Jinekoloji Vajinismus dilatör

ruzgargulu55

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2022
365
236
Herkese merhaba. 7 aylık evliyim ve vajinismus hastasıyım.İlk aylarimizdan itibaren çeşitli doktorlara başvurdum ancak dilatör set parmak egzersizi hayali bile ürkünç geldiği için vajinismus tedavisi yapan birine gidemedim.

Geçen ay artık tak etti ve baktım ki başka çaresi yok dilatör seti aldım. Hemen deneyemedim daha doğrusu denedim ama başarılı olamadım degdirdigimle kaldım. Sonra eşimle egzersiz yapmaya başladık şu ayna egzersizi giriş etrafında parmakla gezme vs ve en istikrarlı sekkilde yaptık bunu. Bir gün ara versem soguyorum çünkü. Bu arada ağır derecede vajinismustum diyebilirim en başlarda kendim bile dokunamiyordum su an derecesi düştü bana göre.

Benim için dilatorun birinci boyu imkamsizken bu egzersizlerde vajen açıkligini görmek bana cesaret verdi. Bu hastalığı olan herkese tavsiyem o açıklığı görmeleri. Eşiniz bir dokundu kasildiniz mi biz bu zamana kadar hemen bırakıyorduk bu sefer ben dedim kasilsa da alışacak bırakma diye. Sonuç olarak o açıklığı görünce gerçekten delik olduğuna bilincaltim inaninca ilk üç boyu alabildim. Önce burda tavsiye edilen vemcaine sprey ile denedik iki boyu öyle aldım. Sonra spreysiz denedik uc boyu aldım. Ancak üçüncü de bayağı bir tepindim ayaklarım havadaydi pozisyon olarak o şekilde kasilinca bayağı kötü oldum. Ertesi gün kendim iki boyu aldım. Bir sonraki gün kendim üç boyu aldım. Ve ertesi gün de artık son boyu denedim. Maalesef yarım saatten fazla girişte durdum ittirdim çektiğim acı ile kaldım. Evet kuvvetli ittirsem girecek ama doktor kızlık zarin yapısından dolayı kanaman çok olabilir demişti şimdi o geliyor aklıma son dilatör de kanamam olursa diye sanırım o beni korkutuyor. O gün pes etmedim ertesi gün bir daha deneyeceğim yapacağım dedim dün akşam eşimle denedik o ittirince de muhtemelen kasılmalar dan dur diyorum. İlerleyemiyoruz. Su an dördü almadan eşli deneme yapsak böyle yenen arkadaşlar var mı bunu merak ediyorum. Deneyip hüsrana uğramak istemiyorum. Ama dördu de içime itemiyorum da ittiremiyorum da.

Bir de dilatorleri icerideyken kendim hareket ettiriyorum ama eşim ettirirken hala kasiliyorum oysaki ilk onunla deneyimledigimde içeride hiç bı acı sızlama yoktu sadece üçte pozisyondan ötürü kasilinca kaldım o da sakinlesebildikce geçti.

Güncelleme
Deneyimli arkadaşlarım üçten sonra eşli deneme husran olur mu dersiniz dört çok irrite edici bir de herkes eslinin hissi dörtten daha kolay demiş boşuna canımı yakmak istemiyorum bir de olmadı mı inanılmaz morelim bozuluyor motivasyonum düşüyor ikiyi bile alamıyorum sonra.

Deneyimi olan arkadaşlarım fikirlerini paylaşırsa sevinirim.

Son düzenleme:
Bir şey sorucam kendinize dokunamayacak kadar ağır baskı ile mi büyüdünüz?
Asla yargılamıyorum ya da acımıyorum yanlış anlaşılmasın ama kendine bile dokunamamak çok değişik geldi :KK43:
Bunun sebebini merak ettimo_O

Bir şey sorucam kendinize dokunamayacak kadar ağır baskı ile mi büyüdünüz?
Asla yargılamıyorum ya da acımıyorum yanlış anlaşılmasın ama kendine bile dokunamamak çok değişik geldi :KK43:
Bunun sebebini merak ettimo_O
Aslında bekarken dokunamama gibi bir durum yoktu evlendigim ilk gece hüsranla sonuçlanınca ben giderek geriledim. Kasilmadan dolayı açılma olmadı muhtemelen bayağı zorladik art arda günler denedik olmadıkça ben giderek agirlastim.

