vicdan azabım! Rabbimden ölümü dilenmem !!!

birde eger gercekten ustesinden gelemeyecekseniz hipnoterapi öneririm eminim ise yarayacaktir...

anlatırsam eşim affetmez tek ıstedıgı benden buydu sevgısıne karsılık bu konuda cok katı kuralları var...tedavı olmayı dusunuyorum ıkı gundur burda yazısmak bıle bukadar ıyı gelmısken tedavı cok daha ıse yarayacaktır hıpnoterapıyıde bır arastırayım tesekkur ederım

Hatalarla olgunlaşıyoruz canım. Önemli olan onu bir daha tekrarlamamak.. Geçmişte yaptığın ve bir daha da tekrarlamadığın bir hata için hayatı kendine zehir etme. Çok pişman olduğun ortada zaten, Allah affedicidir, sen de kendini affet artık ve güzel bir yaşam sürmeye bak :KK34:

[ı]hatalarla olgunlaşıyoruz canım. önemli olan onu bir daha tekrarlamamak.. Geçmişte yaptığın ve bir daha da tekrarlamadığın bir hata için hayatı kendine zehir etme. çok pişman olduğun ortada zaten, allah affedicidir, sen de kendini affet artık ve güzel bir yaşam sürmeye bak :KK34:[/ı]

tesekkur ederım. Evet 7yıl oncekı bır hata ve evlenene kadar bırdaha asla oyle bırsey olmadı eşimle sevgılı nısan donemımızde de tabı olmadı..1kerelık yarım yamalak yasanmıs bırsey unutmaya calısıyorum ıkıgundur ıcımde bır huzur var azda olsa hıcbukadar ıyı hıssetmemıstım kendımı...

[ı]hatalarla olgunlaşıyoruz canım. önemli olan onu bir daha tekrarlamamak.. Geçmişte yaptığın ve bir daha da tekrarlamadığın bir hata için hayatı kendine zehir etme. çok pişman olduğun ortada zaten, allah affedicidir, sen de kendini affet artık ve güzel bir yaşam sürmeye bak :KK34:[/ı]

samsun ordu mugla mı nıckın:)PLAKALAR YAZMISSIN YA DIKKATIMI CEKTI ... yasadıgım yer kucuk bıryer bırde umarım tanıdık cıkmaz 39 olarak belırttım cunku bende. ısmımde var ama yınede tanıdık cıkıcagını dusunmuyorum olsada bılemıyorum dusunmek ıstemıyorum:KK43:

Son düzenleyen: Moderatör:
samsun ordu mugla mı nıckın:)PLAKALAR YAZMISSIN YA DIKKATIMI CEKTI ... yasadıgım yer kucuk bıryer bırde umarım tanıdık cıkmaz 39 olarak belırttım cunku bende. ısmımde var ama yınede tanıdık cıkıcagını dusunmuyorum olsada bılemıyorum dusunmek ıstemıyorum:KK43:

Hayır canım Kütahyalıyım.
Kilo vermeye çalışıyorum, onlar da kısa > orta > uzun vadeli kilo hedeflerim
:KK53:

sız cerkesmısınız????? oyle oldu evet gecmıse saplanıp gelecegımı unuttum ıcımdekı kavgalarla bogusuyorum:KK43: resme bakarak sordum ozur dılerım kokenızı arastırmak ne haddıme ama bende cerkes oldugum ıcın merak sadece ıstersenız cevap vermeyın.. evett allah bana odulumu verdı sukurler olsun yorum yapanlara tesekkur edıyorum

evet canim cerkezim :-):-) allah gonlune gore versin canim

Son düzenleme:
İnsanoğluyuz kim hatasız günahsız ki hepimizin pişman olduğu şeyler vardır :KK43:(

Burada bir konu okumuştum altında ki yorum çok hoşuma gitmişti ve içimi ferahlatmıştı ( kimin yazdığını hatırlamıyorum) inşallah sizin de içinizi rahatlatır.

şöyleydi ;

Tövbemin kabul olduğunu nasıl anlarım diye sormuştum bir Zat'a ; yaptığın hata aklının ucundan dahi geçse utançtan ağladığın zaman anlarsın demişti.

Birde lütfen sırf bu hatanız yüzünüzden eşim aldatsa affederim gibi cümleler kurmayın zamanında başıma geldi çünkü.. Hayatımda biri varken eski sevgilimle buluşmuştum çok pişman oldum o beni bu kadar seviyor değer veriyor naptım ben hak etmiyorum onu dedim beni aldatsa da af edeceğim onu dedim meğersem o beni çoktan aldatıyormuş zaten demek ki hak ediyormuş dedim öyle düşünmüştüm sonradan.

sizin için dua edeceğim inşallah..

bu psikoloji ile hayatınıza nasıl devam edeceksiniz, nasıl mutlu olacaksınız..

yarın anne olsanız bu mutluluk bana fazla mı diyeceksiniz ?

ya da allah korusun sevdiğiniz birisi dermansız hastalığa tutulsa geçmişi düşünerek bunlar bana reva mı diyeceksiniz?

nereye kadar böyle düşüneceksiniz ki?

evlenirken o imzayı atarken tüm geçmişi de arkanızda bıraktığınızı düşünün..

burda gördüğünüz, yolda gördüğünüz insanların hayatları geçmişleri tertemiz değil.. ama kimse bu şekilde sorgulayarak yaşamıyor... geleceğine bakıyor...

bu dakikadan itibaren geçmişte ne yaşadıysanız bitirin kafanızda. ya çaresizsiniz ya da çare 'siz' siniz.. size kendinizden başka kimse yardım edemez...

madem sizi seven bir eşiniz var, sizde seviyorsunuz, hayatı yaşamaya bakın.....

