Varisler için Bir Önerisi Olan Var mıdır?

nefret

canım oğluşum kucagımda:)
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2007
1.016
4
43
bacaklardaki varisler için bi önerisi olan varmıdır ?
ameliyatsız bi tedavi yöntemine ihtiyacım var:uhm:

canım elma sirkesini varisli bacağına sar ve beklet ayaklarını da havaya kaldı.bir de masaj aletleri faydalı oluyor.bonyodan çıkarken de duşu tazyikli aç ve aşağıdan yukarı doğru bacağına tut.soğuk su olmalı.çok sıcak duş alma.ayaklarını havaya kaldırınca ayak parmaklarını sık ve aç ayağını bilekten çevir ileri geri hareketler yap ayağınla bunlar kas geliştirmeye yardımcı.
bacağımızdaki kas oranını artırmalıyı bu nedenle spor be bacak hareketleri.yürüyüş.
bende varisten muzdaribim.umarım bu bilgiler işine yarar

canım elma sirkesini varisli bacağına sar ve beklet ayaklarını da havaya kaldı.bir de masaj aletleri faydalı oluyor.bonyodan çıkarken de duşu tazyikli aç ve aşağıdan yukarı doğru bacağına tut.soğuk su olmalı.çok sıcak duş alma.ayaklarını havaya kaldırınca ayak parmaklarını sık ve aç ayağını bilekten çevir ileri geri hareketler yap ayağınla bunlar kas geliştirmeye yardımcı.
bacağımızdaki kas oranını artırmalıyı bu nedenle spor be bacak hareketleri.yürüyüş.
bende varisten muzdaribim.umarım bu bilgiler işine yarar

canım çok teşekkür ederima.s.:teytey:

Bu yöntem yeni oluşumlarımı engelliyor yoksa olan varislerimi geçiriyor :uhm:
umarım bunlar oluşmuş varislerin yok olmasında etkilidir.

canım varis icin en onemli maddeleri siralicam, saglicakla kal:

1. kesinlikle varisli damarlarini ovma ve masaj yapma, daha da artirir
2. dar ve sıkı pantalonlar giyme
3. varislerin uzerine aynisafa merhemi denilen kremden sür ama hic ovmadan birak
4. nergis yagi da diger alternatif...
5. ayrica arkadasin dedigi gibi sicak su yasak :)
6. her aksam ayaklarini 15 dk yukarı kaldır
7. her gun 1 bardak cobancantasi cayi ic
8. gun asiri cok hizli olmadan 45 dk yuruyus yap
9. kara uzum cekirdegi al her gece

butun bunlara dikkat edersen ve yaparsan kısa surede duzelecegini goreceksin canımmm.. haydi bakalim yarindan baslaaa :sm_cool:

öncelikle geçmiş olsun canım
aynı dert bendede var arkadaşların verdiği öneriler sadece ağrısını gideriyor mutlaka tedavi olman şart canım ben ufak damarlarım varken önemsemedim ancak zaman geçtikçe gördüm ki genişlemeye ve daha sızı vermeye başladı ve kılcal damarlarda oluştu.
tedavisi ssk tarafından karşılanmıyor ben buna isyan ediyorum neden hastalık olarak gözükmüyor :eek:klava: bu tedaviler farklı merkezlerde pahalı bir tedavi oluyor neyseki internetten araştırma sonucunda bir yer buldum ve tedavime başladım.ilk olarak iğne tedavisi yani skleroterapi yapılıyor ince olan damarlarıma da lazer başlacak 3. seansım rahatlamaya başlıyorum çok şükür önerim tedaviye geç kalma canımcım

var canım skleroterapi ve lazer tedavisi yaptırabilirsin
varislerin yeşilse şanslısın iğne tedavisile etkin çözüme sahip.kılcallarsa lazerle tedavi edlio çok acı verio bu tedavi ben yaptırdım kılcallar daha geçmedi bekliorum bakalım ne olcak.birz tuzlu fiyatlar ama mecburen artık devlet karşılamıo.

sen nekadar harcadın mesela aşağı yukarı bu işlemler için ?

