Vajinismusu yendim 😇

kalbenparla

Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2021
16
8
29
Merhabalar, 1.5 yıl süren vajinismus hastalığını yendim peki nasıl mı ?
Yardım isteyenlere büyük bir zevkle anlatacağım

Üstünüzden büyük bir yük kalkmıştır bende 9 ay uğraşmıştım

Aslında baştan sona teknik gerektiren ve tamamen bizim elimizde olan bir durum. Detaylı kendinizden bahsedin nasıl sorun yaşıyorsunuz ona göre anlatayım
aparatlardan almıştım, 2 numaranın yarısına kadar yapabildim, yarısını sokamayınca bunaldım bıraktım yaz başı. Eşimle deniyoruz , nişanlımla daha doğrusu, ucu giriyor sadece, duvar var sanki orda, yırtılacak gibi bir his, acı...

aparatlardan almıştım, 2 numaranın yarısına kadar yapabildim, yarısını sokamayınca bunaldım bıraktım yaz başı. Eşimle deniyoruz , nişanlımla daha doğrusu, ucu giriyor sadece, duvar var sanki orda, yırtılacak gibi bir his, acı...
Kegel egzersizi dediğimiz 4sn tut 8sn bırak kuralı ile engel dediğiniz yerleri geçeceksiniz. Size tavsiyem günde 1-2 saat vajinanızı 4sn nefes alırken sıkın 8sn nefes verirken rahat bırakın bunu sürekli yapın. Dilatör ile de o duvara geldiğinde nefesini gül koklar gibi al 4sn tut vajinanı o esnafa sık ve mum üfler gibi nefesini ver ve vajinanı rahat bırak o esnada zaten içine doğrı ilerleyecek

Gerçekten yırtılmıyor sadece doğru tekniği anlamak lazım yemin edebilirim buna korkma sadece doğrı yöntem. Orasını sıktığımız için acıyor eğer nefes egzersizini anlar bununla birlikte dilatör set ile çalışırsanız olay bu

Gerçekten yırtılmıyor sadece doğru tekniği anlamak lazım yemin edebilirim buna korkma sadece doğrı yöntem. Orasını sıktığımız için acıyor eğer nefes egzersizini anlar bununla birlikte dilatör set ile çalışırsanız olay bu
Zaten doktora da gitsem bunu onerecek, kegel egzersizj ve parmak yada aparat.

Bende bu sorunu yaşıyorum kızlar bana da yardımcı olun aşamadım hala tam olarak

X