Vicdanımı mı dinlemeliyim,mantığımı mı?

-Gulbeseker-

İçimde kış gibi bir mevsim üşüyor....
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2009
1.044
2.220
41
Selam arkadaşlar
8 senelik evliyim,2 çocuğum var,kayınpederim vefat etti geçen sene,kayınvalidemin emekli maaşı var ve tek başına kalıyor,aramızda arabayla 10 dkk mesafe var,her hafta yanına gideriz ve görümcemde aynı şehirde,oda ziyaretine gelir her hafta,bunları açıklamış olayım öncelikle..
Ama ben her seferinde evime geri dönerken onu öyle bırakıp çıkarken vicdan azabı çekiyorum,eşimde arasıra söylüyor annem biraz kalsınmı bizde diye,oda vicdanen rahatsız oluyor
Ama kayınvalidem gelmek istemiyor,belki ben teklif ettiğimde de içten bulmıyıp gelmiyo olabilir
Acaba diyorum kayınvalidemi yanıma getirsem ısrar ederek beraber yaşamaya başlasak pişman olurmuyum ilerde?
Kendisi iyi bir insan,benden çekinir,birbirimize karşı bi saygısızlığımız olmadı hep belli bir mesafe vardı çünkü
Ama beraber yaşamaya başlarsak bu değişirmi?
Görüşleriniz ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler
..

Selam arkadaşlar
8 senelik evliyim,2 çocuğum var,kayınpederim vefat etti geçen sene,kayınvalidemin emekli maaşı var ve tek başına kalıyor,aramızda arabayla 10 dkk mesafe var,her hafta yanına gideriz ve görümcemde aynı şehirde,oda ziyaretine gelir her hafta,bunları açıklamış olayım öncelikle..
Ama ben her seferinde evime geri dönerken onu öyle bırakıp çıkarken vicdan azabı çekiyorum,eşimde arasıra söylüyor annem biraz kalsınmı bizde diye,oda vicdanen rahatsız oluyor
Ama kayınvalidem gelmek istemiyor,belki ben teklif ettiğimde de içten bulmıyıp gelmiyo olabilir
Acaba diyorum kayınvalidemi yanıma getirsem ısrar ederek beraber yaşamaya başlasak pişman olurmuyum ilerde?
Kendisi iyi bir insan,benden çekinir,birbirimize karşı bi saygısızlığımız olmadı hep belli bir mesafe vardı çünkü
..

En azindan denemis olursun ve vicdan azabindan kurtulursun. Keske demek yerine iyiki dersin

Bu size bağlı. Eğer hiçbir şeye karışmayan kendi halinde iyi bir insansa neden olmasın?
Ama siz rahat eder misiniz? Küçücük bir şeye sinirlenir misiniz? Bunları düşünerek karar verin. En basitinden ayaklarınızı uzatıp eşinizle sarılıp tv izlemeyebilirsiniz. Ya da evde rahat dolaşamayabilirsiniz, ya da istediğiniz kadar yatamayadabilirsiniz.
Her ayrıntısı düşünülüp karar verilmesi gerekli.

Bu size bağlı. Eğer hiçbir şeye karışmayan kendi halinde iyi bir insansa neden olmasın?
Ama siz rahat eder misiniz? Küçücük bir şeye sinirlenir misiniz? Bunları düşünerek karar verin. En basitinden ayaklarınızı uzatıp eşinizle sarılıp tv izlemeyebilirsiniz. Ya da evde rahat dolaşamayabilirsiniz, ya da istediğiniz kadar yatamayadabilirsiniz.
Her ayrıntısı düşünülüp karar verilmesi gerekli.
Evet oda var ben biraz titiz bir insanım,mesela annem geldiğinde bazı konularda annemi uyarabiliyorum o kırılmıyor bana ama aynı şeyi k.v deyede yapabilirmiyim,yaparsam kötü olurmuyuz bu korkutuyor beni.

Evet oda var ben biraz titiz bir insanım,mesela annem geldiğinde bazı konularda annemi uyarabiliyorum o kırılmıyor bana ama aynı şeyi k.v deyede yapabilirmiyim,yaparsam kötü olurmuyuz bu korkutuyor beni.
Muhakkak kırılır hem onun da düzeni bozulur. Mesela benim anneannem 85 yaşında. Eşi 30 yıl önce vefat etmiş. Hep tek yaşamış. Yaşadı hatta baya uzakta. Öyle mutluydu. Ne zamanki oğlu battı falan yanına yerleşti anneannem hastalandı. Gözleri bile görmüyor doğru düzgün. Çünkü strese girdi düzeni bozuldu.
Bence yA aynı binadan ya da aynı sokaktan bi evde otursun. Hem siz rahat edersiniz hem de o.

Evet bende böyle düşünüyorum ama hem eşimle hemde onunla ilişkimin bozulmasından çok korkuyorum,gerçi kayınvalidem uyumlu biri..

