Vajinismusu kendin yen

Sen en baştan böyle yaparsan o zaman olmaz ki hepimizin yaşadıkları birbirne çok benziyor balına geçmeden bilemezsin ki hem ben bir günde asla yapamam diyipte aparat yapan başaranları biliyorum bu işin çözümü egzersiz ve aparat eğer ki ben bunu asla tek başıma çözümleyemem dersen kesinlıkle klinikten destek almalısın
Merhaba banada yardımcı olabilir misiniz 11 aylık evliyim ve ne yapacağımı bilmiyorum destek ricarderim

Çok güzel yazmışsınız ve yenmişsiniz tebrikler. Bende 2 yıllık vajinismus kabusunu 10 gün önce yendim %100 eminim bu defa.
Doktorunuzun dediği gibi vajinismus olsan oraya muayene aleti sokulmaz olayı koca bi yalan ama buna inanan çok da doktor var. Bende defalarca vajinal muayene olabildim ama ilişki anında aşırı kasılma ve itme yaşıyordum. 2 yıl içinde gitmediğim yer yapmadığım şey kalmadı.
Kızlık zarımı aldırdım.( 3 jinekolog inceledi 2 si kalın dediği için)
Haydar dümenin kliniğinde tedavi gördüm
Dr. Ayten olgun a gittim
Uyuşturucu jel kullandım
Aparat ve parmak egzersizi yaptım
Nerdeyse piyasadaki tüm kitap makale ve videoları izledim okudum
Kuantum şifacılarına gittim.
Sayı sekansları çalıştım
Sarhoş oldum
Antidepresan kullandım

Özetle 2 yıl sonunda yendim. Sonuç mu yıpranmış sinir sistemi, isteksiz bir eş, yıpranmış bir evlilik. Her gece istisnasız ağlayan bir ben. Özgüveni yerlere inmiş eşine artık sarılamayan bir ben

Tek tavsiyem çözmek ne kadar kolay görünürse görünsün asla tek başınıza değil hemen bu işi hakkı ile yaptığına emin olduğunuz bir uzmana tedaviye gidin. Gerekirse altınlarınızı satın sonra geri dönüşü çok zor oluyor en güzel yıllar zehir gibi geçiyor. Üstelik iyileştikten sonra yaralarda kolay kapanmıyor.

Bi de sade frappe eşinizin doktor önerisine kızmışsınız ya bende eşim beni doktora gitmem kısmında serbest bıraktı diye çok kızıyordum. 1kez olsun yüzüme vurmadı kızmadı ilk zamanlar hep moral verdi gözyaşlarımı sildi sonra ne yapacağını bilemedi yok saydı ve bu da tedaviyi daha da çıkmaza soktu.

Merhaba, bu konuyla ilgili çok fazla problem yaşayan insan olmasına rağmen açılan başlıklar hep eski. Insanlar hep problem yazmak icin bu forum sitesine giriyor, problemi yenen arkadaslar genelde yazmayı tercih etmiyorlar. Herkes buraya bu problemi nasil yendigini yazarsa, insanlarda bundan faydalanmis olurlar.

Ben de yaklasık 1 sene filan bu hastalıgı cekenlerdenim. Belki bir kac kisiye faydam olur diye yazmak paylaşmak istiyorum. Yeneli yaklasik 8 ay oldu. Bu süreç tabi ki yıpratıcı bir süreç. Ben bunun psikolojiyle cok yakından iliskili oldugunu düsünuyorum. İliski esnasında siz zaten olacak mı bu sefer diye düsünürken eşinizin sizi rahatlatması gerekiyor. Bunu yapmak yerine o da stres yapiyorsa ve eger olumsuz konusup da doktora gidelim bunu 5 bine cozen birini okudum diye sizi demotive ediyorsa bu surec inaninki cok daha uzuyor. Ben en basindan beri kendime, bunu tek basima cozecegime inandim. Inandim ama doktora da gitmeyi ihmal etmedim.

Problemim daha iki aylikken devlette normal bir jinekologa gittim durumu anlattim. O daha elini oraya degdirdigi gibi bende kasilmalar basladi. Senin durumun psikolojik, elimi oraya dokunmama bile musade etmiyorsun dedi yolladi. 5 ay sonra bu isi cozen bi doktora goturdu esim beni. Ilk muanesine 250 lira verdik. Orda bana vajinanin genel yapisini, orasinin esnek oldugunu, ordan cocugun dahi cikabilecek yapida oldugundan vs bahsetti ki bunlar zaten bnm bildigim seylerdi. Kulak cubugu gibi bir aparatla egzersiz yapmak istedi, tabi ki zorlandim.

