Erkek İnfertilitesi Varikosel hakkinda bildiklerimiz

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Benim esimin değerleri ondan kaynaklı tup bebek denemelerim kimyasal ile sonuçlandı kalitesiz spermler sağlıklı bir gebelik olusturamazmis bunu hem araştırarak hemde yaşayarak öğrendim 16 yumurta topladılar 12si olgundu sadece 6tanesi 5.güne ulaştı hepsi boşa oldu

Umutsuzluğa kapılmayın

Bize konulan teşhis sıfır sperm idi

Microtese yapar buluruz belki diye başladık

Örnekte buldular sperm

Bir iyi kalite iki orta kalite transfer yaptılar 3. gün

Oğlum içerde uyuyor

Siz de umarım kavuşursunuz lakin kendinize de dikkat edin unutmayın ki bebek sizin vücudunuzda büyüyecek stresten uzak durun

Umutsuzluğa kapılmayın

Bize konulan teşhis sıfır sperm idi

Microtese yapar buluruz belki diye başladık

Örnekte buldular sperm

Bir iyi kalite iki orta kalite transfer yaptılar 3. gün

Oğlum içerde uyuyor

Siz de umarım kavuşursunuz lakin kendinize de dikkat edin unutmayın ki bebek sizin vücudunuzda büyüyecek stresten uzak durun
Umut her zaman varda birbirimize vesileyiz iste tutunmaya çalışıyoruz bi yerlerden inşallah oğlunun daha güzel günlerini de görürsün Rabbim onu korusun kötülüklerden 🤲😊

Kızlar bu varikosel ameliyatının ilerisi için çocuk sahibi olmaya engeli var mı erkek açısından?
Benim eşim zaten küçükken ameliyat olmuş inmemiş testisten çıkan sperm sonuca ve doppler sonucuna bağlı başka bir sorunu yoksa ben tehlikeli görmüyorum dr zaten erkek infertilitesi yüzünden ameliyat öneriyoruz dedi yada çok ağrı olduğunda yani bir tup bebek denediğinde eğer iki tarafta da varikosel varsa boşa denemiş oluyorsun benimki gibi tek taraflı olunca bile değişebiliyor etkenlere göre

Kızlar bu varikosel ameliyatının ilerisi için çocuk sahibi olmaya engeli var mı erkek açısından?
Eğer değerleri elinde varsa bi doktora göster ona göre seni dopplereyönlendirir biz devlette öğrendik ama özelde daha net gördük çok ciddi damarlar çıkardılar ve dr kafamdaki her soruyu yanıtladı devletteki bütün sonuçlarımı gönderdim oda cevapladı onun cevapları tatmin edince hemen kararımı verdim

Benim eşim zaten küçükken ameliyat olmuş inmemiş testisten çıkan sperm sonuca ve doppler sonucuna bağlı başka bir sorunu yoksa ben tehlikeli görmüyorum dr zaten erkek infertilitesi yüzünden ameliyat öneriyoruz dedi yada çok ağrı olduğunda yani bir tup bebek denediğinde eğer iki tarafta da varikosel varsa boşa denemiş oluyorsun benimki gibi tek taraflı olunca bile değişebiliyor etkenlere göre
Yani benim anladığım küçükken bu ameliyatı olmasına rağmen şu an bu sorun yüzünden sıkıntı çekiyorsunuz değil mi? Ameliyat olmuş olmak kesin çözüm olmuyor mu o zaman?

Eğer değerleri elinde varsa bi doktora göster ona göre seni dopplereyönlendirir biz devlette öğrendik ama özelde daha net gördük çok ciddi damarlar çıkardılar ve dr kafamdaki her soruyu yanıtladı devletteki bütün sonuçlarımı gönderdim oda cevapladı onun cevapları tatmin edince hemen kararımı verdim
Yani öyle bir ihtimal var diyorsunuz?

Yani benim anladığım küçükken bu ameliyatı olmasına rağmen şu an bu sorun yüzünden sıkıntı çekiyorsunuz değil mi? Ameliyat olmuş olmak kesin çözüm olmuyor mu o zaman?
Onmamış testisten ameliyat oldu çocuklukta bazı erkekler bunu yaşıyor o anki şartları bilemezsin eşim 26 yaşında 26 yıl olmuş ve köyde yaşıyor bayağı sıkıntılıydı o zamanlar dr eşime çok ağrı kaldırmışsın ayakta kalmışsın demiş eşim çok zor şartlarda çalıştı ve nüksedebilir bu durumlar bizim için varikosel bir umut oldu açıkçası çünkü her iki tarafta da varikosel vardı

Onmamış testisten ameliyat oldu çocuklukta bazı erkekler bunu yaşıyor o anki şartları bilemezsin eşim 26 yaşında 26 yıl olmuş ve köyde yaşıyor bayağı sıkıntılıydı o zamanlar dr eşime çok ağrı kaldırmışsın ayakta kalmışsın demiş eşim çok zor şartlarda çalıştı ve nüksedebilir bu durumlar bizim için varikosel bir umut oldu açıkçası çünkü her iki tarafta da varikosel vardı
Çok teşekkür ederim cevapladığınız için dmden sorma nedenimi yazdım ☺️

Eşim sol taraflı varikosel ameliyatı oldu 6 ay önce. Hareket yüzde 27 sayı 7.5 milyondu. Ameliyattan 3 ay sonra sayı 32 milyon hareket 53e yükseldi. Birkaç gün önce aşılama yaptırdık. Aşılamadaki değer ml 40 milyon hareketlilik 75e yükselmişti ama morfoloji hala 1.

Varikosel in değerleri kaçtı?
Eşimin solda 2.8 ama doktor ameliyat önermedi değerleri o kadar yüksek değil diye

X