Doğumla ilgili çok özel bir konu

Kkedi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2019
1.457
1.851
27
Herkese iyi akşamlar. Direkt konuya geçiyorum.
Labioplasti ameliyatı nedir bilenler derdimi anlar. Bir ara ben de bu ameliyatı olmayı düşünmüş sonra "normalmiş normalmiş normalmiş" diye diye kendimi ikna etmiştim. Aşırı bir durumum yok, ayaktayken çok az bir fazlalık var. Araştırırken daha da bu konudan muzdarip olanları gördüm benimki o kadar aşırı değil
İki çekincem vardı bu konuyla ilgili. Birincisi eşim beğenmezse beni diye. Eşim sorun etmedi bu konuda hiçbir sıkıntı yaşamadık.
İkincisi de doğum yapacağım, mutlaka bakılacak diye. Şimdi hamileyim bu stres biraz sardı beni. Bunun bazı sebeplerine gelecek olursam çevremdeki istisnasız herkes tüm vücut lazere gittiler hiç çekinmeden. Belli ki kendileriyle barışıklardı.
Bir başkası ne zaman ben bu konuyu birileriyle konuşmaya çalışsam hepsi uzaylıyla konuşuyormuş gibi baktılar. Hatta bir arkadaşım ben her kadında barbie bebek gibi olmuyor dediğimde "dur midem bulandı" demişti. Kimle konuşsam hepsi şaşırdı böyle tepki verdi. Yani ben çevremde bir tek kişinin dahi ben anlatmadan bildiğine şahit olmadım.
Başka bir olay da birkaç yıl önce kuzenimle tatile gitmiştik. İç çamaşırıyla gördüm, dışardan çizgi şeklinde olduğu aşırı belliydi tam barbie bebek gibi. Yani dedim dünyada bir tek benimki mi barbie gibi değil??
Defalarca kez araştırdım defalarca kez normal dendiğini gördüm hatta yaygın olmasa ameliyatı da olmazdı biliyorum ama çevremde hiç denk gelmemiş olmak beni çok düşürdü. Sanki ben doğuma gittiğimde muayene olduğumda "aaaa bu değişikmiş" denecek, değişik bakışlar alacağım gibi hissediyorum ve bu beni çok geriyor.
Benim durumumda olup da doğum yapan birileri yorum yaparsa aşırı mutlu olacağım.

Ablacım doğuma kalmış kaç gün, kaç ya neyse zaten istesen de şu an ameliyat falan olamazsın. Kısacası yapabileceğin bir şey zaten yok, o yüzden kafana takma.

Okurken ben de uzaylı görmüş gibi okudum, burda bunun kadar saçma bir konu daha az görmüşümdür güzellik merakı şeyyy bölgesine kadar indi mi arkadaş haydi bunu da geçtim diğer kadınların bilmem nerelerine bakıp istatistik mi tutuyorsunuz :110: ben de uzaylı görenllerdenim bağışlayın saçma sapan bir konu bunlara kafayı takmayın onun yerine doğacak çocuk için faydalı kitaplar okuyun mesela. Hayırlı doğumlar dilerim.

Ablacım doğuma kalmış kaç gün, kaç ya neyse zaten istesen de şu an ameliyat falan olamazsın. Kısacası yapabileceğin bir şey zaten yok, o yüzden kafana takma.

Okurken ben de uzaylı görmüş gibi okudum, burda bunun kadar saçma bir konu daha az görmüşümdür güzellik merakı şeyyy bölgesine kadar indi mi arkadaş haydi bunu da geçtim diğer kadınların bilmem nerelerine bakıp istatistik mi tutuyorsunuz :110: ben de uzaylı görenllerdenim bağışlayın saçma sapan bir konu bunlara kafayı takmayın onun yerine doğacak çocuk için faydalı kitaplar okuyun mesela. Hayırlı doğumlar dilerim.
Birilerine bakıp istatik tutmuyorum, belli ki çevremde bir tek ben öyleyim. Siz uzaylı gibi kaldıysanız yine belli ki sizde de bu durum yok. Eğer olsaydı o zaman güzellik algısının oraya kadar düşüp düşmediğini de görmüş olurdunuz haliyle. Biraz bekara karı boşamak kolay meselesi kısaca.
Başkaları için saçma sapan gelebilir ama takıntılı insanlar da olabilir benim gibi. O yüzden dalga geçilmesini gerçekten çok kırıcı buldum.