Egzersiz yapman sart egzersiz olmadan bu problemi cozemezsin dedi. Buraya gelip bu kisiye egzersiz yaptirip 5 bin lira totelde bir para odeyecegim madem evimde yaparim daha iyi dedim. Bana gore 5 bin bu hastalik icin cok fazla, eger bu miktar size fazla gemiyorsa benim onerim gidin bence. Ben basindan beri bu hastaligim icin para yagdirmak istemedim acikcasi, cozen nasil cozuyor bnm eksigim ne diye yaklastim. Ama konu egzersize gelince de hep öteledim. Bu zaten bi erteleme hastaligi olacak diyip cozumu baska zamana erteliyoruz hepimiz. Öncelikle bunu asin ve hergun egzersiz yapin.

Neyse... ben kendime internetten 4 lü dilatör seti aldım. Herkes birer gunde birinci, ikinci, ucuncu sonra dorduncuyu cozdugunu yazmis (okudugum forumlarda) ben de oyle olmadi valla. Ben daha önce kulak çubuğuyla egzersiz yapan birisi olarak birincide öyle ahim sahım bir problem yaşamadım. Sonra bir hafta 2.yle ugrastim sonra 3.yü almayı basardim ama 4 de takili kaldim. Bu arada kayganlastirici baya bi isinizi kolaylastiriyor, ben oraya uyusturucu vs kullanmadim. 4ü cozemedigim icin iliskiye de giremedim.
Kendimi iyi hissettigim zamanlarda deneyelim dedigimde esim seriyi bitir oyle olsun dedi. Bu da bnde moral yikici bir etkiye sebep oldu.

Acik konusmak gerekirse egzersiz yaptigim dilatörler bnm canimi sıkmaya beni rahatsız etmeye baslamisti. Bununla yapacagima egzersizi p..nisle yaparım daha iyi diyordum.
Öyle böyle aradan 1 sene gecmisti. Motivemin ve kendime güvenimin up olduğu bir gunde esime denemeyi onerdim. Yine tam o esnada bn kendimi "acimayacak, olacak, basaracaksin, kafanı rahat birak baska seyler dusun"diye pe...si almaya calisirken (tabi ki hemen zart diye olabilecek bir sey degil oncelikle kafayi o an hazirlamak gerekiyor) denedim olmadi, sonra bir daha denerken esimden yine ayni tavsiye geldi "ankarada bunu 3 gunde cozen birisi var oraya gidelim bn parasinda pulunda degilim sen de olma" . Simdi esimi bu konuda suclamiyorum tabiki aradin 1 yil gecmesine ragmen karsinda olacak bn inaniyorum diyen birisi var. Erkekler icin de inanmasi guc ve zor bir durum gercekten.

Psikolojiden az cok cakmayan biriyse daha da zor tabi.
O esnada bnm kendime olan tüm güvenim inanin ki yıkildi. Bosanalım o zaman dedim. Madem bu senin icin daha fazla beklenilmeyecek kadar onemli bir mevzu bosanalim dedim. Ve bunu soylerken gayet de ciddiydim. Sonra bu tepkime cok uzuldu, agladi, sarildi isterse omur boyu olmasınlara geldi mevzu. (Mesela topikleri okuyorum millet daha 6 aydir deniyormus aglamaktan iflahi kesilmiş filan) bn konuyla ilgili ilk ve son ağlamamı o an yaşadım. Ağlama sebebim tamamen sinjrseldi hem kendjme sinirlendim neden yapamiyorjm diye hem de karsimdaki kisinin insan psikolojisinden gram anlamayısina. Esim bnm icin onemlinolan sensin demisti artik yani psikolojik olarak olmasa da olur rahatligina mi girmistim sebebini tam olarak inanki bilmiyorjm ama bu olayin uzerine 1 saat gecmisti ki biz iliskiye girmistik. Ben de inanamamistim o da. Dedigim gibi altinda yatan sey tamamiyla psikolojik.

Ben belki de yapamazsam iliskim zarar gorur mu diye kendimi daha fazla kasiyordum. Kucukken maruz kaldigimiz bilinc altimiza kazinan seyleri saymiyorum. Onlar zaten elebaşı.

