Ve deriko diyete başlar...

derderiko

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2011
48
7
Kadınlar kulübünün saygı değer bayanları aranıza 2 ay önce katıldım.Ama hiç paylaşımda bulunmadım.Hep okudum başarı hikayelerini, diyet günlüklerini ve özellikle zayıflayan arkadaşların fotoğraflarına tekrar tekrar baktım.
Bugün şu dakika itibarıyla kendimi aştım ve ben de sizlerle beraber zayıflama maratonuna girmeye karar verdim.
Beni acayip motive ettiniz.Umarım hayalleriniz gerçek olur.(benimkiler de tabi :))
Benim planım şu: Kısa vadede çok kilo verdiren diyetlerde gözüm yok, çünkü tecrübeyle sabittir ki yo yo gibi geri dönüyor o kilolar.Onun yerine bütün uzmanların önerdiği gibi az ve sık ve dengeli beslenmeyi planlıyorum.(farkındayım bu yeni bişey değil ama doğrusu da bu.)Başaran arkadaşlara bakıyorum da hepsi bunu yazmış.Az ve sık yedim, akşam geç saat yemedim, yürüyüş yaptım, su içtim.Demek ki şifre bu kelimler çünkü bu kelimeler ortaktı bütün yazılarda.
2 yıl önce diyetisyene gittim.Diyatisyenim süper bir kadındı.Haftada bir görüşüyorduk.Beni öyle gaza getiriyordu ki anlatamam.Her hafta sohbet eşliğinde isteğime göre bir program yapıyordu.2,5 ayda 10 kilo verdim hiç spor da yoktu bu süre zarfında.
Sonra ne mi oldu? Bazı sorunlarım vardı bıraktım.Uzun bir süre kilo almadım taa ki bu yıla kadar 2 ayda 10 kilo aldım.
Diyetisyenimin yaptığı programları atmamıştım.Haftalık değiştirerek onları tekrar uygulamaya başlayacağım yarın sabahtan.
kilo bildirimini de yarın sabah yaparım.Ayıptır söylemesi:KK17: şu an bir ton hissediyorum kendimi.Sabah tartıya çıkmak daha kolay olacak.
Bir de evde yürüyüş bandım var ben günde bir saatte onda yürüyeceğim.Bu ara da ben alıp bir hafta kullanıp kenara atmadım.9 ay oldu alalı son 2 ay hariç pek aksatmadım hep yürüdüm.Tavsiye de ediyorum.Ama karşısında izleyecek bişey olmalı yoksa sıkılıyorsunuz.TV koyun karşısına.Vaktin nasıl geçtiğini anlayamazsınız bile.
şimdilik yazacaklarım bunlar.
Bu forumu çok seviyorum.İyi ki varsınız.

kadınlar kulübünün saygı değer bayanları aranıza 2 ay önce katıldım.ama hiç paylaşımda bulunmadım.hep okudum başarı hikayelerini, diyet günlüklerini ve özellikle zayıflayan arkadaşların fotoğraflarına tekrar tekrar baktım.
Bugün şu dakika itibarıyla kendimi aştım ve ben de sizlerle beraber zayıflama maratonuna girmeye karar verdim.
Beni acayip motive ettiniz.umarım hayalleriniz gerçek olur.(benimkiler de tabi :))
benim planım şu: Kısa vadede çok kilo verdiren diyetlerde gözüm yok, çünkü tecrübeyle sabittir ki yo yo gibi geri dönüyor o kilolar.onun yerine bütün uzmanların önerdiği gibi az ve sık ve dengeli beslenmeyi planlıyorum.(farkındayım bu yeni bişey değil ama doğrusu da bu.)başaran arkadaşlara bakıyorum da hepsi bunu yazmış.az ve sık yedim, akşam geç saat yemedim, yürüyüş yaptım, su içtim.demek ki şifre bu kelimler çünkü bu kelimeler ortaktı bütün yazılarda.
2 yıl önce diyetisyene gittim.diyatisyenim süper bir kadındı.haftada bir görüşüyorduk.beni öyle gaza getiriyordu ki anlatamam.her hafta sohbet eşliğinde isteğime göre bir program yapıyordu.2,5 ayda 10 kilo verdim hiç spor da yoktu bu süre zarfında.
Sonra ne mi oldu? Bazı sorunlarım vardı bıraktım.uzun bir süre kilo almadım taa ki bu yıla kadar 2 ayda 10 kilo aldım.
Diyetisyenimin yaptığı programları atmamıştım.haftalık değiştirerek onları tekrar uygulamaya başlayacağım yarın sabahtan.
Kilo bildirimini de yarın sabah yaparım.ayıptır söylemesi:KK17: şu an bir ton hissediyorum kendimi.sabah tartıya çıkmak daha kolay olacak.
Bir de evde yürüyüş bandım var ben günde bir saatte onda yürüyeceğim.bu ara da ben alıp bir hafta kullanıp kenara atmadım.9 ay oldu alalı son 2 ay hariç pek aksatmadım hep yürüdüm.tavsiye de ediyorum.ama karşısında izleyecek bişey olmalı yoksa sıkılıyorsunuz.tv koyun karşısına.vaktin nasıl geçtiğini anlayamazsınız bile.
şimdilik yazacaklarım bunlar.
Bu forumu çok seviyorum.iyi ki varsınız.

