VAJİNİsmus belası lütfen yardım edin ;(

Merhaba 2yillik evliyim ve bu sorunla nasil basa cikicami bilemiyorum cok fazla doktor araştirmasi yaptim ama surekli ertleye erteleye 2yil gecti lutfen nasil yendignizi nerede nasil tedavi oldunuz yardimci olur musunuz.

Merhaba 2yillik evliyim ve bu sorunla nasil basa cikicami bilemiyorum cok fazla doktor araştirmasi yaptim ama surekli ertleye erteleye 2yil gecti lutfen nasil yendignizi nerede nasil tedavi oldunuz yardimci olur musunuz.
Ertelemeden doktora git ben de 1 seneme yaklaşmışken yendim yapamayacağımı düşünüyodum ama sadece cesaret gerekiyo ben tek başıma yapamadım doktor tedavisiyle yani egzersiz yaptım tek çözüm egzersiz yapmak hayatta yapamam ben bu egzersizleri diyodum ama başardım sende yaparsın erteleme daha fazla

Merhaba 2yillik evliyim ve bu sorunla nasil basa cikicami bilemiyorum cok fazla doktor araştirmasi yaptim ama surekli ertleye erteleye 2yil gecti lutfen nasil yendignizi nerede nasil tedavi oldunuz yardimci olur musunuz
Ertelemeden doktora git ben de 1 seneme yaklaşmışken yendim yapamayacağımı düşünüyodum ama sadece cesaret gerekiyo ben tek başıma yapamadım doktor tedavisiyle yani egzersiz yaptım tek çözüm egzersiz yapmak hayatta yapamam ben bu egzersizleri diyodum ama başardım sende yaparsın erteleme daha fazla
Doktor konusunda kafam cok karisti okuduklarimdan sonra bazi doktorlardan sonuc alamayanlar var dogru olan hangisi hangisine gitmeliyim cok arastirdim ama karar veremedim surekli olmadi baska doktora git sekilde bi maddi durumum yok sizin önerebileceğiniz bi doktor var mi.

Merhaba 2yillik evliyim ve bu sorunla nasil basa cikicami bilemiyorum cok fazla doktor araştirmasi yaptim ama surekli ertleye erteleye 2yil gecti lutfen nasil yendignizi nerede nasil tedavi oldunuz yardimci olur musunuz

Doktor konusunda kafam cok karisti okuduklarimdan sonra bazi doktorlardan sonuc alamayanlar var dogru olan hangisi hangisine gitmeliyim cok arastirdim ama karar veremedim surekli olmadi baska doktora git sekilde bi maddi durumum yok sizin önerebileceğiniz bi doktor var mi.
Ben malatyadayım burada bi özel klinikte tedavi oldum 4 bin tedavi ücreti ödedim aslında ya doktora gittiğimde de çözemezsem diye korktum ama doktorum çok iyiydi ilk önce muayene etti 1. Derece vajinismusmuşum kegel egzersizi verdi daha sonra parmak egzersizi verdi hiç yapamam diye düşünüyodum ama bi cesaretle yaptım hatta iki parmakla yaptım kendini kasmadığın sürece hiç bi ağrı olmuyo daha sonra üç parmağı da yaptım hatta dilatör seti de almıştım onunla da yaptım 4. Boya kadar daha sonra eşli denemeye geçtik ilk başta yarısını biraz zaman geçtikten sonra tamamını yapabildim ve korktuğum gibi değilmiş onu anladım sen hangi şehirdesin bulunduğun şehirden bak doktor takviminden yorumlara ben öyle araştırıp yorumlara güvenerek gittim iyi ki de gitmişim sende araştır daha fazla zaman kaybetme

Mel

Meltem Erkmen benim gittiğim doktor

Deodorant şişesi çok tehlikeli lütfen bu şekilde yapmayın. bende 2 yıllık vajinismustum her şeyi denedim sonunda izmitte filiz özsoy hoca ile tanıştım. KESİNLİKLE TAVSİYE EDİYORUM. çok güler yüzlü ve bilgili biri. yüzde yüz çözüm garanti demişlerdi giderken inanmıyordum ama çözüme kavuştum. ertelemeyin ben çok erteledim geçen zaman için çok pişmanım ve doktorumu kesinlikle herkese tavsiye ediyorum.
Merhaba ben de bu sorunu yasiyorum ..nu tarz kilinikler tam olarqk ne yapiolar yenmek icin . ozel bir alet vs mi var

