Vajinismus tedavisi için Dr. Murat Ulusoy'a gittim

xabcx

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Mart 2017
4
0
38
Merhaba, bu konuyla ilgili hep eski tarihli olan o kadar başlık var ki... Dikkat çekmek ve güncel olduğunu belirtmek için yeni başlık açma gereği duydum. Belki kendinizden bir parça bulursunuz ve en ufak faydam olursa inanın çok sevinirim. Gelelim hikayeme.... Yaklaşık 5 senelik evliyim. Evlenmeden öncede uzun bir ilişkimiz vardı. Yaklaşık 10 senedir eşimle beraberiz diyebilirim. Evliliğimizin ilk günü ne olduğunu anlamadığım o hastalıkla tam 5 sene uğraştım. Yaşadığım şehirde psikolog, psikiyatrist, jinekolog olmak üzere bir çok doktora gittim. Çok defa yazıldığı gibi parmak egzersizi verildi, dokunamıyordum bile. Jinekolaga gittim ameliyat olmanız gerekli dediler. Mantıklı gelmedi. Ya sonrası dedim kendi kendime.... Psikiyatrist ise bir kutu antidepresan verdi gönderdi beni. O da işe yaramadı. Sonunda bıraktım uğraşmayı. Kaçtım bu sorunumdan hep. Yokmuş gibi davrandım. Ama içimde o kadar üzülüyordum ki.... Çünkü eşim mutsuzdu bunu hissediyordum. Bu forumda okuduklarım doğrultusunda Dr. Murat Ulusoy'a gitmeye karar verdim. Karar verme sürecimde çok zor oldu gerçekten. Hiçbir şeye inancım kalmamıştı.Güncel başlıklarda göremiyordum. 2 kere vazgeçtim gitmekten. Sonunda yaklaşık 10 gün önce gittim. Ve iyi ki de gitmişim. Bir buçuk gün deniliyor ya. O kadar bile değil. 6- 7 saatte 5 yıllık çektiğim eziyet son buldu. Ve 10 gündür hiçbir sıkıntı yaşamıyoruz. Murat Bey, vajinismus konusunda gerçekten uzman bir doktor. Kesinlikle abartmıyorum. Muayenehanesine girince zaten bütün korkularınızın boşa olduğunu anlıyorsunuz. Güler yüzüyle, kararlı tavrıyla ve kendine özgü geliştirdiği tedavi yöntemi ile sizi iyileştiriyor. İmkanınız varsa 1 dakika bile tereddütünüz olmasın. Çünkü o hastalığı yendikten sonraki ilişkinizde o kadar çok şey değişiyor ki....

Bende gitmeyi dusunuyorum nasil bi tedavi yontemi uyguluyor anlatabilirmisin canm aparatlami nasil yani

Merhaba umarım biran önce kurtulursun bu dertten. Ben çok uzun süre çektim çünkü çok iyi anlıyorum. Tedavi sürecinde öncelikle hipnoz ile telkinde bulunuyor. Daha sonrasında aparatlarla bazı egzersizler veriyor. Sonra ilk deneyim için tekrar telkin veriyor ve başarıyorsun. Gerçekten ben gittiğimiz ilk gece kurtuldum bu beladan. Devamında aparatlarla ev ödevleri veriyor. Bana uyguladığı yöntem buydu. Ama hastalığının derecesine göre sende değişiklik olabilir belki.

Merhaba umarım biran önce kurtulursun bu dertten. Ben çok uzun süre çektim çünkü çok iyi anlıyorum. Tedavi sürecinde öncelikle hipnoz ile telkinde bulunuyor. Daha sonrasında aparatlarla bazı egzersizler veriyor. Sonra ilk deneyim için tekrar telkin veriyor ve başarıyorsun. Gerçekten ben gittiğimiz ilk gece kurtuldum bu beladan. Devamında aparatlarla ev ödevleri veriyor. Bana uyguladığı yöntem buydu. Ama hastalığının derecesine göre sende değişiklik olabilir belki.
Aparatlari kendisimi yaptryor yoksa oteldesiz kendinizmi yaptnz canm

