Varis Tedavisi olan var mı?

Bigjetplane

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2019
703
551
32
Arkadaşlar merhaba,
Benim bacaklarımla bir sorunum var, bacaklarımı hiç beğenmiyorum, kusurlu buluyorum. Bir yerden başlamak istiyorum düzeltmeye, varislerim var öncelikle. Bazı yerlerde kılcal damarlarım ve doğumdan sonra da kalın yeşil damarlar da belirmeye başladı. Onlar varis mi bilmiyorum ya da derim ince biraz o yüzden çok belli oluyor, beyaz tenliyim bir de.
Neyse hem bu toplardamarlar için kesilip çıkarma durumu varmış, bir de kılcal damarlar için skleroterapi yöntemi. Önemli bir konu diye doktor araştırıyorum daha içime sinen birini bulamadım. Yapılan tedavi iz bırakır mı, daha kötü olur mu? Yaptıran vs bilen varsa yazın nolur, internette pek bilgi yok, hep reklam içerikli şeyler var.

Arkadaşlar merhaba,
Benim bacaklarımla bir sorunum var, bacaklarımı hiç beğenmiyorum, kusurlu buluyorum. Bir yerden başlamak istiyorum düzeltmeye, varislerim var öncelikle. Bazı yerlerde kılcal damarlarım ve doğumdan sonra da kalın yeşil damarlar da belirmeye başladı. Onlar varis mi bilmiyorum ya da derim ince biraz o yüzden çok belli oluyor, beyaz tenliyim bir de.
Neyse hem bu toplardamarlar için kesilip çıkarma durumu varmış, bir de kılcal damarlar için skleroterapi yöntemi. Önemli bir konu diye doktor araştırıyorum daha içime sinen birini bulamadım. Yapılan tedavi iz bırakır mı, daha kötü olur mu? Yaptıran vs bilen varsa yazın nolur, internette pek bilgi yok, hep reklam içerikli şeyler var.
Merhaba bende de ayni şikayetler vardi. Bir seans bir bacagima kopuk uygulandi bir damara agri oldu bir hafta. Mor yesillenme oldu ardindan su anda damar tamamen kahverengi gecer dedi doktor ama bilmiyorum gercekten:KK43: bekliyorum tam iki ay oldu.

Geç farkettim yazdığınızı, Bu mesajdan sonra bir doktora göründüm, çok çok az varislerim olduğunu ama damarlarımın çok belirgin olduğunu dilersem skleroterapi yapabileceğini söyledi, hatta anlaştım skleroterapi için. Ama 20% oranında Kahverengi iz kalabiliyor, tamamen iyileşmesi de 5-6 ayı bulabiliyor demişti. Bana süreç çok uzun geldiği için kışa başlarken yapayım dedim. Kahverengi leke nasıl eskisinden daha mi kötü peki? Geçericektir inş🙏🏻🙏🏻

Geç farkettim yazdığınızı, Bu mesajdan sonra bir doktora göründüm, çok çok az varislerim olduğunu ama damarlarımın çok belirgin olduğunu dilersem skleroterapi yapabileceğini söyledi, hatta anlaştım skleroterapi için. Ama 20% oranında Kahverengi iz kalabiliyor, tamamen iyileşmesi de 5-6 ayı bulabiliyor demişti. Bana süreç çok uzun geldiği için kışa başlarken yapayım dedim. Kahverengi leke nasıl eskisinden daha mi kötü peki? Geçericektir inş🙏🏻
Merhabalar, sizlerle aynı şikayetlerim mevcut. Bacaklarımda yoğun olmamakla beraber ince varisler var beni rahatsız eden. Ben de beyaz tenli, ince ciltliyim ve mavi büyük damarlarım oldukça belirgin. Bu büyük damarlar da varis sayılıyor muymuş ve onları da tedavi ediyor muymuş doktor, onlara da skleoterapi mi dedi? İkinci sorum da hangi şehirdesiniz ve size nasıl bir fiyat verdi yardımcı olursanız çok sevinirim gerçekten🙏🏻

