Vajinismusu kendin yen

Çok güzel yazmışsınız ve yenmişsiniz tebrikler. Bende 2 yıllık vajinismus kabusunu 10 gün önce yendim %100 eminim bu defa.
Doktorunuzun dediği gibi vajinismus olsan oraya muayene aleti sokulmaz olayı koca bi yalan ama buna inanan çok da doktor var. Bende defalarca vajinal muayene olabildim ama ilişki anında aşırı kasılma ve itme yaşıyordum. 2 yıl içinde gitmediğim yer yapmadığım şey kalmadı.
Kızlık zarımı aldırdım.( 3 jinekolog inceledi 2 si kalın dediği için)
Haydar dümenin kliniğinde tedavi gördüm
Dr. Ayten olgun a gittim
Uyuşturucu jel kullandım
Aparat ve parmak egzersizi yaptım
Nerdeyse piyasadaki tüm kitap makale ve videoları izledim okudum
Kuantum şifacılarına gittim.
Sayı sekansları çalıştım
Sarhoş oldum
Antidepresan kullandım

Özetle 2 yıl sonunda yendim. Sonuç mu yıpranmış sinir sistemi, isteksiz bir eş, yıpranmış bir evlilik. Her gece istisnasız ağlayan bir ben. Özgüveni yerlere inmiş eşine artık sarılamayan bir ben

Tek tavsiyem çözmek ne kadar kolay görünürse görünsün asla tek başınıza değil hemen bu işi hakkı ile yaptığına emin olduğunuz bir uzmana tedaviye gidin. Gerekirse altınlarınızı satın sonra geri dönüşü çok zor oluyor en güzel yıllar zehir gibi geçiyor. Üstelik iyileştikten sonra yaralarda kolay kapanmıyor.
Ayten olgun da mı çözdünüz problemi

Çok güzel yazmışsınız ve yenmişsiniz tebrikler. Bende 2 yıllık vajinismus kabusunu 10 gün önce yendim %100 eminim bu defa.
Doktorunuzun dediği gibi vajinismus olsan oraya muayene aleti sokulmaz olayı koca bi yalan ama buna inanan çok da doktor var. Bende defalarca vajinal muayene olabildim ama ilişki anında aşırı kasılma ve itme yaşıyordum. 2 yıl içinde gitmediğim yer yapmadığım şey kalmadı.
Kızlık zarımı aldırdım.( 3 jinekolog inceledi 2 si kalın dediği için)
Haydar dümenin kliniğinde tedavi gördüm
Dr. Ayten olgun a gittim
Uyuşturucu jel kullandım
Aparat ve parmak egzersizi yaptım
Nerdeyse piyasadaki tüm kitap makale ve videoları izledim okudum
Kuantum şifacılarına gittim.
Sayı sekansları çalıştım
Sarhoş oldum
Antidepresan kullandım

Özetle 2 yıl sonunda yendim. Sonuç mu yıpranmış sinir sistemi, isteksiz bir eş, yıpranmış bir evlilik. Her gece istisnasız ağlayan bir ben. Özgüveni yerlere inmiş eşine artık sarılamayan bir ben

Tek tavsiyem çözmek ne kadar kolay görünürse görünsün asla tek başınıza değil hemen bu işi hakkı ile yaptığına emin olduğunuz bir uzmana tedaviye gidin. Gerekirse altınlarınızı satın sonra geri dönüşü çok zor oluyor en güzel yıllar zehir gibi geçiyor. Üstelik iyileştikten sonra yaralarda kolay kapanmıyor.
acaba hangi doktorda tedavi gördünüz? özelden mesaj atabilir misiniz

Merhaba, bu konuyla ilgili çok fazla problem yaşayan insan olmasına rağmen açılan başlıklar hep eski. Insanlar hep problem yazmak icin bu forum sitesine giriyor, problemi yenen arkadaslar genelde yazmayı tercih etmiyorlar. Herkes buraya bu problemi nasil yendigini yazarsa, insanlarda bundan faydalanmis olurlar.

Ben de yaklasık 1 sene filan bu hastalıgı cekenlerdenim. Belki bir kac kisiye faydam olur diye yazmak paylaşmak istiyorum. Yeneli yaklasik 8 ay oldu. Bu süreç tabi ki yıpratıcı bir süreç. Ben bunun psikolojiyle cok yakından iliskili oldugunu düsünuyorum. İliski esnasında siz zaten olacak mı bu sefer diye düsünürken eşinizin sizi rahatlatması gerekiyor. Bunu yapmak yerine o da stres yapiyorsa ve eger olumsuz konusup da doktora gidelim bunu 5 bine cozen birini okudum diye sizi demotive ediyorsa bu surec inaninki cok daha uzuyor. Ben en basindan beri kendime, bunu tek basima cozecegime inandim. Inandim ama doktora da gitmeyi ihmal etmedim.

