Gebeliğe Hazırlık Vajinismus olup hamile kalanlar veya hamilelik isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

incistanbul

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2018
2
0
36
Merhaba arkadaşlar. Vajinismuslu biri olarak soruyorum. 3 yıllık evliyim 30 yaşındayım. Bir çok tedavi gördüm ama maalesef kurtulamadım. Böyle olup hamile kalan var mı? Vajina girişine boşalma ile mi? Aşılama ile mi? Yardımcı olur musunuz?
Konuyla ilgisi olmayanlar, lütfen kırıcı bişey yazmasın. Bu rahatsızlığı yaşayanlar zaten yeterince üzgün.

Mrb canım bende eski vajinismus hastasıyım. Şırınga ilr hamilelik var istersen araştır. Zamanında hepsini bende denedim ama olmadı benim. Tabi olanlar var. İnşallah yenersin. Ben yendim 1 senedir uğraşıyorum bebek olmuyor bu Arada doktor muayeneleri gerekiyor. Bana böyle söyleyenlere kızdığım oluyordu bile bazen ama doğru söylüyorlarmış önce yenmeye odaklan çünkü sonra sen zorluk çekersin.

Mrb canım bende eski vajinismus hastasıyım. Şırınga ilr hamilelik var istersen araştır. Zamanında hepsini bende denedim ama olmadı benim. Tabi olanlar var. İnşallah yenersin. Ben yendim 1 senedir uğraşıyorum bebek olmuyor bu Arada doktor muayeneleri gerekiyor. Bana böyle söyleyenlere kızdığım oluyordu bile bazen ama doğru söylüyorlarmış önce yenmeye odaklan çünkü sonra sen zorluk çekersin.
Çok sağol canım, nasıl yendin peki. Ben vajinal botoks oldum, psikolojik tedavi gördüm, epidural anestezi oldum yine de kurtulamadım. Parmak egzersizi yapamıyorum çok rahatsız ediyor beni. Ne yapıcam bilemiyorum

Merhaba arkadaşlar. Vajinismuslu biri olarak soruyorum. 3 yıllık evliyim 30 yaşındayım. Bir çok tedavi gördüm ama maalesef kurtulamadım. Böyle olup hamile kalan var mı? Vajina girişine boşalma ile mi? Aşılama ile mi? Yardımcı olur musunuz?
Konuyla ilgisi olmayanlar, lütfen kırıcı bişey yazmasın. Bu rahatsızlığı yaşayanlar zaten yeterince üzgün.
Ben de 4 yillik vajinismustum ve ocak aynin basinda cok sukur kurtuldum simdi cocuk istiyorum ins.biran once oda olur.. allah herkesi kurtarsin bu vajinusmus illetinden

Canim benim de vaji gecmisim var .Terapi ile kurtuldum .Ve su an hamileyim .Seni ve kaygilarini cok iyi anliyorum .Eger bebek istiyorsan once bundan kurtulmaya bak .Cunku hem boyle hamile kalmak cok zor hem de kalsan bile sürdürmek .Spermlerin hedefe ulasmasi icin tam giriş şart .Ve senin salgiladigin sivi ile daha kolay ilerliyor .Şırınga yontemi demisler ama hava ile temas esen spermler ölür. Cok zor bir ihtimal yani.Vajinusmus olan birinin aşılama yaptırması ne kadar kolay olabilir ki ? Hangi derecedesin bilmiyorum .Bazilari vajinal muayene bile olamiyor .Ben muayene olabiliyordum mesela .Var sayalım ki hamile kaldin bazi durumlarda vajinal muayene gerekiyor bebegin sagligini kontrol icin .Mesela kanama olunca hemen vajinal ultrasona aliyorlar .Lutfen tedavi ol .Belki yaşamasam seni anlayamazdim ama inan ki cektigin uzuntuye kaybettiğin zamana yazik .Başarabileceğini düşün ve basarili bir destek al .Diger kadinlardan hic bir eksigin yok .Sormak istediğin bir sey olursa ozelden yardim etmeye çalışırım .Ceken bilir bunu.

