vajinismussuz günlere merhaba demek için....

yakındır kuzum merak etme. bak ilk sayfada yaptıklarımı aynen deneyenler ilk denemede yeniyor bak söyleyim.hani yağı eş parmağıyla sürmek iyice vıcık vıcık yağlı olması vajinanın. yön falan herşey.inan bana yarın da bu msj ı senin yazman hiçte imkansız değil inan bana.
Imkansiz diye birsey yoktur bu illeti erteleme diye birsey vardir sakin ertelemeyinnn!!!:KK24:

inşallahh çoook yakın zaman da iyiki tanıdım seni:KK45::KK45:
sağolasın kuzum bende iyi ki tanıdım sizleri. burada konuştuğum kişilerden çok şükür kimse beni yanıltmadı. hepinizde pırlanta gibisiniz. Allah yolunuzu hep açık etsin gülüm.

Vajinismus olduğumuzu nasıl anliyoruz? Bende de bu sorun var gibi ama emin değilim. Evleneli bir ay oldu ama afedersiniz birlesmeyi yapamadik.

Vajinismus olduğumuzu nasıl anliyoruz? Bende de bu sorun var gibi ama emin değilim. Evleneli bir ay oldu ama afedersiniz birlesmeyi yapamadik.
merhaba arkadaşım isime takılma hani vajinismus eşiyle beraber olmaktan korkmak sadece. örümcekten korkmak gibi düşün. bilinçaltında yatan korkular vardır ama üzerine gidersen çokta kolay aşabilirsin.

şimdi ön sevişmede herşey normal gitsede ıslaklık olsada , giriş anında tedirgin olduğumuz için birden o ıslaklık kuruduğu için, kuru kuruya giriş olmuyor o yüzden acı duyuluyor. ilk tedirginliği atana kadar vajinaya kayganlaştırıcı sürüp, birde ıkınmaktan faydalanırsanız, henüz yeni evli olduğunuz için çok kolay üstesinden gelirsiniz korkularınızın.çünkü zaman geçp korkular artınca. tabiki birazcık daha zahmetli olabiliyor ama yinede her türlü belki bir gecede bile üstesinden gelinecek birşey.

birlesme disindaki hersey oluyo mu yani normal sekilde ya da yogun bi korkun mu war mesela
Korkum yok ki olsa ona bagliyacam da bir sorunumuz yok anlamadim neden olmuyor.

merhaba arkadaşım isime takılma hani vajinismus eşiyle beraber olmaktan korkmak sadece. örümcekten korkmak gibi düşün. bilinçaltında yatan korkular vardır ama üzerine gidersen çokta kolay aşabilirsin.

şimdi ön sevişmede herşey normal gitsede ıslaklık olsada , giriş anında tedirgin olduğumuz için birden o ıslaklık kuruduğu için, kuru kuruya giriş olmuyor o yüzden acı duyuluyor. ilk tedirginliği atana kadar vajinaya kayganlaştırıcı sürüp, birde ıkınmaktan faydalanırsanız, henüz yeni evli olduğunuz için çok kolay üstesinden gelirsiniz korkularınızın.çünkü zaman geçp korkular artınca. tabiki birazcık daha zahmetli olabiliyor ama yinede her türlü belki bir gecede bile üstesinden gelinecek birşey.

Eşimle birlikte olmaktan korkmuyorum ki rahatim o konuda da ama girmiyor anlayamadim neden. Kayganlastirici nasil bulabilirim?

Eşimle birlikte olmaktan korkmuyorum ki rahatim o konuda da ama girmiyor anlayamadim neden. Kayganlastirici nasil bulabilirim?
zaten bizlerde de korku dediğiniz başta bilmiyorduk, hemen olur biyer sanmıştık, ayyy girecek ne olacak şeklinde değildik. ön sevişme herşey güzeldir sonrasında giriş olacakken birden baskı hisseder ve panikleriz.
şunu sorayım eşiniz yaklaştığında giriş sırasında baskı hissedip eşinizi sonra itiyor musunuz? yada bacaklarınızı kapatmaya çalışıyor musunuz?

canim kayganlastirici yerine yag tavsiye ederim sana yani ben ikisini de denedim daha basarili oldugumuz yagdi.ben johnson s baby ve uni baby kullaniyorum. senin olmama sebebi de dogru pozisyonu bulamamis olabilirsinz

canim kayganlastirici yerine yag tavsiye ederim sana yani ben ikisini de denedim daha basarili oldugumuz yagdi.ben johnson s baby ve uni baby kullaniyorum. senin olmama sebebi de dogru pozisyonu bulamamis olabilirsinz
Yag derken zeytin yagi mi?
Parmak egzersizini de denedim ikisi girdi ve aci da yoktu bencede sorun pozisyonda veya yeterince islanmiyor.

zaten bizlerde de korku dediğiniz başta bilmiyorduk, hemen olur biyer sanmıştık, ayyy girecek ne olacak şeklinde değildik. ön sevişme herşey güzeldir sonrasında giriş olacakken birden baskı hisseder ve panikleriz.
şunu sorayım eşiniz yaklaştığında giriş sırasında baskı hissedip eşinizi sonra itiyor musunuz? yada bacaklarınızı kapatmaya çalışıyor musunuz?

Hayir kapatmiyorum veya itmiyorum ama bacaklarimi tam acamiyorum biraz utaniyorum birazda acamiyorum kendimi sıkıp. bu belirtisi mi ?
Ama usttede yazdim parmak denemesi yaptim ilki girdi ikinciside biraz islakti parmaklarim sadece acida yoktu? Vajinismus olsaydim girermiydi yine rahatca?