Benim.anlamadigim.sehir disindan gelen biri mesela ben doktora geldim işim bitti beni gnderdo evime geldim ya olmazsa tekrardan mi.oraya gtmem gerekecek nasıl oluyor bu isin sonu bilgi verrmsnz

Benim.anlamadigim.sehir disindan gelen biri mesela ben doktora geldim işim bitti beni gnderdo evime geldim ya olmazsa tekrardan mi.oraya gtmem gerekecek nasıl oluyor bu isin sonu bilgi verrmsnz
Olmazsa demeyin. O sekilde sartlamayin kesinlikle kendinizi. Zaten gidisata gore uzatiyor seanslari doktor bey. Sonrasindada telefonla istediginiz zaman arayabiliyorsunuz. Mesela benim kafama takilan bir sey olmustu aradim yani. Zaten olacak gercekten emin olun. Bakin ben panik atagim uzerine vajinismus dusunun ne durumdaymisim.1 gecede bitti ve suanda iliski konusunda saglikliyim gercekten. Ya insanlar yaziyordu hep acaba dedim. Hatta klinige gittigim zamanda yalan dogru degil dedim. Ama devaminda yasadigim seyler gercekten dogruymus diyorum.

Olmazsa demeyin. O sekilde sartlamayin kesinlikle kendinizi. Zaten gidisata gore uzatiyor seanslari doktor bey. Sonrasindada telefonla istediginiz zaman arayabiliyorsunuz. Mesela benim kafama takilan bir sey olmustu aradim yani. Zaten olacak gercekten emin olun. Bakin ben panik atagim uzerine vajinismus dusunun ne durumdaymisim.1 gecede bitti ve suanda iliski konusunda saglikliyim gercekten. Ya insanlar yaziyordu hep acaba dedim. Hatta klinige gittigim zamanda yalan dogru degil dedim. Ama devaminda yasadigim seyler gercekten dogruymus diyorum.
Canm aparatlari otelde kendinmi yaptn yoksa doktormu yaptirdi orda

Bana doktor yardim etti esim ile birlikte. Ama sizde baska bir yontem uygulayabilir ya da istemezsiniz belki boyle birsey soyleyebilirsiniz bence.

Ben kadınlar klübü ve bu son yazı üzerine gittim nisan ayının başında.Şuan yaşadıklarıma inanamıyorum.reglim bitince 7. Birlikteligimiz ve hala her oldugunda aglıyorum mutluluktan.Murat hoca için burda anlamıyorum okuyomu üflüyomu diye yazmışlardı:) Otele dönüp söylediklerini yaptıgımızda aynı şeyi söyledik okuyormusunuz hocam bizi:) Neden yarım yaşamışım 4 yıl hiç anlamıyorum.Allah razı olsun burdan ve Murat hocaya yönlendirenlerden.soru sormak isteyenler lütfen sorsun ve lütfen herkes ertelemeden cözsün.şükürler olsun Rabbime.kendime olursa düzelirse buraya yazacagıma söz vermiştim.

Ben kadınlar klübü ve bu son yazı üzerine gittim nisan ayının başında.Şuan yaşadıklarıma inanamıyorum.reglim bitince 7. Birlikteligimiz ve hala her oldugunda aglıyorum mutluluktan.Murat hoca için burda anlamıyorum okuyomu üflüyomu diye yazmışlardı:) Otele dönüp söylediklerini yaptıgımızda aynı şeyi söyledik okuyormusunuz hocam bizi:) Neden yarım yaşamışım 4 yıl hiç anlamıyorum.Allah razı olsun burdan ve Murat hocaya yönlendirenlerden.soru sormak isteyenler lütfen sorsun ve lütfen herkes ertelemeden cözsün.şükürler olsun Rabbime.kendime olursa düzelirse buraya yazacagıma söz vermiştim.
Canim nasil neler yaptrdi doktor sanada aparati kendisimi yaptrdi