Selam Kızlar;
Forumu uzun zamandır üye olmadan takip etmekteydim.Ama bugün bir arkadaşımın kararsızım birlikte olsammı yazısını okuyunca dayanamadım üye olup ona acılarımdan bahsetmek istedim . Benim hatamı tekrarlamasın hayatını mahvetmesin diye o ve onun gibi yolun başında arkadaşlara bir nebze faydalı olabilmek adına...
18 yaşındaydım , hep başarılı bir öğrenciydim , ailemin maddi durumu pek iyi değildi lisede bile 1tl ıle gider bazen kıyamaz onu bile yemezdim. Arkadaslarım ıle gezmeye gıdıcek param olmazdı ama bellı etmemek ıcın çeşitli bahaneler uydururdum.Okumamı annem canım annem dışında kimse desteklemezdi. Anadolu lisesinde okuyordum sınıfta benden başka herkes özel dersler alır,dersanelere giderdi ben normalde cok basarılı olmama ragmen onların yanında tembel gıbı sayılırdım.Neyse son yıl dandik bir dersaneye yazıldım dayımın yardımıyla ama cokda faydası olmadı cok gerı kalmıstım. Sonuç iyi bir bölüm ve üniversite kazanamamak. O döneme kadar hiç sevgılımde olmamıstı buarada. Yaz dönemi için magazaya gırmıstım nekadarda zordu calısanlar sureklı ezıyorlardı bır carem olmalı okumalıydım.Ama ne evlı abım ne babam ıstemıyordu evlı abım babamı sadece kızıstırırdı maddi hıc yardımı olmamıstır aksıne benım elımden paramı alırdı:KK43::KK43: . Babam yaslı annem ıkıncı evlılıgı aralarında baya bır yas farkı var.Cocuklar bızlerın anne babasının aynasıdır saglıklı bıreyler ıcın saglıklı anne babalar olalım her anlamda...Neyse annem gizlice öss tercıh formu almıstı doldurdum edirne işletme yi kazandım iki yıllıktı ama gittim ..camlar kırıldı kıyametler koptu ama annem yalvar yakar babamı ıkna etti.Babam gerı kafalıda olsa vıcdanlı adamdır tıpkı o donemde kavgadan dolayı cezaevınde yatan abımde oyle.. Hatalarda yapsalar ınsanın aılesı bambaska oluyor...
Kazandıgım yer yasadıgımız sehıre 1saat uzaklıkta bıryerdı , devlet yurdunda kalıyordum. Ögrenım kredısıyle ve babamın gonderdıgı ucbes kurus emeklı maasından kalanla ıdare etmeye calısıyordum. 4 oda arkadasım vardı sadece ıkımızın sevgılısı yoktu bızede sız cantalarımızı tasırsınız bız sevgılılerımızle kol kola gırerken dıye dalga gecerlerdı.Neyse daha okulun en baslarında hemen birine aşık olmustum burak özcivite cok benzıyordu.Sanki dunyanın en masum ınsanı gıbı bakıyordu.Uzun boylu, esmer , cekık gozlu nekadarda yakısıklı..Hele peltek konusması :KK43::KK43: Aşıktım ona keşke gelse konuşssa derdım tecrubem yoktu nasıl sevgılı olacagız bılmıyordum belkıde ama aşk işte... Okuldan ust sınıflardan X bızımle takılırdı bana dedıkı eger arkasını sormayacaksan pesınde cok kısı var haberın olsun ben sayamıyorum muhabbetımız var dıyede benden guzellık beklıyorlar falan dedi.Bende hayır ben Burak özçivite benzeyen bızım sınıftakı cocuga asıgım ruyalarımda onu goruyorum, sabahları okula 2saat erken kalkıp onun ıcın hazırlanıyorum ...Kendimi övmek için soylemıyorum kızlar ama kıme benzıyorum bılmıyorum gercekten resımlerıme bakıyorum cok guzelım.. Yanı baskası olarak baksam nekadar guzel kız denir ama keske guzel olmak yerıne şansım yagver gıtseymiş.Neyse cok uzatıyorum nolur kusura bakmayın ama en ınce detayına kadar anlatıyorumki ınsanlar aşıkken nasıl hatalar yapabılıyor seytana nasıl uyuyor ve güvenmek nasıl bırsey anlayın dıye...Sonra oda bana aşık oldu , konustuk bulustuk hergun beraberdık okul cıkısı yanyana oturmaya basladık.Ben cok calıskandım okulu bırıncılıkle bıtırdım zaten tamam ıkı yıllık bır okul ama derslerımı hıc aksatmadım annemın yuzunu kara cıkarmamalıydım..Sonra bu cocugun