vallahi bıktım iyice he :(

cherry_jam

baktığım heryerdesin ANNE
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2009
706
2
arkadaşlar öncelikle şunu söyleyeyim.hep güzelleşmek için uğraşıyoruz.yok şu kremi, yok şu maske, yok suna dumankaya, yok bitkiler, merhemler ve daha nicesi..
ben şunu söyleyeyim.çoğunu denedim ve hiçbirinden ufacık bir fayda bile görmedim.
ve daha önemlisi cildim artık daha da kötü...
keşke kesin bir çözümü olsa bu lekelerin, sivilcelerin ama nafile...
:çok üzgünüm:

ben iyice bıktığım ve ümidimi artık kestiğim için tüm bunları yazdım..
eğer haklısın veya haksızsın diyen varsa düşüncelerinizi bekliyorum arkadaşlar..

canım ne hissettiğini çok iyi anlıyorum ama eğer inancını yitirirsen zaten birşey elde edemezsin. bende bir çok krem,bitkisel ürün,ilaç denedim. belki şuanda tam olarak geçmedi ama en azından gözle görülür derecede azaldı. sonuçta bu da bir tür hastalık. akne ve sivilce tedavisinde en önemli hata ilacı biraz kullanıp fayda etmedi deyip bırakmak. doktorum imex verdiğinde hayal kırıklığına uğramıştım. ilk ay hiç fayda görmedim. ama şimdi artık o kocaman içi dolu acı veren sivilceler çıkmıyor ve günden güne lekeler de kaybolacak eminim yenisi çıkmadığı sürece. sakın umutsuzluğa kapılma ve doktorun dediklerini harfiyen yerine getir bence. ama her duyduğuna da asla inanma. benim de cildim saçma sapan maskelerden çok kötü olmuştu..

Aktifoks diye güzel bir ürün çıkmış.Bunun özellikle sivilceler için olan çeşidi var.Netten araştırın.ısterseniz birde bunu deneyin.

arkadas kesinlikle haklisin ve seni o kadar iyi anliyorumki,cünkü ne kadar cok ugrasirsan ve kafana takarsan o kadar cogaliyorlar.ben mucizeyi zeytinyagli sabunda buldum.artik yeni öyle kocaman ici iltihap dolu sivilcelerim cikmadigi icin su anda lekesiz ve pürüzsüz bir cildim oldu.herseyden önce biraz sabir canim.yasin kac bilmiyorum ama eger benim gibi ergenlik degilde hormonal bozukluk varsa bir jinekologa gitmende yarar var.

Bu maskeler,kozmetik losyonlar,kremler falan cildiyle ilgili çok önemli sorunu olmayanlar için yararlı olabilir, ama hormonal sorunu olanlarda pek te etkili değil,eh biraz fayda sağlar ama mucizeler yaratmaz..
Tek çare dermatolog ve ilaç tedavisi..

doktor bana roaccutane vermişti.kullandım işe yaradı.bitkisel çözüm bulmak zor gibi.belki yardımcı tedavi olarak kullanılabilir.ben kesin çözüm olsun diye roaccutane kullanmıştım.. :nazar:

doktor bana roaccutane vermişti.kullandım işe yaradı.bitkisel çözüm bulmak zor gibi.belki yardımcı tedavi olarak kullanılabilir.ben kesin çözüm olsun diye roaccutane kullanmıştım.. :nazar:

evet bazen dıştan müdahele yeteli gelmiyo,içten çözmek kesin çözüm olabiliyo. ama tabi buda kişiden kişiye değişebilen bişey, roaccutaneden sonrada aknelerde nüks yaşayan çok kişi var.

hiçbirşey sürme yüzüne sabah kalktığında sadece yüzünü yıka akşam yatmadanda iyi bir temizleme jeliyle yüzünü temizle yıka yat aynı zamanda yediklerine içtiklerine dikkat et bitki çayları iç asitten yağdan uzak dur birde makyaj az yapmaya çalış yani pudra fondoten sürme yeter bak nasıl geçiyor yüzündeki herşey.denendi onaylandı buda.ha geçmeyebilirde ama bende geçti.her yüzümüze sürdüğümüz şey yarayacak diye birşey yok.birazda böyle deneyin.küçükken cildinizin nasıl güzel olduğunu getirin aklınıza :)