Merhaba herkese kizlar 8 aylik ewli ciftiz biz kendi cabalarmla ve iki psikologla bikac gorusme yaptgm halde yenemiyordum en sonunda bikac sayfada yazilanlara bakarak murat ulusoya gitmeye karar werdik giderken ya bu yontem bende tutmazsa dyerek gittim ta ki o kapidan girene kadar..ewet inanmiyacaksnz ama kizlar BASARDIMMMMMMMMM bunu yazacagimi bile dusunmuyodum ama oldu gercekten suan esimde bende cok mutluyuz sukurler olsun artik bitti murat ulusoy sayesnde bu konuda uzman tek kisi bence ve 3 gunde de degil sadce 1 gunde bitti hatta 3 4 saatlik bi sonunda ewe gidip tekrarlayip denemeye gectgimizde oldu MUTLU SONN..ALLAH kimsenin basina vermesin insaallah herkes en yakin zamanda yener bu illeti

Herkese selam ben buradaki yorumlara guvenerek dr murat ulusoya gitmeye karar verdim ve iyikide gitmisim diyorum.ve simdi gitmek isteyipte dusunenlere bende katkida bulunabilmek icin yazmak istedim..pazartesi oradaydim hayatimda tanidigim en guven verici doktorla sadece 1.5 gunde 2 yildir cektigim sorunumdan kurtuldum.aslinda yarim günde kurtulacaktim eşimden kaynakli problemle 1.5 gune uzadi .keske 2 yil beklemeseydik .buradan birkez daha kendisine tesekkur ediyorum.ve bu sorundan kurtulmak isteyen herkese yol gostermek istiyorum..sadece kendisine gidin ve guvenin.gerisi kendiliginden oluyor.biz daha inanamiyoruz ama 1 gunde hayatimjzi degistirdigi icin bize mutlu gunlerimizi bize geri verdigi icin kendisine minnetariz

Son düzenleme:
Aparatlari kendisimi yaptryor yoksa oteldesiz kendinizmi yaptnz canm
Kendisi sadece yönlendiriyor canım.sizin verdiginiz tepkilere göre haraket ediyor ama zaten seanstan sonra cok tepki veremiyosunuz:)sadece en büyük aparat içimdeyken midem bulandı ama gecti.cok sükür o gün birleşme oldu zaten.

Merhaba, bu konuyla ilgili hep eski tarihli olan o kadar başlık var ki... Dikkat çekmek ve güncel olduğunu belirtmek için yeni başlık açma gereği duydum. Belki kendinizden bir parça bulursunuz ve en ufak faydam olursa inanın çok sevinirim. Gelelim hikayeme.... Yaklaşık 5 senelik evliyim. Evlenmeden öncede uzun bir ilişkimiz vardı. Yaklaşık 10 senedir eşimle beraberiz diyebilirim. Evliliğimizin ilk günü ne olduğunu anlamadığım o hastalıkla tam 5 sene uğraştım. Yaşadığım şehirde psikolog, psikiyatrist, jinekolog olmak üzere bir çok doktora gittim. Çok defa yazıldığı gibi parmak egzersizi verildi, dokunamıyordum bile. Jinekolaga gittim ameliyat olmanız gerekli dediler. Mantıklı gelmedi. Ya sonrası dedim kendi kendime.... Psikiyatrist ise bir kutu antidepresan verdi gönderdi beni. O da işe yaramadı. Sonunda bıraktım uğraşmayı. Kaçtım bu sorunumdan hep. Yokmuş gibi davrandım. Ama içimde o kadar üzülüyordum ki.... Çünkü eşim mutsuzdu bunu hissediyordum. Bu forumda okuduklarım doğrultusunda Dr. Murat Ulusoy'a gitmeye karar verdim. Karar verme sürecimde çok zor oldu gerçekten. Hiçbir şeye inancım kalmamıştı.Güncel başlıklarda göremiyordum. 2 kere vazgeçtim gitmekten. Sonunda yaklaşık 10 gün önce gittim. Ve iyi ki de gitmişim. Bir buçuk gün deniliyor ya. O kadar bile değil. 6- 7 saatte 5 yıllık çektiğim eziyet son buldu. Ve 10 gündür hiçbir sıkıntı yaşamıyoruz. Murat Bey, vajinismus konusunda gerçekten uzman bir doktor. Kesinlikle abartmıyorum. Muayenehanesine girince zaten bütün korkularınızın boşa olduğunu anlıyorsunuz. Güler yüzüyle, kararlı tavrıyla ve kendine özgü geliştirdiği tedavi yöntemi ile sizi iyileştiriyor. İmkanınız varsa 1 dakika bile tereddütünüz olmasın. Çünkü o hastalığı yendikten sonraki ilişkinizde o kadar çok şey değişiyor ki....