Problemim daha iki aylikken devlette normal bir jinekologa gittim durumu anlattim. O daha elini oraya degdirdigi gibi bende kasilmalar basladi. Senin durumun psikolojik, elimi oraya dokunmama bile musade etmiyorsun dedi yolladi. 5 ay sonra bu isi cozen bi doktora goturdu esim beni. Ilk muanesine 250 lira verdik. Orda bana vajinanin genel yapisini, orasinin esnek oldugunu, ordan cocugun dahi cikabilecek yapida oldugundan vs bahsetti ki bunlar zaten bnm bildigim seylerdi. Kulak cubugu gibi bir aparatla egzersiz yapmak istedi, tabi ki zorlandim.

Egzersiz yapman sart egzersiz olmadan bu problemi cozemezsin dedi. Buraya gelip bu kisiye egzersiz yaptirip 5 bin lira totelde bir para odeyecegim madem evimde yaparim daha iyi dedim. Bana gore 5 bin bu hastalik icin cok fazla, eger bu miktar size fazla gemiyorsa benim onerim gidin bence. Ben basindan beri bu hastaligim icin para yagdirmak istemedim acikcasi, cozen nasil cozuyor bnm eksigim ne diye yaklastim. Ama konu egzersize gelince de hep öteledim. Bu zaten bi erteleme hastaligi olacak diyip cozumu baska zamana erteliyoruz hepimiz. Öncelikle bunu asin ve hergun egzersiz yapin.

Neyse... ben kendime internetten 4 lü dilatör seti aldım. Herkes birer gunde birinci, ikinci, ucuncu sonra dorduncuyu cozdugunu yazmis (okudugum forumlarda) ben de oyle olmadi valla. Ben daha önce kulak çubuğuyla egzersiz yapan birisi olarak birincide öyle ahim sahım bir problem yaşamadım. Sonra bir hafta 2.yle ugrastim sonra 3.yü almayı basardim ama 4 de takili kaldim. Bu arada kayganlastirici baya bi isinizi kolaylastiriyor, ben oraya uyusturucu vs kullanmadim. 4ü cozemedigim icin iliskiye de giremedim.
Kendimi iyi hissettigim zamanlarda deneyelim dedigimde esim seriyi bitir oyle olsun dedi. Bu da bnde moral yikici bir etkiye sebep oldu.

Acik konusmak gerekirse egzersiz yaptigim dilatörler bnm canimi sıkmaya beni rahatsız etmeye baslamisti. Bununla yapacagima egzersizi p..nisle yaparım daha iyi diyordum.
Öyle böyle aradan 1 sene gecmisti. Motivemin ve kendime güvenimin up olduğu bir gunde esime denemeyi onerdim. Yine tam o esnada bn kendimi "acimayacak, olacak, basaracaksin, kafanı rahat birak baska seyler dusun"diye pe...si almaya calisirken (tabi ki hemen zart diye olabilecek bir sey degil oncelikle kafayi o an hazirlamak gerekiyor) denedim olmadi, sonra bir daha denerken esimden yine ayni tavsiye geldi "ankarada bunu 3 gunde cozen birisi var oraya gidelim bn parasinda pulunda degilim sen de olma" . Simdi esimi bu konuda suclamiyorum tabiki aradin 1 yil gecmesine ragmen karsinda olacak bn inaniyorum diyen birisi var. Erkekler icin de inanmasi guc ve zor bir durum gercekten.

Psikolojiden az cok cakmayan biriyse daha da zor tabi.
O esnada bnm kendime olan tüm güvenim inanin ki yıkildi. Bosanalım o zaman dedim. Madem bu senin icin daha fazla beklenilmeyecek kadar onemli bir mevzu bosanalim dedim. Ve bunu soylerken gayet de ciddiydim. Sonra bu tepkime cok uzuldu, agladi, sarildi isterse omur boyu olmasınlara geldi mevzu. (Mesela topikleri okuyorum millet daha 6 aydir deniyormus aglamaktan iflahi kesilmiş filan) bn konuyla ilgili ilk ve son ağlamamı o an yaşadım. Ağlama sebebim tamamen sinjrseldi hem kendjme sinirlendim neden yapamiyorjm diye hem de karsimdaki kisinin insan psikolojisinden gram anlamayısina. Esim bnm icin onemlinolan sensin demisti artik yani psikolojik olarak olmasa da olur rahatligina mi girmistim sebebini tam olarak inanki bilmiyorjm ama bu olayin uzerine 1 saat gecmisti ki biz iliskiye girmistik. Ben de inanamamistim o da. Dedigim gibi altinda yatan sey tamamiyla psikolojik.

Ben belki de yapamazsam iliskim zarar gorur mu diye kendimi daha fazla kasiyordum. Kucukken maruz kaldigimiz bilinc altimiza kazinan seyleri saymiyorum. Onlar zaten elebaşı.

