Popüler Konu Verimli Rutin

Herkese merhabalar.

Sağlıklı Yaşam

• D vitamini alımına yeniden başlayacağım bugün itibariyle.
  • Sabahları suya limon sıkıp içmeye de.
  • Tatlıları, haftada 1 kez tüketmeye niyet ediyorum.

• Gün içerisinde mutlaka egzersiz yapıyor veya yürüyorum.
  • Beslenme konusunda öğünleri dengeliyorum.
  • Ağustos ayından bu yana kilo olarak sabitlendim. (+/- 0,5-1 kg)
  • Ekmek tüketimim 0 a yakın. Şeker ise tatlılarda zaafım.

Mümkün Olduğunca İyi Annelik

• Her sabah Oğlumun ödevlerini kontrol ediyor, çantasını hazırlıyorum.
  • İngilizce hassas çizgim; her gün bir fabl video izliyor.
  • İlgili konusu ile ilgili worksheet çıkarıyorum çözüyor. (yolda-arabada-yatakta)
  • Haftada bir gün Kur an harflerini öğreniyor, çevrimiçi olarak. Gayet güzel ilerliyor. Küçük sürprizlerle motivasyonunu arttırıyorum J
  • Çizime ilgisi var; beraber çizim yapıyor-origami sanatıyla ilgileniyoruz.
  • Cuma-cumartesi basketbol kursuna gidiyor, başlarda dikkati kolay dağılıyordu ve disipline olması zorluyordu ancak hocası sayesinde bu durumları aştı.
  • Cuma akşamları çizim çalışmaya ve origami yi daha sistemli ve eğlenceli ilerletmeye niyet ediyorum. ( benimle masa başı aktiviteleri yapmak çok hoşuna gidiyor)
  • Lego/kutu oyunu/evcilik oynama konusunda pasifleştim, aktifleşmeye niyet ediyorum zira en güzel ve derinlemesine sohbetler bu anlarda oluyor.
  • Ocak ayı sonuna kadar 3 kitap okumayı ve bitince de beraber bi kafede sıcak çikolata içerek kitaplar hakkında konuşmayı hedefledik. Birkaç gündür okumasa da sabah kalemliğine bi hatırlatma notu yazmıştım J etki eder.
  • Kendine güvenen , kendini seven, saygılı, doğasever, merhametli, dik duran, emek ve çabaya inanan , geniş düşünebilen, akıllı ve hayırlı bir insan olmasını diliyorum. Böyle olması içinde emek veriyorum. Maddi olarak manevi olarak. Bu çok kıymetli.

İyi Görünmek

• Bu yıl ihtiyacım olan kaban, çizme, bot, ayakkabı; eşofman takımı, çanta,şal, çamaşır, çorap ,takı, makyaj malzemesi, gözlük gibi ürünlerimi tamamladım. Evet ciddi paralar harcadım ancak uzun soluklu olması beni motive ediyor. Şık, sade, enerjik, ciddi, işin ehli’ bir görünüme sahip olmak istediğim için bu şekilde kombinler yaptım. Temiz ve kaliteli giyiniyor, her gün mutlaka güneş kremimi sürüyorum, parfümümü sıkıyorum.
  • Cilt bakımımı ihmal ediyorum farkındayım.
  • Artık giyim çanta ve ayakkabı gibi ürünler satın almayacağım.
  • Filament bakım için önbilgi aldım; randevu alıp cildimi temizleteceğim. Siyah noktalarım fazla ve gözeneklerim salmış durumda.
  • Temizlik sonrası düzenli olarak cilt temizliğimi yapmak istiyorum. Elimdeki ürünlerle.

Verimli İş Hayatı

• Zaman yönetimimi iyi yaptığım sürece işler rayında ilerliyor.
  • Sabahları sohbet ve kahve sürelerini azaltarak ilerlemek bu haftaki hedefim.

Para Yönetimi

• Harcamalarım bi hayli yüksek olduğundan kredi kartı ödemelerim arttı. Ocak itibariyle durumu toparlıyorum.
  • Evin giderlerini eşim karşılıyor, benim maaşımla günlük harcamaları yapıyor ve birikim için döviz/altın vs alıyoruz.
  • Maddi konulara dahil olmuyorum elimden geldiğince , sorumluluk eşime ait olduğundan da kafam rahat J

Toplumsal Fayda

• Görevimden dolayı iş yerime her ay düzenli gelen çocuklara küçük hediyeler alıyorum. Bazı çocuklara kitap veriyorum okuduktan sonra gelip bana anlatıyorlar J
  • Ayda bir defa 6-7 yaş grubu çocuklarla ortak kitap okuyor kitap tahlili yapıyoruz. Kafalar zehir muhteşem fikirler ortaya çıkıyor.
  • Haftanın 5 günü 4-5 hanımla Kur an çalışıyoruz. Bilginin zekatını vermek gerekir derler; çabalıyorum.

