Doğuma Hazırlık Vajinismusu yendim hamileyim ama normal doğumdan çok korkuyorum

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Hayaldi gercek

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2020
8
9
24
Merhaba hanımlar ben vajinismusu yeneli 5 ay oldu iki aylık hamileyim normal doğumdan çok korkuyorum nasıl olacak diye. araştırıyorum vajili olup normal doğum yapan arkadaslar varmı aranızda .

Teşekkür ederim içim biraz rahatladı daha yolun başındayım düşünmekten bunaldım .
Doğum kolay merak etme bi günlük iş sonrasını düşün. 🤪 Yok yok kendini daha şimdiden üzüp germe her şey akışında olması gerketiği gibi oluyor

Merhaba hanımlar ben vajinismusu yeneli 5 ay oldu iki aylık hamileyim normal doğumdan çok korkuyorum nasıl olacak diye. araştırıyorum vajili olup normal doğum yapan arkadaslar varmı aranızda .
O kadar aynıyız ki bende 2 aylık hamileyim 4ay filan oldu yeneli çok korkuyorum . Umarım başarabiliriz.

Ben vajinismusu yenememisken normal dogum yaptim. Normal dogumdan sonra anca yendim. bi kaç saatlik bisey gelip geciyo.. uykusuz geceler dogumdan daha zor :)

canım benim vajinusmusum yoktu çok şükür ama ezelden beri hep dogum olayından korkmusumdur. Simdi hamilelik istiyorum , youtubedan araştırmalar yaptım bir çok dogum videosu var yavaşlar yavaşlar astım korkumu diyebilirim :KK66: tavsiye ediyorum yabancı youtuberların videoları falanda var

canım benim vajinusmusum yoktu çok şükür ama ezelden beri hep dogum olayından korkmusumdur. Simdi hamilelik istiyorum , youtubedan araştırmalar yaptım bir çok dogum videosu var yavaşlar yavaşlar astım korkumu diyebilirim :KK66: tavsiye ediyorum yabancı youtuberların videoları falanda var
Ben izlemeye cesaret edemedim iyice korkarım diye .Birkere açtım bakamadım bile

Bende vajinismus ile hamile kaldım. Doğum hakkında bilgi kazandıkça korkum azaldı. Doğumdan hiç korkmadım böylelikle. Sadece rahim agzı ne kadar açık ona baktırmadım. Epiduralle o da hal oldu ve cok şükür normal doğum yaptım😊

Doğum işi şans nasip işi ... Pozitif düşünün pozitif olsun🌼 ablam 2dogumunu da nts odasında oldu. Bacağını kaldırınca çocuk fırlamış ikisinde de.doktor zor tutmuş😁 yani demem o ki, doğumunuz kolay da geçse ,zor da geçse yapacak bişey yok çocuk istiyorsanız başa geleni yaşayacaksınız ..

X