Size onerim esinizi karsiniza alin konusun. Ben hep onun dusunmesini bekledim ve konusmaya belki de usendim bilmiyorum. Bu beraber cozebileceginiz bir durum. Bunu sorun olarak gormeyin. Sizi her halukarda sevecegine sizi ikna etsin bir zahmet. Iliski esnasinda sizi motive etsin. Bnm bir diger sorunumda buydu. Vajinada 3 bogum gibi birsey var parmak egzersizi yapanlar bilir. Parmagi belli bir yere kadar sokuyorsun tekardan bir kapanikliliga denk geliyorsun sonra onu da kendini rahatlattiktan sonfa asip ucuncusune denk geliyorsun ucuncuyu de astim mi problem ortadan kalkiyor zaten. Bogumdan kasit kas tabiki ordaki kaslar kendini buzup aciliyor. Ben iliski esnasinda zaten zar zor belli bir kismi icime alip mutlu oluyordum oh iyi baya aldim diye dusunuyordum. Esime sordugumda daha ucu disarda gibi demotive edici bir laf ediyordu ve o an kendime olan tum inancim gidiyordu. O an bna evet, cok igi gidiyorsun baya girdi az kaldi vsvs diye motive edici bir usluba ya da bilince sahip olsaydi bn bu hastaligi yenmek icin bu kadar sure ve caba harcamazdim. O yuzden bu sorun ikinizin de sorunu. Esinizle konusmayi ihmal etmeyin onun destegi, dusuncesi gercekten cok cok cok onemli.

Korkulacak bir sey var mi? Sorusuna gelecek olurken tum samimiyetimle soyluyorum ki yok. Kendinizi tamamen rahat biraktiginiz an hic bir sorun kalmiyor. Jel kullanin mutlaka hem iliski denemeniz de hem de egzersizlerinizde. Cozulemeyeck bir problem degil kesinlikle kendinize guvenin. Bir de genelde bu forumlarda insanlar olumlu durumunu paylasmaktan ziyade olumsuz durumunu paylasiyor. Burfaki olumsuz deneyimleri okumanin size hic bjr olumlu etkisi yok. Bu problemi cozerken bnce vajinismusla ilgili yazilari okumaktan vazgecin ya da nebileyim ara verin. Ben baya bir ilerleme kaydediyordum sonra dayanamayip burda yazilani cizileni okuyordum ve inanin tedavimde gerileme yasiyordum. Insanlarin olumsuz deneyimleri sizi ilerletmez korkuttugu icin geriletir bence ara verin bu tarz yazilari okumaya. Kendinizi egzersizlerinize verin. Bn egzersizi tv larsisinda dizi izlerken yaptigimda daha rahat ediyordum. Kafa ve algi orda oldugu icin saniyorum ki bunu da deneyebilirsiniz.

Bu arada şuan çocuk düsünuyoruz, muane icin jinekolaja gittigimde tabi ki sizi muane etmek icin oraya buyuk bir aparat sokuyor. Vajinismusu aşmam kendimi muane esnasinda kasmayacagim anlamina gelmiyor. sonucta rahatsiz olunmasi da normal birsey bu. Kendimi kastigim icin doktor bey bana senin vajina girisin dar dedi. Ben de sasirdim. Nasil dar yani dedim? Zorlaniyorsun dedi. Ben de vajinismus gecmisim var bnm astim ama yine de muanelerde rahat hissetmiyorum kendimi dedim. Sen vajinismus olsan bu aparati mumkun degil icine alamazsin dedi. Ben de zaten bu benim aşmış halim diye tekrarladim. Senin vajina girisin dar diye yineledi. Bunu soyleyen bursada baya ünlü bir doktor. Muane ücreti başlı başina 250 tl.

Ben de öyle bir sey olsaydı bnm iliski esnasinda da acı hissediyor olmam gerekirdi bence. Bunu size niye anlattım. Belki sorununuz yuzunde doktora gidersiniz ve size senin vajinan dar ondan iliskiye giremiyorsun der siz de hemen aa demek ki bundan... demek ki bn hic bir zaman normal iliskiye giremeyecegim, deyip kendinizi olumsuza sartlarsinız diye anlatiyorum. Bence vajinismusun sebebi darlik vs degil psikolojik. Zaten o muane koltuguna oturup bacaklarinizi iki yana ayirmaniz bile sizin kasilmaniz icin yeterli bir sebep.

Konuyla ilgili sorusu olan ozelden veya burdan yazabilir. Bu sorunu yasayan herkes umarim en kısa zamanda çözümüne kavuşur
Merhaba 3 yıl oldu eşimle evleneli ve severek evlendik. Nitekim aynı durumu yaşıyorum ve hala devam ediyor para verip doktora gittim kegel,dokunma masaj vs derken parmak egzersizine başladım işaret parmagiyla deneme yaptığım gün ağlayarak ben başaramayacagim dedim ve 3 aydır tek bir hamlede bulunmadım öteliyorum psikolojik olarak bitik durumdayim herkes çocuk soruyor. Artık o iş olmadan nasıl çocuk yapacağım o aşamaya geldim doktora da gitmiyorum o da arayıp sormuyor açıkçası ilk etapta ilgilendi güya söylediği şeyler hep ayniydi ve parmak egzersizi yaptığım gün desteğini pek göremeyince uzaklaştım. Lütfen bana da yardımcı olun kendime bile itiraf edemediğim şey başıma geldi sizi cevabinizi bekliyor olacağım üye oldum yazınızı okuyup Allah düşmanıma bile yaşatmasin bu durumu 😔😔

