok aşık olarak evlendik yani açıkçası biz tanıyarak sevdik ve aşık olduk. Bu yüzden aslında evliliğimin çok kolay ve çok güzel geçeceğine inanırdım çünkü hemen hemen ezbere bildiğim bir adamla evlenmiştim ondan asla utanmıyor ve çekinmiyordum taaakii ilk düğün gecemize kadar yapamamistim o birleşmeyi gerçekleştiremedik ve o zamanki duygu değişimime verdik duygusaldım çünkü zaman geçtikçe ama hala yapamadığımi farkettik çok fazla ağrı hissediyordum ama hep kafamda bu ağrının normal olmadığını düşünüyordum araştırmalarım sonucunda vajinismus olabilme ihtimalini öğrendim ve hemen bı jinekolojiye gidip muane oldum ve oda araştırdığımda öğrendiğim herşeyi bana aynı şekilde söyledi vajinismus olduğumu belirtti ve cinsel terapist almam gerektigini önerdi hemen bende evime yakın olması açısından bir cinsel terapist buldum ve 1,5 2 aya yakın süre gittim hipnoz denilen bir olay yapıldı ama asla yok hiç birşey olmadı boşuna bir sürü paramiz da gitti ve ben daha kötü olmuştum ama hala eşim benden çok daha sabirliydi ve bana hep sevgi dolu yaklasirdi veee bu arada ben panik atak hastayım ve anksiyete bozukluğum var tam umudumu kaybetmisken internette Hera kliniği gördüm aradım ve Bal gibi sesiyle Safinaz hocam açtı konuştum beni daha gitmeden inandirdi ve guvendirdi kendine unutmayınn başarmanın yarısı inanmaktır ben inanarak gittim ve çok uçuk bir fiyatları da yok ben açıkçası fiyattan biraz endişe ediyordum çünkü normal gelirli bir aileydik ama o klinikten içeriye girdiginizde karşılamaları çok iyiydi muanesi bile o an muane edildiğinizi hissetmediginiz kadar kolay oluyor ve onlara ilk nasıl 5 günde yeniliyor dediiim ya bu imkansız ben 7 ayda yapamadım bunu siz 5 günde bana nasıl yaptıracaksanız dedim vee arkadaşlar ben 4. günde yendimmmm benim gibi biri 4 günde çözdü bunu bu bir imkansizdi benim için ama inanın yeniden doğmuş gibi oluyorsunuz o karabulutlar bütün kafadaki olumsuzluklar gidiyor ve basardiginizin sevinci hayatınızı o kadar etkiliyor ki mükemmel ötesi bir duygu. Tabiii ben çok şanslıyım ki mükemmel ötesi destekcim vardı eşim bir an olsun bana inanmayı güvenmeyi ve elimi tutmayi bırakmadı. Eş desteginiz çok çok önemli.. Kader ortaklarim beklemeyin hemen gidiin çünkü vajinismus bir erteleme hastalığıdır bu çok doğru ve nettt ertelemeyin tek başınıza başarabileceğiniz bir süreç değil. Başta Safinaz hocam ve Süleyman bey e ve tabi Hera klinik ailesine sonsuz sevgilerimi ve teşekkürlerimi iletiyorum rabbim iyiki sizinle yolumu kesiştirdi siz olmasaydiniz belki ben hala o kara bulutların içinde kaybolacaktım. Ben önce Rabbime sonra sizlere güvendim ve güvenimi bosa çıkarmadığıniz için sizlere minnettarım.
Hera klinik kazandığınız para sonuna kadar helal olsun.
Bana kendimi kazandırdığınız için sonsuzzzzz teşekkürler.
.
lütfen yardımcı olurmusunuz hera klnik kime tedavi oldunuz

X