Merhabalar, sizlerle aynı şikayetlerim mevcut. Bacaklarımda yoğun olmamakla beraber ince varisler var beni rahatsız eden. Ben de beyaz tenli, ince ciltliyim ve mavi büyük damarlarım oldukça belirgin. Bu büyük damarlar da varis sayılıyor muymuş ve onları da tedavi ediyor muymuş doktor, onlara da skleoterapi mi dedi? İkinci sorum da hangi şehirdesiniz ve size nasıl bir fiyat verdi yardımcı olursanız çok sevinirim gerçekten🙏🏻
Merhaba, doppler sonucunda anlaşılıyor, benimkiler varis değilmiş yapısal olarak yüzeyde oldukları için gözüne batıyor dedi doktor. Ben iyi bir doçente gittim. Anlattı bana güzelce, doppler çekildim dediğim gibi, varisim sadece tek bir noktada var çok az, ama damarlarım o kadar belirgin ki çok rahatsız oluyorum ben, toplardamar varisi gibi duruyorlar. Rahatsız oluyorsan senin tercihinle skleroterapi yapalım dedi, büyük damarlara da yapacaktı yani yüzeydeki toplardamarlara.
Benim diz arkasında ve çevresinde epey belirgin, 3 seans önerdi skleroterapi. Seansı 1250’ydi ama 6 ay önce görüşmüştüm artmıştır muhtemelen. Sonrasında 1 ay varis çorabı giymek gerekiyormuş🤦🏼‍♀️ Bir de yani tamamen geçer diyemiyorum, kahverengi iz kalabilir demişti. Biraz tereddütte kaldım, belki kışın yaptırırım. Siz de görüşürseniz bilgi verirseniz sevinirim, bu konuda hiç tecrübesini yazan yok çünkü.

Merhaba, doppler sonucunda anlaşılıyor, benimkiler varis değilmiş yapısal olarak yüzeyde oldukları için gözüne batıyor dedi doktor. Ben iyi bir doçente gittim. Anlattı bana güzelce, doppler çekildim dediğim gibi, varisim sadece tek bir noktada var çok az, ama damarlarım o kadar belirgin ki çok rahatsız oluyorum ben, toplardamar varisi gibi duruyorlar. Rahatsız oluyorsan senin tercihinle skleroterapi yapalım dedi, büyük damarlara da yapacaktı yani yüzeydeki toplardamarlara.
Benim diz arkasında ve çevresinde epey belirgin, 3 seans önerdi skleroterapi. Seansı 1250’ydi ama 6 ay önce görüşmüştüm artmıştır muhtemelen. Sonrasında 1 ay varis çorabı giymek gerekiyormuş🤦🏼‍♀️ Bir de yani tamamen geçer diyemiyorum, kahverengi iz kalabilir demişti. Biraz tereddütte kaldım, belki kışın yaptırırım. Siz de görüşürseniz bilgi verirseniz sevinirim, bu konuda hiç tecrübesini yazan yok çünkü.
Şehir dışında olduğum için henüz muayeneye gidemedim ancak İstanbul'dan bilindik bir doçentle yazıştım. Dopplerde kaçak görmezse skleroterapi yapabileceğini söyledi. Tek seans 4000 lira ama tek seansın çoğunlukla yeterli olduğunu belirtti. Bu arada sizinle aynı olduğunu tahmin ediyorum muhtemelen varislerim çok az ama yüzeydeki damarlarım oldukça belirgin. 2-3 haftaya gitmeyi planlıyorum tedavi olursam size de bilgi veririm. Sizin de verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum.🙏🏻

Son düzenleme:
Şehir dışında olduğum için henüz muayeneye gidemedim ancak İstanbul'dan bilindik bir doçentle yazıştım. Dopplerde kaçak görmezse skleroterapi yapabileceğini söyledi. Tek seans 4000 lira ama tek seansın çoğunlukla yeterli olduğunu belirtti. Bu arada sizinle aynı olduğunu tahmin ediyorum muhtemelen varislerim çok az ama yüzeydeki damarlarım oldukça belirgin. 2-3 haftaya gitmeyi planlıyorum tedavi olursam size de bilgi veririm. Sizin de verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum.🙏🏻
merhaba,
20 mayıs 2022 de bir damarıma köpük tedavisi oldum. Ağrı oldu. bir hafta o bacagımı bükemedim. ve hala kahverengi iz var. şu anda başka bir doktora gidiyorum iki aydır doxium içiyorum. kahverengi izin üstüne ilk ay hametan ve madacassol, bu ayda expigment verdi damarın üstüne sürüyorum. bir yılı bulabilr bu izin geçmesi dedi. gerçekten kafaya taktım. bu damar kapandığı iin başka bir yol buldu. kılcal damarlarım daha da azdı. bu yaz ne etek ne sort giyebildim:KK43: tedavi sürecim devam ediyor umarım geçer. siz ne durumdasınız?

