Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

eşimin spermiyogram sonuçlarını yorumlar mısınız

Eklentiler

• sonuç1.jpg
    sonuç1.jpg
    65,1 KB · Görüntüleme: 39
Canım ben 2 gündür egzersiz yapıyorum 2 parmaktayım ama zorlanıyorum iki parmağı üst üste koyup içeri girince açıyorum ama rahatsızlık hissi verdiği için kısa sürüyor egzersizim:)
iki günde mi iki parmaga gectin cok iyi gidiyorsun canım maşallah :) aynen böyle devam et eminim kısa sürede atlatacaksın :) küs işaretiyle ilkök baş ora iyice alışasıya kadar bence git gel yap derim ben sonra alıştıktan sonra içerde açmayı dene derim bu arada eşinin parmaklarını da gecebilirsin akşam eşin geldiğinde eşinin parmaklarını da dene ve bu aşama cok önemli bunu yparsan gerisi corap söüğü gibi gelecek eminim :) egzersiz yaparken ne kullanıyorsun krem mi kayganlaştrıcı mı :)

Canim benim gec ayna karsisina ac bacaklarini tam karsinda zarin tam giriste :)) ben doktor yardimiyla yendim ve egzersizler sirasinda verdi aynayi elime gösterdi bak tam burasi tam giriste diye sen neye dayanarak bunu dedin acaba :)))
bende doktor yardımıyla yendim ve bunu söyledi doktor bombeli bir et parcası gelmesinin imkanı yok o zaman doktor eline gelen parca kızlık zarın derdi sadece oraya baktıgımızda kızlık zar sekilleri var ve ona göre psikologa su sekilde zarımn diyorsun zaten elime et parcası geldi falan diyen duymadım doktorum da böyle anlatmadı :) :)

iki günde mi iki parmaga gectin cok iyi gidiyorsun canım maşallah :) aynen böyle devam et eminim kısa sürede atlatacaksın :) küs işaretiyle ilkök baş ora iyice alışasıya kadar bence git gel yap derim ben sonra alıştıktan sonra içerde açmayı dene derim bu arada eşinin parmaklarını da gecebilirsin akşam eşin geldiğinde eşinin parmaklarını da dene ve bu aşama cok önemli bunu yparsan gerisi corap söüğü gibi gelecek eminim :) egzersiz yaparken ne kullanıyorsun krem mi kayganlaştrıcı mı :)

tavsiyelerin için teşekkür ederim canım:) eş parmağını kabullenemiyorum bir türlü eşim dokununca çekiyorum hemen :KK43: fındık kadar emla krem sürüyorum sadece girişe, gleitgelen kayganlaştırıcı kullanıyorum. önce tek parmak ile içerde yuvarlak çizip, git gel yapıyorum sonra iki parmağı küs yaparak sokup içerde açıp bekletiyorum. baskı ve acı hissediyorum o yüzden 2 parmak egzersizini kısa tutuyorum. sende de böyle mi olmuştu?:işsiz:

Kizlar ilk denemede işaret parmaginin hepsini aldim. İçerse parmağım rahat hareket ediyor ilk giriş ve çıkış çok sıkı ama 2 parmak için cok zorlancam gibi
canım gayet cok iyi gitmişsin böyle devam et kesinlikle :) iki parmak evet şimdili korkutucu olarak görünüyor ama bir parmagı git gel yapa yapa alışacaksın sonra iki parmakta nasıl olucak bu diyeceksin ama inan bana oluyor ilk baş zorlanabilirsin bu cok normal tereddütün var ama oldugunu gördükce güven gelecek sana ve devamını da getireceksi eminim hiç sorun etme kendine daha düne kadar cubuk inceliğinde seyi or almayı düşünürken şimdi işaret parmagıni Aldın eminim iki parmagı da yapacaksın :) :) orta parmagına geciceksin şimdi hergün egzersizleri yapmaya calış düzenli olarak :)

canım gayet cok iyi gitmişsin böyle devam et kesinlikle :) iki parmak evet şimdili korkutucu olarak görünüyor ama bir parmagı git gel yapa yapa alışacaksın sonra iki parmakta nasıl olucak bu diyeceksin ama inan bana oluyor ilk baş zorlanabilirsin bu cok normal tereddütün var ama oldugunu gördükce güven gelecek sana ve devamını da getireceksi eminim hiç sorun etme kendine daha düne kadar cubuk inceliğinde seyi or almayı düşünürken şimdi işaret parmagıni Aldın eminim iki parmagı da yapacaksın :) :) orta parmagına geciceksin şimdi hergün egzersizleri yapmaya calış düzenli olarak :)

inşallah canımm:) sessiz bi ortamda odaklanamadıgımı farkettim. her gün 16.30 da tv2 de muhteşem yüzyıl çıkıo onu izlerken egzersiz başına geçiyorum sallana sallana dizi izleye izleye egzersiz yapıyorum daha kolay oluyo :halay::KK45:

Merhaba bende aynı sorunu yaşıyorum yeni yeni korkmama rağmen parmak egzersizine başlamaya karar verdim fakat başaramıyorum yapamadıkça da dahada üzülüyorum lütfen burdaki yazıları okuyorum herkes yapabiliyoda ben neden bunu bile başaramıyorum diye üzülüyorum ne kadar sürede olması normal. yardımlarınızı bekliyorum
öncelıkle herkeze merhaba arkadaşlar,2 ay önce bu sıtede vajınusmusum dıye yardım ıstemıstım o zaman 6aylık evlıydım ve moral denen bırsey kalmıyordu,kendımı kadın olarak evlı olarak bıle görmuyordum...ama sımdı dr a para vermeden bırcok arkadaşımızın yaptığı gıbı bu durumu yendım...ben ılk başta vajınamın ıcıne dokunamıyordum bıle ve oranın kapalı olduğunu gördumm ..meğerse kendımzı sıktığımızdan öyle oluyormuşş... neyse serçe parmakla başladım olaya...gırdı o kadar mutlu oldum kı o zaman kafamda oraya bırsey gırebılceğı yerleştı... tamam bunu yaptıysan ışaret parmağınıda yaparsın dedım burnumda derın nefes alıp ağzımdan vererek onuda aldım ve en son parmak aşamam 2 parmağı dıer parmaklarda olduğu gıbı eldıvenın tek parmağına çıft parmağı yerleştırerek yaptım azda olsa gırdı... hemen pns aşamasına geçtım yapamadım ılk başta ve azım ettımm acımayacak acımayacak dıye kendımı şartlandırdımm vee 27martta esımın pns bebeyağını surduk ve azda kendı vajenıme vee BURASI ÇOK ÖNEMLI elımle kendım vajıne yerleştırdım ve derın bı nefes alıp cocuk doğurur gıbı ıkınırken beraber pns aşşağı yöne doğru yavaşca bı yıttıkkı HIÇBIRSEY ANLAMADIM olmuştu.. emın olmak ıcın 1 daha yaptım baktımm aşşağı doğru ıtınce oluyor...meğerse 8ay sırf vajınanın ıcıne yerleştırdıkten sonra yukarı doğru ıtıp canımı acıtmaktan dolayı olmamışş... arkadaşlar bunun yönu pns vajı ağzına yerleştıkten sonra ıkınarak yada nefes aldıktan sonra yavas yavaş verırken aşşağı doğru yıtmek.... kendımı aylarımı boşa harap etmısım... bu arada bende dr dr aradım ama sımdı param cebımde..umudunuzu kaybetmeyın cunku o kadar kolaymış kı olan zamana oluyor...deneyın azmedın arkadaşlar...

şu başarı öyküsünü şuraya koyalım motive olsun diğer arkadaşlara da.. :KK9::spor:

tavsiyelerin için teşekkür ederim canım:) eş parmağını kabullenemiyorum bir türlü eşim dokununca çekiyorum hemen :KK43: fındık kadar emla krem sürüyorum sadece girişe, gleitgelen kayganlaştırıcı kullanıyorum. önce tek parmak ile içerde yuvarlak çizip, git gel yapıyorum sonra iki parmağı küs yaparak sokup içerde açıp bekletiyorum. baskı ve acı hissediyorum o yüzden 2 parmak egzersizini kısa tutuyorum. sende de böyle mi olmuştu?:işsiz:
canım eşin çok öneml, onu yapmalısın ilkk bŞLARI TABİKİ COK TEREDdütee yaptırdım pozisyonunu degiştir canım eşinle denerken ben misyonerde yapıyordum eşim dokununca sen gbi oluyordum sonra ayakta bacaklarımı ayırark denedim o şekilde oldu :) dediğim gibi iki parmaga allılş ,lk baş sonra kasların rahatladıkca açarsın içerde ben mesela hiç acmadım actırmadı eşime sen gene acmışsın yada acmak yerine üç parmaga gecersin aynı kalınlık olur merak etme :) egzersizleri sakın kısa tutma canım baktın acı hissi tuhaflık oluyor nefes al ver kegel yap pozisyonlarını değiştirerek de deniyebişlirsin