Selamlar Hanımlar,

Hepimize sağlıklı ve huzurlu bir yıl diliyorum. Yeni yılın ilk iş gününde her bir madde kapsamında niyetlerimi yazmak istiyorum. Önce niyet, sonra gayret.

1. Sağlıklı Yaşam: Bu yıl niyetim beni daha sağlıklı kılacak beslenme ve yaşam alışkanlıkları edinmek, mevcut alışkanlıklarımı da bu doğrultuda düzenlemek niyetindeyim.
  • Hafta içi sabahları İpek'i okula bıraktıktan sonra Yavuz Yörükoğlu'nun sabah programını uygulayacağım. Önce nefes egzersizi, ısınma egzersiz hareketleri ve 15 dakikalık yürüyüş içeren bir rutin. Bu sabah başladım. Evdeki yürüyüş bandında yürüyüş yapacağım.
  • 11:00'de sade Türk kahvesi
  • 12:00 İlk öğün. Bu öğünü Karatay kahvaltısı veya sağlıklı bir öğle yemeği olarak tüketmeye gayret edeceğim.
  • 15:00'te ikinci sade Türk kahvesi + bitter çikolata
  • 19:00 Akşam yemeği. Bu öğün sebze, baklagil, et yemeği, salata, yoğurt ve turşu olarak tüketeceğim.
2. Mümkün Olduğunca İyi Annelik: Kızlarımı ilgi duydukları alanlarda desteklemeye, yargılamadan dinlemeye, baş başa vakit geçirmeye, anı biriktirmeye niyet ediyorum.

3. Düzenli ve Sade Bir Ev: Ev içi düzenimizi sürdürmeye, kızlarımın düzenleme becerilerini geliştirmeye, ailecek ev içi işler konusunda görev almaya niyet ediyorum. Bu sene hedefim düzenleme konusunda "yargılayıcı" değil, "yol gösterici" olmak.

4. İyi Görünmek: Bu sene aromaterapiyi daha çok hayatıma katmaya, doğal içerikler ile iyi görünmeye niyet ediyorum.

5. Verimli İş Hayatı: Bu sene eğitmenlik yolunda ilerlemeye, sunum becerilerimi geliştirmeye niyet ediyorum.

6. Para Yönetimi: Para yönetimi ile ilgili bu yıl borçlarımı bitirmeye ve fiziki altın olarak acil durum fonu oluşturmaya niyet ediyorum. Ayrıca seyahat bütçesi oluşturmaya ve ailecek her fırsatta seyahat etmeye niyet ediyorum.

7. Toplumsal Fayda: Yardım isteyene yardım eli uzatarak, düzenli bağışlar ile fayda sağlamaya niyet ediyorum.

Merhabalar, hepinize verimli, üretken, sağlıklı ve huzurlu bir yıl diliyorum.
Tüm rollerimden sıyrılıp sadece benden konuşmak istiyorum. Ne isterim ne severim,’ gibi .
  • Kitapseverim, okumayı da not almayı da koklamayı da. Kısaca kitap benim için şifa yollarındandır.
  • Farklı lezzetler tatmayı, başka başka kahveler içmeyi ve ferah nezih mekânlarda yazılar yazmayı severim.
  • Kokulu ve renkli mumları severim. Mum ışığında uzun uzun duş almayı da.
  • Aromatik sabunları kullanmayı severim.
  • Masaja ve cilt bakımına bayılır, bu ikisini hediye olarak kabul ederim J
  • Açık havada, sahilde, ormanda yürümeyi çok severim.
  • Kendimle baş başa kalmaya bayılırım.
  • Yeni insanlar tanımayı ve sohbet etmeyi severim.
  • Yeni yerler, şehirler, ülkeler görmeyi çok severim.
  • Kırtasiye ve kitapçı gezmeyi, küçük aksesuarlar almayı severim.
  • Sevdiklerime veya tanımadığım insanlara hediye paketleri hazırlamayı severim.
  • Gelişen ve geliştiren insanı severim.
  • Bir insanı sevmeyi severim.
  • Yeni şeyler öğrenmeyi severim.
  • Güzel giyinmeyi de öyle.
  • Aşk’a aşığım. İçimde fırtınalar kopar severken. Överek severim, güzelliğini görerek.
  • Kur an okumayı çok çok severim. Okudukça huzur bulurum.
  • Sevdiklerime sürpriz yapmayı severim.
  • Çiçekleri severim. Kuşları da.
  • Ekip dikmeyi de.
  • Sevdiğim şeyleri yaptığımda da büyük bir doyuma ulaşırım.