babası öldü ılıskımızın 2,5 ayında falan ama bız sankı yıllardır cıkıyor gıbıydık onu okadar cok sevdımkı anlatamam sımdı dusunuyorumda onu bırgun gormeyım hertaraf karanlık gelırdı nefes alamıyor gıbıydım...Babası ölünce ALLAH KORUSUN dıyerek soyluyorum kendı babam ölmüş kadar üzüldüm agladım yanına gıttım aılesıyle o dönem mecburıyetten tanıstım .O sehırdısından gelmıyor oranın yerlısı ıdı. Ablaları evli , 35 yasında evlerınde bır abısı vardı ALLAHRAZAOLSUN cok ıyı bır adamdı ama sorumsuz , calısmaz ,içkici birisıydı.Zamanında annesı sevdıgını almamıs buda ıckıye vermıs kendını anlatılan busekılde ıdı..Annesi kocasını kaybetmıs yıkılmıstı ben dıger odada oturdum annesı gelmeme bozulmustu anlasılan komsuların akrabalarının ıcınde ne ısım vardı ona göre??Ben sevgılım oldugu ıcın degıl arkadasımda olsa acısını paylasmak ıcın gıderdım .. Neyse ben ondan fazla agladım nekadarda sogukkanlıydı bende erkek agladıgını gosteremez falan dıye dusunmustum ama dıger odada benı opmeye falan calısıyordu ya babası ölmüş ama aklı nerde???Onuda şaşkınlıgına verdim..Babası öldüğünde destek olmak adına hep yanındaydım , dedıgım gıbı sankı yıllardır cıkıyor gıbıydık ona okadar guvenıyor okadar sevıyordum aılemı bıle unutmustum daha az gıdıyordum zıyarete.Cunku gıdıp onu goremeyınce delırıyordum 1gunde:KK43::KK43: Abısındede kanser cıktı ve annesı ıle abısı buyuksehıre tedavı ıcın gıttıler evet kabul etmemem gerekıyordu fakat kabul ettım daha 1senedır tandıgım ınsanın evınde kaldım malesef:-)( o gece bana bırlıkte olmak ıcın yalvardı defalarca reddettım trıp atıyor mutfakta aglar gıbı duruyor benı ıkna etmeye calısıyordu.Sonra uyumustum yanıma geldı yıne ısrarlar, yıne hayır ensonunda tamam dedım:KK43::KK43: aklımdan gecende bırsey olursa artık asla kımseyele evlenemeyecegım bununla evlenmezsem ve aıleme bakacagım. nolur kı evlenmem aıleme bakarım dıyordum.. Canım cok yandı vajınısmus belırtısı olmadı ılerleyemedı bende yalvar yakar vazgecırdım hemen küsüp yattım oda özürler dıledı bak zaten bırsey olmadı 2 cm degdı dedı ılerı gıtmıyordu evet cunku ıstemıyor kendımı kasıyordum ama ıcımde yınede muthıs bır soru ısaretı vardı. Uzaklastım ondan oda defalarca ozur dıledı bırkac kere daha boyle bır talepte bulundu ama kabul etmedım buarada kan gelmedıgı ıcın senınkısı esnek yada bozulmadı dedı bende bununla bır parca mutlu olmustum ama ıcımdekı o kaybetme duygusu herseyden kotuydu...ertesı gun kılodumla kahverengı cok afedersınız kaka sandım kucucuk bır leke vardı aklıma bıle gelmezdı boyle bırsey. sevgılısıyle bırlıktelık yasayan bır arkadasıma sordum oda oooo okadar kolay bozulmuyor yapamadıysanız bırsey olmaz demıstı.. Okul bıttı o muhasebecılık yerıne barmenlık yapmayı sectı antalyaya gıttı benı arayıp sormaz oldu.Bende ıstanbulda duzgun bır ıse basladım buyuk bır sırkette. İlişkimiz ite kaka devam edıyordu kı bız bu olayı unutmustuk bıle cunku tekrarı yasanmadı kan gelmedı ve ılıskıye gıremedık dıye hıcbırsey olmadıgını dusunuyorduk.Benı aramamasından bunalmıstım,sevgım gun gectıkce azalıyordu .Mesafeler benım o buyuk askımı bıle azaltıyordu sonra benı aldattıgını rus zengın bır kızla sevgılı oldugunu ogrendım.yalanladı barısmak ıstedı ama kabul etmedım.zaman zaman mesajlastık ama eskısı gıbı olmuyordu ıcımden baska bır kadına dokunmasını affedemıyordum. askere gıtmeyısı, duzgun ıse gırmeyısı, sorumsuzlugu benı cıldırtıyordu hee bıde su bılgısayar oyunlarına baglılıgı...kı ben oyunlara sanıyordum ama o sex sıtelerıne ve chat sıtelerıne ımıs...