Sıkıntını anlayamadım canım ama barbieninki nasıldır bilmem takma kafana her neyse kimse barbi değil
Algı hep öyle ya. Hiç cinsellik yaşamamış denk gelmemiş erkekler her kadınınki ince bir çizgi gibi düşünüyor aynı şekilde kendisinde bu olmayan kadınlar da böyle uzaylı görmüş gibi davranıyorlar o da ister istemez kendimi farklı hissettiriyor.

Doktorlar doğumu bırakıp sizin kukunuzun dedikodusunu yapmaya gidecekler
Dedikodu yapacaklar demedim ki. Yapanları da duydum ama başka bir arkadaştan. Dedikodumu yapsalar da ben duymadığım sürece hiçbir sorun yok ama farklılık var gibi davranılırsa kendimi çok kötü hissederim

Dedikodu yapacaklar demedim ki. Yapanları da duydum ama başka bir arkadaştan. Dedikodumu yapsalar da ben duymadığım sürece hiçbir sorun yok ama farklılık var gibi davranılırsa kendimi çok kötü hissederim
Nasil davranabilirler ki mesela, fisleyecekler mi sizi?
Yuzlercesini görüyorlar, umurlarinda bile degil

Çok normal kafana takma.Hatta o şaşıran arkadaşlarınında öyle olduğuna eminim
Ben şunu anlamıyorum ben bunu araştırdıkça oldukça yaygın olduğunu görüyorum. Ama çevremde bu konuda herkes ilk kez benden duyuyorlar yüz ifadelerinden bunu anlıyorum. Diyorum madem yaygın da çevremde nasıl bir tek bende var.

Nasil davranabilirler ki mesela, fisleyecekler mi sizi?
Yuzlercesini görüyorlar, umurlarinda bile degil
Sanırım anlamıyorsunuz demek istediğimi. Mesela doktor bana "isterseniz sonrasında labioplasti ameliyatı var onu da düşünebilirsiniz" derse de çok kötü hissederim kendimi. Olay benim kendimi farklı hissedecek oluşum doktorlar beni tabii ki fişlemeyecek.

Hiçbir doktor sizin genital bölgenizi inceleyip üzerinde düşünmez. Vajinadan gelen bebeği düşünür. Hayır bi de başkasının ne düşündüğünün ne önemi var anlamadım? Kime ne? Bırakın artık başkası ne der diye düşünmeyi.
Başka konularda genelde dediğiniz gibiyimdir ama bu durum çok özel olunca geriliyorum herhalde. Bir de çevremde hiçkimsede olmayınca kendimi farklı hissediyorum

Sanırım anlamıyorsunuz demek istediğimi. Mesela doktor bana "isterseniz sonrasında labioplasti ameliyatı var onu da düşünebilirsiniz" derse de çok kötü hissederim kendimi. Olay benim kendimi farklı hissedecek oluşum doktorlar beni tabii ki fişlemeyecek.
Demez iste kardesim demez, herkesi kendiniz gibi sacma düşünüyor sanmayın.
Derse de gerek yok kukumu seviyorum dersinuz madem ohoooo

2 doğum yaptım tüm vücut lazere gidiyorum tel bir an bile millet benim kukumun dedikodusunu yapar mı diye düşünmedim 😂 kocam kukumu beğenirmi demedim . Barışın kendinizle ya 😂 kuku bu en fazla ne olabilir nasıl olabilir? Aşağı yukarı herkesinki aynı taslak olarak yani 😂