İnsanın yapısına göre değişir, ilk başta acı oluyor bence çok normal hiç acımayacak diye bişey yok insanız sonuçta olabilir ben vajinismus değildim ama oldu özellikle ilk hafta zor geçti ama bu dayanılmayacak bişey değil, tahrişte olabiliyor ilk başta ona göre doktor kremde verir, ilk ay sonrasında zaten artık herşey çok daha normal hale geliyor.
Görünürde dediğiniz gibi boşluk yok ama o kapasite var, kasmazsanız herşey çok rahat olacak kayganlaştırıcı ile vs. Zaten sizde olabileceğini görmüşsünüz yakında devamı gelecektir merak etmeyin stres olmayın sakin kalın🙂

Neden doktora gidip hizlica cozmek yerine kendiniz el yordamiyla yapmaua calisiyorsunuz bu sorunu yasasam bu egzersizleri esimle asla yapmazdim moral bozmak istemem ama bence direk cinsellikten soguma sebebi

Neden doktora gidip hizlica cozmek yerine kendiniz el yordamiyla yapmaua calisiyorsunuz bu sorunu yasasam bu egzersizleri esimle asla yapmazdim moral bozmak istemem ama bence direk cinsellikten soguma sebebi
Şöyle ki doktora ilk aylarda gittik fiziksel muayene için. Sonra psikyatriye yonlendirdiler. Birden fazla doktora da gittim ama normal kadın doğumcular bu tedaviyi yapmıyor. Yani özellikle vajinismus tedavisi yapanlar var. İlk evlendigimizde 6 bin lira fiyat verilmişti o zaman cesaretim yoktu, şimdi 10 bin civarı. Bütçemiz yok maalesef ev dizecegiz eşyamiz vs yok. Eşim eğer isteksiz olsa yardım konusunda yine mecburen giderdim bazı arkadaşlar sizin gibi söylemiş eslerinde soğuma oluyor diye umarım bizde öyle bir durum olmaz şu an için eşim sorun etmiyor hatta aylar sonra buyuk bir adım attigim için çok mutlu

Yalnız sorunu çözmek için o egzersizleri eşle yapmak gerekiyor. Niye soğuma sebebi olsun? Bir sorun varsa eşler birlikte çözer, evliliğin her konuda genel kuralıdır bu yatak dahil. Kendimizi altın tepside hazır ve nazır erkeğimize sunmak zorunda değiliz.

Herkese merhaba. 7 aylık evliyim ve vajinismus hastasıyım.İlk aylarimizdan itibaren çeşitli doktorlara başvurdum ancak dilatör set parmak egzersizi hayali bile ürkünç geldiği için vajinismus tedavisi yapan birine gidemedim.

Geçen ay artık tak etti ve baktım ki başka çaresi yok dilatör seti aldım. Hemen deneyemedim daha doğrusu denedim ama başarılı olamadım degdirdigimle kaldım. Sonra eşimle egzersiz yapmaya başladık şu ayna egzersizi giriş etrafında parmakla gezme vs ve en istikrarlı sekkilde yaptık bunu. Bir gün ara versem soguyorum çünkü. Bu arada ağır derecede vajinismustum diyebilirim en başlarda kendim bile dokunamiyordum su an derecesi düştü bana göre.