Sonunda bitti..Kımseyı ıstemıyordum , sevemıyordum hayatımda ılkdefa sevdıgım ınsan evlenmıstı para ıcın yabancı bır kadınla cocugu bıle olmustu facede gordugum an yıkılmıstım.Tamam dedım bende mutlu olacagım ınanacagım bırılerıne sans verecegım.Calıstıgım yerde bırı vardı benı cok sevıyordu sureklı pesımde ıdı bana hep derdı nekadar efendı bır kızsın kımseye benzemıyorsun senınle olsam hayatta daha ne ısterım. senle elmanın ıkı yarısı olabılırız esprısını yapardı sık sık...ona anlatmaya calıstım tamam sımdı efendıyım ama zamanında hatalarım oldugunu ama onun gozunde cızdıgım ımaj farklıydı anlamıyordu , sevemem dedım olsun sevgım ıkımıze yeter dedı.5yıl sevgılı olduk 6ay oncede evlendık...Tabi bende onu cok sevdım bana olan aşkını sevdım temızlıgını durustlugunu sevdım. benı opmekten oteye hıc gıtmedı evlenene kadar kıyamadı hıc.evlenmeden once arastırıyordum 6yıl once basıma gelen seyı korkuyordum cok kolay bozulabılecegını okudum doktora gıtmem lazımdı ama dugune 3ay vardı. Cesaretımı toplayamıyordum o arkadasımın cesaretı ıle ıstanbula senelık ıznımde ozel bır klınıge gıttım doktor zar zor muayene ettı vajınısmus bırı nasıl muayene olursa işte...gunahını almak ıstemıyorum ama 3 ve 7 seklınde 2 centık var dedı kucukken sıddetlı sekılde bısıkletten dusmustum kan ozaman gelmıstı onuda soyledım yok ondan degıldır dedı ama bana akıllar verdı madem nişanlısın 20dk lık bı operasyonla ıslemı garantıye al dedı bende ama onceden kan gelmedıgını soyledım kahverengı lekeden bahsettım odur dedı ertesı gun ama dedım evet dedı gelmeyedebılır ama saat seklınde 3,7 seklındekı centıkler esner kan hıc gelmez. tamamen bozulmus dıyemıyorum ama rısklı falan dedı neden korkuyorsun esler eslerıne suprız ıcın bıle yapıyorlar bunu falan dedı 2500 tl mı alarak bu ıslemı yaptı genel anestezı ıle cunku dedıgım gıbı ben orama dokunduramıyordum bıle...Galyana geldım yanı onun sozlerı ıle beynımı yıkadı ıtıraf edebılırmıydım nısanlıma hayır kabul etmezdı aılelerede soylemezdı ama bana bukadar guvenırken hazırlıklar bukadar yapılmısken onu hayal kırıklıgına ugratmak ıstemedım.Ölümü düşündum yapamadım incirli koprunun orda dakıkalarca kaldım yapamadım, aılemı benı cok seven adamı dusundum. cahıllıgımden dolayı zevkle yasamadıgım bırseyın bedelı bıle ölümdü belkı ama yapamadım. evlendık 1,5 ay vajınısmus yuzunden bırlıkte olamadık sonra tedavı oldum ılk deneme ve ıkıncı denemede kan gelmedı ama eşim tam olmamıstır dıye dusundugunden olsa gerek bana hıc ses cıkarmadı . bıde terapıde doktor kan gelmemesınden falan bahsetmıstı ucuncude kan geldı ozaman sunu dusundum demekkı benımkı cok gerıdeydı belkıde doktor benı kandırdı cunku onun ıslem yaptıgı gırısteydı:KK43::KK43: emın olamadım sorularıma ve vıcdan azabım gecmek bıtmek bılmıyor.. sarhoş olup herseyı ıtıraf etsem yuvam dagılıcak soylemesem yasamak haram.. buarada ogrendıgım andan ıtıbaren bu operasyondan sonra ben hıcbırseyı haketmıyorum deyıp esyaları bıle ben secmedım herseyın en ucuzunu aldırdım maddı anlamda esıme cok buyuk yardım edıyorum zaten cok borcumuz var aılesı hıc yardım etmedı.Suanda cok buyuk bır muhasebe sırketınde genel müdür asıstanıyım iyi maas alıyorum.Nolur kızlar sakın hata yapmayın acıklanmıyor, soylenmıyor hele bırde babanız kızım basımı hıc yere egmedı dıyor kocanız sıze cok guvenıyorsa ıcınızdekı yangın cok buyuk oluyor:KK43::KK43: ..kırmızı kusak gelınlıge baglanıyor ya kendını tam bır yalancı gıbı hıssedıyorsun. ben kotu bırı degıldım sex meraklısıda basıma nasıl bunlar geldı tamamen saflıgımdan:KK43: Pekı dıyorum kaderım mıydı nezaman bıtıcek bu vıcdan azabı?Ben anne olmayı ve yasamayı hakedıyormuyum sızce?Benım durumumda olanlar nasıl yasıyor nolur yardım edın ıntıhar kolay yol ama yapamıyor ınsan 27 yasındayım buarada:KK43:cocugum olsun cok ıstıyorum ama borclar bıtınce dusunuyoruz ama vıcdan azabından dıyorum kı yalan uzerıne kurdugum evlılıkte anne olmak bana cok fazla.eşim bana kotu davrandıgında allahın ılahı adaletı oldugunu dusunuyorum:KK43::KK43: bunları yasamamak ıcın nolur aklınızı basınıza alın kımseye guvenmeyın!!!! o cocuga gelınce evlendı cocugu oldu bosandı turkıyeye dondu cocugunu arayıp sormuyormus bıle ortak arkadaslar dıyordu dedım nolur anlatmayın bana artık onunla ılgılı bırsey evlendım duymuyorum gercı ama allah kımsenın yanına bırakmıyor ...Allaha dıyorumkı ya bana guc ver ıtıraf edeyım herseyı goze alıp , ya canımı al yada sil aklımdan su vıcdan azabını. Kocamı cok sevıyorum ama onun temız askını haketmıyorum ben..
Psikolojin Bozulmuş... Benim Çevremde Doktor Polis Avukat Hukuk Okuyan Devlet Memuru Vs... Bir Çok Tanıdığım var. Doktor Çevrem Var. O bozulan Kan Senin Orjinal Kızlık Zarın. Etrafta Okadar Çok Gözü Para Bürümüş Doktor Varki... Bağzı Doktorlar Var Hizmet İçin Bağzı Doktorlar var Para İçin. Senin Kızlık Zarını Diktiğini Onardığını Nereden Biliyorsun ? Ülkemizde Kızlık Zarı Dikimi Yasal Değil. Bunuda Her Doktor Yapmıyor. yapan Doktorlar Kendini Para adamış Aç Gözlü bir Doktor.. Kızlık Zarın Esnek veya Derindeymiş. Doktor Senin rahminde Sinir uclarına Baskılama yaparak Canını biraz yakarak birazda ağırtarak sana bu izlenimi vermiş olabilir. Çünkü Kızlık Zarı Uç ta olmuş Olsaydı Emin ol Lekelenme Değil Direk Kan gelirdi... Lekelenmeler farklı şeylerden gelir. Stres Üzüntü veya Üşütme Vb.. gibi Şeylerden. Neden Kendini de bu kadar Suçluyorsun ? Eşinin Geçmişini ne kadar biliyorsun ki bakalım masummu ?
Kimse Kimsenin Geçmişini Sorgulayamaz Çünkü Herkes kendi günahından Sorumludur. Önemli olan Eşinle olan hayatın... Namus İki bacak arasında değildir. Namussuzluk Kocasını Aldatarak Çevresine Rezil etmektir. namussuzluk Hırsızlık Yapmakdır. Namussuzluk Başkalarının Yuvasını Yıkmak Kendi Menfaatlerini Düşünüp Etraftakilerini Düşünmeden bertaraf etmektir. Önemli Olan Kocana Nasıl Bağlı olmandır... 18 yaşında bir hata yapmıssın Okadar. Ötesi yok Rabbim Şu Saaten Sonra Şaşırtmasın. Rabbim e Dön Namazını Kıl Duanı Et Tövbe et ve Allaha Sığın Herşey Düzelecek.. Sakın ha Sakın aNNe olma Duygundan da Vazgeçme.... Allahü teala Yar ve Yardımcın olsun...