Merhaba bende de ayni şikayetler vardi. Bir seans bir bacagima kopuk uygulandi bir damara agri oldu bir hafta. Mor yesillenme oldu ardindan su anda damar tamamen kahverengi gecer dedi doktor ama bilmiyorum gercekten:KK43: bekliyorum tam iki ay oldu.
Merhaba şuan ne durumda kahverengi lekeler hafifledi mi acaba ?

Merhaba tedavi oldunuz mu acaba ? Memnun musunuz ?

merhaba,
20 mayıs 2022 de bir damarıma köpük tedavisi oldum. Ağrı oldu. bir hafta o bacagımı bükemedim. ve hala kahverengi iz var. şu anda başka bir doktora gidiyorum iki aydır doxium içiyorum. kahverengi izin üstüne ilk ay hametan ve madacassol, bu ayda expigment verdi damarın üstüne sürüyorum. bir yılı bulabilr bu izin geçmesi dedi. gerçekten kafaya taktım. bu damar kapandığı iin başka bir yol buldu. kılcal damarlarım daha da azdı. bu yaz ne etek ne sort giyebildim:KK43: tedavi sürecim devam ediyor umarım geçer. siz ne durumdasınız?
Çok geçmiş olsun, bana da bu ihtimalden bahsetmişti, bu aralar gitmeyi düşünüyorum ben de tedavi için ama kararsızım. Kahverengi leke nasıl şuan? Bir de nasıl bir leke oluyor, eskisinden daha kötü mü sizce? Umarım geçmiştir

Hangi şehirdesiniz?
İstanbula gelip tedavi olacağım daha önce gittiğim bir doktor kaçak olduğunu söyledi simdide bacaklarımda 2 3 ayrı yerde örümcek damarlar oluştu bir tanesi çok büyük ve hızlı yayılıyor suan gebeyim ondan mı bilmiyorum ama çok psikolojim bozuldu çalışan bir bayanım ve hemen tedavi olmak istiyorum.

Arkadaşlar merhaba,
Merhaba. 2021 Temmuz ayinda varis ameliyati oldum. Benim kilcal damarlarim yoktu. Bi tane kucuk damarin ayaktayken sistigini gordum. Bunun varis olduguna emin olunca doktor arastirdim. Bypass damari denilen damarlar varis neden oluyor. Ancak ben bu damarlarin cikartilmasina razi degildim. Bunlari koruyarak onaracak bir doktor arastirdim. Cok az doktor var bunu yapan. Bu arada sadece gorunenlere islem yaptirir gercek sorunu cozmezseniz varis tekrarlar. Baska yerlerden belki daha cok cikar. Neyse bypass damarlarini koruyarak ameliyatimi oldum. 6 mm olan damar operasyondan 8 ay sonra kontrolde 3.5 mme dusmus yani cok saglikli. Bu damari onardiktan sonra varsa spider damarlar ve digerleri onlari lazer ve kopukle zaten kozmetik olarak duzeltiyor hoca.

Merhaba. 2021 Temmuz ayinda varis ameliyati oldum. Benim kilcal damarlarim yoktu. Bi tane kucuk damarin ayaktayken sistigini gordum. Bunun varis olduguna emin olunca doktor arastirdim. Bypass damari denilen damarlar varis neden oluyor. Ancak ben bu damarlarin cikartilmasina razi degildim. Bunlari koruyarak onaracak bir doktor arastirdim. Cok az doktor var bunu yapan. Bu arada sadece gorunenlere islem yaptirir gercek sorunu cozmezseniz varis tekrarlar. Baska yerlerden belki daha cok cikar. Neyse bypass damarlarini koruyarak ameliyatimi oldum. 6 mm olan damar operasyondan 8 ay sonra kontrolde 3.5 mme dusmus yani cok saglikli. Bu damari onarditan sonra varsa spider damarlar ve digerleri onlari lazer ve kopukle zaten kozmetik olarak duzeltiyor hoca.
Merhaba hangi doktora tedavi oldunuz acaba ?

Merhaba damarlariniz görsel olarak düzeldi mi acaba ?

X