Varis Tedavisi Olanlar ( skleroterapi)

shinelikealuna

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2022
40
8
27
Arkadaşlar merhaba bu konu hakkında güncel konu çok olmadığı için yeniden açmak istiyorum 27 yaşındayım nasipse 3 ay sonra doğum yapacağım varislerle başım dertte (önceden de küçük kılcallarım vardi ama şuan örümcek ağı şeklinde mos mor varislerim oldu) öncelikle sizlere sorularım olacak varis tedavisi görenler yanitlarsa tedavi olmak isteyenler için de umut olmuş olur.
1. Doktor bacaklarımda kaçak olduğunu söyledi önce kaçak için ameliyat ardından örümcek ağı şeklinde damarlarım için köpük tedavisi uygulanacak bu tedavileri yaptıranlar oldu mu ?
2. Köpük tedavisi (skleroterapi) ile örümcek ağı şeklindeki kılcal damarlar görsel açıdan düzeliyor mu ?
3. Köpük tedavisinde iyileşme süreci kaç hafta sürüyor morluk , iz vs oluyor mu oluyorsa zamanla iyileşme oluyor mu ?
4. Gebelikte artan kilcallar zamanla azalıyor mu ?
5. Istanbulda Orhan Coşkun hocaya tedavi olan var mı ? Instagramda gördüğüm kadarı ile çok başarılı bir doktora benziyor tedavi olan varsa süreç nasıl geçti yorumlarda sevinirim .

İnsallah bu varis illetinden kurtulan arkadaşlar vardır ve bana moral olur çünkü gebelik dönemim resmen zehir oldu bacaklarım mor mor kılcal damarlar ile doldu lütfen biraz detaylı bilgiler verirseniz sevinirim :KK43:

Ben İzmir de Özgür Oktay da bacağımın üst arka kuramına skleroterapi yaptırdım. Kılcal damarlar vardı ve görüntü çok kötüydü. Hiç bir işe yaramadı. Bence daha da kötü oldu. Hatırladığım kadarıyla bir kaç hafta varis çorabı giyiyorsunuz. Sonra zaten iyileşiyor. Ama hiç bir işe yaramadı. Paramda çöp oldu

izmirde devlet hastanesinde (Atatürk Araştırma)
kalp damar cerrahisinde 3 gün önce varis tedavisi oldum, ki doktorun tüm hastaları neredeyse varis hastasıydı, aynı gün işlem yapılıp (tek bacak) , bandajlanıp hastaneden çıkış yapıyorsunuz, doktor işinin ehli ve 3 gün boyunca (wc vs ihtiyacı hariç) ayağa kalkmamamı ve ayağımın altına yastık koyup yatmamı söyledi, işlemde çok az acı duydum bildiğiniz iğne ağrısı , akabinde herhangi bir ağrım yok, bandajı sabah akşam açıp kremleyip kapatıyorsunuz, yarın işe dönücem 15 gün boyunca bandajı çıkarmamamı söyledi, önceki halimi ve işlemin 1. gününün fotoğrafını ekliyorum

Eklentiler

• 6445BB78-2EAE-4F86-9500-AB5972664263.jpeg
    6445BB78-2EAE-4F86-9500-AB5972664263.jpeg
    65,9 KB · Görüntüleme: 1.027
kalp damar cerrahisinde 3 gün önce varis tedavisi oldum, ki doktorun tüm hastaları neredeyse varis hastasıydı, aynı gün işlem yapılıp (tek bacak) , bandajlanıp hastaneden çıkış yapıyorsunuz, doktor işinin ehli ve 3 gün boyunca (wc vs ihtiyacı hariç) ayağa kalkmamamı ve ayağımın altına yastık koyup yatmamı söyledi, işlemde çok az acı duydum bildiğiniz iğne ağrısı , akabinde herhangi bir ağrım yok, bandajı sabah akşam açıp kremleyip kapatıyorsunuz, yarın işe dönücem 15 gün boyunca bandajı çıkarmamamı söyledi, önceki halimi ve işlemin 1. gününün fotoğrafını ekliyorum
Çok geçmiş olsun, benim de sizinki gibi diz kapağımın arkasında damarlarım çıkmış durumda. Şuan ne durumda, iz kaldı mı? Eskisine oranla düzelme var mı? Umarım istediğiniz gibi sonuç almışsınızdır

Ben İzmir de Özgür Oktay da bacağımın üst arka kuramına skleroterapi yaptırdım. Kılcal damarlar vardı ve görüntü çok kötüydü. Hiç bir işe yaramadı. Bence daha da kötü oldu. Hatırladığım kadarıyla bir kaç hafta varis çorabı giyiyorsunuz. Sonra zaten iyileşiyor. Ama hiç bir işe yaramadı. Paramda çöp oldu
Merhaba durumda düzelme oldu mu hala görsel olarak aynı durumda misiniz

Köpük tedaviside yaptırdınız mi acaba ?

Bilgisi olan yok mu lütfen bilenler cevap yazsın arkadaşlar
Merhaba canım ben 11 Eylülde varis ameliyatı oldum lazerle RF yöntemi deniyor bacagimdaki ödem ve şişlik suan geçmiş durumda ayrıca kılcal varis örümcek ağı gibi problemlerim içinde suan köpük tedavisine gidiyorum ameliyat olalı 40 gün falan oldu 2 seansta köpük tedavisine gittim suan %70 iyileşme mevcut kahverengi leke vs de olmadı sadece damarlar küçüldükçe silik bir şekilde renk kalıyor ama eskisinden çok daha iyi bir görüntü ben çok memnun kaldım insallah ilerleyen süreçte de her şey yolunda gider. Ameliyatı Kayseride özel bir doktorda oldum. Köpük tedavime devam etmekteyiz.

Merhaba canım ben 11 Eylülde varis ameliyatı oldum lazerle RF yöntemi deniyor bacagimdaki ödem ve şişlik suan geçmiş durumda ayrıca kılcal varis örümcek ağı gibi problemlerim içinde suan köpük tedavisine gidiyorum ameliyat olalı 40 gün falan oldu 2 seansta köpük tedavisine gittim suan %70 iyileşme mevcut kahverengi leke vs de olmadı sadece damarlar küçüldükçe silik bir şekilde renk kalıyor ama eskisinden çok daha iyi bir görüntü ben çok memnun kaldım insallah ilerleyen süreçte de her şey yolunda gider. Ameliyatı Kayseride özel bir doktorda oldum. Köpük tedavime devam etmekteyiz.
Merhaba kayseride hangi doktora tedavi oldunuz ücret bilgisi verebilir misiniz acaba çünkü bu tedavileri çok pahalıya yapıyorlar 😞

Merhaba,burada yeniyim sırf bu varis tedavisi için üye oldum.Tedavi yöntemleri içinde en uygun olanı bulmaya çalışıyorum .Siz Kayseri de kime gittiniz?Derin vende reflü var mıydı?

Bende düşünüyorum ama çözüm olmuyor diyorlar beklemedeyim araştırıyorum bakalım

X