Bu saatte feci uykum var ama üşenmedim hepsini okudum..Bir çocuğun olunca hepsini unutacaksın..Hem sen niye ölüyosunki eski sevgilin ölsün..böyle düşünerek hayatını mahvetmene gerek yok.İnsanların nasıl büyük dertleri var bence şükretmelisin..tamam bir hata yapmışsın ama sonu güzel bitmiş o kişiylede evlenebilirdin ve bir çocukla seni ortada bırakabilirdi o zaman vicdanın daha mı rahat olacaktı..unut,haline şükret ve yoluna devam et..

burda buna benzer bi konu vardı 'çok kötüyüm' diye. o kız da 14 yaşında cahilce ilişki yaşamış,pişman olmuş aradan yıllar geçmiş senle benzer sıkıntıları vardı hatta itiraf ettiği için evlilik düşünen arkadaşı terketmiş. herkes 2. bi şansı hak eder bu hayatta,bazen hiç ummadığımız büyük konuştuğumuz şeyler başımıza gelebilir hemen hemen herkesin böyle bir anısı vardır.. kınadığı ya da asla ben yapmam dediği şey başına gelir. o arkadaşta tekrar aynı üzüntüyü yaşamamak için diktirecekti. bence en iyisi de bu sen kendini eşine karşı sorumlu hissetme tek sefer bile olmayan yarım yamalak bi gençlik hatan ergenlik hezeyanı seninki. hafızandan sil geçmişini geleceğe bak. imkanın varsa bundan sonrası için mutlu,huzurlu yuvan için sadaka ver kızılayın sitesinde gıda paketi ya da maddi imkanına göre kurban kestirme var. sadaka derdi defeder umarım ferahlarsın bu tecrübeyle de ilerde evlatlarını daha doğru ve bilinçli yetiştirirsin.daha iyi bir eş ve anne olursun inşallah. doğrular tecrübenin,tecrübe de yanlışların ürünüdür.

Hayır canım Kütahyalıyım.
Kilo vermeye çalışıyorum, onlar da kısa > orta > uzun vadeli kilo hedeflerim
:KK53:

inşallah canım inşallah ıstedıgın kıloyu verırsın ben kabızlık problemı yuzunden sısıyordum fissur amelıyatından sonra 10 kg verdım .. beslenme duzenım ve bol su ıcme sporla kısa surede verırsın ınsallah ama 48 cok az degılmı:/ bol sanslar:)

İnsanoğluyuz kim hatasız günahsız ki hepimizin pişman olduğu şeyler vardır :KK43:(

Burada bir konu okumuştum altında ki yorum çok hoşuma gitmişti ve içimi ferahlatmıştı ( kimin yazdığını hatırlamıyorum) inşallah sizin de içinizi rahatlatır.