Sevmek güzel şey.

Şu kısma bayıldım, ne güzel ifade. Eşin çok şanslı😉😍
benim de bazen sevgim öyle çoşar ki içimden “seviyorum merkez” diye bağırasım gelir 🙈😻
:KK200::KK54:
bağır :bağırmalı insan.
ben sessiz veya gösterilmeyen sevgiyi tercih etmiyorum. Herkesin bi sevgi kovası var , doldurulması gerektiğine inanırım. Kimi zaman hizmet diliyle kimi zaman hediyelerle kimi zamanda sözlerle ...

2024 Yılı Para Yönetimi Hedefleri

2024 yılı para yönetimi hedeflerim şu şekilde:

1. Acil Durum Fonu Biriktirmek: Bu birikimi fiziki altın olarak yapmaya karar verdim. Her ay 10 gr fiziki altın alacağım. Bu parayı işsiz kalma durumu yaşarsam çocukların eğitim ödemelerini aksatmamak amacıyla kullanacağım.

2. Seyahat Fonu Biriktirmek: Bu sene ailecek küçük yurtiçi tatilleri ve bir tane de yurt dışı tatili yapmak istiyorum. Bunun için her ay fiziki olarak 250 Euro alacağım.

3. Emeklilik Fonu Biriktirmek: Şirketin benim adıma açtığı iki tane BES hesabı var. Birine şirket 6000 lira ödeme yapıyor, diğerine her ay 3000 TL benim maaşımdan kesiliyor. İkisine de dokunmadan, fonları altın, hisse ve teknoloji fonlarına dağıtarak birikim yapacağım. Allah ömür verirse ve çok ihtiyaç olmazsa emekliliğe kadar bozmayı düşünmüyorum.

4. Çocuklar için eğitim birikimi yapmak: Her iki kızım için BES hesabı açtırdım. 1000'er lira ödeme yapacağım. Çocukların üniversite ve sonrası için eğitim ihtiyaçları için bu parayı değerlendirmek istiyorum.

5. Borçlardan kurtulmak: İki adet kredim ve bir miktar kredi kartı borcum var. Yıl içinde bu borçların tamamından kendimi çok sıkmadan kurtulmak niyetindeyim.

:KK200::KK54:
bağır :bağırmalı insan.
ben sessiz veya gösterilmeyen sevgiyi tercih etmiyorum. Herkesin bi sevgi kovası var , doldurulması gerektiğine inanırım. Kimi zaman hizmet diliyle kimi zaman hediyelerle kimi zamanda sözlerle ...
Kişinin sevgi diline göre tabi ki. Birimizin ki diğerimizinkine hitap etmeyebiliyor. Karşındaki insanı tanımak önemli.

Selamlar Hanımlar,

Bugün sabah 05:30'da kalktım. Diş fırçalama ve yüze nemlendirici sürme işlerimi hallettim. Nemlendiricim bitmişti. Vichy'nin Colagen kremini aldım. Cildim bu ara çok nemsiz. Umarım fayda sağlar. Dermatologum nem aşısının faydalı olacağını söyledi. Bu cumartesi yaptırmayı düşünüyorum.

Çok su içmeme rağmen vücudum suyu tutamıyormuş. Doktor sabahları soley de denilen tuzlu su içmemi tavsiye etmişti. Sıvı tuz aldım. Her sabah, 1 çay kaşığı sıvı tuzu bir büyük bardak suya karıştırıp içmeye başladım.

Sabah sayfamı yazdım. Ardından Emre Dorman'ın "101 Soruda Kuran" kitabını okudum.

06:30'da Ela'yı uyandırdım. Kahvaltı hazırladım. Sabahları beraber bitki çayı içip sohbet ediyoruz. Baş başa geçirdiğimiz bu zaman dilimini seviyorum. Tea.co'nun farklı çaylarını deniyoruz bu ara. 07:15'te kızımı servise uğurladım. Sitenin içinde kendi biniyor servise.

07:15-07:30 arası bu hafta yapılacak işleri ve bugünün işlerini ToDo uygulamasına girdim.

07:30'da İpek'i uyandırdım. 08:00'de evden çıktık, okula bırakıp eve geri geldim.

08:30-09:30 arası nefes egzersizi, sabah egzersizi ve yürüyüş bandında 90'lar müzikleri eşliğinde yürüyüş yaptım. Duşa girdim, giyindim, makyaj yaptım ve işe doğru yola çıktım. Yolda giderken "Rahatlama Kitabı"nı dinlemeye başladım.
Ofise girmeden önce hemen ofisin karşısındaki kuaförde fön çektirdim.