Merhaba 3 yıl oldu eşimle evleneli ve severek evlendik. Nitekim aynı durumu yaşıyorum ve hala devam ediyor para verip doktora gittim kegel,dokunma masaj vs derken parmak egzersizine başladım işaret parmagiyla deneme yaptığım gün ağlayarak ben başaramayacagim dedim ve 3 aydır tek bir hamlede bulunmadım öteliyorum psikolojik olarak bitik durumdayim herkes çocuk soruyor. Artık o iş olmadan nasıl çocuk yapacağım o aşamaya geldim doktora da gitmiyorum o da arayıp sormuyor açıkçası ilk etapta ilgilendi güya söylediği şeyler hep ayniydi ve parmak egzersizi yaptığım gün desteğini pek göremeyince uzaklaştım. Lütfen bana da yardımcı olun kendime bile itiraf edemediğim şey başıma geldi sizi cevabinizi bekliyor olacağım üye oldum yazınızı okuyup Allah düşmanıma bile yaşatmasin bu durumu 😔😔
Merhaba, 3 yıl epey uzunca bir süre. Muhtemelen yardım için gittiğiniz uzman işinde çok da iyi değildi malum işinde basarılı birisi olsaydı en azından parmak egzersizlerini yapabilir duruma gelmiş olurdunuz. Size naçizane tavsiyem "herkes yapıyor" "olmaması icin bir sebep yok" "orası ilişki için uyumlu şekilde yaratılmıs" gibi telkinlerden önce size bu durumu yasamanıza sebebiyet veren şeyi bulmak. Geçmiste yaşadığınız bir şey, tanık olduğunuz herhangi bir olay, herhangi bir söz, milletin ilk gecesi ve kötü tecrübeleriyle ilgili dinlediğiniz kötü anı hikayeleri vs. Evde tek olduğunuz bir vakit bilinç altınıza odaklanarak önce bunları bulmaya çalışın. Bunu meditasyon gibi de düşünebilirsiniz, sizi rahatlatacak bir ortam oluşturun. Kokusunu sevdiğiniz bir mumu yakın, sizi rahatlacak bir müzik açın, kendinize sıcak bir kahve yapın oturun bir düşünün ben ne yaşadım, ne dinledim de beni bu şekilde etkiledi diye hafızanızı bir yoklayın. Küçükken izlediğimiz bir film sahnesi bile insanda travmatik bir etki yaratabiliyor mesela. Ben küçükken televizyonda Müjde Ar'ın oynadıği bir film vardı. O filmden tek bir sahne hatırlıyorum o da şoyleydi. Müjde Ar ve bir adam vardı, müjde ar ile adam evin merdivenlerinden üst odaya çıkıyorlardı. Kamera üst odada onları göstermemisti fakat biz filmin gidişatından üst odaya neden çıktığını anlayabiliyorduk. Biz boş merdivenleri seyrederken yukaridan müjde arın bir defalık, uzunca bir çığlık sesi...çocuk olmama rağmen bu çığlık sesinin sebebinin neden kaynaklandığıni pek ala algılayabilmiştim. Bu filminden benim bilinc altima kodlanan şeyler; cinsellik acı veren bir şeydir, cinsellik zordur olmuştu. Tabi yalnızca bu da değil böyle bu tarz mesajlar veren binlerce sacma sapan şeylere maruz kalıyoruz. Ergenlik zamanlarımizda arkadaslarla otururken bir arkadaşim hepimizin bildigi o efsanevi ilk gece hikayelerini anlatırdı. Yok karı koca o esnada kitlenmiş de o sekilde hastaneye gitmek zorunda kalmışlar. Yok efendim birinin bir tanıdıği ilk gecesinde o kadar çok kanama yasamıs ki, kanamayı durduramayınca hastaneye gitmişler, yok efendim felanca kişi kocasıyla o işi yapamayınca kocası kadını terk etmiş, yok efendim kadinın kizlik zarı esnekmiş de kan gelmeyince adam kadıni alip hastaneden rapor çikarttırmış, vay efendim felanca kişi daha evlenmeden sevgilisiyle aşna fişne yapınca adamın kizdan hevesi gecmiş de adam kızdan ayrilmis kiz ortada kalmış.... bu gereksiz çöpten ibaret hikayeler senin benim gibi kadınların bilinç altlarında öyle bir yer ediyor ki... sonra çıkar çıkarabilirsen. En basiti tecavuze uğrama korkusu biz bütün kadınlar da vardır malesef. Bu tarz korkuların hepsi bizim cinsel organımızda blokajlar yani engeller oluşturuyor. Size dedigim gibi kafanızın rahat oldugu bir zamanda oturun bunların üzerinden bir gecin sonra bu hikayelerin sizi etkisi altina almaya devam etmemeleri icin gereksiz olduklari bilincine varın ve her bir hikayeyi çöpe attıginizi ya da ne bileyim yaktiginiz fln hayal edin. Onları oyle bir yakın ki duman kokusu burnunuza burnunuza gelsin :) bu tarz meditasyonları uzunca bir sure devam ettirin. Sizi bu kadar etkisi altina alan bir seyden tek seferde kurtulmaniz zor olabilir o yüzden istikrarlı olun ve en azindan 1 hafta boyunca bu yüzleşmeyi yapın derim. Bu süreci başarıyla tamamladığinız taktir de ben çok yol kat edeceginizi düşünüyorum.