Çok sağol canım, nasıl yendin peki. Ben vajinal botoks oldum, psikolojik tedavi gördüm, epidural anestezi oldum yine de kurtulamadım. Parmak egzersizi yapamıyorum çok rahatsız ediyor beni. Ne yapıcam bilemiyorum
Eger kafanda bitirmezsen hic bir yontem ise yaramaz cunku kimse sihirli degnekle sana dokunmuyor .Sadece yonlendiriyorlar.Biraz cesaret ve biraz israrla yeneceğine inanıyorum .

Merhaba, ben de varim demek isterdim ancak insulin direnci tedavisine tekrar basladigim icin bu istegimi bir sure ertelemek zorundayim..O zamana kadar insallah vajinismustan kurtulmak ve hamilelik surecine bu rahatsizlik olmadan girmek hayalim..Bebek bekleyen herkesin Allah gonlune gore ve hayirlisiyla versin..

Kızlar bende vajinismusu yendim fakat aparat ve uyuşturucu kremi bırakmadım bugün bı yazı okudum kayganlastirici ve uyuşturucu krem hamile kalmayı zorlaştırıyormus. Bunları kullanıp hamile kalabililen Varmi

Kızlar bende vajinismusu yendim fakat aparat ve uyuşturucu kremi bırakmadım bugün bı yazı okudum kayganlastirici ve uyuşturucu krem hamile kalmayı zorlaştırıyormus. Bunları kullanıp hamile kalabililen Varmi
Canm.merhaba oncelikle gecmis olsunn kurtulmussun gözun aydin.. bende ocak ayinda kurtuldum ilk ay kremlerle yine yaptim sonra.simdi subatta cubuklaro biraktim o kremleride sürmuyorm cunku doktor kimyasal olduklari.icin spremleri etkiler dedi.. oyuzden bu ay sadece bebek yagiyla denedik canim.. yavastan birakmaya calis artik sende

Canm.merhaba oncelikle gecmis olsunn kurtulmussun gözun aydin.. bende ocak ayinda kurtuldum ilk ay kremlerle yine yaptim sonra.simdi subatta cubuklaro biraktim o kremleride sürmuyorm cunku doktor kimyasal olduklari.icin spremleri etkiler dedi.. oyuzden bu ay sadece bebek yagiyla denedik canim.. yavastan birakmaya calis artik sende
Yandım desene peki uyuşturucuyu surmesemde kayganlastirici sursem çünkü bebe yağı hiç almadım ben

Yandım desene peki uyuşturucuyu surmesemde kayganlastirici sursem çünkü bebe yağı hiç almadım ben
Bende uyusturucuyu biraktim doktor yaninda su bazli kayganlastirjcida vermisti o sorun olmaz dedi ama icime sinmedi yinede yapis yapis oluyo kuruyo en son bebe yagi aldim en rahat onunla kurumuyo yapis yapis kalmiyo kimyasalda degil bide oyle dene istersen canim

Bende uyusturucuyu biraktim doktor yaninda su bazli kayganlastirjcida vermisti o sorun olmaz dedi ama icime sinmedi yinede yapis yapis oluyo kuruyo en son bebe yagi aldim en rahat onunla kurumuyo yapis yapis kalmiyo kimyasalda degil bide oyle dene istersen canim
Benimkide öyle su bazlı falan böyle bı deniyim olmazsa alırım artık bebe yağı dediğin ne

Canım bunlarla uğraşmak maddi manevi seni çok yıpratır aşılama tüp bebek bunlar ciddi rakamlar gerektiriyor vajinismusu yenmek daha kolay niye güzel olandan kaciyosun bak ben de böyleydi dün uyuşturucu krem kullanmadan denedik hiç bı fark yok artık kullanmıyorum biraz cesur olman lazim

Kızlar takvime göre bebek için denemelere başladık fakat kayganlastirici siz yapamıyorum ayriyeten hala aparat kullanıyoruz sizce gebeliğe engelmi bunlar

Kızlar takvime göre bebek için denemelere başladık fakat kayganlastirici siz yapamıyorum ayriyeten hala aparat kullanıyoruz sizce gebeliğe engelmi bunlar
Olsun bende bazen ilk bi aparatla yapiyrym rahat acilsin diye kayganlsrruci sadece bebek yagi iyi

Tutacagi varsa hersekilde tutar insss sadece burda okumustm kimyasal spermlere zarar verebilir diye okdr biliyorum

X