Herkese iyi akşamlar. Direkt konuya geçiyorum.
Labioplasti ameliyatı nedir bilenler derdimi anlar. Bir ara ben de bu ameliyatı olmayı düşünmüş sonra "normalmiş normalmiş normalmiş" diye diye kendimi ikna etmiştim. Aşırı bir durumum yok, ayaktayken çok az bir fazlalık var. Araştırırken daha da bu konudan muzdarip olanları gördüm benimki o kadar aşırı değil
İki çekincem vardı bu konuyla ilgili. Birincisi eşim beğenmezse beni diye. Eşim sorun etmedi bu konuda hiçbir sıkıntı yaşamadık.
İkincisi de doğum yapacağım, mutlaka bakılacak diye. Şimdi hamileyim bu stres biraz sardı beni. Bunun bazı sebeplerine gelecek olursam çevremdeki istisnasız herkes tüm vücut lazere gittiler hiç çekinmeden. Belli ki kendileriyle barışıklardı.
Bir başkası ne zaman ben bu konuyu birileriyle konuşmaya çalışsam hepsi uzaylıyla konuşuyormuş gibi baktılar. Hatta bir arkadaşım ben her kadında barbie bebek gibi olmuyor dediğimde "dur midem bulandı" demişti. Kimle konuşsam hepsi şaşırdı böyle tepki verdi. Yani ben çevremde bir tek kişinin dahi ben anlatmadan bildiğine şahit olmadım.
Başka bir olay da birkaç yıl önce kuzenimle tatile gitmiştik. İç çamaşırıyla gördüm, dışardan çizgi şeklinde olduğu aşırı belliydi tam barbie bebek gibi. Yani dedim dünyada bir tek benimki mi barbie gibi değil??
Defalarca kez araştırdım defalarca kez normal dendiğini gördüm hatta yaygın olmasa ameliyatı da olmazdı biliyorum ama çevremde hiç denk gelmemiş olmak beni çok düşürdü. Sanki ben doğuma gittiğimde muayene olduğumda "aaaa bu değişikmiş" denecek, değişik bakışlar alacağım gibi hissediyorum ve bu beni çok geriyor.
Benim durumumda olup da doğum yapan birileri yorum yaparsa aşırı mutlu olacağım.
doğum yapmış değilim
ama sizden yaş yaş büyüğüm dolayısıyla kaç sefer doktor kontrolünden geçtim -ülkemizde genelde kadınlar doğurana kadar jinekoloğa gitmiyor. benim öyle değil kısacası. labialardan bir şikeyetim yok, erkek arkdaşımın da yok.

hiç bir doktorun da anatominizde doğumu vs. engelleyecek bir anomali gibi bir sorun olmadığı sürece herhangi bir yorum yaptığını duymadım, görmedim (akademik çalıştığım jinekologlar da var).
bu konuda yorumu doktorlar yapmaz zaten ebeler daha rahat oluyor genelde- devlette doğuranlar farkı bilecektir, rahat rahat konuşanlar genelde ileri yaştaki ebelerdir. özelde kimse ağzını açmaz. önce bunu bi belirtmek istedim. slogan: doktordan korkma, ebeden kork :KK70:

etrafızdaki kişilerin bedensel farkındalıkları daha az olabilir ya da tıbbi konulara uzak olabilirler, benim etrafım meslek icabı sağlık lisansiyeri dolu olduğu için labioplastiyi biliyor insanlar mesela ama bu ölçü değil. başka x bir operasyondan da haberleri yoktur o kişilerin. ayrıca köyümde bile bu işlemi yaptıran gelinimiz var ayol, tüm köyün de haberi var :KK70: (bizim köy biraz aşmış bir yer tabii, her konuya örnek var maşallah)

devamında sizin için büyük sorunsa doğumdan sonra düşünün, gebe kadında kimsenin derdi labialar olmayacaktır...

ben (yüzümde) bir işlem yaptırdım mesela, memnun muyum derseniz ehhh. %100 gerekli miydi derseniz sanki değildi gibi düşünüyorum şu anda. cidi şekilde takılmıyorsam sadece eşimin ve benim göreceğim yere işlem mesela ben yaptırmam gibi geliyor bana. düşünün yüzü herkes görüyor yine de %100 içime sinmedi, labioplasti ağrısını eziyetini çekmeye gerek var mı ben emin değilim.

X