mrb
aparat çalışması derken nasıl oluyo içinemi alıyosunuz aparatları birde hipnoz sırasında nasıl oluyo detaylı anlatır misinz lürfen

Merhaba arkadaşlar. 3 yıllık evliyim bugün öğlen 12 de gittik. Saat 19:00'da eşimle başardık sonunda. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Merak ettiklerinizi cevaplayabilirim ama Murat Bey (Murat ulusoy) zaten size yeteri kadar bilgi veriyor. Hem jinekolg olması hemde hipnoz yöntemi kullanması bende özellikle umut vaat etmişti nitekimde umduğumu buldum.Mutlıyum

Herkese merhaba;
Murat Ulusoy'a giderken kendime bir söz vermiştim ve bu yoldan mutlu dönersek bende birçok kişiyi yüreklendirmek için yazacaktım.
2,5 yıllık evliyim. En büyük şansım eşim ve onun bu konudaki sabrı ve desteğiydi. Kimselerle paylaşmadan kendi içimizde 2 yıl bu problemle yaşadık, pozisyon denemeleri, denemeler ve denemeler.. Yoğun iş temposu ve sürekli olumsuz biten denemelerden dolayı deneme sayılarımız azalmıştı, bir evi paylaşan iki arkadaş gibi yaşıyorduk, hiçbir zaman ciddi anlamda ayrılık düşünmedik, hayal kırıklığı olduğu o anlarda kafalarımızı duvarlara vuracak kadar sinir anları dışında.. Bu iki yıl dünyayı gezdik diyebilirim, çok yedik, çok yer gördük ve eğlendik, ilişkimizin temeli 5 yıl süren sevgililiğe dayanıyordu ve sağlamdı, fakat baktık ki artık bebek istiyoruz, ve temelinde aslında mutsuzuz.
Kadın doğum doktoruma gittim, doktor bile zor kontrol yapabiliyordu inanılmaz kasılıyordum ilk söylediği neden daha önce gelmedin bu kadar zaman bekledin haklıydı eşim ve benim en büyük pişmanlığımız neden bu kadar erteleyişimiz ve hep kendi kendimize çözeceğimize inanışımız, doktor alkol kullanıp kullanmadığımı sordu, kullanmıyordum. Kullanıyor olsam belki bir kadehle rahatlatacaktı, reçetesiz verilmeyen el altında antidepresan verdi banamısın demedi ve yine gittim, henüz kızlık zarım bozulmamıştı, doktora yalvardım müdahale edin belki işimiz kolaylaşır diye, ve aparatla doktor müdahale etti kanamam oldu, fakat eşimle cinsel ilişkimize hiç faydası olmadı çünkü engel zar değil psikolojimdi, doktorum Kuşadasında Murat Ulusoy'un tedavisi olduğundan bahsetti ağlamaya başladım. Allahım dedim seanslar sürecek bir tedaviye mi gireceğim ve asla inanmıyordum o seanslara, o kadar mutsuzdum ki kulaklarım tıkandı seanslar sürecek bir tedavi olarak yorumladım o an duymuyordum doktor bana neler anlatıyor.
Eve döner dönmez Murat beyi araştırdım bilgisayar başında, blogları çok takip eden ve okuyan biri değildim, fakat bu konu hakkında ve Murat bey hakkında ne çok şey yazılmıştı kadınlar kulübünde, ardı ardına okudum hepsini, kendimi yalnız hissederken ne kadarda yalnız olmadığımı gördüm, ve mucizevi olan kısım 1,5 günlük tedavi oluşuydu, okuduklarım ardından inandım! Eşime kabul ettiğimi hemen gitmek istediğimi söyledim, birkaç telefon görüşmesi sonrası Murat bey ile randevulaştık, hemen o hafta sonu yola çıktık, ben Yüksek lisans eğitimini tamamlamış, ilime ve bilime saygı duyan bir bireyim, yola çıkarken ben zaten 1-0 öndeydim, herşeyden önce hipnoz tedavisine inanarak gittim.