Bende varislerden müzdaribim.Ikinci bebisime hamile iken aglaya aglaya ilk varisim cikmisti.O kadar agri yaptiki anlatamam.Simdi iki bacagimdada tam diz kaagimin arkasinda alt baldirima dogru inen cok olmasada beni rahatsiz edecek kadar varisim var.Sanirim varis irsi bir hastalik zira annemdede var.Gecen gün doktoruma sordum ameliyatlik olmadigini bol su icmemi küveti soguk su ile dizlerime kadar doldurup icinde yürüyüs yapmami cok fazla ayakta zaman gecirmememi ve ayaklarimi firsat buldukca yukari dikmemi önerdi.Ama ben hastahaneyede gidi muayene olmayi düsünüyorum.Hepinize gecmis olsun arkadaslar.

Kizlar varis ve tromboz ayni seymi acaba ? ben almanyada yasiyorum ve doktorum bacagimdaki agrinin ve deri altinda olusan morarmanin trombozdan kaynaklanabilecegini. Cünkü sigara ve dogum kontrol hapini ayni anda kullanmamin risk olusturdugunu söyledi. bu carsamba günü hastahanede damarlarim kontrol edilecek ama nasil bir test yapilacak bilmiyorum cok korkuyorum acaba canimi yakan bir testmi yapilir ? Bu konuda bilgisi olan varmi acaba ? Tromboz ve varis ayni seymi?

aynı dert bendede var arkadaşların verdiği öneriler sadece ağrısını gideriyor mutlaka tedavi olman şart canım ben ufak damarlarım varken önemsemedim ancak zaman geçtikçe gördüm ki genişlemeye ve daha sızı vermeye başladı ve kılcal damarlarda oluştu.
tedavisi ssk tarafından karşılanmıyor ben buna isyan ediyorum neden hastalık olarak gözükmüyor :eek:klava: bu tedaviler farklı merkezlerde pahalı bir tedavi oluyor neyseki internetten araştırma sonucunda bir yer buldum ve tedavime başladım.ilk olarak iğne tedavisi yani skleroterapi yapılıyor ince olan damarlarıma da lazer başlacak 3. seansım rahatlamaya başlıyorum çok şükür önerim tedaviye geç kalma canımcım
[/QUOTE
karşılanıyor benim teyzem geçen sene ameliyat oldu varislerinden ssk karşıladı

ama iç ve dış varistede aynı şeylerimi uygulayacaz benimde var çok yürüdüğümde ve ayakta fazla durduğumda çok ağrıyoo

arkadaşlar gotu kola da varise iyi geliyor ağrıyı azaltıyor ve varislerde bayağı bir düzelme yapıyor.tavsiye ederim.

Canım aynı bende senın gibiiyım kılcal damarlar gittikçe çoğalıyo vede çok ağrı yapıyo ne yapcam bılmıyom ssk gittim ilaç verip gönderdi ve ne kadara mal oldu seansı ne kadar bana yerın adını söylermısın

Bu bilgiler az önce googlede arama yaparken tevafuken gözüme çarpmıştı başlığı okuyunca yazmak istedim. Hayırlı günler.

Elma sirkesiyle cilt güzellik seansını herkes evinde kolayca uygulayabilir. Bugüne kadar sadece sofrada kullanılan elma sirkesinin cilt güzelliği için doğurduğu ‘inanılmaz’ sonuçlar ise şöyle sıralanıyor:
Kepeksiz saçlar:
Saçınızı yıkadıktan sonra, son durulama suyuna elma sirkesi ekleyin. Saçlarınızın kepekten arındığını ve parlaklaştığını göreceksiniz.
Akne tedavisi:
Su ile seyreltilmiş elma sirkesi ile yüzünüzü temizleyin ve su ile durulayın. Elma sirkesi cildinizi yumuşattığı gibi, antiseptik özelliği ile akneye neden olan mikropları öldürecektir.
Ciltteki lekelere:
Dörtte bir litre suya, üç çorba kaşığı elma sirkesi ekleyip, kaynayıncaya kadar ısıtın, ateşi kısın. Başınıza bir örtü örtüp, yüzünüzü buhara tutun. Yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi ile yüzünüzü silin. Haftada iki kez tekrarlayabilirsiniz.
Varisli damarlara:
Bir bezi elma sirkesine batırıp sıkın. Bezi varisli bölgeye sarın ve 30 dakika bekletin. Bu süre içinde bacaklarınızı yukarı kaldırarak dinlendirin. Sabah-akşam tekrarlayın.

Zayıflamak için:
Bir bardak suya bir-iki kahve kaşığı elma sirkesi ve bir kahve kaşığı bal ekleyip, karıştırın. Uygun bir rejimle birlikte kullanıldığında, düzenli kilo vermenize katkı sağlar.

X