Bende 2 yıl sonra yendim vajinismusu cidden geçen zamana üzülüyor insan biraz üzerine düşmek lazım akışa bırakınca bi bakıyorsun aylar yıllar geçmiş
Canım ben de bir yıllık evliyim ve ilk çok zorlandım sonradan iki kez kanamam olduilk girişe acıma oluyor bu doğal mıdır

Merhabalar :) Ben evde kendim yendim ve su an 4 aylık bir kızım var çok şükür. 9 ay boyunca bu belayı çektik ve kendi araştırmalarım sonucunda yendim. Ne doktora gerek var ne egzersize hiç birseye gerek yok canım. Hemen eczaneye git vemcaine %10 pump sprey var lokal anestezik bir sprey genelde diş doktorları kullanıyormuş. Aşırı etkili ben bunu bulduğumda şükrettim gerçekten. Onu al önce kolunda falan dene 2 sprey sık alerji var mı bak eğer yoksa onun zaten uzun bir başlığı var ucu çıkıntılı olan kısmı 1 2 cm kadar onu vajina ucuna getir aynayla 2 sprey sık ama içine gitmesine dikkat et işte bu kadar :) 5 dk sonra parmaklarına dokun tamamen uyuşmuş olacak Bi 10 dk etkisi sürüyor o sürede rahat bir şekilde kendini hiç kasmadan ilişkiye girebilirsin zaten his sıfır oluyor o yüzden çok rahat ol :) umarım başarıp bana dua edersin 😊 hoşçakal 🌸
Merhaba,ben de vajinismusum wemcaine aldım ama canımı çok yakmıştı o yüzden yapamamıştik.Sonraki ilişkileriniz de nasıl yaptınız ?

Merhabalar :) Ben evde kendim yendim ve su an 4 aylık bir kızım var çok şükür. 9 ay boyunca bu belayı çektik ve kendi araştırmalarım sonucunda yendim. Ne doktora gerek var ne egzersize hiç birseye gerek yok canım. Hemen eczaneye git vemcaine %10 pump sprey var lokal anestezik bir sprey genelde diş doktorları kullanıyormuş. Aşırı etkili ben bunu bulduğumda şükrettim gerçekten. Onu al önce kolunda falan dene 2 sprey sık alerji var mı bak eğer yoksa onun zaten uzun bir başlığı var ucu çıkıntılı olan kısmı 1 2 cm kadar onu vajina ucuna getir aynayla 2 sprey sık ama içine gitmesine dikkat et işte bu kadar :) 5 dk sonra parmaklarına dokun tamamen uyuşmuş olacak Bi 10 dk etkisi sürüyor o sürede rahat bir şekilde kendini hiç kasmadan ilişkiye girebilirsin zaten his sıfır oluyor o yüzden çok rahat ol :) umarım başarıp bana dua edersin 😊 hoşçakal 🌸
Bende almak istiyorum krem jel önerilmişti aldim hiç bir işe yaramadı eşim çok anlayışlı doktor aşırı maliyetli parmak egzersizi asla yapamıyorum bu sprey reçetesiz alınıyor mu acaba

Tedavi için bir yere mi gittiniz gittiyseniz tavsiye etceğiniz yer var.mı
Ben ankara hera kliniğe gittim ve bugün itibari ile yendim tam anlamıyla. Dilatör egzersizlerini orada doktorla birlikte yaptık sonrasında ilişki denedik ve hiç uyuşturucu vs sürmeden. Bence dilatör alın. Elinizde saklayabilirsiniz. Deodorant büyük olabilir. Ve sert bişey sokmak kadar asla acımıyor ilişkide bugün deneyimledim ve dilatörler gibi asla acıtmıyor. Parmak egzersizi yapabilirsiniz dilatör alamazsanız bile. Kendi teninizden rahatsız olursanız eldiven giyip yapın. Doktor bana içinde vazelin ve Bi kaç yağ daha olan Bi kayganlaştırıcı karışım verdi. Spreye uyuşturucu bişeye asla gerek yok inanın

Bende yeni evliyim 3haftalik daha yapamadık yardım edin sürekli ağlama krizlerim oluyo
Bende 6 ay uğraştım. Ağlamak çözüm değilmiş ama . Cinsel terapiste gittim 5 haftada sonuç buldu. Ertelemek zamanla olur demek kesinlikle vakit kaybı. Tavsiyem biran önce terapiste gidin . Gerçekten bu muymuş ya diyo insan

X