Benim için dilatorun birinci boyu imkamsizken bu egzersizlerde vajen açıkligini görmek bana cesaret verdi. Bu hastalığı olan herkese tavsiyem o açıklığı görmeleri. Eşiniz bir dokundu kasildiniz mi biz bu zamana kadar hemen bırakıyorduk bu sefer ben dedim kasilsa da alışacak bırakma diye. Sonuç olarak o açıklığı görünce gerçekten delik olduğuna bilincaltim inaninca ilk üç boyu alabildim. Önce burda tavsiye edilen vemcaine sprey ile denedik iki boyu öyle aldım. Sonra spreysiz denedik uc boyu aldım. Ancak üçüncü de bayağı bir tepindim ayaklarım havadaydi pozisyon olarak o şekilde kasilinca bayağı kötü oldum. Ertesi gün kendim iki boyu aldım. Bir sonraki gün kendim üç boyu aldım. Ve ertesi gün de artık son boyu denedim. Maalesef yarım saatten fazla girişte durdum ittirdim çektiğim acı ile kaldım. Evet kuvvetli ittirsem girecek ama doktor kızlık zarin yapısından dolayı kanaman çok olabilir demişti şimdi o geliyor aklıma son dilatör de kanamam olursa diye sanırım o beni korkutuyor. O gün pes etmedim ertesi gün bir daha deneyeceğim yapacağım dedim dün akşam eşimle denedik o ittirince de muhtemelen kasılmalar dan dur diyorum. İlerleyemiyoruz. Su an dördü almadan eşli deneme yapsak böyle yenen arkadaşlar var mı bunu merak ediyorum. Deneyip hüsrana uğramak istemiyorum. Ama dördu de içime itemiyorum da ittiremiyorum da.

Bir de dilatorleri icerideyken kendim hareket ettiriyorum ama eşim ettirirken hala kasiliyorum oysaki ilk onunla deneyimledigimde içeride hiç bı acı sızlama yoktu sadece üçte pozisyondan ötürü kasilinca kaldım o da sakinlesebildikce geçti.

Deneyimi olan arkadaşlarım fikirlerini paylaşırsa sevinirim.

Ben ilk başta parmak egzersizi yapmıştım ama ilerleyemiyordum ve sevgilim başka şehirdeydi onun yanına gittim.İlk denemeler koktum ama o beni çok sakinleştirdi çok telkin etti. Sonra ilişki esnasında o anın verdiği zevkle ben unutmuştum ve sevgilim parmaklarıyla o işi halletmişti. Yani siz sevişin o anın büyüsüne kapılın ve düşünmeyin. Kendiliğinden oluyor. Biliyorum bu çok zor ama düşününce daha da gerilip kafaya takıyorsunuz ben öyleydim çünkü. Ayrıca hiçte abartıldığı gibi kan gelmiyor. İlişkiden sonra duş almıştım hemen ve sevgilimin kucağına oturduğumda bornoz biraz kan olmuştu. Lütfen korkmayın,düşünmeyin ne ağrı ne acı hiçbir şey yok. Sadece tutku ve zevk var

Ben ilk başta parmak egzersizi yapmıştım ama ilerleyemiyordum ve sevgilim başka şehirdeydi onun yanına gittim.İlk denemeler koktum ama o beni çok sakinleştirdi çok telkin etti. Sonra ilişki esnasında o anın verdiği zevkle ben unutmuştum ve sevgilim parmaklarıyla o işi halletmişti. Yani siz sevişin o anın büyüsüne kapılın ve düşünmeyin. Kendiliğinden oluyor. Biliyorum bu çok zor ama düşününce daha da gerilip kafaya takıyorsunuz ben öyleydim çünkü. Ayrıca hiçte abartıldığı gibi kan gelmiyor. İlişkiden sonra duş almıştım hemen ve sevgilimin kucağına oturduğumda bornoz biraz kan olmuştu. Lütfen korkmayın,düşünmeyin ne ağrı ne acı hiçbir şey yok. Sadece tutku ve zevk var
Bu dilatör setlerden zevk alma gibi bir durum olmuyor maalesef zaten yenen arkadaşlar da eşli deneme son dilatorde daha kolay diyorlar. Ama dördüncü dilatoru yine de deneyip bı kafamı rahatlatmak istiyorum. Denemeden üç sonrası eşli denemede başarılı olan var mı bunu merak ediyorum. İnanın çok deneme yaptık bunca ay artık pes ettim önce dilatorlerle cozmemgerektigine inanıyorum belki sizin daha hafifti dereceleri oluyor ya kişiden kişiye değişiyor öyle de olunca. Tavsiyeler için sağ olun ☺️