Murat bey çok kibar bir beyefendi, sizi karşılaması rahatlatıyor. Önce hipnoz nedir anlatıyor ve örnek birkaç video gösteriyor, etkileniyorsunuz. Daha sonra 1,5 günlük tedaviyi aktarıyor, ve onaylıyorsanız imzalıyorsunuz ve tedaviye başlıyorsunuz.
Eşinizin sizi içeride televizyondan canlı izleyebileceği bir şekilde, özel odaya alıyor ve orada sizinle konuşuyor, hipnoz tekniğinin 1. adımı olarak, daha sonra eşinizle beraber muayene odası var ve oraya geçiyorsunuz, üzeriniz örtülü karşınızda ayna, eşiniz başınızda bekliyor, Murat bey genişlikleri farklı plastik aparatları jel ve kremle size veriyor, sırasıyla hepsini denetiyor ve içeriye almanızı istiyor ilk başta destek oluyor, sonra inanamıyorsunuz ki o plastikleri özel bölgenize değdiremezken kendi kendinize erkek cinsel organı gibi içinize alıyorsunuz, burada eşinizin desteği çok önemli, erkek doktor dememelisiniz, orada takılmamalısınız, bu hayatınız ve evliliğiniz için çok önemli, dinimizde de bu var çare erkek doktordaysa gidilebilir.
Daha sonra sizi kendi ayarladığınız otele yönlendiriyor ve deneme ödevler veriyor, kuş gibi olmuyorsunuz, çocuk oyuncağı gibi gelmiyor ilk başlarda bu sizin inancınızı sarsmasın, daha sonra hipnoz odasında birebir görüşme sonrası tedavi tamamlanıyor, unutmayın kendisi psikolog değil, geçmişiniz vs hiç konuşulmuyor sadece birkaç nokta atışı sorusu oluyor ve cevaplıyorsunuz. Evinize döndüğünüzde o plastik kitler sizin oluyor bir süre ödev veriyor pratik kazanmanız için, daha sonra onlara ihtiyacınız kalmıyor.
Zaten tekrar problem yaşarsanız bir telefon uzağınızda sizi tekrar tedaviye çağırıyor, ama bunun olduğunu hiç duymadım, gerek kalmıyor.
Maddi durumları yeterli olmayıp kredi çekip gidenleri duydum, inanın buna değer, çünkü eşinizle bu probleminiz varsa yediğiniz yemekte burnunuzdan geliyor tadı olmuyor.
Eşi tedavi sırasında doktor beyin müdahalesini kabul etmeyip yarım bırakanları da duydum, ayrılanları duydum yapmayın, çareyi de uzun seanslar sürecek yerlerde değil direkt burada arayın.
Murat Bey'den, bana onu öneren doktorumdan ve burada kendi hikayelerini tecrübelerini paylaşanlardan Allah gani gani razı olsun.
Murat beye gideli 5 ay olmuştur, hiç korunmadım, Allah aratmasın bebek istiyoruz, burada eğer birilerine yoldaş olduysam tek istediğim duaları..
Lütfen beklemeyin, evliliğinizde bu problemi yaşadığınız ilk aylarda hemen gidin, biz bir bakmışız 2 yıl geçmiş boşa giden yazık olan zaman..

