VAJİNİSMUS YARDIM

Yanlış oldu galiba.Benim iki çocuk var.Ben sizin o derece endişelerinize gerçekten mi demiştim.Bu forumda gördüm bende ne kadar yaygın bu durum toplumda.
Ben küçükken tacize uğradığım için ilişkiye asla giremeyeceğimi düşünüyordum. Eşim de biliyordu durumumu. Bu yüzden bir kez bile doktor demedi, ilişkiye zorlamadı sağolsun. Ben kendim bile bakamıyordum oraya temizlerken bile. Çok zor bir hastalık. İnşallah kimse yaşamaz bu durumu.

Size az yazın çok yazın demedim fakat neden gerginsiniz anlamıyorum yardım almaya çalışıyorum ve her noktada çıkıntılık yapıyorsunuz gibi geldi. Kusura bakmayın sanırım iletişim problemi yaşadık teşekkür ederim fikir ve önerileriniz için🌸

Gergin değilim. Beni alıntılayan bir üyeye de cevap vermemin çıkıntılık olduğunu düşünmüyorum. Rica ederim, dilerim en kısa zamanda çözebilirsiniz sorununuzu. İyi forumlar

Niçin yapamayacaksınız nihayetinde vücudunuz bunu yapacak şekilde yaratılmış.
Orası öyle tabi ama kafada bitiyor, normal yada sezeryan olması önemli değil çocuğumu herşekilde doğuracağım zaten,

önemli olan bu hastalığı yenmekdi çok şükür kendim hallederek yendim🌸🙏🏻

Arkadaşlar merhaba. Daha önce üye değildim fakat KK’nin sıkı takipçilerindenim. 8 aydır evliyim ve vajinismusu yenemedim. Birkaç kez parmak egzersizi denedim parmağımın girdiğini gördüm fakat sanki içeride bir duvar var ve benim canım çok yanacak gibi hissedip pes ediyorum. Bu durumdan çok sıkıldım, lütfen bu illeti yenenler yardımcı olsunlar bana. Şimdiden teşekkür ederim
Aparatla egzersizlerini yapmayı denedin mi hiç bunun için popüler vajınusmus konusu var orda senin gibi arkadaşlar var oraya etiket yapayım seni

Arkadaşlar merhaba. Daha önce üye değildim fakat KK’nin sıkı takipçilerindenim. 8 aydır evliyim ve vajinismusu yenemedim. Birkaç kez parmak egzersizi denedim parmağımın girdiğini gördüm fakat sanki içeride bir duvar var ve benim canım çok yanacak gibi hissedip pes ediyorum. Bu durumdan çok sıkıldım, lütfen bu illeti yenenler yardımcı olsunlar bana. Şimdiden teşekkür ederim
Bana özelden yazarmisin bende 6 ay yaşadım ve hicbi kadin böyle hastalık yaşasın istemiyorum

Tavır dilitor diye bir alet var ben onu kullanarak 6. Ayımda yendim ve bumuymus dedim. İnanın psikolojik korkulacak hiç bisey yok beynimizin bize oynadığı bi oyun sadece

Canım öncelikle merhaba bende evliliğimin ilk aylarında bu problemi yaşadım ve kendi kendime yine bu site sayesinde cesaret edip çözüm buldum, çevre baskısı yüzünden yaşıyoruz aslında bu problemi neyse çözüme gelelim direk yaşayan bilir insanın psikolojisini alt üst eden bir durum, vajinismus problemi tamamen psikolojik kaynaklı bir durumdur çevreden duyduklarimiz vs etkiler ve ilişki sırasında oradaki kaslar istemsiz bir şekilde kasılır, şimdi ben sana sırasıyla nasıl atlattigimi yazayım benim problemim bir ay sürdü, eşim bu süreçte çok destek oldu bana asla zorlamadi, bu bir süreç ama asacaksiniz inanıyorum, öncelikle vajina sonsuz derinlikte esneyen bir yapıya sahip düşünsenize bir çocuk dünyaya getiriyorsunuz o kadar geniş:)) ben ilk etapta parmak egzersizi yaptım ama bunu eşim evde yokken yaptım o işteyken çünkü böyle kendimi rahat hissettim odaklanma açısından, önce tek parmağımı denedim baktım oluyor, ardından iki parmak denedim o da oldu, sonra eşimden işten dönünce dalinin bebek yagini, streç ve bir adet mum almasını söyledim, sonra o mumu strecle bir güzel sardım parmaktan biraz daha kalınca bir şey oldu sonra yine bebek yagini sürüp uygulamaya gectim kontrol bizde baktım geçiyor ve hiç acı hissetmiyorum, ardından gittikçe mumun boyutunu strecle büyütmeye başladım baktım o da oluyor en son penis boyutuna kadar büyüttüm ve kafam da gerçekten oraya her şeyin girebileceği ve sonsuz bir esneklikte olduğunu psikolojik olarak da anladım. Sonra bu sefer eşimle denemeye karar verdim bunları uyguladıktan sonra, yalnız eşimle birlikte olmadan once de yine önce mumu denedim ve ardından eşime hazırım dedim ve o an rahat bir şekilde oldu... inanırmisin bu mum egzersizini sadece 2 gün uyguladım ve ardından mutlu son, korkacak hiçbir şey yok milyarlarca insan bu deneyimi yaşıyor kötü bir şey olsa kimse yapmak istemezdi, doğal bir.surec önce kafada bitirmek lazım burada yendimmmm mesajını bekliyoruz en kısa sürede insallah:)))

