Erkek İnfertilitesi Varikosel Grade 2

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Bi çözümü yok mu bunun DNA hasarı varsa falan? O kadar kötüyüm ki amh mı varikosel mi. Çok umutsuzum

Umutsuzluga kapılmayın bizim doktorumuz çok iyi bir doktordu bitkisel kürler kullandik biz oncesinde sonra ameliyati onayladi onuda bizim zorumuzlaa gaziantepte murat mermerkaya ismi doktorun

Biz ameliyat olmak istemiyoruz kendi tüp bebek doktorumuz da varikoselin garantisi yok tese daha kesin dedi. Tabi tese de yaptırmıyoruz. Şimdi embriyo gelişimi durunca sperme yöneldim çıkış tek tük bizim ama hep yeterli dediler tüp bebek için yumurta sayısı da az olunca. Öyle dardayım ki anlatamam.

Hic sperm yok sizde biz ameliyat olmadan önce bile spermmimiz vardı tese konusu hakkında bilgi sahibi degilim ama önerdiğim doktor ilgili bu mikrotese konusunda bilgili ve cok iyi birisi illa oraya gitmenize gerek yok online üzerinden görüşme yapabiliyosunuz

Bi çözümü yok mu bunun DNA hasarı varsa falan? O kadar kötüyüm ki amh mı varikosel mi. Çok umutsuzum
Merhaba benim eşimde dna fragmantasyon sorunu var, hasar testi sayı azsa da yapılıyor benim eşimin sayı 8 milyondu, ve sonuç olarak yüksek dna hasarı çıktı. Varikosel ameliyatı oldu ve olmasını öneren tüp bebek doktorumuzdu. Gelin size hemen tüp bebek yapalım demedi asla. Çünkü dna hasarı tüp bebekte de düşüklere sebep oluyor hatta eşimin sonuç kağıdında direk tüp bebekte başarısızlıklara sebep olabilir tarzı bir şey yazıyordu. Dna hasarında varsa önce varikosel problemi çözülüyor yoksa eğer direk oksidatif tedavi başlanıyor. Biz ameliyat olup oksidatif tedaviye başladık doktorumuz 3 ay sonra tekrar test vermesini ve kontrole gelmesini söyledi. Sayı ve fragmantasyon olarak gelişmeleri yazarım sonuçları alınca. Ama bazen 6 ayı da bulabiliyormuş düzelme.

Merhaba benim eşimde dna fragmantasyon sorunu var, hasar testi sayı azsa da yapılıyor benim eşimin sayı 8 milyondu, ve sonuç olarak yüksek dna hasarı çıktı. Varikosel ameliyatı oldu ve olmasını öneren tüp bebek doktorumuzdu. Gelin size hemen tüp bebek yapalım demedi asla. Çünkü dna hasarı tüp bebekte de düşüklere sebep oluyor hatta eşimin sonuç kağıdında direk tüp bebekte başarısızlıklara sebep olabilir tarzı bir şey yazıyordu. Dna hasarında varsa önce varikosel problemi çözülüyor yoksa eğer direk oksidatif tedavi başlanıyor. Biz ameliyat olup oksidatif tedaviye başladık doktorumuz 3 ay sonra tekrar test vermesini ve kontrole gelmesini söyledi. Sayı ve fragmantasyon olarak gelişmeleri yazarım sonuçları alınca. Ama bazen 6 ayı da bulabiliyormuş düzelme.
Sayı azdan kastım adet bizim resmen bin bile değil. Sizin için evet önce ameliyat daha uygundur ama bizde vakit kaybı olacağı için tüp bebek dediler. Çıkanlarla yapılıyor. Ama biri tutmadı biri de 5. Güne gitmedi

Sayı azdan kastım adet bizim resmen bin bile değil. Sizin için evet önce ameliyat daha uygundur ama bizde vakit kaybı olacağı için tüp bebek dediler. Çıkanlarla yapılıyor. Ama biri tutmadı biri de 5. Güne gitmedi
Benim eşime likopen ve d vitamini takviyesi de verdi (normal bilinen takviyeler dışında)doktor. D vitamini haftada 2 kez atıyor. Akdeniz tipi beslenme önerdi ve kilo vermesini söyledi. 110 kilodan 104 e indi şu an. Belki faydası olur diye size de yazıyorum doktorunuza sorun isterseniz. Size bir şey kullandırttı mı peki doktor sperm kalitesini arttırmak için? Biz kendi yaşadığımız şehirde bulabileceğimiz en iyi doktoru bulmaya çalıştık, biliyorsunuz ki en iyi doktorlar ankara ve istanbulda :KK43: mikrocerrahiyle ameliyat oldu eşim umarım faydasını görürüz. Ameliyattan önce bir kürtaj iki de kimyasal geçirdim. Kimyasallarım reglden önce değil de sonra olduğu ve 1 hafta kadar geçtiği için malesef fark ettim. İnşallah bizim de sonuç güzel olur ve eşimin ameliyat olduğuna değer.

