Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

tam olarak nasıl yapılıo sana zahmet yazarmısn

aparatı üstte tarif ettiğim gibi hazırladınız.artık başlayabilirsiniz.benim tavsiyem koltuğa uzanarak yapmanız egzersizi.bacaklarınızı iyice açmalısınız.isterseniz bir bacağınızı koltuğun arkalığına atın rahat olsun.bu sırada isterseniz tv izleyin,müzik dinleyin nasıl isterseniz.
aparat yanınızda hazır olsun ama hemen kullanmayın.önce jeli elinize sürün ve parmaklarınızı girişin üzerinde dolaştırın.bu sırada sıkıp bırakma egzersizlerini yapın.nefesinizi burnunuzdan alın,hah diyerek verin ve gevşediğinizi hissedin.dakikalarca iyice gevşeyene kadar bunu yapın.bacaklarınızı,poponuzu sıkıyormusunuz ona dikkat edin ve rahat bırakmaya çalışın.biraz daha rahatladığınızda sanki kapının zilini çalarmış gibi bir baskıyla parmağınızı girişe basıp birkaç saniye sonra çekin.bunuda rahatlayana kadar yapın.sonra yine biraz bunu yaptıktan sonra eğer kasmıyorsanız kendinizi.aparatı alın jelleyin ve parmağınızla yaptığınız gibi aparatı girişte tutun önce.sonra aynı zile basar gibi hareketlerle bastırıp çekin.orada dolaştırın.bu egzersizde çok büyük bir adım hafife almayın.öyle direk aparatı yerleştirebilmek hepimiz için imkansız.önce böyle böyle rahat edebilene kadar devam

aparatı üstte tarif ettiğim gibi hazırladınız.artık başlayabilirsiniz.benim tavsiyem koltuğa uzanarak yapmanız egzersizi.bacaklarınızı iyice açmalısınız.isterseniz bir bacağınızı koltuğun arkalığına atın rahat olsun.bu sırada isterseniz tv izleyin,müzik dinleyin nasıl isterseniz.
aparat yanınızda hazır olsun ama hemen kullanmayın.önce jeli elinize sürün ve parmaklarınızı girişin üzerinde dolaştırın.bu sırada sıkıp bırakma egzersizlerini yapın.nefesinizi burnunuzdan alın,hah diyerek verin ve gevşediğinizi hissedin.dakikalarca iyice gevşeyene kadar bunu yapın.bacaklarınızı,poponuzu sıkıyormusunuz ona dikkat edin ve rahat bırakmaya çalışın.biraz daha rahatladığınızda sanki kapının zilini çalarmış gibi bir baskıyla parmağınızı girişe basıp birkaç saniye sonra çekin.bunuda rahatlayana kadar yapın.sonra yine biraz bunu yaptıktan sonra eğer kasmıyorsanız kendinizi.aparatı alın jelleyin ve parmağınızla yaptığınız gibi aparatı girişte tutun önce.sonra aynı zile basar gibi hareketlerle bastırıp çekin.orada dolaştırın.bu egzersizde çok büyük bir adım hafife almayın.öyle direk aparatı yerleştirebilmek hepimiz için imkansız.önce böyle böyle rahat edebilene kadar devam

Ben cok korkağım aparatla falan yapamam offf offff ben bile kendimden sıkıldım :KK43:(((((((

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar,nihayet ben de dibi gördüm:)ulaştık sona öncelikle komar ve kaderim arkadaşlarım ve zeytinyağı sayesinde yendik:)herkese yardımları için çok teşekkür ediyorum nihayet bitti çilemiz yavaşız ama onu da aşacağız inşallah..

gözümüz aydııııın çok sevindim belhanda yeni biri yenene kadar haftanın gelini sensin :KK12:Allah başka sıkıntı vermesin inşalah canım

ben de kendi başıma yapamıyorum nası bi cesaretsizlikseee..ama eşimle deniyoruzz oluyo..sen de eşinden yardım alabilirsin..ben de daha yeni evliyim 1 ay olcak yakında

canım o zaman madem bu kadar yeni evlisin ve eşinin yardım etmesine izin veriyorsun sana şu linki incelemeni tavsiye ediyorum bu şekilde bir dene olmazsa egzersizlere tam gaz devam et derim ben
http://www.kadinlarkulubu.com/jinekoloji/625082-vajinismusu-zeytin-yag-yendim.html

burayı incele mutlaka derim.

off yine hüsran eşimle deneme yaptık ucu bile girmedi 2 gündür egzersizde yapamadım misafir vardı. Misafir gitti egzersiz yapayım dedim birinci boğum bile zor oldu bu ne şimdi ikiden bir e mi düştüm sanırım ben iyileşimiycem kusura bakmayın açık açık sorucam tam bilgi sahibi olamadığımdan soruyorum sanırım benim eş p.. si büyük normalden ölçtüm parmakla 3 parmak genişliğinde bu fazla geniş değil mi? Bence bu yüzden olmuyor çok büyük sanki bana korku veriyor onu öyle görünce aslında deneme yaparken istiyorum ama o kadar geniş olduğunu görünce korkuyorum ve zaten oraya 1 parmak bile girmezken3 parmak genişliğinde şey nasıl girsin. Sanırım ben vazgeçiyorum egzersizleride bırakmayı düşünüyorum çünkü hiç ilerleyemiyorum hep yerimde sayıyorum yani yapabilseydim zaten 5 yılda yapabilirdim olmadığına göre bundan sonrada olmaz

benzetme güzel canım zile basma olayı :KK66: tuttum bunu, ilişki sırasında işlk o şekilde yapılıyor zaten değil mi?