Bi de sade frappe eşinizin doktor önerisine kızmışsınız ya bende eşim beni doktora gitmem kısmında serbest bıraktı diye çok kızıyordum. 1kez olsun yüzüme vurmadı kızmadı ilk zamanlar hep moral verdi gözyaşlarımı sildi sonra ne yapacağını bilemedi yok saydı ve bu da tedaviyi daha da çıkmaza soktu.
Yani onlar için de olay tam olarak "yukarıya tükürsem bıyık, aşağıya tükürsem sakal" oluyor malesef. Bize neyin iyi gelecegini bilmedikleri için aptallaşıyorlar ister istemez. Ben şunu bile dedim; "keşke sevgililik döneminde ellem etseydi kullem etseydi de bir sekilde beni iliski yaşamaya ikna etseydi" evlenmeden yapmamalıyım düşuncesi bizim gibi kadınlar üzerinde çok baskın bir baskı şekli oldugu icin, kendimizi o şekilde baskılayınca evlenince bile yapamaz duruma geliyoruz. Bir de eşlerde ikisi de bu konuda tecrubesiz olunca yandı gülüm keten helva.

Çok güzel yazmışsınız ve yenmişsiniz tebrikler. Bende 2 yıllık vajinismus kabusunu 10 gün önce yendim %100 eminim bu defa.
Doktorunuzun dediği gibi vajinismus olsan oraya muayene aleti sokulmaz olayı koca bi yalan ama buna inanan çok da doktor var. Bende defalarca vajinal muayene olabildim ama ilişki anında aşırı kasılma ve itme yaşıyordum. 2 yıl içinde gitmediğim yer yapmadığım şey kalmadı.
Kızlık zarımı aldırdım.( 3 jinekolog inceledi 2 si kalın dediği için)
Haydar dümenin kliniğinde tedavi gördüm
Dr. Ayten olgun a gittim
Uyuşturucu jel kullandım
Aparat ve parmak egzersizi yaptım
Nerdeyse piyasadaki tüm kitap makale ve videoları izledim okudum
Kuantum şifacılarına gittim.
Sayı sekansları çalıştım
Sarhoş oldum
Antidepresan kullandım

Özetle 2 yıl sonunda yendim. Sonuç mu yıpranmış sinir sistemi, isteksiz bir eş, yıpranmış bir evlilik. Her gece istisnasız ağlayan bir ben. Özgüveni yerlere inmiş eşine artık sarılamayan bir ben

Tek tavsiyem çözmek ne kadar kolay görünürse görünsün asla tek başınıza değil hemen bu işi hakkı ile yaptığına emin olduğunuz bir uzmana tedaviye gidin. Gerekirse altınlarınızı satın sonra geri dönüşü çok zor oluyor en güzel yıllar zehir gibi geçiyor. Üstelik iyileştikten sonra yaralarda kolay kapanmıyor.
Zor şeyler yaşamış olmanıza rağmen sonuç olarak çözebilmiş olmanıza sevindim. Psikolojik olarak erkekler de bu durumdan etkilendikleri için isteksizlik yaşanması normal. Şimdilik uzerinde çok durmayın bence zamanla düzelmezse bir psikologdan yardım aldırırsınız.