Ofise geldim, işlerimi gözden geçirdim. Mailleri kontrol edip düzenledim. Ardından ToDo'ya girdiğim işleri halletmeye başladım. 12:00'de yemeğim geldi. Yemeğe kadar yapabildiğim kadar işi hallettim.

Başkaları için sıkıcı görünebilecek olan bu rutin düzeni, benim zihnimin berrak kalmasını sağlıyor. Aynı zamanda uzun vadeli hedeflerimle ve değerlerimle uyumlu bir hayat sürmek, beni mutlu hissettiriyor. Geçen 40 seneyi düşünüp şunu şöyle yapsaydım diye hayıflanmak yerine, 80 yaşındaki ben, 40'larına dönse, neyi nasıl yapmak isterdi diye düşünerek hareket etmeye çalışıyorum.

Herkese verimli bir hafta dilerim. :KK200:

Sağlıklı Yaşam

Bu yıl sağlıklı yaşam hedeflerim aşağıda belirtiyorum. Ben belirlediğim hedeflere ancak gündelik hayatımda yerini ve saatini planlayıp, o saat diliminde bu işi yapmaya kararlı davranarak ulaşabiliyorum. Bu nedenle yapmak istediğim her kalem için bir zaman bilgisi var.

1. Aralıklı oruç ile beslenmek
2. Hafta içi her gün egzersiz ve yürüyüş yapmak.
3. Takviyeleri düzenli kullanmak.
4. Sağlık kontrollerimi aksatmamak
5. Her ay 1 kg vermek.

Bu hedeflerin günlük aksiyon planları ise şu şekilde:

1. Aralık Oruç

Öğün planlaması
  • 11:00 Şekersiz Türk Kahvesi
  • 12:00 İlk Öğün (Karatay Kahvaltısı veya Coldfusion)
  • 14:00 Şekersiz Türk Kahvesi + 2 kare bitter çikolata (%85)
  • 15:00 Ara öğün
  • 18:30 Akşam yemeği

2. Egzersiz ve Yürüyüş

Hafta içi her sabah (08:30-09:00)
  • Nefes Egzersizi
  • Esneme hareketleri
  • Sabah egzersizi
  • Bantta yürüyüş (15 dk)
3. Takviyeler

12:30 Omega-3 ve D3K2
21:00 Magnezyum

4. Sağlık Kontrolleri

Mayıs ayı doğum ayım olduğu için her yıl sağlık kontrollerimi bu aya planlıyorum. Doğum günü haftam ile sağlık kontrollerimi eşleştirmek hem bu konuyu atlamamamı hem de eğer sağlıklı isem anlamlı bir doğum günü geçirmemi sağlıyor.

5. Her ay 1 kg vermek
Diyetisyen ile görüşürken haftada 2-3 kez akşam yemeğini sadece çorba veya salata ile geçirirsem kilo vereceğimi söylemişti. Salı-Cuma şeklinde iki akşam sadece çorba ile geçirmeye niyet ediyorum.

2020 yılında buraya yazmış olduğum "Kişisel Misyon Bildirge"min "Sağlıklı Yaşam" ile ilgili başlığını tekrar gözden geçirdim ve ekleyecek veya çıkaracak bir şeyin olmadığına karar verdim. Tekrar paylaşıyorum.

Beslenme: Kendimi ve ailemi sağlıklı beslemek istiyorum. Beslenmeden kaynaklı olabilecek hastalık riskini azaltmayı istiyorum. Ailem ve kendim için, bedeni ve ruhu besleyen doğal bir beslenme programı uygulayacağım. Nasıl yetiştiğini veya yapıldığını bildiğim doğal besinleri tüketmeye çalışacağım. Katkı maddesi ve mısır şurubu içeren gıdalardan kendimi ve ailemi elimden geldiğince uzak tutacağım.

Sıfır un, sıfır şeker gibi yaklaşımları uygun bulmuyorum. Çünkü bu topraklarda unlu ve / veya şekerli olup; muazzam lezzetli bir sürü yiyecek bulunuyor. Bunlar bedenime faydalı olmayabilir ancak ruhumu ve damak tadımı besliyor. Bu tarz gıdalarda yaklaşımım yediğim şeyin aldığım kaloriye değmesi mantığında olacak. Yani eğer künefe yiyeceksem bunu hakkını vererek yapan bir yerde keyifle yiyeceğim ve yediğim şeyden suçluluk duymayacağım. Bu gıdaları ölçülü tüketmeye dikkat edeceğim. Ancak market veya vasat pastane ürünleri ile bedenimi zehirlemeyeceğim.

Sağlık Kontrolleri: Önceden olası risklerin tespit edilmesi ve gerekli tedbirlerin alınması için sağlık kontrollerimizi yıllık periyotta planlayacak ve gerçekleştireceğim.

