Vajinusmusu Doktor Sayesinde Yenenler

gunes_0

Üye
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2022
65
10
24
Arkadaslar merhaba,
vajinusmus için özel veya devlet doktorlarından psikiyatri veya psikolaga gidip bunu yenen var mı? Hikayelerinizi benimle paylaşabilir misiniz?

O doktoru bilmiyorum fakat 7 yil uzun bir sure degil mi, başka hiç birşey yapmadiniz mi?

Ben de yaklaşık 7 ay uğraşmıştım. Hem psikolog hem psikiyatri hem kadın doğum. Hepsini denedim ama sorunu kendi beyninde kendim çözdüm en son. Acı hep oluyor bunu başta bir kabullenip denemek lazım sonra hemen geçiyor çünkü. parmak egezersizi vs denedim bir sürü şey ama yine en son bir gün dişimi sıkıp kendim basardim. Tek diyebileceğim gözünüzde büyütmeyin. Çünkü evliligi çok kötü etkiliyor o zamanlarimiz çok zorlu geçmişti

7 yıl aşırı uzun ve durumu kronikleştiren bir süre. 6 ayı geçtiği an profesyonel destek almak gerek ki o kadar beklemeye bile gerek yok. Vajinusmus tedavisi çok kolay bir şeyken tedavi alınmadıkça yerleşip zorlaşabiliyor. Devlet hastanesinde vajinusmusa yönelik tedavi veren ne yazık ki duymadım çünkü ilaçla ya da tek seferde olan bir şey değil ve devlet hastanesinin takip imkanı, hastaya vakit ayırma imkanı kısıtlı (doktorla ilgili değil, sağlık sistemimizle ilgili bir problem). Bu nedenle özelde hizmet almanız ne yazık ki daha kolay olabilir.

https://www.cetad.org.tr/cetad-terapist-listesi buradan eğitim almış terapistlere bakabilirsiniz. Bu listeden olması şart değil ama buradakileri öneririm. Jinekolojinin ilgileneceğini sanmıyorum, psikiyatr ya da klinik psikolog ilgilenir.

Bende onunla ugrasıyorum 7 yıldır doktor ayten olguna gıtmeyı dusunuyorum hıc gıden varmı acaba arkadaslar
Kendisine gittim bir kez. Bana rahibe terasa gibi ortalıklarda dolanıyorsun dedi. Çok kızdım bu lafına. Hiç hoş bir tavır değildi. Ona kızıp dilatör set aldım iki üç gün sonra yendim.

Kesinlikle doktora gidilmeli, eğer parmak egzersizi benim gibi yapamıyorsanız eşinize de yaptıramıyorsanız doktor gidin ve size parmak egzersizi veren hiçbir doktora gitmeyin

Ya parmak egzersizi ya da dilator egzersizi başka çözümü olduğunu sanmiyorum doktorlar da bu iki seçenekten biriyle tedavi ediyor zaten

Ben bu hastalığı Tekirdağ’da yaşam hastanesinde psikiyatrist Mehtap hanımla yendim. Asla yapamam diyordum ama öyle güzel bir süreç geçirdik ki sonucu beni çok mutlu etti. 10 seansla falan tamamladık. Beklemeyin bekledikçe ilerleyen bir hastalık. Vajinismus olduğunuzu düşünüyorsanız kocakarı işlerine başvurmayın hemen uzmandan destek alın.

Aşabildiniz mi acaba? Bende aynı durumdayım da
Evet. 4.dilator daha fazla canimi acitiyormus. Eşli denemede sadece girerken biraz aci oldu ama git gel yapmadik. Sadece girdi o kadar. 26 subatta oldu bi kere yaptik sonra adetim falan derken yapmadik. Ama bugun yine deneyecegiz bakalim.

Evet. 4.dilator daha fazla canimi acitiyormus. Eşli denemede sadece girerken biraz aci oldu ama git gel yapmadik. Sadece girdi o kadar. 26 subatta oldu bi kere yaptik sonra adetim falan derken yapmadik. Ama bugun yine deneyecegiz bakali

Aşabildiniz mi acaba? Bende aynı durumdayıben bebeyagi

Evet. 4.dilator daha fazla canimi acitiyormus. Eşli denemede sadece girerken biraz aci oldu ama git gel yapmadik. Sadece girdi o kadar. 26 subatta oldu bi kere yaptik sonra adetim falan derken yapmadik. Ama bugun yine deneyecegiz bakalim.
Ben bebe yagi kullandim. Oncesinde ilk uc dilatorle calistim daha sonra esimle denedik.

X