Night Wish katılıorum sana.aslında hiçbişi sürmesek yüzümüze daha ii olur.çocukkenki o bebbeksi tenim geri gelse başka hiçbişi istemiom vallahi.
roaccutane kullanan bi arkadaşım var.bi seneye yakın bi süredir kullanıo.cidden sivilceleri geçti.sürekli yüzü soyuluo ama lekeleri konusunda bişi diyemicem çünkü lekesi yoktu.ya ben bişiyi anlamıorum ya önceden bende sivilce çıkardı ve geçerdi iz miz kalmazdı şimdi nie iz kalıo anlamıorum ki, ya da çevremde bir sürü sivilceli insan var sivilceleri geçtikten sonra iz miz kalmıo bende nie kalıo anlamadım ki...
sila66 arkadaşımızın da dediği gibi ne kadar kafana takarsan o kadar çoğalıolar.aynayı alıorum sabah elime yoluorum akşam alıorum yoluorum annem de öle dio aynayı eline alma dio.vallahi haklı kadın ya...
irem8585 arkadaşım çok haklısın.mesela şu maskeye 5 hafta devam et dio.1 kere yapıorum ve bırakıyorum.yani hiçbişiyin devamını getirmiorum.belki de o o yüzden daha kötü yapıodur cildimi.
fazla leke yoktu bende.ta ki bu senenin başında cildimdeki bene benzer lekelere çözüm bulmak için doktora gidene kadar.expigment ve skinoren die iki ilaç verdi yazın kullanma dedi.ben de biraz kullandım ve yazın kullanmadım.inanır mısınız bene benzer o kadar çok leke çıktı ki yüzümde.lanet olsun keşke hiç kullanmasaydım dedim.çünkü onlar cildi hassaslaştırıo ve güneş ışınına karşı hemen etkilenio cildimiz.yani aslında güneş kremi kullan demişti doktor ama kullanmadım açıkçası.ama fazla da güneşe maruz kaldığım söylenemez.
şunu sölicem arkadaşlar.benim bildiğim kadarıyla benlerin ve lekelerin çözümü yok arkadaşlar.galiba onlarla beraber yaşamayı kabullenmeliyiz.ama yüzü o kadar güzel pürüzsüz lekesiz kızları görünce de dayanamıyorum isyan ediorum.
bir haftadır da arap kızı kullanıorum.şimdilik bi faydasını görmedim.ama önyargıdan mıdır nedir okuduklarımdan mı etkilendim sanki biraz tüylenme oldu gibime geldi.
denemediğim bi lazer kaldı.ondan da yüzü yananlar olduğu için korkuyorum bilmiorum ya ne yapçaz
BU ARADA YAZDIKLARIMA KAYITSIZ KALMADIĞINIZ ıÇıN GERÇEKTEN ÇOK TEŞEKKÜR EDERıM.GERÇEKTEN DUYARLI ıNSANLARLA DOLU BıR SıTE.
TEŞEKKÜRLER....

hiçbirşey sürme yüzüne sabah kalktığında sadece yüzünü yıka akşam yatmadanda iyi bir temizleme jeliyle yüzünü temizle yıka yat aynı zamanda yediklerine içtiklerine dikkat et bitki çayları iç asitten yağdan uzak dur birde makyaj az yapmaya çalış yani pudra fondoten sürme yeter bak nasıl geçiyor yüzündeki herşey.denendi onaylandı buda.ha geçmeyebilirde ama bende geçti.her yüzümüze sürdüğümüz şey yarayacak diye birşey yok.birazda böyle deneyin.küçükken cildinizin nasıl güzel olduğunu getirin aklınıza :)

tamamen katılıyorummm arkadaşıma çoook haklı :benden size bir tavsiye haddim olmayarak her gece
yatmadan gülsuyuyla silip yatarsan bebekler gibi bir yüzün olur bunu garanti edebilirim sizee...:KK3:

burda bir çok kişi şunu yaptım iyi geldi,bunu sürdüm sivilcem bitti demiş,ortada sonuç yok. ben fotolarımla birlikte sonuçlarımı gösterdim. sivilcelerimi lekelerimi yok etti dedim. hiç bir sivilceli lekeli arkadaşın umrunda olmadı. bazen burda yorum yapan insanların ciddi anlamda hiç öyle dertlerinin olmadığını düşünüyorum. eğer cidden sivilce ve lekelerinle ilgili bunalımdaysan sinoptaki eczacıya hazırlatılan kremi al ve 1 ay kullan. ben 14-15 gündür kullanıyorum, sorunlarım %60 bitti. sonucum sis leke kremi kullananlar adlı başlıkta.

X