Merhaba öncelikle 3 yıldır evliyim doktora gittim tedaviyi başlattı kegeller masaj derken parmak egzersizine geçtik işaret parmağıyla deneme yaptım ilk boğuma kadar başarılı oldum doktorla konuşurken yaptım bu arada sanki normal biseymis gibi davrandı ben de ağlayarak yerimden kalktım eşim de yanımdaydı son 3aydir hicbisey yapmıyorum psikolojim alt üst oldu şimdi yeniden başlamak istiyorum ama içimdeki heves de tükendi herkes çocuk bekliyor fakat durumumu bilen yok tabi ki biliyorum bu bir hastalık beynime söz geçiremiyorum eşimin de artık pek umursadigi söylenemez o da pes etti çünkü 2 kardeş gibiyiz aynı evin içinde buradaki yazıları yeni okudum ve kayıt yaptım belki düzelir umuduyla inanın çok mutsuzum ev içinde eksikliğimi hissediyorum ne yapsam mutlu olamıyorum en çokta anne olamayacağım düşüncesi beynimi kemirip duruyor Allah kimseye yaşatmasın asla düşünmezdim bu şekilde bir evlilik hayatı çok cesaretli zannediyordum kendimi fakat çok aciz hissediyorum şimdi
Merhaba, 3 yıl epey uzunca bir süre. Muhtemelen yardım için gittiğiniz uzman işinde çok da iyi değildi malum işinde basarılı birisi olsaydı en azından parmak egzersizlerini yapabilir duruma gelmiş olurdunuz. Size naçizane tavsiyem "herkes yapıyor" "olmaması icin bir sebep yok" "orası ilişki için uyumlu şekilde yaratılmıs" gibi telkinlerden önce size bu durumu yasamanıza sebebiyet veren şeyi bulmak. Geçmiste yaşadığınız bir şey, tanık olduğunuz herhangi bir olay, herhangi bir söz, milletin ilk gecesi ve kötü tecrübeleriyle ilgili dinlediğiniz kötü anı hikayeleri vs. Evde tek olduğunuz bir vakit bilinç altınıza odaklanarak önce bunları bulmaya çalışın. Bunu meditasyon gibi de düşünebilirsiniz, sizi rahatlatacak bir ortam oluşturun. Kokusunu sevdiğiniz bir mumu yakın, sizi rahatlacak bir müzik açın, kendinize sıcak bir kahve yapın oturun bir düşünün ben ne yaşadım, ne dinledim de beni bu şekilde etkiledi diye hafızanızı bir yoklayın. Küçükken izlediğimiz bir film sahnesi bile insanda travmatik bir etki yaratabiliyor mesela. Ben küçükken televizyonda Müjde Ar'ın oynadıği bir film vardı. O filmden tek bir sahne hatırlıyorum o da şoyleydi. Müjde Ar ve bir adam vardı, müjde ar ile adam evin merdivenlerinden üst odaya çıkıyorlardı. Kamera üst odada onları göstermemisti fakat biz filmin gidişatından üst odaya neden çıktığını anlayabiliyorduk. Biz boş merdivenleri seyrederken yukaridan müjde arın bir defalık, uzunca bir çığlık sesi...çocuk olmama rağmen bu çığlık sesinin sebebinin neden kaynaklandığıni pek ala algılayabilmiştim. Bu filminden benim bilinc altima kodlanan şeyler; cinsellik acı veren bir şeydir, cinsellik zordur olmuştu. Tabi yalnızca bu da değil böyle bu tarz mesajlar veren binlerce sacma sapan şeylere maruz kalıyoruz. Ergenlik zamanlarımizda arkadaslarla otururken bir arkadaşim hepimizin bildigi o efsanevi ilk gece hikayelerini anlatırdı. Yok karı koca o esnada kitlenmiş de o sekilde hastaneye gitmek zorunda kalmışlar. Yok efendim birinin bir tanıdıği ilk gecesinde o kadar çok kanama yasamıs ki, kanamayı durduramayınca hastaneye gitmişler, yok efendim felanca kişi kocasıyla o işi yapamayınca kocası kadını terk etmiş, yok efendim kadinın kizlik zarı esnekmiş de kan gelmeyince adam kadıni alip hastaneden rapor çikarttırmış, vay efendim felanca kişi daha evlenmeden sevgilisiyle aşna fişne yapınca adamın kizdan hevesi gecmiş de adam kızdan ayrilmis kiz ortada kalmış.... bu gereksiz çöpten ibaret hikayeler senin benim gibi kadınların bilinç altlarında öyle bir yer ediyor ki... sonra çıkar çıkarabilirsen. En basiti tecavuze uğrama korkusu biz bütün kadınlar da vardır malesef. Bu tarz korkuların hepsi bizim cinsel organımızda blokajlar yani engeller oluşturuyor. Size dedigim gibi kafanızın rahat oldugu bir zamanda oturun bunların üzerinden bir gecin sonra bu hikayelerin sizi etkisi altina almaya devam etmemeleri icin gereksiz olduklari bilincine varın ve her bir hikayeyi çöpe attıginizi ya da ne bileyim yaktiginiz fln hayal edin. Onları oyle bir yakın ki duman kokusu burnunuza burnunuza gelsin :) bu tarz meditasyonları uzunca bir sure devam ettirin. Sizi bu kadar etkisi altina alan bir seyden tek seferde kurtulmaniz zor olabilir o yüzden istikrarlı olun ve en azindan 1 hafta boyunca bu yüzleşmeyi yapın derim. Bu süreci başarıyla tamamladığinız taktir de ben çok yol kat edeceginizi düşünüyorum.