hoşgeldin aramıza

bende senin gibi uzun süre takip edip sonra katılmıştım
sanırım herkez bu yollardan geçiyor
gün gün ne yediğini-içtiğini yazarsan
bizde yaptıklarını yorumlarız
hepimize kolay kelsin

hosgeldin:KK3:
bende senin gibi önce hep okudum ve sonra üye olmaya karar verdim:KK1:
bende burdaki arkadaslarin sayesinde iyice gaza geldim:21:
insallah hep beraber istedigmiz fizige sahip oluruz:nazar:

çok teşekkür ederim desteğinize.Destek çok önemli birşey.Sanırım birbirimizi destekleyerek başarabiliriz.

Öncelikle hoş geldin.Diyet listelerin nasıldı mesela.kaç kilosun.

Ya programlar yuvarlaktı tahmin edebileceğin gibi.Ben tüm gün eğitim veren bir okulda öğretmen olduğum için öğlen teferruatlı yemekler yiyemiyordumBu nedenle öğleleri genelde kaşarlı tost ya da etli sandiviç verirdi. Bir de sabahları okula erken gidiyorum diye okula gittiğim günler nesfit diğer günler kahvaltı verirdi.En iyisi ben bu haftanın örnek programını yazayım aşağıya:
sabah:

hafta içi
nasfit+yağsız süt

hafta sonu
1 dilim ekmek
1 dilim peynir (öyle light falan da değil sadece tuzlu ise sıcak suda bekletmek yeterli)
sınırsız sebze
1 haşlanmış yumurta

öğle:
etli sandiviç+meyve suyu

2 saat sonra:
1 adet meyve

2 saat sonra:
4 diyet büskivi

akşam:
5 kaşık istenilen yemek+salata+1 kase çorba yada 1 dilim ekmek

2 saat sonra:
1 adet meyve

cnm aramıza hoşgeldin
umarım dilediğin kiloya ulaşırsın
ben sizin gibi daha önce okumamıştım günlükleri sadece 1 topik takipçisiydim orası da dağıldı sonra bi şekilde burda buldum kendimi
hemen kaynaşıverdik işte
sizde ailemizin yeni üyelerisiniz artık(yeni başlayan arkadaslara sözüm)
ben hemen hergün buradayım ve birçok kişiyi takip ediyorum :KK55:
her şekilde destek olmaya çalışırım birbirimizi motive edelim de gitsin kilocuklar gelsin zayıflık!!!!!!!!!
hepinize sevgiler....:KK16:

cnm aramıza hoşgeldin
umarım dilediğin kiloya ulaşırsın
ben sizin gibi daha önce okumamıştım günlükleri sadece 1 topik takipçisiydim orası da dağıldı sonra bi şekilde burda buldum kendimi
hemen kaynaşıverdik işte
sizde ailemizin yeni üyelerisiniz artık(yeni başlayan arkadaslara sözüm)
ben hemen hergün buradayım ve birçok kişiyi takip ediyorum :KK55:
her şekilde destek olmaya çalışırım birbirimizi motive edelim de gitsin kilocuklar gelsin zayıflık!!!!!!!!!
hepinize sevgiler....:KK16:

Çok teşekkür ederim lily.
Sanıım sizden öğreneceğim çok şey var.

günlüğün hayırlı olsun .. umarım daim olur istediğimiz kilocuklara ulaşırız ...

X