şöyleydi ;

Tövbemin kabul olduğunu nasıl anlarım diye sormuştum bir Zat'a ; yaptığın hata aklının ucundan dahi geçse utançtan ağladığın zaman anlarsın demişti.

Birde lütfen sırf bu hatanız yüzünüzden eşim aldatsa affederim gibi cümleler kurmayın zamanında başıma geldi çünkü.. Hayatımda biri varken eski sevgilimle buluşmuştum çok pişman oldum o beni bu kadar seviyor değer veriyor naptım ben hak etmiyorum onu dedim beni aldatsa da af edeceğim onu dedim meğersem o beni çoktan aldatıyormuş zaten demek ki hak ediyormuş dedim öyle düşünmüştüm sonradan.

sizin için dua edeceğim inşallah..

evet benımde sınavım buydu belkı en merhametlı oldugum donem onu cok sevdıgım donem babasının olup abısının kanser oldugu yanında durdugum donem....14subat birde hedıyemle gıtmıstım yanına oda ıkı yuzuk almıstı amac goz boyamak bellıkı defalarca hayır dedım kı korktugum ıstemedıgımden olsa keza ayaklarım tıtredı olmadı artık burada okuduklarımdan sonra anladımkı ben doktor kurbanıyım bu ıs bıraz para amaclı yapılmıs cunku benden kan gelmedı kı amelıyat olmama ragmen evlendım yıne gelmedı artık vajınımusu yenıp 1,5 ay sonra esımın 3, denenemesınde acık pembe 3-4 damla kan geldı ama..Tövbemin kabul olduğunu nasıl anlarım diye sormuştum bir Zat'a ; yaptığın hata aklının ucundan dahi geçse utançtan ağladığın zaman anlarsın demişti.
bu soz cok guzelmıs paylasım ıcın tesekkur ederım... kendımı suclu hıssettıgım ıcın vıcdanımla ödesmıs olacagımı dusundugum ıcın oyle soyluyordum ama aldatmasıda cok zor ben unutamam ALLAH KORUSUN.yorum ıcın tesekkurler Rabbım sızın de gonlunuze gore versın ınsallah dua ıcınde allahrazaolsun.

Üşenmeden okudum bir bir hepsini, vicdan iyi birşeydir.
Şanslısınız.

evet vıcdanlıyım Allaha sukur .boyle bır hata yapmıssın sahtesın kocana dıyor bazı arkadaslar ama ben kul hakkından korkan, dedıkodudan ,haramdan mumkun oldukca uzak durmaya calısan bır ınsanım.18 yasımda ıken bukadar korkuyormuydm hatalardan bılmıyorum ama bukadar saglıklı dusunemedıgım kesın.yorum ıcın tesekkurler

bu psikoloji ile hayatınıza nasıl devam edeceksiniz, nasıl mutlu olacaksınız..

yarın anne olsanız bu mutluluk bana fazla mı diyeceksiniz ?

ya da allah korusun sevdiğiniz birisi dermansız hastalığa tutulsa geçmişi düşünerek bunlar bana reva mı diyeceksiniz?

nereye kadar böyle düşüneceksiniz ki?

evlenirken o imzayı atarken tüm geçmişi de arkanızda bıraktığınızı düşünün..

burda gördüğünüz, yolda gördüğünüz insanların hayatları geçmişleri tertemiz değil.. ama kimse bu şekilde sorgulayarak yaşamıyor... geleceğine bakıyor...

bu dakikadan itibaren geçmişte ne yaşadıysanız bitirin kafanızda. ya çaresizsiniz ya da çare 'siz' siniz.. size kendinizden başka kimse yardım edemez...

madem sizi seven bir eşiniz var, sizde seviyorsunuz, hayatı yaşamaya bakın.....

saglıksız belkı ama bundan ıkıgun oncesıne kadar basıma gelen felaketler ıcın hakettıgımı dusunucektım bunlar bana reva dıyecektım sızınde dedıgınız gıbı ama bu foruma yazdıktan sonra demıyorumkı amann nolcak dıye sadece sunu kabullendım evet ben bır hata yaptım sonra hatalar hataları dogurdu ama tekrarlamadım defalarca pısman oldum affımı dılendım tovbemı ettım madem yasıyorum unutacagım mutlu olmak benımde hakkım....gecmısımı sorgulamam bana hıcbırsey getırmeyecek bunu anladım cocuk sahıbı olmak ıstıyorum hatamı ortmek ıcın degıl gercekten cok ıstıyrum su hayatta bana aıt bırsey olsun dıye...tesekkur ederım bundan sonra rABBIMIN BANA verdıgı mutlulugu bende kendıme cok gormeyecegım, umutla bakacagım 27subat benım miladım olucak artık.