Takviyeler: Vitamin eksikliklerinden kaynaklı hastalıkları önleyebilmek için ailemizin yıllık sağlık kontrolleri doğrultusunda, kullanılması gereken takviyeleri tespit edip, düzenli olarak kullanılmasını sağlayacağım.

Egzersiz: Kendim ve çocuklarım için uygun olan egzersiz programlarını tespit edip, günlük rutinimize ekleyeceğim. Her gün bedenimi hareket ettirmeye özen göstereceğim.

Herkese merhabalar….

Sağlıklı Yaşam

• Beslenmem genel itibariyle dengeli.

• Sınav dönemi sebebiyle ara verdiğim yürüyüş ve egzersizlerime yeniden başlıyorum bugün. Ayrıca olimpik yüzme havuzuna üyelik oluşturdum. Cumartesi Pazar 19.30-20.45 arası ‘na randevu aldım.

• Su tüketimim, d vitamini düzenli. Ancak omega 3 başlamak niyetindeyim, oğlumun omega3üne başlayacağım zira o tadını sevmediğinden tüketemiyor.

• Flement cilt bakımına karar verdim ancak bu ay için buna bütçe ayıramadım.

• Saçlarım dökülüyor, seyrekleşme var ve eskisi gibi güçlü değil. Bir arkadaşım Kerstase nin ürünlerini tavsiye etti ancak kararsızım, sizin kullanıp bu konuda memnun olduğunuz bir ürün var mı?

Mümkün Olduğunca İyi Annelik

• Oğlum ‘takdir edilmeyi, başarmayı, görülmeyi, güzel sözleri ve yumuşak davranılmayı’ çok seviyor. Her insan gibi ancak her insandan biraz daha etkileniyor J Kibar davrandıkça ricalarımı daha içten gelerek yapıyor. Onun bu özelliğini seviyorum. Sevgi dili güzel sözler, kibarlık, gülümseme.

• Geçenlerde oğlumun yanında eşimle bir tartışma yaşadık. Sabah telaşı sebebiyle. Yetişkin dünyasına göre gayet normal sayılabilecek bir şeydi. Bir sonraki gün ben sınavda olduğum için babasıyla yemeğe çıkmışlardı. Babasına ‘ tartışmanızı istemiyorum; o gün hem korktum, hem üzüldüm hem de size kızdım’ demiş. Bu durum beni öyle mutlu etti ki; duygularını bu açıklıkta ifade ediyor oluşuna hayran oldum. Bebekliğinden bu yana, tüm duyguların bizim olduğunu, olumsuz bir duygu olmadığını, hissediyorsak var olduğunu vurgular dururum. Geçmişin meyvesini yemek muhteşem bir tat.

Kişisel Gelişim ve Birikim

• Cumartesi itibariyle lisans ve formasyon sınavlarım vardı, yoğun bir çalışma içerisindeydim. Dün akşam son iki sınavıma girerek Güz Dönemini başarıyla tamamladım. Mutlu ve tatmin doluyum.

• Yoğunluk sebebiyle kitap kulübünün Aralık ayında pek aktif olamamıştım. Bu ayın kitaplarını sipariş ettim. Heyecanla bekliyorum. Geçen hafta kulüp toplantımız oldu, gurba 5 yeni arkadaşımız katıldı. Hepsi birbirinden renkli, farklı insanlar. Hepimizin ortak alanı ise kitaplar . Bu çok kıymetli. Çok keyifli bir tahlildi.

• Storytel den Doğan CÜCELOĞLU’ hocamızın BAŞARIYA GÖTÜREN AİLE kitabını dinliyorum. (İFA ya ara verdim) Kitap akıcı, sakin ve örneklerle kapsamlı ilerliyor. Eğitim, çocuk ve psikoloji okumaları benim o yönlerimi diri tutuyor.

• Cambly de 1. Ayı doldurdum, konuşmam gelişerek ilerliyor. Memnunum. Ayrıca günlük grammer konusu tekrar ediyor, kelime çalışıyorum.

• Uzun zamandır hayalini kurduğum ve hedef olarak planladığım Kur an Tefsir setini iki gün önce sipariş ettim. Heyecanlıyım. Bu yolculuk beni nereye götürecek çok merak ediyorum.
Seyahat

• Hatırlayanlarınız vardır belki, 2022 Ekim ayında Yurtdışı tatili için manifest yaparak J Euro biriktirmeye başlamıştım. O günden beri çok cüzi miktarlarda her ay düzenli alım yapıyorum. Ardından gitmek istediğim ülkelerle ilgili vloglar izliyor, blog okuyorum. Hatta Aralık ayında yeşil pasaportlarımızı çıkardık.Camblye üye oldum dilimi geliştiriyordum. Pegasusun kampanyalarını takip ediyorduk. Sonunda oldu hamd olsun biletlerimizi aldık.:KK200:

• Bu olaydan hareketle sadece düşünmenin hayal kurmanın değil, bu yolda adım atıp minik minik ilerlemenin çok çok önemli olduğunu gördüm. Artık hayatımın her alanında bunu uygulamaya çalışacağım. Çiçeğim açsın istiyorsam bitkimi düzenli sulamam, budamam, güneşlendirmem gerekiyor. Sadece çiçek açtığı günü hayal ederek olmuyor.

