Yeme bozukluğu olabilir mi?

lavinia1232012

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2023
852
1.476
33
Herkese merhaba. Derdim bu arkadaşlar. Aşırı derecede iştahlıyım. Ve 1.5 yıl içinde neredeyse 11 kilo aldım. Eşimle boşanalı neredeyse 2 yıl olacak. Tüm kiloyu boşandıktan sonra aldım. Yeme sebebim psikolojik mi bilmiyorum. Ama yerken aşırı derecede mutlu oluyorum. Ailemde genetik şeker hastalığı da var. Kan tahlili yaptırdım değerlerim kötü değil. Ama çok sık acıkıyorum. Başına böyle bir şey gelen var mı. Lütfen yardımcı olun.

Yeme bozukluığu daha ileri bi durum sanırım. ama içinizdeki o boşluğu yemekle doldurma ihtimaliniz çok muhtemel boşanma gibi bi süreç yaşamışsınız. destek alabilirsiniz iyi gelir.

Yemek yerken hala çok mutlu oluyorum,malesef sağlıklı olmadığını biliyorum,yeme istediğin geldiğinde salatalık meyve yoğurt tarzı şeyler tüketiyorum acligimi bastırıyorum.78 e kadar çıkmıştım şimdi 68 oldum.
Ama çok zorlandım kilo verirken.Hala daha vermek istiyorum ama bazen bu duyguyu bastirmakta zorlanıyorum.Yıllardır var bu durumumum.Farkinda olduğum için yerini başka şeylerle doldurdum,ilerde daha da pişman olmamak için kendinize dur demelisiniz,yerini başka şeylerle doldurun Fırsatınız varsa spora gidin,benim olmuyor,

Yeme bozukluığu daha ileri bi durum sanırım. ama içinizdeki o boşluğu yemekle doldurma ihtimaliniz çok muhtemel boşanma gibi bi süreç yaşamışsınız. destek alabilirsiniz iyi gelir.
Evliyken bu kadar iştahım yoktu. Hatta çoğu dönem eşimle sorun yaşadığımız zamanlarda günlerce yemek yemediğim olurdu. Ama şu an resmen sadece yemek yerken mutlu oluyorum.

Yemek yerken hala çok mutlu oluyorum,malesef sağlıklı olmadığını biliyorum,yeme istediğin geldiğinde salatalık meyve yoğurt tarzı şeyler tüketiyorum acligimi bastırıyorum.78 e kadar çıkmıştım şimdi 68 oldum.
Ama çok zorlandım kilo verirken.Hala daha vermek istiyorum ama bazen bu duyguyu bastirmakta zorlanıyorum.Yıllardır var bu durumumum.Farkinda olduğum için yerini başka şeylerle doldurdum,ilerde daha da pişman olmamak için kendinize dur demelisiniz,yerini başka şeylerle doldurun Fırsatınız varsa spora gidin,benim olmuyor,
bende aynı durumdayım asslında. 60 kiloydum depresyonla birlikte 75 oldum 1.5 sende

Spora yazıldım. Bi kaç sefer gittim bıraktım. Yazın yürüyüş yapıyordum. Şimdi oda yok. Çok hareketsiz bi hayatım var zaten.

X