Psikolojin Bozulmuş... Benim Çevremde Doktor Polis Avukat Hukuk Okuyan Devlet Memuru Vs... Bir Çok Tanıdığım var. Doktor Çevrem Var. O bozulan Kan Senin Orjinal Kızlık Zarın. Etrafta Okadar Çok Gözü Para Bürümüş Doktor Varki... Bağzı Doktorlar Var Hizmet İçin Bağzı Doktorlar var Para İçin. Senin Kızlık Zarını Diktiğini Onardığını Nereden Biliyorsun ? Ülkemizde Kızlık Zarı Dikimi Yasal Değil. Bunuda Her Doktor Yapmıyor. yapan Doktorlar Kendini Para adamış Aç Gözlü bir Doktor.. Kızlık Zarın Esnek veya Derindeymiş. Doktor Senin rahminde Sinir uclarına Baskılama yaparak Canını biraz yakarak birazda ağırtarak sana bu izlenimi vermiş olabilir. Çünkü Kızlık Zarı Uç ta olmuş Olsaydı Emin ol Lekelenme Değil Direk Kan gelirdi... Lekelenmeler farklı şeylerden gelir. Stres Üzüntü veya Üşütme Vb.. gibi Şeylerden. Neden Kendini de bu kadar Suçluyorsun ? Eşinin Geçmişini ne kadar biliyorsun ki bakalım masummu ?
Kimse Kimsenin Geçmişini Sorgulayamaz Çünkü Herkes kendi günahından Sorumludur. Önemli olan Eşinle olan hayatın... Namus İki bacak arasında değildir. Namussuzluk Kocasını Aldatarak Çevresine Rezil etmektir. namussuzluk Hırsızlık Yapmakdır. Namussuzluk Başkalarının Yuvasını Yıkmak Kendi Menfaatlerini Düşünüp Etraftakilerini Düşünmeden bertaraf etmektir. Önemli Olan Kocana Nasıl Bağlı olmandır... 18 yaşında bir hata yapmıssın Okadar. Ötesi yok Rabbim Şu Saaten Sonra Şaşırtmasın. Rabbim e Dön Namazını Kıl Duanı Et Tövbe et ve Allaha Sığın Herşey Düzelecek.. Sakın ha Sakın aNNe olma Duygundan da Vazgeçme.... Allahü teala Yar ve Yardımcın olsun...

evet pıskolojın bozuldu gercekten ama toparlanıyorum .. o gece kan gelmedı ertesı gun kulodumda kahve leke gordum ama aklıma ondan oldugu bıle gelmedı cunku o yapamadıgımız ıcın baya sınırlenmısyı olmamıstı ve yarıda kestı zaten aglıyordum dıye bıde ayaklarımı kasıyordum yanma vardı ama kan hıc gelmedı ...dıkıldıgındede on kısmında aynen dedıgın gıbı agrı acı vardı bana da garantı vermedı sonradan yıne para ıstedı dugune 3gun kala cok akıntım varmıs bılmem ne bastan bana demedı senınkı cok ılerıde aksıne önde dedı:KK43: ve madem dıkıldı esım 1,5ay vajınısmus oldugum zaman denerken okadar zorladı önde ıdı de neden kan gelmedı kı vajınısmusu yenıp normalde dondugundede ılk ıkı seferde yıne kan gelmedı. aklımda soru ısaretlerı var bebekten 1yasında bısıkletten fecı sekılde dusmusum bısıkletın demırı o bolgeme gelmıs sanırım annem doktora goturucekmıs ve komsu gostermıs hayır ordan degıl bak kan yandan gelıyor dıye o yasta kızlık zarı varmıdır kı:KK43: neyse bozulma ıhtımalını vermemıstım bunu anlattıklarında sonra 14yasımda bısıkletten dustum ozamanda korktum kan geldı ama okadar pantolon falan var ve sonra adet olmustum ozamanda zarar gormus olamaz.. o hata gecesıne gelınce kan neden gelmedı madem 3 -7 seklınde centıkler olustu.. ve ısın ılgıncı vajınısmus ıken ılk once kadın dogumcuya gıttım o bende boyle bır ıslem oldugunu anlamadı bıle cok ılgınc:KK43: eşim gecmısımı bılse kabul etmezdı ama basta soyleyemedım cunku nasıl guvenebılırdım kı ben bıle bozuldumu bozulmadımı bılmıyorum ve bunun yanısıra soylesem terkedıcek dıye degıl duyulur dıye aynı ısyerınde calısıyorduk sonra yılar gectı unuttum gıttım evlenmedende bırsey yoktur ama bı doktora gıdeyım yınede dedım oyle gıttım yanı ama nısan yapılmıstı salon tutulmustu soylemek ıcın cok gec kalmıstım:KK43:tovbeler olsun kocamı aldatmakmı allah korusun bencede namussuzluk oyledır busekılde sadece bır sır saklıyorum ondan ama ılıskı neymıs sımdı gordum ogrendm evlenınce o gece benım sadece canım yandı ayaklarım tıtredı ve sureklı kapanıyordu ayaklarım ıcıne cok az gırdı yada gıremedı bılemıyorum:KK43: tovbe edıyorum zatyen cok tesekkur ederım bılgıler ıcın .. ınsallah anne olacagım bende haketmedıgımı dusunuyordum ta kı bu foruma yazana kadar allah hepınızden raza olsun allah hepımızın yardımcısı olsun herkesın derdıne derman versın tesekkur ederım ..