30 yaş ikimizde. Bi embriyo oluşmuştu bugün 5. Gündü taze planlanıyordu gelişimi durdu. İptal oldu. Yumurta mı sperm mi sebebi anlamadık.
Doktorum 3. günden sonraki gelişim durmasinin genellikle sperm kaynaklı olduğunu söylemişti.

Doktorum 3. günden sonraki gelişim durmasinin genellikle sperm kaynaklı olduğunu söylemişti.
Evet öyle demişler.o yüzden bi kere 3. Gün transferi olmuştum tutmadı. Yani 5 e gelse bile tutmaz mı demek oluyo bu bilmiyorum gözümde yaş dinmiyo hiç iyileşemiyorum

Evet öyle demişler.o yüzden bi kere 3. Gün transferi olmuştum tutmadı. Yani 5 e gelse bile tutmaz mı demek oluyo bu bilmiyorum gözümde yaş dinmiyo hiç iyileşemiyorum
Benim bildigim 5'e gelebilirse o spermde sorun yok anlamına geliyor ve tutunma ihtimali artıyor. Hangi sehirdesiniz ?

Eşim de varikosel grade 2 bi de reflü var . 4 doktor ameliyat demedi . 1 tüp bebek tuttu onunda kalbi durdu . Varikosel 2 de ameliyat olan var mı kızlar ?
Benim şimde 1 buçuk sene önce varikosel ameliyatı oldu derecesiniz hatırlamıyorum ama spermleri çok etkileşti hatta doktor bu yüzden genetik test bile istemişti iki sene gibi bir sürede bu kadar etkilememeli diye. Genetik temiz çıkmıştı. Ama değerleri çok kötüydü. Ml sperm sayısı 300bin gibi bir şeydi. Morfoloji 3 diye hatırlıyorum. Sonrasın değerler yavaş yavaş düzeldi. Ameliyatın dokuzuncu ayında morfoloji 12, ml sperm sayısı 10milyon oldu. İleri hız 0 oldu. Şuan ne durumda bilmiyoruz test vericez yakında. Ben şuan keşke hiç ameliyatla vakit kaybetsemiydik diye düşünüyorum. Çünkü bizde sonraki iyileşme biraz yavaş oldu. Onun yerine direk tüp yapılabilirdi. Daha yeni tüp bebek kararı aldık. Bir buçuk sene sonrası yani. Proxeed plustan eşim çok fayda gördü bu arada

Benim şimde 1 buçuk sene önce varikosel ameliyatı oldu derecesiniz hatırlamıyorum ama spermleri çok etkileşti hatta doktor bu yüzden genetik test bile istemişti iki sene gibi bir sürede bu kadar etkilememeli diye. Genetik temiz çıkmıştı. Ama değerleri çok kötüydü. Ml sperm sayısı 300bin gibi bir şeydi. Morfoloji 3 diye hatırlıyorum. Sonrasın değerler yavaş yavaş düzeldi. Ameliyatın dokuzuncu ayında morfoloji 12, ml sperm sayısı 10milyon oldu. İleri hız 0 oldu. Şuan ne durumda bilmiyoruz test vericez yakında. Ben şuan keşke hiç ameliyatla vakit kaybetsemiydik diye düşünüyorum. Çünkü bizde sonraki iyileşme biraz yavaş oldu. Onun yerine direk tüp yapılabilirdi. Daha yeni tüp bebek kararı aldık. Bir buçuk sene sonrası yani. Proxeed plustan eşim çok fayda gördü bu arada
Bizede doktorlar ameliyat önermiyor . Tüp bebek diyorlar direk . Son çare ameliyat olucaz . Proxeed kullandık evet maxigo kullanıyor şu an eşim sanki fayda etti diyor aklınızda olsun

Bizede doktorlar ameliyat önermiyor . Tüp bebek diyorlar direk . Son çare ameliyat olucaz . Proxeed kullandık evet maxigo kullanıyor şu an eşim sanki fayda etti diyor aklınızda olsun
Bence çok şanslısınız iyi bir doktora denk gelmişsiniz ve sizi doğru yönlendiriyor. Bize göründüğümüz 3 doktordan birisi bu tarz bişi söylemedi. Biri ürolog ikisi kadın doğum uzmanıydı. Hatta ameliyat sonrası düşük değerler bile söylenmedi. Söylenseydi keşke. Maxigo’yu baya duydum aslında bizde baksak iyi olacak. Teşekkürler ☺️

Bize de kararsız kaldılar aslında ameliyatlık kesinlikle evet ama benim amh da çok düşük. Ameliyat vakit kaybı mı olur ?

X