off yine hüsran eşimle deneme yaptık ucu bile girmedi 2 gündür egzersizde yapamadım misafir vardı. Misafir gitti egzersiz yapayım dedim birinci boğum bile zor oldu bu ne şimdi ikiden bir e mi düştüm sanırım ben iyileşimiycem kusura bakmayın açık açık sorucam tam bilgi sahibi olamadığımdan soruyorum sanırım benim eş p.. si büyük normalden ölçtüm parmakla 3 parmak genişliğinde bu fazla geniş değil mi? Bence bu yüzden olmuyor çok büyük sanki bana korku veriyor onu öyle görünce aslında deneme yaparken istiyorum ama o kadar geniş olduğunu görünce korkuyorum ve zaten oraya 1 parmak bile girmezken3 parmak genişliğinde şey nasıl girsin. Sanırım ben vazgeçiyorum egzersizleride bırakmayı düşünüyorum çünkü hiç ilerleyemiyorum hep yerimde sayıyorum yani yapabilseydim zaten 5 yılda yapabilirdim olmadığına göre bundan sonrada olmaz

canım bak yapma böyle yapma , böyle düşünme 10 yılda yenen arkadaşımız bile var.lütfen ümitsizliğe kapılma her zaman yanındayız.

Arkadaşlar imdaaattt

Ben de bir vajinismusum :KK43:(
dr.Yasemin Yıldız a gitmeyi düşünüyorm ama daha öncede giden var mı? yöntemleri neler? Acaba ben kendim halledebilir miyim? Çook pahallı yasemin hanım da yaaaaaaaa :KK43:(((((

gayed iki parmaktan bire düşebilirsin bazen oluyo böyle durumlar ama o bir seferliktir.neden bilmiyorum ama bana da oluyo.dün gece yaşadım hemde çok rahat değildim.eşinin p...s i normelden büyük mü bilmiyorum ama o kadar şey okudum vajinismus hakkında boyutun bi engeli olduğuna hiç rastlamadım.10 yıllıklar yenerken sen vazgeçemezsin mutlıluğunuz senin elindee.parrmak girmezken 3 parmak genişliğinde şey nasıl girsin diyosun ya ben yenmiş biri olarak parmak bana daha zor geliyor.mutlu olmak istiyosan sen bugüne kadar kaç kez tedavi gördün ??

DIşında nasıl bekleticeksin ben egzersizler hakkında hiç bilgim yok senide sıktım kusura bakma

beni sıkmadın konu bu değil.ama önce kararlı ol yeneceğine.sana söz hepimiz yardım edeceğiz.sen önce konunun ilk sayfasındaki kegel egzersizlerini bir oku.orda başlangıçta tuvaletini yaparkenki gibi sıkıp bırakma egzersizleri var.önce onu anla.o bize lazım olan kaslar.yerinden emin olmayı ve kaslarını hareket ettirmeyi böyle öğreneceksin.nefesle beraber bu çok önemli.
sen bu sıkıp bırakma egzersizlerini yaparken doğru yeri buldun ya işte o zaman girişe getirip aparatı,aparat ordayken bu kegelleri yapacaksın.hepsi bu.itme yok,can acısı yok.hem nasıl olabilirki?kontrol sende,el senin.önce oraya birşey değmesine alışman lazım bu bunun için.önce bunu atlat egzersizlerin devamı gelecek.kimse parmak yada aparatı löp diye yerleştirmedi unutma

haklısın canım da birnin msj sayısı fazlaydı ona takıldım ben, biri yeni üye demek ki süleyman bey yeni almış işe :KK1:, diğeri belli ki emektarı baya hizmet vermiş buralar da :KK1:

o kadar kızıyorumki arkadaşım.hayır bu işi hakkıyla yapan doktorlar olduğuna inanıyorum.bu forumda başka sayfalarda yazıyorlar birbirlerine gayet güzel.inanıyorumda.böyle heryere reklam yapalım dertleri yok gerçekten çözenlerin bile.ama bu ekip kaç aydır bu forumdayım,habire girip şöyle mükemmel,böyle sevecen hep aynı üstelik asla doğru olmayan cümlelerle yazıyor.doğru olmadığını biliyorum.eskilerden kaç kişinin de ağzı yanmış bu doktordan.insanların çaresizlikleriyle oynuyorlar.inanıp gidecekler bu doktora ona kızıyorum.son yazan arkadaşta yeni üye olmuş ilk ve tek mesajı süleyman eserdağ mükemmel bir doktor falan filan.yazık ya

Arkadaşlar imdaaattt

Ben de bir vajinismusum :KK43:(
dr.Yasemin Yıldız a gitmeyi düşünüyorm ama daha öncede giden var mı? yöntemleri neler? Acaba ben kendim halledebilir miyim? Çook pahallı yasemin hanım da yaaaaaaaa :KK43:(((((

malesef bilgisi olan yok sanırım.egzersizlere başlayamayacağına eminsen git tabi.ama bir deneyeyim dersen önce burda egzersizleri dene.olmadı yine gidersin doktora nasılsa

gayed iki parmaktan bire düşebilirsin bazen oluyo böyle durumlar ama o bir seferliktir.neden bilmiyorum ama bana da oluyo.dün gece yaşadım hemde çok rahat değildim.eşinin p...s i normelden büyük mü bilmiyorum ama o kadar şey okudum vajinismus hakkında boyutun bi engeli olduğuna hiç rastlamadım.10 yıllıklar yenerken sen vazgeçemezsin mutlıluğunuz senin elindee.parrmak girmezken 3 parmak genişliğinde şey nasıl girsin diyosun ya ben yenmiş biri olarak parmak bana daha zor geliyor.mutlu olmak istiyosan sen bugüne kadar kaç kez tedavi gördün ??

Ben ilk kez tedavi görüyorum umarım başarılı olurum

X