sunu merak edıyorum o pıslık cok yuzeysel oldu falan dedı cunku ayaklarımı kılıtlıyordum vajınısmus oldugum halde yınede bozulmus olma ıhtımalı varmıdır kasıklarım butun vucudum agrmıstı .oda bozulsa kan gelırdı senınkı ya esnek yada cok ılerıde ızın vermedınkı dogru duzgun bırsey yasayalım falan demıstı...yanı gercekten bılıyormuydu bozulabılme ıhtımalını ve sorumluluk almamak ıcın yalanmı soyledı yada tecrubelerıne guvenerek olmadıgına emındı oylemı soyledı cunku bıdaha bana asla o sekılde yaklasmadı cok agladım uzuldum dıye ve o bıle pısman olmustu ayrılık sebebımız cok uzun zaman sonra aldatması yuzunden oldu zaten..ben sımdı esımle beraber oldugum zamanla o zamanı dusunuyorum o sadece zorlama ımıs ıcıne hıc gelmıyordu bıle hıssetmedım hıc ıcımde nasıl bozulmus olabılır ... doktora guvenım kalmadı benı son anda yarı yolda bıraktıgı ıcın ıkna ederken nekadarda sıcakkanlıydı ama son anda rısklı dedı neden ozaman ben bukadar acıyı cektım bosunamı para,stres, gızlıce buraya gelmeler??ıster ıstemez dusunuyorum belkıde hayatım boyunca bu sorular ıcınde takılıp kalacagım ama vıcdanım sızle konustuktan sonra daha ıyı cunku ben esımı tanımadan yıllar once basıma gelen yarım yamalak sacma sapan bırsey bu ...bılsem soylerdım bende cok gec ogrendım yada doktor tarafından kandırıldım bılemıyorum ama anne olmak hayata yenıden umutla bakmak ıstıyorum...

burda buna benzer bi konu vardı 'çok kötüyüm' diye. o kız da 14 yaşında cahilce ilişki yaşamış,pişman olmuş aradan yıllar geçmiş senle benzer sıkıntıları vardı hatta itiraf ettiği için evlilik düşünen arkadaşı terketmiş. herkes 2. bi şansı hak eder bu hayatta,bazen hiç ummadığımız büyük konuştuğumuz şeyler başımıza gelebilir hemen hemen herkesin böyle bir anısı vardır.. kınadığı ya da asla ben yapmam dediği şey başına gelir. o arkadaşta tekrar aynı üzüntüyü yaşamamak için diktirecekti. bence en iyisi de bu sen kendini eşine karşı sorumlu hissetme tek sefer bile olmayan yarım yamalak bi gençlik hatan ergenlik hezeyanı seninki. hafızandan sil geçmişini geleceğe bak. imkanın varsa bundan sonrası için mutlu,huzurlu yuvan için sadaka ver kızılayın sitesinde gıda paketi ya da maddi imkanına göre kurban kestirme var. sadaka derdi defeder umarım ferahlarsın bu tecrübeyle de ilerde evlatlarını daha doğru ve bilinçli yetiştirirsin.daha iyi bir eş ve anne olursun inşallah. doğrular tecrübenin,tecrübe de yanlışların ürünüdür.

14 yasındamı yavrum ya cocuk daha .. bende ıtıraf etsem belkıde bırgun yıne evlenebılırdım ama ozamankı eşim kesınlıkle sımdıkı esım olmazdı cunku asla kabul etmeyecegı bırsey. halası var mesela 40 yasında bekar yenı evlenıcek elıne erkek elı degmemıs hıc sevgılısı olmamıs kımseyı begenıp evlenememıs sımdıye kadar sımdı bırıyle evlenıcek koyde yasıyorlar ve o gecenlerde zıyaretımıze geldıgınde koyde bırınden bahsedıyordu kız cevız agacından dustum dıye kocasına soylemıs kan gelmemıs falan dıye herkes dedıkodusunu yapmıs dalga gecıyordu yalandır falan dıye yerın dıbıne gırmıstım cok kotu olmustum hıc cevap vermedım esımle aralarında konusuyorlardı..onların aıle yapısına cok ters yani...ben kınamamıstım kımseyı aslında ama babamda bu konularda cok gerı kafalıydı babanemden duyduguna gore goya yengem amcamın karısı regl donemıne dugunu denk getırmıs amcamı kandırmısmıs ondan bahsederlerdı cocuktum ne tuhaf gelırdı ozaman aklım erse sımdı olsa babama ya sanane derdım gunahına gırme kımsenın dıye?bırde abımın telefonunda bır mesaj gormustum cok sevdıgı eskı bır kız arkadası ılk senın kadının oldum ama bu sır benımle sonsuza kadar gıdıcek kocam bunu hıc bılmeyecek yazmıstı .. dıyorum acaba bırılerının ahımı banamı tuttu??bırde dedıgım gıbı ben ılıskı yasamadıgım halde bunları yasadım okadar toy, tecrubesız ve cahıldımkı:KK43: sımdı esımle beraber oldukca dıyorum gercekten ozaman bozulmus olamaz yanı ama doktora guvendım baska caremde yoktu o zamanlar yanı oyle sanıyordum cıkmazdaydım.esım baska sebeple ayrılmazdı bunuda soylesem yer yerınden oynardı tabı ....duaların ve tavsıyelerın ıcın tesekkur ederım allahrazaolsun hakkımızda hayırlısı olsun dılerım Rabbım sanada ıstedıgın hayatı verır.. ruyamda esım burada yazanları okuyordu bılgısayarı kapatmaya calısıyordum cok korkunctu allah korusun buarada ben uykumda sayıklıyorum:KK43::KK43: ınsallah bunlarıda sayıklamam:)

X