Merhaba canım kendine harekete geçirmek için
Merhaba öncelikle 3 yıldır evliyim doktora gittim tedaviyi başlattı kegeller masaj derken parmak egzersizine geçtik işaret parmağıyla deneme yaptım ilk boğuma kadar başarılı oldum doktorla konuşurken yaptım bu arada sanki normal biseymis gibi davrandı ben de ağlayarak yerimden kalktım eşim de yanımdaydı son 3aydir hicbisey yapmıyorum psikolojim alt üst oldu şimdi yeniden başlamak istiyorum ama içimdeki heves de tükendi herkes çocuk bekliyor fakat durumumu bilen yok tabi ki biliyorum bu bir hastalık beynime söz geçiremiyorum eşimin de artık pek umursadigi söylenemez o da pes etti çünkü 2 kardeş gibiyiz aynı evin içinde buradaki yazıları yeni okudum ve kayıt yaptım belki düzelir umuduyla inanın çok mutsuzum ev içinde eksikliğimi hissediyorum ne yapsam mutlu olamıyorum en çokta anne olamayacağım düşüncesi beynimi kemirip duruyor Allah kimseye yaşatmasın asla düşünmezdim bu şekilde bir evlilik hayatı çok cesaretli zannediyordum kendimi fakat çok aciz hissediyorum şimdi
Merhaba canım kendine harekete geçirmek için önüne bir hedef koy mesela ne dedin anne olmayı çok istiyorum anne olmak için yapmalıyım demelisin bir hedefin olunca ona daha çok koşmak isteyeceksin parmak egzersizleri olsun aparatlara yabancı değilsin bence sıfırdan başla İnan bir gecede bir de Yenenler oldu sen neden yapmayacaksın kafandaki bütün olumsuz her şeyi silmeye başla bugünden itibaren ben güçlüyüm ben cesaretliyim ben yapabilirim kendini bu şekilde telkin etmeye başla nefes ve kegel egzersizleri İnanılmaz kolaylık sağlıyor

O kadar güzel anlatmişsiniz ki okurken adete kendimi gördüm. Çok doğru küçükken kulaktan duyma acıyacak, kadın hastanelik olmuş, yok mermere çivi çakıyor gibi zor oluyor duyduğum şeyler tam da bunlardı. Tabiki kadınlık içgüdüsü evlenmeden olmaz ki benim 7 senelik sevgilik dönemim de oldu eşimle keşke dedim yapsaymişim. Evlendim ilk gece normaldir dedim eşim de keza öyle düşündü. Sonrasında eşim sen ne zaman istersen o zaman olur dedi o konuda anlayışlı davrandı. Keşke diyorum zamanı geriye alabilsem. Bilinçaltına iniyorum o sesler sanki beynimde yankılanıyor eşimle sadece sevişiyoruz çok nadir o da alıştı duruma ev içinde arkadaş gibiyiz. Dediğiniz gibi yapacağım yine benim travmalarim var bu konuyla alakalı bunu da biliyorum. Sürekli ertelemekten yoruldum inanin psikoloji desen alt üst, dün düşündüm dedim ki yapabilirsin başla dedim ve buraya kayıt oldum. O kadar çok insan varmış ki yalnız olmadığımı anladım. İnsan kadinliğindan utanır mi o dereceye geldim. Durumu annem biliyor fakat artık o da pes etmiş durumda. Bi destekçim kalmadı eşim hâlâ bi umut bekliyor. Kegel ve nefes egzersizleriyle başladım yine bugün beynimi kontrol edebilirsem ve başarirsam yazacağım. Söz veriyorum yapacağım kendime gelmek istiyorum yazdıklarınizdan yola çıkarak beynimin içindeki o hastalığı anlatacağım inşallah. Dediğiniz şeyleri de yapacağım bugün çok tşk ederim 🙏

Merhaba canım kendine harekete geçirmek için

Merhaba canım kendine harekete geçirmek için önüne bir hedef koy mesela ne dedin anne olmayı çok istiyorum anne olmak için yapmalıyım demelisin bir hedefin olunca ona daha çok koşmak isteyeceksin parmak egzersizleri olsun aparatlara yabancı değilsin bence sıfırdan başla İnan bir gecede bir de Yenenler oldu sen neden yapmayacaksın kafandaki bütün olumsuz her şeyi silmeye başla bugünden itibaren ben güçlüyüm ben cesaretliyim ben yapabilirim kendini bu şekilde telkin etmeye başla nefes ve kegel egzersizleri İnanılmaz kolaylık sağlıyor