• Her biriniz iyi ki varsınız.

Kızlar merhaba,

Bu yıl içerisinde kendimden beklentim;
Haftada 2 gün reformer pilates ve yürüyüşe devam etmek,
Sağlıklı beslenmeye, düzenli yemek pişirmeye gayret etmek,
Her gün bir bölüm mini dizi, podcast dinlenmeye özen göstermek,
Kitap okumadan günü tamamlamamak,
Düzenli şekilde namaz kılmaya gayret etmek, dua etmek ve çokça şükretmek,
Dedikodu ve yargıdan uzak durmaya çalışmak,
Gülümsemeyi, teşekkürü ve takdiri artırmak,
Her maaş günümde maaşımın sadakasını vermek; kazandığım paradan ihtiyaç sahiplerinin hayatına dokunabilmek,
Zihnimi boşaltmak için yazı yazmak..
Ayda 7-10 gr altın almak,
Yatmadan önce sessizce oturup hiç bir şey yapmadan günü tartmak,
İyi bir insan, anne, kul olma yolunda hayatımı devam ettirmek.

Geriye dönüp baktığımda her yıl biraz biraz artarak yol alıyorum. Bu yolun bir sonuda yok, dönüştüğüm ve emek vererek inşa ettiğim ben’i seviyorum.
Devam ettikçe kim bilir ne hazinelerle karşılacağım kendimde ve hayatımda.

Herkese selamlar, gecen yıl pegasus kampanyasından aldığım biletlerin vakti geldi, haftasonu gidiyoruz🙈 aylar ne çabuk geçiyor, gerçekten şaşırtıcı. Havalar bir kaç güne tekrar ısınacakmış ama oralar kesinlikle daha soğuk olacaktır. Bu hafta da kızlar hastalık belirtisi göstermezse birlikte güzel bir deneyim geçireceğiz 🥰
Bileti aldığım zamanı hiç hatırlamıyorum; kayıtlı bagaj hakkımız yokmuş😅 Dolayısıyla bu geziye 8kg lık küçük bir kabin bagajı ve sırt çantalı gezginler olarak yapacağız. Çantalarda alan kaplamasın diye en kalın kıyafetleri üzerimize giyip gidiyoruz😂 kızların sırt çantalarını yiyecek ve atıştırmalıklarla doldurdum.
Çanta hazırlıkları hakkında bir kaç bilgi paylaşayım;
-sıvı kısıtlamalarından dolayı kızların ateş düşürücü vb. İlaçlarını bu hafta içerisinde gidip doktorlarına reçete ettireceğiz. (İlaçları uçakaltı bagaja koyabilsek sıkıntı olmayacaktı ama kabin bagajında riske atmak istemedim)
-Yanımıza bolca kuruyemiş alıyoruz. Küçük kilitli poşetlere böldüm. Gezerken hem tokluk sağlayacak hem enerji verecek.
-haftasonu açma yapıp dondurucuya attım. Giderken çıkarıp çantaya alacagız. Ayrıca gidiş uçuşu erken olduğu için kahvaltıya vakit yok. Soğuk sandviç yapıp uçağa binmeden tüketeceğiz.
-Konaklama için seçtiğimiz tesis ücretine kahvaltı dahil değil. Sinbonun küçük bir elektrikli tenceresi var onu aldım. Belki yumurta haşlarız ya da tarhana yaparız yanımızda bulunsun. Orda market alışverişi yaparız diye düşündüm. Sabah ve öğleni böyle çözeriz akşam iyi yemek yeriz dedik. Hem euro faktörü hem de full hazır yememiş oluruz.
Konaklama noktalarını çok merkezi seçtik. (Booking.com dan) 2 saatte gezip otele gireriz, ısınırız bi kahve içeriz.
Gezinin finansmanı için biletleri aldığımda bi kaynak oluşturmuştum. (Halkaarz karları ve dolap satışları ile) buradan 400 euro birikmiş. Bir okadarda evde yazınki Romanya tatilinden kalma euro var. Üzerine ihtiyaç olursa kartlardan harcayacagız.
Gidip gelelim yazarım buraya deneyimlerimizi.

Herkese merhabalar….
İki hafta içerisinde Storytel 'den iki kitap bitirdim.

