vajinismus

Korkacak bir sey yok gerçekten egzersiz yapabilir misin peki. Ben egzersiz yapmadığım için 1 yılım gitti ilk olarak kulak copuyle başladım sonra aparatlarla devam ettim çünkü bazen beynin bunu kabullenmesi gerekiyor canim.. Ben kabullendim oraya gerçekten bir seyler girebiliyor muş ve ordaki et parçası diye korktuğumuz seyin aslinda kastigimiz için onu hissediyor muşuz.. rahatlamanın en önemli yolu nefes.. aslında vajina akordion gibi o kadar esnek yani hiç korkma canim

evet iki gundur yapiyorum daha yeni oldugu icin biraz rahatsiz oluyorum

Merhaba,
Canım öncelikle geçmiş olsun, bende bunu uzun süre yaşamış biri olarak ne hissetiğini anlıyorum. Benim ki evlendikten sonra 3 yıldan biraz fazla sürdü, denemediğim şey kalmadı, olur gibi olup hep başa sardık, sonunda jinekoloğumun tavsiyesiyle bir cinsel terapiste gittim dediklerini harfiyen yaptık (eşimle beraber) çok şükür atlattım...şimdi düşününüyorumda keşke oyalanmadan bu baştan yapsaymışım. Çünkü sadece alıştırmalarla olmuyor terapi desteğide gerekiyor.,Yani terapist tekrarlanmaması için neden kaynaklandığını bulup onu çözüyor. Zaten sorun %99 psikolojik.. özelden yazarsan daha detaylı bilgi verebilirim.

Merhaba,
Canım öncelikle geçmiş olsun, bende bunu uzun süre yaşamış biri olarak ne hissetiğini anlıyorum. Benim ki evlendikten sonra 3 yıldan biraz fazla sürdü, denemediğim şey kalmadı, olur gibi olup hep başa sardık, sonunda jinekoloğumun tavsiyesiyle bir cinsel terapiste gittim dediklerini harfiyen yaptık (eşimle beraber) çok şükür atlattım...şimdi düşününüyorumda keşke oyalanmadan bu baştan yapsaymışım. Çünkü sadece alıştırmalarla olmuyor terapi desteğide gerekiyor.,Yani terapist tekrarlanmaması için neden kaynaklandığını bulup onu çözüyor. Zaten sorun %99 psikolojik.. özelden yazarsan daha detaylı bilgi verebilirim.
Cok iyi olur

Merhaba,
ozelden yazdim ama geri donmedin kardesim yazmani bekliyorum

1.5 yıl bu illetle baş etmeye çalışmış biri olarak: direk ilgili doktora git ve 3 günde kurtul diyorum. evet biraz pahalı ama hergün kafaya takmanız ilişkinize zarar vermenz yıpranmanızdansa bir kerede kurtulrsunuz.

bi cok doktora gittik ama faydasi olmadi ya

psikolağa ben de gittim ama giden paralarıma yazık oldu boşa giden aylar stresler üzüntülerde cabası. hiiç kafana takma kliniğe git 3 günde inanki kurtuluyosun. ben de asla ve asla yapamıycam giibi geliyordu. 1.5 yılım hiç uğruna mahvoldu sonra 4.günde kurtuldum cok şükür darısı basına.

esli deneme yapmaya calisiyorum ayni hala

Ben de 1,5 yıllık evliyim. Ve hala vajinismusum. Cinsel terapi, kızlık zarı kestirme, botoks tedavileri aldım. Çok para harcadım ama hala kurtulamadım. Kadınlar klubüne bugün üye oldum. Ama burda yazılanları hep okuyordum. Ben botoks dahi yaptırmış biri olarak bunun tek yolunun parmak egzersizleri ve bol bol dua etmek olarak görüyorum artık. Cinsel terapi aldığım zamanlarda parmak egzersizlerini rahat yapabiliyordum fakat bi süre sonra bıraktım çünkü beni psikolojik olarak çok rahatsız ediyordu, anladım ki tek yol bu devam etmem lazım. Dua edelim, sabredelim, yılmayalım. Dua çok çok önemli. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Kizlar dun yendim çok şükür ve o kadar kolay oldu ki anlatamam :)

Ben de 1,5 yıllık evliyim. Ve hala vajinismusum. Cinsel terapi, kızlık zarı kestirme, botoks tedavileri aldım. Çok para harcadım ama hala kurtulamadım. Kadınlar klubüne bugün üye oldum. Ama burda yazılanları hep okuyordum. Ben botoks dahi yaptırmış biri olarak bunun tek yolunun parmak egzersizleri ve bol bol dua etmek olarak görüyorum artık. Cinsel terapi aldığım zamanlarda parmak egzersizlerini rahat yapabiliyordum fakat bi süre sonra bıraktım çünkü beni psikolojik olarak çok rahatsız ediyordu, anladım ki tek yol bu devam etmem lazım. Dua edelim, sabredelim, yılmayalım. Dua çok çok önemli. Allah hepimizin yardımcısı olsun.
Arkadaşım destek istiyorsan eger elimden geldigince yardim edebilirim. Ben de yeni yendim aparatlarla calisarak. Yenenlerin hikayelerini okumak motive ediyor insanı. Bu sayfayı değil de "Vajinusmus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinusmusu yenelim" sayfasını takip edersen çok daha kolaylaşır işin.

X