Merhaba zaten işi pratikte biliyorum nefes, kegel, masaj ve parmaği ilk boğuma denedigim gün kafamda ben yapacağım dedim doktoru bile biraktim çünkü onu da ben yapamayacağim olayına ikna ettim resmen. Dokunabiliyorum da bu seviyeye geldim sorun bende galiba ama aşacağım dua edin ve bugün aylar sonra kegele başladım önce Rabbim sonra da burada yalnız olmadığımı görünce daha mı umutlandim gelişmeleri yazacağım 💐

Parmak egzersizini başarıli bir şekilde gerçeklestirmişken neden devam etmek yerine pes edip ara verdiniz orasını anlamadım açıkçası.

Şimdiden çoçuk fikrine yönelmeniz bence gereksiz olur. Şuan ilişkinizin sağlıklı ve normal bir şekilde ilerlemesi için harekete geçmeniz daha doğru. Çocuk konusu şimdilik ikinci planda olmalı sizin için. Bu arada vajinismus sorununu çözünce de çocuk sahibi olabileceginizin garantisi yok üstelik. Misal ben bu sorunu çözmüş olmama rağmen tüp bebek yolunda uğraşıyorum. Kendinizi bu kadar strese sokmayın, çocuk öyle ya da böyle bir şekilde Allahın izniyle olur. Vajinismus olmanız bunun için bir engel değil.

O kadar güzel anlatmişsiniz ki okurken adete kendimi gördüm. Çok doğru küçükken kulaktan duyma acıyacak, kadın hastanelik olmuş, yok mermere çivi çakıyor gibi zor oluyor duyduğum şeyler tam da bunlardı. Tabiki kadınlık içgüdüsü evlenmeden olmaz ki benim 7 senelik sevgilik dönemim de oldu eşimle keşke dedim yapsaymişim. Evlendim ilk gece normaldir dedim eşim de keza öyle düşündü. Sonrasında eşim sen ne zaman istersen o zaman olur dedi o konuda anlayışlı davrandı. Keşke diyorum zamanı geriye alabilsem. Bilinçaltına iniyorum o sesler sanki beynimde yankılanıyor eşimle sadece sevişiyoruz çok nadir o da alıştı duruma ev içinde arkadaş gibiyiz. Dediğiniz gibi yapacağım yine benim travmalarim var bu konuyla alakalı bunu da biliyorum. Sürekli ertelemekten yoruldum inanin psikoloji desen alt üst, dün düşündüm dedim ki yapabilirsin başla dedim ve buraya kayıt oldum. O kadar çok insan varmış ki yalnız olmadığımı anladım. İnsan kadinliğindan utanır mi o dereceye geldim. Durumu annem biliyor fakat artık o da pes etmiş durumda. Bi destekçim kalmadı eşim hâlâ bi umut bekliyor. Kegel ve nefes egzersizleriyle başladım yine bugün beynimi kontrol edebilirsem ve başarirsam yazacağım. Söz veriyorum yapacağım kendime gelmek istiyorum yazdıklarınizdan yola çıkarak beynimin içindeki o hastalığı anlatacağım inşallah. Dediğiniz şeyleri de yapacağım bugün çok tşk ederim 🙏
Rica ederim. Başlamak başarmanın yarısıdır demişler, siz bir başlayın gerisi mutlaka gelir. Aman olur, sonra olur diyerek erteledigim benim de çok oldu ama bu iş ertelemeye gelmiyor ne yazık ki. Erteledikçe ihmalkarlık bağımlısi bir insan olup çıkıyorsun. Youtubeda "korkularla yüzleşmek, biliçaltı temizliği, cinsel çakra meditasyonu" tarzı videoları da izlemenizi öneririm.

Parmak egzersizini başarıli bir şekilde gerçeklestirmişken neden devam etmek yerine pes edip ara verdiniz orasını anlamadım açıkçası.

Şimdiden çoçuk fikrine yönelmeniz bence gereksiz olur. Şuan ilişkinizin sağlıklı ve normal bir şekilde ilerlemesi için harekete geçmeniz daha doğru. Çocuk konusu şimdilik ikinci planda olmalı sizin için. Bu arada vajinismus sorununu çözünce de çocuk sahibi olabileceginizin garantisi yok üstelik. Misal ben bu sorunu çözmüş olmama rağmen tüp bebek yolunda uğraşıyorum. Kendinizi bu kadar strese sokmayın, çocuk öyle ya da böyle bir şekilde Allahın izniyle olur. Vajinismus olmanız bunun için bir engel değil.

X