1. Doğan Cüceloğlu 'Başarıya Götüren Aile' İnsanları niyetimizle değil eylemlerimizle etkileriz. Niyet ancak eylemde açık seçik ifade edilirse karşı tarafa ulaşır. Niyet sevgi dolu olsa bile eylem öfkeli ve korkutucuysa karşımızdaki ancak o öfkeyi görür ve korku yaşar. D.CÜCELOĞLU

Çocuklarımızın akademik başarısına mı yoksa yaşam başarısına mı önem veriyoruz' u sade anlaşılır bir dille geniş örneklerle sıralıyor hocamız. Üzerinde çokça düşündüğüm bir konu olarak , her daim oğlumun mutlu, iradeli, kendine güvenen, iş bitirebilir, kendi kendine yetebilir, ahlaklı, insanlara faydası dokunabilen biri olmasını dilerim. Kitapla beraber bunu perçinlemiş oldum.

2. Zülfü Livaneli 'Son Ada' Bir umuda bağlanmak isteyenlere bunun yalan olduğunu söyleme kimseyi gerçekçi olmaya çağırma çünkü bunalan insanların yalan bile olsa bir umuda sığınma ihtiyaçları gerçeği söyleyenlerden nefret etmelerine sebep oluyor. Aradan bir süre geçip haklı çıksan bile bişey ifade etmiyor. Çünkü o zamana kadar başlangıçtaki koşulları unutmuş oluyorlar. Z. LİVANELİ

Sürükleyici, düşündürücü bir eserdi. İlk defa okudum yazarı, kendimce öngörülerim vardı tabi kendisiyle ilgili. Kitap iyi tasvir edilmiş, hikaye etraflıca anlatılmış. Alt metinler ise derin. İnsan hangi alana koymak isterse olay örgüsünü, o alanda çıkarımlar öbek öbek derinleşiyor.

Şimdi ise Gece Yarısı Kütüphanesi 'ne başladım. Keyifle ilerliyor.

Herkese selamlar, gecen yıl pegasus kampanyasından aldığım biletlerin vakti geldi, haftasonu gidiyoruz🙈 aylar ne çabuk geçiyor, gerçekten şaşırtıcı. Havalar bir kaç güne tekrar ısınacakmış ama oralar kesinlikle daha soğuk olacaktır. Bu hafta da kızlar hastalık belirtisi göstermezse birlikte güzel bir deneyim geçireceğiz 🥰
Bileti aldığım zamanı hiç hatırlamıyorum; kayıtlı bagaj hakkımız yokmuş😅 Dolayısıyla bu geziye 8kg lık küçük bir kabin bagajı ve sırt çantalı gezginler olarak yapacağız. Çantalarda alan kaplamasın diye en kalın kıyafetleri üzerimize giyip gidiyoruz😂 kızların sırt çantalarını yiyecek ve atıştırmalıklarla doldurdum.
Çanta hazırlıkları hakkında bir kaç bilgi paylaşayım;
-sıvı kısıtlamalarından dolayı kızların ateş düşürücü vb. İlaçlarını bu hafta içerisinde gidip doktorlarına reçete ettireceğiz. (İlaçları uçakaltı bagaja koyabilsek sıkıntı olmayacaktı ama kabin bagajında riske atmak istemedim)
-Yanımıza bolca kuruyemiş alıyoruz. Küçük kilitli poşetlere böldüm. Gezerken hem tokluk sağlayacak hem enerji verecek.
-haftasonu açma yapıp dondurucuya attım. Giderken çıkarıp çantaya alacagız. Ayrıca gidiş uçuşu erken olduğu için kahvaltıya vakit yok. Soğuk sandviç yapıp uçağa binmeden tüketeceğiz.
-Konaklama için seçtiğimiz tesis ücretine kahvaltı dahil değil. Sinbonun küçük bir elektrikli tenceresi var onu aldım. Belki yumurta haşlarız ya da tarhana yaparız yanımızda bulunsun. Orda market alışverişi yaparız diye düşündüm. Sabah ve öğleni böyle çözeriz akşam iyi yemek yeriz dedik. Hem euro faktörü hem de full hazır yememiş oluruz.
Konaklama noktalarını çok merkezi seçtik. (Booking.com dan) 2 saatte gezip otele gireriz, ısınırız bi kahve içeriz.
Gezinin finansmanı için biletleri aldığımda bi kaynak oluşturmuştum. (Halkaarz karları ve dolap satışları ile) buradan 400 euro birikmiş. Bir okadarda evde yazınki Romanya tatilinden kalma euro var. Üzerine ihtiyaç olursa kartlardan harcayacagız.
Gidip gelelim yazarım buraya deneyimlerimizi.
Şu an tatildesiniz sanırım, çook güzel geçsin tatiliniz🥰🥰 ben de ilaç nasıl alıcam yanıma diye düşünüyordum, reçete olunca aıvı kısıtlamasına girmeden yanımıza alabiliyor muyuz? Bizim daha çok var gerçi yaza uçuşumuz. İlk defa sadrce kabin bagajı ile uçacağım içim merak ediyordum, deneyimlerini paylaşırsan mutlu olurum🥰🥰

