Vajinismus da neymiş yahuu🤗

Minnosunubekleyen

Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2017
72
37
Merhaba arkadaşlar ben yaklaşık 4 senedir evliyim ve bir kaç gün öncesine kadar vajinismus illetiyle savasiyordum. Okumadigim yazı gitmedigim doktor dinlemedigim insan kalmamıştı. Boşanma kararı almıştık eşimle o kadar caresizdim. Sonra Ankara Hera Klinigin sitesi denk geldi internette gezinirken. Çok acabam vardı çok araştırdım yorum okudum. Kendime son bir şans verip gitmeye karar verdim. Bayram sonrası ilk güne arayıp randevu aldım. İlk gün korkuyla karışık bir panikle gittik. Ama yersizmis paniğim. Kliniğe girdiğiniz an zaten yanlız olmadiginizi sorununuz cozulene kadar sizi birakmayacaklarini hissettiriyorlar. Didem Kurban Hocam sayesinde önce kendime güvenmeye başladım. Uzun zaman önce kaybettigim ozguvenimi Didem Hocam sayesinde tekrar kazandım. Sizin bile kendinize guvenmediginiz bir zamanda size inanan güvenen birilerinin olması yapacaksın korkma sen güçlüsün diye arkanızda durması paha biçilemez. Herşeyi geçtim bu insanlar 20 senedir bu işi yapıyorlar bu hastalıktan muzdarip bizlere yardımcı oluyorlar bu da ayrı bir güven veriyor insana.. emin ellerde hissediyorsun🤗 öyle böyle derken basta Didem Hocam , Ayla Hanım ve klinikte çalışan bütün herkesin emekleriyle pazartesi başladığım tedavimi çarşamba akşamı tamamladım ve ben vajinismusu yendim!.. korkmayın kendinize güvenin ve en önemlisi doğru ellerden yardım alın. Hiç birşey sizden değerli değil önce kendiniz için derin bir nefes alın cesaretinizi toplayın ve Didem Hocam in bilgi ve tecrübesine kendinizi bırakın 🤗 bu hastalık erteleme hastalığı ertelemeyin.. ben bu kadar zaman beklediğim için çok pişmanım. Siz pişman olup geçen yillariniza yanmayın🤗

Tedavide ne uygulanıyor peki anlatırmsnz
Tedavi yolu, süresi kişiden kişiye göre farklı oluyor. İlk gittiğinizde zaten önce ufak bir muayene yapıyorlar sonra hastalık derecesine göre izleyecekleri yolu anlatıyorlar. Biz üst üste 3 gün gittik klinikte yapılan çalışmayı otele gittiğinizde de 30-35 dakika tekrar etmenizi istiyorlar. Toplamda 3 gün içinde 4-5 saat cabayla benim sorunum çözüldü. Çok detaylica anlatmiyorum çünkü insan kafasında kuruyor büyütüyor okudukça kendimden biliyorum. Ama inanki cani yanmıyor hiçbir çalışmada insanın. Ben çok tatlı canliyimdir ama hiç öyle zorlanarak canım acıyarak calisma yapmadım.

Evet vajinismusu yendikten 1 ay sonra isteyerek hamile kaldım canım Allah a şükür bu günleri de gördüm
Benim de 2.ayım 4 yıl olucaktı vajinismus yaşayalım çok şükür atlattım 3 buçuk ay önce. Dua eder misin bana ve tüm isteyenlere

Merhaba, ben de 2 aylık evliyim. İlişkim olmadığında vajinismus olabileceğimi düşünmeye başladım ve yine de kabul edemiyordum. Anatomik bi problemim olduğuna inanıyordum. Hiç bi şekilde olmuyordu inanılmaz bi ağrı hissediyordum ve hemen eşime engel oluyordum. Doğru doktoru bulmak için biçok yazı okudum, çünkü ilk gittiğim doktor kötü bi tecrübeydi benim için. Daha sonra Hera Klinik'in Ankara şubesi Dr. Didem Kurban ve ekibiyle görüşmeye gittim. Muayeneden sonra anatomik hiç bir problemim olmadığını öğrendim. Çok rahatlamıştım çünkü bu kendime inandırmaya çalıştığım bi düşünceydi. Hemen o gün Ayla hanımla birlikte terapiye başladık. Bazı egzersizlerle ve ev ödevleri uyguladık. Korkulacak bi yanı yok emin olabilirsiniz. 2. gün denemek için hazır olduğumu söyledi Ayla hanım. Ve ilk denememizde birleşme gerçekleşmişti. 2 günde 2 aydır deneğim şey gerçekleşti ve bunu bitirebilirim dedim.
Malesef hayatımız boyunca başkaları tarafından bissürü yanlış düşünceye inandırılıyoruz. Korkular yaşıyoruz ve aynılarını başkalarına aktararak zinciri devam ettiriyoruz. Zinciri kıralım artık, cinsellik doğal bi ihtiyaç , utanç ve korku duyulacak bir şey değil. Önce kendinize sonra Didem Hanım ve ekibine güvenebilirsiniz :))

Merhaba arkadaşlar ben yaklaşık 4 senedir evliyim ve bir kaç gün öncesine kadar vajinismus illetiyle savasiyordum. Okumadigim yazı gitmedigim doktor dinlemedigim insan kalmamıştı. Boşanma kararı almıştık eşimle o kadar caresizdim. Sonra Ankara Hera Klinigin sitesi denk geldi internette gezinirken. Çok acabam vardı çok araştırdım yorum okudum. Kendime son bir şans verip gitmeye karar verdim. Bayram sonrası ilk güne arayıp randevu aldım. İlk gün korkuyla karışık bir panikle gittik. Ama yersizmis paniğim. Kliniğe girdiğiniz an zaten yanlız olmadiginizi sorununuz cozulene kadar sizi birakmayacaklarini hissettiriyorlar. Didem Kurban Hocam sayesinde önce kendime güvenmeye başladım. Uzun zaman önce kaybettigim ozguvenimi Didem Hocam sayesinde tekrar kazandım. Sizin bile kendinize guvenmediginiz bir zamanda size inanan güvenen birilerinin olması yapacaksın korkma sen güçlüsün diye arkanızda durması paha biçilemez. Herşeyi geçtim bu insanlar 20 senedir bu işi yapıyorlar bu hastalıktan muzdarip bizlere yardımcı oluyorlar bu da ayrı bir güven veriyor insana.. emin ellerde hissediyorsun🤗 öyle böyle derken basta Didem Hocam , Ayla Hanım ve klinikte çalışan bütün herkesin emekleriyle pazartesi başladığım tedavimi çarşamba akşamı tamamladım ve ben vajinismusu yendim!.. korkmayın kendinize güvenin ve en önemlisi doğru ellerden yardım alın. Hiç birşey sizden değerli değil önce kendiniz için derin bir nefes alın cesaretinizi toplayın ve Didem Hocam in bilgi ve tecrübesine kendinizi bırakın 🤗 bu hastalık erteleme hastalığı ertelemeyin.. ben bu kadar zaman beklediğim için çok pişmanım. Siz pişman olup geçen yillariniza yanmayın🤗
Canim.naptipar hera kliniktee anlatirmisin

X