Siz de dahil o bir sürü kişi yanlış yapmışsınız. Sonucun olumlu olması bu gerçeği değiştirmiyor. Doktor dururken kendi kendine çözmeye çalışı savunmak garip gerçekten. Kişi hastaysa doktora gider doktor bir çözüm bulur. Yıl 2022 doktordan çekindim cehaletini benim aklım almıyor. Siz çözdünüz diye herkes çözecek diye de bir şey yok ayrıca. 8 aydır kendi çabasıyla olmamış belki doktora gitse şimdiye hallolmuştu.
Doktor elbet çözüm lakin doktora gidecek uygun çevresel koşullara sahip olamayan insanlar var bakın ben asker esiyim bulunduğum ilçe çok kötü vajinismusu kendi araştırmalarimla yendim 1 ay içinde sorunuma kendi kendime eşimin desteğini alarak çözüm buldum, hatta o kadar kötü bir yerdeyiz ki şu an ilçede sadece bir tane kadın doğum doktoru var ve randevu alamıyorsunuz doktor bazen var bazen yok, bu kızın nasıl ve neler yaşadığını anlayabiliyorum ben, yaşamadan yorum yapmak çok kolay oysaki, eğer bende yenemeseydim son çarem doktora gitmek olurdu.. sonuçta kendi kendine de yenilebilecek bir sorun siz desteklesenizde desteklemesenizde..

Doktor elbet çözüm lakin doktora gidecek uygun çevresel koşullara sahip olamayan insanlar var bakın ben asker esiyim bulunduğum ilçe çok kötü vajinismusu kendi araştırmalarimla yendim 1 ay içinde sorunuma kendi kendime eşimin desteğini alarak çözüm buldum, hatta o kadar kötü bir yerdeyiz ki şu an ilçede sadece bir tane kadın doğum doktoru var ve randevu alamıyorsunuz doktor bazen var bazen yok, bu kızın nasıl ve neler yaşadığını anlayabiliyorum ben, yaşamadan yorum yapmak çok kolay oysaki, eğer bende yenemeseydim son çarem doktora gitmek olurdu.. sonuçta kendi kendine de yenilebilecek bir sorun siz desteklesenizde desteklemesenizde..

Siz 1 ayda yenmişsiniz konu sahibi 8 aydır yenememiş. Kendi kendine yenen insanlardaki ben yaptım oldu doktor şart değil bakış açısını anlamıyorum, anlamayacağım. Ortada bir rahatsızlık var ise doktor şarttır. Herkes bir anda kendi hikayesini anlatmaya başladı ama siz yaptınız herkes yapacak diye bir şey yok. Doktor konusuna gelince başka ilçeye gitseydiniz il merkezine gitseydiniz hatta başka ile gitseydiniz. Çözüm çok. Allah korusun başka bir rahatsızlık geçirseniz doktora gitmek sıkıntı diye evde kendi kendinizi mi tedavi edecektiniz?