Ayna ile çalış canım. Dilator kullanırken zeytinyağı ve kayganlastirici kullan. Nefes alıp ver. Dilator kullandığın zaman da ikin acı olmayacak

Ayna ile çalış canım. Dilator kullanırken zeytinyağı ve kayganlastirici kullan. Nefes alıp ver. Dilator kullandığın zaman da ikin acı olmayacak
Siz de dilatör set ile mi yendiniz. İkiniyorum kegel ve nefes egzersizleri yapmaya çalışıyorum ayna ile de bakıyorum. Son boyda üçten farklı bir baskı hissi var mı. Veya üçüncüden sonra eşli denemek doğru mu sizce

Allah aşkına artık şu kukuya çeşit çeşit yağ sürme tavsiyelerinden vazgeçin. Bu sitede bunu düzeltmekten bana gına geldi hala zeytinyağı yazan var. Üreme sisteminizin canına okuyorsunuz, yapmayın. Ha illa yapacam sağlığım umurumda değil diyorsanız da yapın ama tavsiye etmeyin. Lütfen!

Siz de dilatör set ile mi yendiniz. İkiniyorum kegel ve nefes egzersizleri yapmaya çalışıyorum ayna ile de bakıyorum. Son boyda üçten farklı bir baskı hissi var mı. Veya üçüncüden sonra eşli denemek doğru mu sizce
Evet bende dilator setiyle yendim.
Benn 3 boyuta geçerken 2. Dilatoru çalıştım bir 10 dk falan öyle geçtim.
Hergun bir dilator çalıştım toplam 5 gün de yendim ortlama.
4.dilatore geçerken. 3. Dilatoru Cok çalıştım. O şekilde oldu.
3.e geçip o şekilde yenenler vardı.
Ama ben hepsine çalıştım

Allah aşkına artık şu kukuya çeşit çeşit yağ sürme tavsiyelerinden vazgeçin. Bu sitede bunu düzeltmekten bana gına geldi hala zeytinyağı yazan var. Üreme sisteminizin canına okuyorsunuz, yapmayın. Ha illa yapacam sağlığım umurumda değil diyorsanız da yapın ama tavsiye etmeyin. Lütfen!
Ben o şekilde yaptım. Ve bişey de olmadı. Gayet sağlıkliyim.
Bişey olmadığı için tavsiye ettim.
Size yanlış gelen, başkasına doğru gelebilir.
İlla sizin dogrunuz olacak diye birşey yok.

Evet bende dilator setiyle yendim.
Benn 3 boyuta geçerken 2. Dilatoru çalıştım bir 10 dk falan öyle geçtim.
Hergun bir dilator çalıştım toplam 5 gün de yendim ortlama.
4.dilatore geçerken. 3. Dilatoru Cok çalıştım. O şekilde oldu.
3.e geçip o şekilde yenenler vardı.
Ama ben hepsine çalıştım
Ben de her gün ilk boydan başlayarak yapıyorum iyice alışmak için. Belki de ucu yeterince denemedim yani hala eşime hareket ettirirken kasiliyorum dediğim gibi. Acele ediyorum sanırım ben de 3 u daha sık yapıp alışmaya çalışayım

Ben de her gün ilk boydan başlayarak yapıyorum iyice alışmak için. Belki de ucu yeterince denemedim yani hala eşime hareket ettirirken kasiliyorum dediğim gibi. Acele ediyorum sanırım ben de 3 u daha sık yapıp alışmaya çalışayım
Esli denemeden önce dilator çalış. Ve beline yastık koy

Ya bu konuda haklı olabilirsiniz ama benim şöyle bı sorunum var cildim çok hassas okey kayganlastirici almıştık yapış yapış berbat hissi var kayganlastirmiyor beni. Dr dan tavsiye istedim o yazdı bir jel kuruluk için de kullanilirmis o da yanma yapıyor. En son gittiğim Dr da bebe yağı muhteşem diye övdü burda mantar yapıyor demiş kullanan bir kesim. Ben de şu an zeytinyağı kullanıyorum için hiç rahat değil. Tavsiye edebileceğiniz bir marka var mi

X