Fazla yüz göz olmadiginda anlatimlarindan yola cikarak bir sorun cikacagini sanmiyorum. Hem bence sanki esin de böyle bir karar aldiginda seni takdir edecek ve daha cok saygisini kazanacagini tahmin ediyorum

Selam arkadaşlar
..

Bu ikileme ben de zaman zaman düşüyorum. Cesaret edemiyorum açıkcası. Benim kayınvalidem yalnız yaşamıyor kayınbaba var ama yalnız kalsa daha iyi olurdu. Adamın derdi çekilecek dert değil. Hem psikopat deli hem de epilepsi hastası kaynanama da hep eziyet ediyor kişiliği de bozuk adamın. Kaynanam fırsatını bulsa koşa koşa gelecek yanımıza temelli. Ama benden bir kere yüz bulamadı. Yeni evliyim evliliğimi hep karı koca çoluk çocuk çekirdek aile olarak hayal ettim. Hiç böyle bir duruma düşeceğim aklıma gelmemişti. Eli ayağı tutuyor çok şükür elden ayaktan düşkün değil ama bilmiyorum. 2 haftalık evliyken temelli kalacak olmuştu tavrımı göstermiştim.

En korktuğum bu,iyilikten maraz doğması..
Beraber yaşarsanız orası onunda evi olacak.Eskisi gibi mesafe kalacağını sanmıyorum.
Aslında biri diğerini doğurmadıysa aynı evde iki kadının huzurla oturma ihtimali olduğuna inanmıyorum ben :)
Zor karar büyük risk
İyi düşünmen lazım

Olmaz bence hiç huzurunu bozma aynı mahalle veya yan yana daire olabilir ama tabi bu sefer yan yana olucaksa ne gerek var aynı evde olsun diyebilir eşin :KK66:

Fazla yüz göz olmadiginda anlatimlarindan yola cikarak bir sorun cikacagini sanmiyorum. Hem bence sanki esin de böyle bir karar aldiginda seni takdir edecek ve daha cok saygisini kazanacagini tahmin ediyorum
Evet eşiminde gönlünden geçen bu ama benim bu fikre sıcak bakmadığımı bildiği için ısrar edemiyor,ama onun da vicdan yaptığının farkındayım vede böyle bir adımımda takdir edip daha çok değer vereceğine eminim ama ben pişmanlık yaşamaktan çok korkuyorum.

Muhakkak kırılır hem onun da düzeni bozulur. Mesela benim anneannem 85 yaşında. Eşi 30 yıl önce vefat etmiş. Hep tek yaşamış. Yaşadı hatta baya uzakta. Öyle mutluydu. Ne zamanki oğlu battı falan yanına yerleşti anneannem hastalandı. Gözleri bile görmüyor doğru düzgün. Çünkü strese girdi düzeni bozuldu.
Bence yA aynı binadan ya da aynı sokaktan bi evde otursun. Hem siz rahat edersiniz hem de o.
Evet buda aklıma yatıyor,teşekkürler..

Öyle bir anlattin ki kayinvalideye de üzüldüm bi taraftan. Bilemedim ki simdi...gecici bir sureligine ise tamam ama
Yaniniza cagirdiktan sonra git de diyemezsin.belki o zaman kayinvaliden gitmek istemeyecek.o riski de göze almak gerek. İyisimi sen hergün ziyaretine git, ama aynı evde yasamayin derim ben.hastalik olur kötü birsey olur o ayrı tabi.

Bir arkadaş önermiş bende öyle düşündüm ayri ve simdikinden bi tik daha yakin bi ev olsa daha ılımlı .Yeri geliyor annemizle zitlaşiyoruz uyumlu olmak baska alisdiğin düzeni sonradan değiştirmek bambaşka .İyiyken kötü olmak büyük risk sonrası olmadı bu böyle git denmez içten içe incinir insanoğlu dert olur içinde söylenilmez...

Sanki pişman olmazsınız gibi geliyor, hani sorun yaratacak olsa 1 yıldır sık sık gelirdi, kalırdı ama kendisi de gelmek istememiş. Belliki rahatsızlık vermek istemiyor o yüzden özenli olacağını düşünüyorum. Ama temelli gelip yerleşmesindense başlangıçta biraz gelip kalsa istediği zaman da evine geçse nasıl olur, hem yalnız kalmamış olur hem de kendisini yük gibi hissetmez.

Evet eşiminde gönlünden geçen bu ama benim bu fikre sıcak bakmadığımı bildiği için ısrar edemiyor,ama onun da vicdan yaptığının farkındayım vede böyle bir adımımda takdir edip daha çok değer vereceğine eminim ama ben pişmanlık yaşamaktan çok korkuyorum.
Öyle güzel bir esin varken her türlü kararina saygi duyacagina ve seninde pisman olmayacagini düsünüyorum.
Oldu ki ters gitti, yap iyilik at denize balik bilmezse halik bilir demis atasözü

X