Siz de dahil o bir sürü kişi yanlış yapmışsınız. Sonucun olumlu olması bu gerçeği değiştirmiyor. Doktor dururken kendi kendine çözmeye çalışı savunmak garip gerçekten. Kişi hastaysa doktora gider doktor bir çözüm bulur. Yıl 2022 doktordan çekindim cehaletini benim aklım almıyor. Siz çözdünüz diye herkes çözecek diye de bir şey yok ayrıca. 8 aydır kendi çabasıyla olmamış belki doktora gitse şimdiye hallolmuştu.
Doktor elbet çözüm lakin doktora gidecek uygun çevresel koşullara sahip olamayan insanlar var bakın ben asker esiyim bulunduğum ilçe çok kötü vajinismusu kendi araştırmalarimla yendim 1 ay içinde sorunuma kendi kendime eşimin desteğini alarak çözüm buldum, hatta o kadar kötü bir yerdeyiz ki şu an ilçede sadece bir tane kadın doğum doktoru var ve randevu alamıyorsunuz doktor bazen var bazen yok, bu kızın nasıl ve neler yaşadığını anlayabiliyorum ben, yaşamadan yorum yapmak çok kolay oysaki, eğer bende yenemeseydim son çarem doktora gitmek olurdu.. sonuçta kendi kendine de yenilebilecek bir sorun siz desteklesenizde desteklemesenizde
Siz 1 ayda yenmişsiniz konu sahibi 8 aydır yenememiş. Kendi kendine yenen insanlardaki ben yaptım oldu doktor şart değil bakış açısını anlamıyorum, anlamayacağım. Ortada bir rahatsızlık var ise doktor şarttır. Herkes bir anda kendi hikayesini anlatmaya başladı ama siz yaptınız herkes yapacak diye bir şey yok. Doktor konusuna gelince başka ilçeye gitseydiniz il merkezine gitseydiniz hatta başka ile gitseydiniz. Çözüm çok. Allah korusun başka bir rahatsızlık geçirseniz doktora gitmek sıkıntı diye evde kendi kendinizi mi tedavi edecektiniz?
Ben burda doktor şart değil demedim ama ilk etapta kişinin kendi kendine çözüm bulmak istemesi de yanlış değil, vajinismus sorunu milyon tane bu sorunu yaşayan insan var, ben çok araştırdım bu konuyu ve bende kadınlar kulübündeki yenenlerin hikayeleriyle güç bularak yendim, başka ilçeye vs gidin demişsiniz yaşadığım yerden çok bir haber gibi ben kendi kendime yenemeseydim elbette eşimle doktora gitmeyi düşünüyorduk ama yendim, benim size olan eleştirim sizin kendi kendine yenenlere bile tepkili yaklasmaniz bu kadar insanın kendi kendine ilk etapta yenmek istemesindeki nedenlerden biri de cinsel terapistlerin bu tedavi için almış olduğu ücretler şu ekonomik krizde hele ki sonuçta kalp krizi gecirmiyoruz psikolojik bir sorunu el ele vererek deneyimlerimizden yola çıkarak diğer insanlara umut olsun diye paylaşıyoruz ikisini karıştırmayın

Doktor elbet çözüm lakin doktora gidecek uygun çevresel koşullara sahip olamayan insanlar var bakın ben asker esiyim bulunduğum ilçe çok kötü vajinismusu kendi araştırmalarimla yendim 1 ay içinde sorunuma kendi kendime eşimin desteğini alarak çözüm buldum, hatta o kadar kötü bir yerdeyiz ki şu an ilçede sadece bir tane kadın doğum doktoru var ve randevu alamıyorsunuz doktor bazen var bazen yok, bu kızın nasıl ve neler yaşadığını anlayabiliyorum ben, yaşamadan yorum yapmak çok kolay oysaki, eğer bende yenemeseydim son çarem doktora gitmek olurdu.. sonuçta kendi kendine de yenilebilecek bir sorun siz desteklesenizde desteklemesenizde

Ben burda doktor şart değil demedim ama ilk etapta kişinin kendi kendine çözüm bulmak istemesi de yanlış değil, vajinismus sorunu milyon tane bu sorunu yaşayan insan var, ben çok araştırdım bu konuyu ve bende kadınlar kulübündeki yenenlerin hikayeleriyle güç bularak yendim, başka ilçeye vs gidin demişsiniz yaşadığım yerden çok bir haber gibi ben kendi kendime yenemeseydim elbette eşimle doktora gitmeyi düşünüyorduk ama yendim, benim size olan eleştirim sizin kendi kendine yenenlere bile tepkili yaklasmaniz bu kadar insanın kendi kendine ilk etapta yenmek istemesindeki nedenlerden biri de cinsel terapistlerin bu tedavi için almış olduğu ücretler şu ekonomik krizde hele ki sonuçta kalp krizi gecirmiyoruz psikolojik bir sorunu el ele vererek deneyimlerimizden yola çıkarak diğer insanlara umut olsun diye paylaşıyoruz ikisini karıştırmayın
Doktorsuz olmayacak şeyler var doktorsuz da olabilecek şeyler var değil mi

