Erkek İnfertilitesi Varikosel Grade 2

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

rosemihra

Üye
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2023
128
35
30
Eşim de varikosel grade 2 bi de reflü var . 4 doktor ameliyat demedi . 1 tüp bebek tuttu onunda kalbi durdu . Varikosel 2 de ameliyat olan var mı kızlar ?

Sakin ol canım hersey allahtan benim sana tavsiyem ameliyat olursa da eşin mikrocerrahi operasyon ile ameliyat olmasi çünkü normal yolla yapılan ameliyatta sıkıntı yaşayabilirsiniz

Mikrocerrahi uygulamayi zaten özel hastanelerdeki doktorlar tavsiye ediyor bizde 3 yıldır bu sorunla uğraşıyoruz

Bizim de 3 ama ameliyat olmadı. Bi kere başarısız deneme var. Bi kere transfer iptali embriyo 5. Güne gitmedi. Çıkış olduğu için ameliyat düşünmüyoruz bile hata mı ediyoruz bilmiyorum

Bizede hep tüp bebek önerdiler ama biz önce ortadaki sorunu halletmek icin çabaladık ve hale dahada devam ediyoruz

Bizim de 3 ama ameliyat olmadı. Bi kere başarısız deneme var. Bi kere transfer iptali embriyo 5. Güne gitmedi. Çıkış olduğu için ameliyat düşünmüyoruz bile hata mı ediyoruz bilmiyorum
Yani aslında 3 olduğu için ameliyat olabilir gibi . Yorucu bi
Süreç ya

Eşim de varikosel grade 2 bi de reflü var . 4 doktor ameliyat demedi . 1 tüp bebek tuttu onunda kalbi durdu . Varikosel 2 de ameliyat olan var mı kızlar ?
varikosel geri akım reflü spermde dna hasarına sebep oluyor. sperm değerleri normal olsa dahi dna hasarı varsa olumsuz tedavi sonuçları alırsınız. dna hasarı baktırdınız mı ? hasar varsa tek çaresi ameliyat malesef. aynı süreçleri yaşadık boşuna zaman kaybetmeyin. bu sorunu halletmeden de tüp bebeğe kesinlikle para harcamayın doktorlara hava hoş ne kadar tedavi o kadar para.

sperm dna hasarı baktırın hasar varsa ameliyat şart derece önemli değil.

varikosel geri akım reflü spermde dna hasarına sebep oluyor. sperm değerleri normal olsa dahi dna hasarı varsa olumsuz tedavi sonuçları alırsınız. dna hasarı baktırdınız mı ? hasar varsa tek çaresi ameliyat malesef. aynı süreçleri yaşadık boşuna zaman kaybetmeyin. bu sorunu halletmeden de tüp bebeğe kesinlikle para harcamayın doktorlara hava hoş ne kadar tedavi o kadar para.
Dna hasarımız yok çok şükür . Arkadaşımın eşinin vardı gonal f iğnesi kullandırdı doktoru

Sayı az olduğu için bakılmaz DNA hasarı dediler ama bakılıyor mu. Çok yoruldum. Hem amh hem varikosel. Ne yapacağımızı şaşırdık.

Şu anda eşimin sperm sayısını ve hızını düzelttik şimdi ise aşılama yaptırdık 12 günüm bugün persembe kan tahlili günüm bizde bende herhangi bir sorun yok çok şükür

30 yaş ikimizde. Bi embriyo oluşmuştu bugün 5. Gündü taze planlanıyordu gelişimi durdu. İptal oldu. Yumurta mı sperm mi sebebi anlamadık.

X