Size onerim esinizi karsiniza alin konusun. Ben hep onun dusunmesini bekledim ve konusmaya belki de usendim bilmiyorum. Bu beraber cozebileceginiz bir durum. Bunu sorun olarak gormeyin. Sizi her halukarda sevecegine sizi ikna etsin bir zahmet. Iliski esnasinda sizi motive etsin. Bnm bir diger sorunumda buydu. Vajinada 3 bogum gibi birsey var parmak egzersizi yapanlar bilir. Parmagi belli bir yere kadar sokuyorsun tekardan bir kapanikliliga denk geliyorsun sonra onu da kendini rahatlattiktan sonfa asip ucuncusune denk geliyorsun ucuncuyu de astim mi problem ortadan kalkiyor zaten. Bogumdan kasit kas tabiki ordaki kaslar kendini buzup aciliyor. Ben iliski esnasinda zaten zar zor belli bir kismi icime alip mutlu oluyordum oh iyi baya aldim diye dusunuyordum. Esime sordugumda daha ucu disarda gibi demotive edici bir laf ediyordu ve o an kendime olan tum inancim gidiyordu. O an bna evet, cok igi gidiyorsun baya girdi az kaldi vsvs diye motive edici bir usluba ya da bilince sahip olsaydi bn bu hastaligi yenmek icin bu kadar sure ve caba harcamazdim. O yuzden bu sorun ikinizin de sorunu. Esinizle konusmayi ihmal etmeyin onun destegi, dusuncesi gercekten cok cok cok onemli.

Korkulacak bir sey var mi? Sorusuna gelecek olurken tum samimiyetimle soyluyorum ki yok. Kendinizi tamamen rahat biraktiginiz an hic bir sorun kalmiyor. Jel kullanin mutlaka hem iliski denemeniz de hem de egzersizlerinizde. Cozulemeyeck bir problem degil kesinlikle kendinize guvenin. Bir de genelde bu forumlarda insanlar olumlu durumunu paylasmaktan ziyade olumsuz durumunu paylasiyor. Burfaki olumsuz deneyimleri okumanin size hic bjr olumlu etkisi yok. Bu problemi cozerken bnce vajinismusla ilgili yazilari okumaktan vazgecin ya da nebileyim ara verin. Ben baya bir ilerleme kaydediyordum sonra dayanamayip burda yazilani cizileni okuyordum ve inanin tedavimde gerileme yasiyordum. Insanlarin olumsuz deneyimleri sizi ilerletmez korkuttugu icin geriletir bence ara verin bu tarz yazilari okumaya. Kendinizi egzersizlerinize verin. Bn egzersizi tv larsisinda dizi izlerken yaptigimda daha rahat ediyordum. Kafa ve algi orda oldugu icin saniyorum ki bunu da deneyebilirsiniz.

Bu arada şuan çocuk düsünuyoruz, muane icin jinekolaja gittigimde tabi ki sizi muane etmek icin oraya buyuk bir aparat sokuyor. Vajinismusu aşmam kendimi muane esnasinda kasmayacagim anlamina gelmiyor. sonucta rahatsiz olunmasi da normal birsey bu. Kendimi kastigim icin doktor bey bana senin vajina girisin dar dedi. Ben de sasirdim. Nasil dar yani dedim? Zorlaniyorsun dedi. Ben de vajinismus gecmisim var bnm astim ama yine de muanelerde rahat hissetmiyorum kendimi dedim. Sen vajinismus olsan bu aparati mumkun degil icine alamazsin dedi. Ben de zaten bu benim aşmış halim diye tekrarladim. Senin vajina girisin dar diye yineledi. Bunu soyleyen bursada baya ünlü bir doktor. Muane ücreti başlı başina 250 tl.

Ben de öyle bir sey olsaydı bnm iliski esnasinda da acı hissediyor olmam gerekirdi bence. Bunu size niye anlattım. Belki sorununuz yuzunde doktora gidersiniz ve size senin vajinan dar ondan iliskiye giremiyorsun der siz de hemen aa demek ki bundan... demek ki bn hic bir zaman normal iliskiye giremeyecegim, deyip kendinizi olumsuza sartlarsinız diye anlatiyorum. Bence vajinismusun sebebi darlik vs degil psikolojik. Zaten o muane koltuguna oturup bacaklarinizi iki yana ayirmaniz bile sizin kasilmaniz icin yeterli bir sebep.

Konuyla ilgili sorusu olan ozelden veya burdan yazabilir. Bu sorunu yasayan herkes umarim en kısa zamanda çözümüne kavuşur
Ben 2 yıldır evliyim ve oğlum var hala yenemedim şunu vajili vajili çocuğum var :) çok şükür o var yinede

X