Dediğiniz doğru ilk etapta kişinin kendi kendime çözüm bulmak istemesi yanlış değil. Burda kilit kelime ilk etap. 8 ay olmuş konu sahibi bir çözüm bulmamış. İlk etabı epey geçmemiş mi sizce? Siz beni hiç anlamamışsınız benim tepkim kendi kendine yenenlere değil, doktora gitmek şart değil diyenlere. Kişi bir uğraşır iki uğraşır artık hala yenemiyorsa doktora gitmek artık şart olmuştur. Kendi kendine yenmenin sizi tenzih ederek söylüyorum böyle canla başla savunulmasına tepkim. Kimi insanlar için vajinismus zaten psikolojik bir sorun değil, cerrahi işlem gerektiren anatomik bir problem olabilir. Şöyle düşünün grip olsam koşa koşa doktora gitmem önce nane limon içerim, iyi gelen şeyleri kullanırım ama baktım geçmedi artık doktora gitmek zorundayım. Evde kendi kendime aylarca nasıl düzelerimi araştırmam saçma olur. Vajinismusun da bu verdiğim örnekten hiç farkı olduğunu düşünmüyorum.

Arkadaşimizin kendi kendine yenmede eksik yaptığı şeyler vardır ki var,bunları öğrendikten sonra hala yenemiyorsa doktora gittiğinde doktorun söyleyecekleri ile burada yazılanlar aynı şeyler.Once bir vajinismus olun öyle gelin

Ben 3 yıl her gün üzüldüm, korktum canım. Eşime ayrı üzüldüm, yaşım 37 çocuk için geç kaldım dedim üzüldüm, asla yapamayacağım ben diye düşündüm. Sakın üzülme. Bunun tedavisi var, inan boşuna üzüyorsun kendini. Bir an önce araştırıp bir doktor bul. Nasıl olduğuna kendin bile şaşıracaksın. Düşün doktor bana en zor hastamsın dedi 4 seansta yendim :) Sakın benim gibi 3 yılını heba etme. İnşallah senin de sağlıklı bir evladın olacak.
Mrb hangi sehir hangi dr acaba ve seans ne kadardi

Dediğiniz doğru ilk etapta kişinin kendi kendime çözüm bulmak istemesi yanlış değil. Burda kilit kelime ilk etap. 8 ay olmuş konu sahibi bir çözüm bulmamış. İlk etabı epey geçmemiş mi sizce? Siz beni hiç anlamamışsınız benim tepkim kendi kendine yenenlere değil, doktora gitmek şart değil diyenlere. Kişi bir uğraşır iki uğraşır artık hala yenemiyorsa doktora gitmek artık şart olmuştur. Kendi kendine yenmenin sizi tenzih ederek söylüyorum böyle canla başla savunulmasına tepkim. Kimi insanlar için vajinismus zaten psikolojik bir sorun değil, cerrahi işlem gerektiren anatomik bir problem olabilir. Şöyle düşünün grip olsam koşa koşa doktora gitmem önce nane limon içerim, iyi gelen şeyleri kullanırım ama baktım geçmedi artık doktora gitmek zorundayım. Evde kendi kendime aylarca nasıl düzelerimi araştırmam saçma olur. Vajinismusun da bu verdiğim örnekten hiç farkı olduğunu düşünmüyorum.
Ben sekiz ayı baz olarak yorum yapmadım, sadece yorumda dediniz ki doktora gitmeden kendi kendine yenenlerde olumlu sonuç alanlarda yanlış dediniz ben ona tepki gösterdim, ben doktora karşı biri değilim emin olun bende 8 ay beklemem giderdim doktora olması gereken bu tek uyuşmadigimiz konu dediğim gibi senin kendi kendine yenenlere de eleştirisel bakman, kişi hiçbir şekilde yenemiyorsan doktorla şifasını bulabilir bunda hemfikiriz..

X