Merhaba herkese kizlar 8 aylik ewli ciftiz biz kendi cabalarmla ve iki psikologla bikac gorusme yaptgm halde yenemiyordum en sonunda bikac sayfada yazilanlara bakarak murat ulusoya gitmeye karar werdik giderken ya bu yontem bende tutmazsa dyerek gittim ta ki o kapidan girene kadar..ewet inanmiyacaksnz ama kizlar BASARDIMMMMMMMMM bunu yazacagimi bile dusunmuyodum ama oldu gercekten suan esimde bende cok mutluyuz sukurler olsun artik bitti murat ulusoy sayesnde bu konuda uzman tek kisi bence ve 3 gunde de degil sadce 1 gunde bitti hatta 3 4 saatlik bi sonunda ewe gidip tekrarlayip denemeye gectgimizde oldu MUTLU SONN..ALLAH kimsenin basina vermesin insaallah herkes en yakin zamanda yener bu illeti
Bana yardim edermisin lutfen bana hemn yazın

Merhaba arkadaşlar, 3.5 yıllık evliyim. Vajinismusu yenmek icin birçok tedavi denedim; ancak sonuç hep hüsrandı. Sonunda bu sitedeki tavsiyeler üzerine gectigimiz cuma günü esimle Dr Murat Ulusoy'a gitmeye karar verdik. Mucize gibi vajinismusu yendim. Doktoruma ne kadar tesekkur etsem az. Duygularimi tarif etmem imkansiz. Kesinlikle ertelemeyin, umutsuzluğa kapılmayın. Henüz bu sorunu atlatamamis birileri varsa bilin ki sizi çok iyi anlıyorum. Sorusu olan varsa seve seve yanıtlarım.

Son düzenleme:
Herkese Merhaba...Diger yazanlar gibi bende bu durumdan kurtuldugum gün baskalarina yardimci olmak icin bisiler yazip benim
yasadiklarimi yasayanlara bir yol gostermek isteyerek bisiler karalamak istedim.ilk basta soylemek istiyorum ki ben yaptiysam herkes yapar bu gercektende oylesine soylenmis birsey degil inanin.7 yillik evliyim ve cozumun hep kendimde oldugunu dusunmustum cunku simdiye kadar karsilastigim her problemin kendim ustesinden gelebilmistim.Fakat yillar gectikce is daha icinden cikilmaz bir problem olarak evimizin tam ortasinda durur oldu.Esim herzaman anlayisli hatta kirilirim diye bu durumu dile bile getirmiyordu.Fakat daima oz guveni yuksek bir karakterim oldugu icin bu durumun beni inanilmaz bir psikolojik sIkintiya surukledigini gordum ve durumun yarattigi psikolojik sikinti hayatimi etkiler hale gelmisti.Hayat artik cok anlamsizdi.Bu psikolojik buhranin zirveye ciktigi bir gun zaten ayni sehirde oldugumuzu bildigim Dr Murat beye gitme karari aldim.Bu karari aldigim zaman sonunun olumlu olacagina inanarak gitmistim.Sadece burda yazilan yorumlari okuyarak negatifi dusunmeden gitmem bana gore cok onemli.Tamda dusundugum Gibi oldu.1 subat tarihinde randevumuzu aldik ve gittik.o kadar korkaktim ki hipnozdan bile ürküyordum.Ilk once sureci anlatiyor zaten kabul ederseniz basliyorsunuz.Hipnoz hicte korkulacak birsey degil hatta cok rahatlatici etkisi oldugunu soyleyebilirim.Telkinler veriyor bilinciniz acik.Telkinler sonrasindada aparatlarla Murat bey in yardimci olmasiyla denemeler yapiyorsunuz tabiki bu surecte esiniz hep yaninizda oluyor.Yapamam demeyin gercektende yapiyorsunuz.O aparatlarla odevlerinizi yapmak uzere hotele/eve yolluyor sizi ve ertesi gun tekrar randevulasiyorsunuz.O gunde bir seans daha telkin vererek deneyim yasamaniz icin tekrar geri yolluyor.Cok kolay demiyorum ama kafa olarak basaracaginiza cok inanmis bir ruh hali oluyor zaten basariyorsunuzda..bilmiyorum okuyanlara hislerim gecmismidir fakat simdi dusununce gecen onca gun kendimi bosa hirpalamisim diyorum bence sizde hic beklemeden gidin inanin zaman cok degerli ve bu cozumsuz bir dert degil.simdi ise yeniden dogmus gibiyim icim kipir kipir.Burda okuduklarima cok dua ettim Allah herkesin gonlune gore versin..Umarim bende en yakin zamanda anne olabilirim sizde bana dua edin..Ne merak ediyorsaniz cevaplamaya hazirim...

X