inşallah canımm:) sessiz bi ortamda odaklanamadıgımı farkettim. her gün 16.30 da tv2 de muhteşem yüzyıl çıkıo onu izlerken egzersiz başına geçiyorum sallana sallana dizi izleye izleye egzersiz yapıyorum daha kolay oluyo :halay::KK45:
zaten nasıl rahatsan o şekilde yap canım millet nasıl yapıyorsa öyle yap diyen yok hangi pozisyonda nasıl rahatsan o seki,lde yap sadece tek istenilen düzenli egzersiz o kadar gerisi zaten olmaması için bir sebep yok kısa zaman da çözersin eminim ne zamandır evlisin

Kizlar tek parmaktan sonra iki parmakta aldım ama o zaman aşırı bi yanma hissettim biraz bekledim çıkarttım 11 cm ilk bir aparat yapmıştım hemen ardından onu denedim ve o da tamamen girdi inanamadım sonra yanmam çoğalınca bıraktım bugünlük. Ben ama falan kullanmayı düşünüyordum ilk parmağımı denediğim de kayganlaştırıcı bile sürmeyi unutmuştum ama hiç canım acımadı kendimi güvenim geldi parmağım icerdeyken huylanmadim elimle yoklamaya çalıştım içini kendimi sıkınca nasıl olduğuna baktım ilk gün için iyi ilerlediğini düşünüyorum. Siz.ne dersiniz

Kizlar tek parmaktan sonra iki parmakta aldım ama o zaman aşırı bi yanma hissettim biraz bekledim çıkarttım 11 cm ilk bir aparat yapmıştım hemen ardından onu denedim ve o da tamamen girdi inanamadım sonra yanmam çoğalınca bıraktım bugünlük. Ben ama falan kullanmayı düşünüyordum ilk parmağımı denediğim de kayganlaştırıcı bile sürmeyi unutmuştum ama hiç canım acımadı kendimi güvenim geldi parmağım icerdeyken huylanmadim elimle yoklamaya çalıştım içini kendimi sıkınca nasıl olduğuna baktım ilk gün için iyi ilerlediğini düşünüyorum. Siz.ne dersiniz

11 cm dediğin boydan mı canım. Çok güzel ilerlemişsin ben daha aparat geçemedim hala iki parmak

harıkasın canım ya süper ilk gün için çok çok iyi kısa <zamanda halledeceksin :) ilk sefer için yanma olabilir ama yaptıkca gececektir ve hiçbirsey sürmeden yapma parmak kemik oldugu için kayganlık yokken de girebilir ama tahrişlenebilir bu yüzden krwem veya kayganlastırıcı kullnmanı tavsiye ederim bu sekilde devam et canım azmin herkese örnek olsun :) süpersin :) :)

harıkasın canım ya süper ilk gün için çok çok iyi kısa <zamanda halledeceksin :) ilk sefer için yanma olabilir ama yaptıkca gececektir ve hiçbirsey sürmeden yapma parmak kemik oldugu için kayganlık yokken de girebilir ama tahrişlenebilir bu yüzden krwem veya kayganlastırıcı kullnmanı tavsiye ederim bu sekilde devam et canım azmin herkese örnek olsun :) süpersin :) :)
Teşekkür ederim benim yanma dışımda bi şikayetim olmadı şuan acaba akşam bi eşimle deneme yapsam.mı

Evet boydan 11 cm ben ilk kez bugün karar verdim yapmaya normalde yapmadan önce burdan da şans dileyin demiştim. Normalde kulak cubuguyla yapacaktim sonra dedim ki bu çubuk incecik tabiki gircek parmakla deneyeyim denedim ilk işaret parmağıyla sonra orta parmakla yaptım ama hepsini soktum öyle boğum boğum ilerletmedim sonra ikisini birden yapınca yanma.oldu hafif. Sonra 11 cm ilk aparat yapmıştım onu denedim oldu ama yanmam çoğalınca bıraktım bugünlük

X