Tecrubesiz olunca beceremiyormuyuz yoksa :/

Son düzenleme:
Parmak egzersizini de denedim ikisi girdi ve aci da yoktu bencede sorun pozisyonda veya yeterince islanmiyor.

canim normal zeytinyagida olur kozmetikcilerdeki bebe yaglari da olur kayganlastiricilar cabuk kuruyo.yeterince islanmiyosundur ve dogru pozisyonu bulmayi dene altta yada ustte nasil yapiosaniz

Hayir kapatmiyorum veya itmiyorum ama bacaklarimi tam acamiyorum biraz utaniyorum birazda acamiyorum kendimi sıkıp. bu belirtisi mi ?
Ama usttede yazdim parmak denemesi yaptim ilki girdi ikinciside biraz islakti parmaklarim sadece acida yoktu? Vajinismus olsaydim girermiydi yine rahatca?

vajinismus ismine takılma bana kalırsan arkadaşım. hani tıpta herşeye illaki birşeye isim verilir ya. kapalı yer korkusu mesela klostrofobi dendiğinde aman Allahım olay ne kadar da zor bir hale geliyor.siz vajinismusum demeyin. eşimle berebarlikte biraz çekinmeden belki sağdan soldan anlatılan saçma şeylerden farkında olmadan bilinçaltına yerleşmiştir ,biz mesela ilişkiden korktuğumuz için olmadı yani farkında değildik böyle birşey yaşayacağımızın.birde tecrübesizlik eklenince oldu işte.
ama şöyle bağlayım konuyu. her insnaın korkuları vardır ama fazla ama daha az. aslında adına vajinismus dendiğinde daha ürkütücü hale geliyor ki ben hastayım düşüncesi kafamıza yerleşince dr lar 5 bin dese imkan varsa verecek duruma geliyoruz.
tedirgin olduğunuz için vajina giriş esnasında kuruyor haliylede kuru kuruya deneme yaparken ağrıyacak hissi oluşup bu üst üste bilinçsizce tekrarlanırsa. öğrenilmiş çaresizlik diye birşey varya. o hale dönüşüyor.

hani bir köpek balığıyla küçük balık aynı fanusa koyuluyor ve ikisinin arasına bir cam bölme ekleniyor. köpek balığı küçük balığı yemek için yaptığı her hamlede başını sert bir şekilde cama vuruyor ve bir süre sonra aradaki camı kaldırdıkları halde köpek balığı küçük balığa zarar vermiyor çünkü yine aynı şeyi yaşayacağını sanıyor. buda buna benzer birşey aslında. korkular üstüste eklenince zaman ilerleyince yenmesi imkansız sanılıyor.

oysa ki tek eksiğimiz vajinayı zeytinyağ bana göre en etkilisi ama isterseniz jelde kullananlar var. vajina içi olması gerektiği gibi kayganlaştırılırsa bir gecede yenilebiecek birşey. ama dediğim gibi herkesin yapısı korkuları farklı o yüzden bana sizin korkularınız çokta fazla değil gibi geldi. ayrıca korktuğunuzun farkında değilsiniz bile. sadece deneyimsizlikten kaynaklanan belki bir endişe var sizde. ama hasta mıyım düşüncesini atın zihninizden. zaten vajinismus ismini verilen kimse hasta değil.bu sadece psikolojik birşey.köpekten korkarsınız mesela.bir bakarsın korkunun üzerine gidip sevimli köpekte avcunu yalar bakarsın aaa korkacak birşey yokmuş meğer deriz.

Cevap için teşekkürler. Zeytinyağını deniyecegim ben de bu durum yok anladim. Bilincsiz olunca kendi kendime tanı koymaya calistim. InsAllah bu durumda olan herkes bir an once bunu atlatir.

Cevap için teşekkürler. Zeytinyağını deniyecegim ben de bu durum yok anladim. Bilincsiz olunca kendi kendime tanı koymaya calistim. InsAllah bu durumda olan herkes bir an once bunu atlatir.
kusura bakma arkadaşım biraz sonlara gelirken işim çıkınca sonunu bağlayamadım doğru düzgün ama idare edin =)) sorun olursa mutlaka özelden yada burdan ulaşın sıkıntı edecek bişey yok.

KKaderim ben tek tek parmak egzersizi vs yapablilyorum bakkal mumunu famamen alabiliyorum ama esli denemede ucunu bile alamiyorum buyuklugu beni korkutuyor sanirim girisi tam olarak nasil yapmaliyim , ne olur yardim et bana da cok yoruldum artik 4 yil oldu yaklasik

KKaderim ben tek tek parmak egzersizi vs yapablilyorum bakkal mumunu famamen alabiliyorum ama esli denemede ucunu bile alamiyorum buyuklugu beni korkutuyor sanirim girisi tam olarak nasil yapmaliyim , ne olur yardim et bana da cok yoruldum artik 4 yil oldu yaklasik
merhaba arkadaşım msj ını şimdi görebildim. hemen özelden yardımcı olmaya çalışırım elimden geldiğince.

Canim arkadasim dertdasim kkader.evet senin formulunle bende dun gece itibariyle imtihanimi sonlandirdim 3 yillik evliligime gunes gibi dogdun allah senden binlerce kez razi olsun dunyada sanirim bunu basaracak en son kisiyi kurtardin suanda mutluysam guluyorsam once allah sonra senden gelen gucle cesaretle bende bu vajinusmus deftrrini kapattim coooooook tsk ederim 1 ay once tanisip yillarin dostlugunu yasatan yuregi guzel kardesim.

X