Kızlar merhaba, son bir aydır beslenmem çok sağlıklı devam etmediği için kilo aldım.
Yemek yemeyi gerçekten seviyorum. Karbonhidrat, sütlü tatlılar bana çok iyi hissettiriyor fakat vücuduma ağırlık, sağlıksız besin olarak dönüyor.
Kendime günlük siparişi verdim. Her akşam dolduracağım. Beslenme, spor ve ruh hali vb sorular var bir ayın sonunda verdiğim kilo, bana nasıl geldiği ve değişimim noktasındaki etkisini yazacağım.

Şu an tatildesiniz sanırım, çook güzel geçsin tatiliniz🥰🥰 ben de ilaç nasıl alıcam yanıma diye düşünüyordum, reçete olunca aıvı kısıtlamasına girmeden yanımıza alabiliyor muyuz? Bizim daha çok var gerçi yaza uçuşumuz. İlk defa sadrce kabin bagajı ile uçacağım içim merak ediyordum, deneyimlerini paylaşırsan mutlu olurum🥰🥰
Merhaba, yeni döndük. Çok güzel geçti, koşullar beklentimin üzerindeydi 🙏 ilk gün hariç çok soğuk değildi. Otelleri merkezden seçmek çok işimize yaradı. Kızlar yorulunca otele geçip dinlenip tekrar çıktık. 1 gun de sabahtan gent e geçtik sadece o gün kızlar çok yoruldu. O gun 10 km yürüdüler sanırım 😅 Gent bu seyahatte en beğendim şehir oldu.
Evet reçete olunca ilaçlar sıvı kısıtlamasına takılmıyor, ha ama şöyle reçete yazdırmasaydık da sorun çıkmayacaktı belki, giden birçok kişi bu yönde deneyim aktardı. Bize de hiç çantaları açtırmadılar. Buna rağmen havayollarının sıvı standartlarında ilaçların muafiyeti için hep reçete şartı okuduğum için reçete ettirmek istedim. Doktorumuza ihtiyat amaçlı bir de antibiyotik yazdırdım, çok şükür ihtiyaç olmadı ama. Rotamız; Belçika(Brussels-Brugge-Gent)-Almanya(Köln) idi. Böylelikle benim bu yaşımda seyahat ettiğim ülke sayısı 13 iken, 7,5yaşındaki kızlarımın 5 oldu❤️

Merhaba, yeni döndük. Çok güzel geçti, koşullar beklentimin üzerindeydi 🙏 ilk gün hariç çok soğuk değildi. Otelleri merkezden seçmek çok işimize yaradı. Kızlar yorulunca otele geçip dinlenip tekrar çıktık. 1 gun de sabahtan gent e geçtik sadece o gün kızlar çok yoruldu. O gun 10 km yürüdüler sanırım 😅 Gent bu seyahatte en beğendim şehir oldu.
Evet reçete olunca ilaçlar sıvı kısıtlamasına takılmıyor, ha ama şöyle reçete yazdırmasaydık da sorun çıkmayacaktı belki, giden birçok kişi bu yönde deneyim aktardı. Bize de hiç çantaları açtırmadılar. Buna rağmen havayollarının sıvı standartlarında ilaçların muafiyeti için hep reçete şartı okuduğum için reçete ettirmek istedim. Doktorumuza ihtiyat amaçlı bir de antibiyotik yazdırdım, çok şükür ihtiyaç olmadı ama. Rotamız; Belçika(Brussels-Brugge-Gent)-Almanya(Köln) idi. Böylelikle benim bu yaşımda seyahat ettiğim ülke sayısı 13 iken, 7,5yaşındaki kızlarımın 5 oldu❤️
Çok teşekkürler bilgi için. Ben de antibiyotik yazdırayım çok mantıklı. Dr a telefonla danışarak kullanabilirim en azından. Ne güzel bir gezi olmuş, kızlarınızla keyifli bol seyahatleriniz olsun🥰🥰

Çok teşekkürler bilgi için. Ben de antibiyotik yazdırayım çok mantıklı. Dr a telefonla danışarak kullanabilirim en azından. Ne güzel bir gezi olmuş, kızlarınızla keyifli bol seyahatleriniz olsun🥰🥰
Çok teşekkür ederim, hepimizin keyifli huzurlu çokça gezileri olsun🙏 sizin bilet nereye?(

X