Çocuk Hastalıkları Viral ateş enfeksiyonu

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Bir de grip zaten antibiyotik tedavisi olmadan geçmeyen tehlikeli bir hastalık. Virüs kaynağı değil bakteri kaynaklıdır.

Gripte antibiyotik tedavisi uygulanmaz, semptomatik tedavi uygulanır. Virüstür grip. "Grip virüsü", veya " influenza".

Katılıyorum.
Ne olduğu belli olmayan insanların buralarda " o ilacı verme bunu ver, hastalık O değil, budur" diye ahkam kesmesi ve konu sahibinin bunlarla hareket etmesi beni de hayretlere düşürdü. Biraz bilinçlenelim artık ya. Çocuğunuzu muayene eden doktorlara güvenmiyorsunuz, burada her kafadan çıkan sese güveniyorsunuz. Hayatlarınız bu kadar ucuz mu?
Onlar dedi diye gitmedim ben doktor 38.5 de tutmaya çalışın en yükse buydu kullanmamız gereken ilacımız vardı o saate denk gelen kızımın ateşi 1 saat önce 37.8 iken birden 39.4 e çıkınca ben tabi duramadım doktorun dediği dereceden fazla diğer ilacın üstüne ilaç veremeyeceğim için ateşi daha fazla yükselmesin diye gittik. Sadece kan tahlili yaptır dedikleri için bunu istedik o kadar kimsenin yönlendirmesi değil bu.

Maalesef canım numarası yok sadece sekreterlerinin var onlarda gündüz açıyorlar elleri ayakları bacakları kolları en önemlisi koltukaltı ve başı yanıyor hatta bir ara o kadar atesi çıktı ki şu 39.4 te ellerimizi degdiremedik yavrum sayiklamaya başladı şimdi biraz daha iyi sakin kusmadı çok şükür bir daha inşaAllah düzelir yavrum :KK43:

Nasıl oldu biraz daha iyi mi?
Oğlumn ateşini calpol indirmezdi islak havluyla silmek rahatlatirdi..

Birde sirkeli denilmiş o cok tehlikeli çocuklar icin

Nasıl oldu biraz daha iyi mi?
Oğlumn ateşini calpol indirmezdi islak havluyla silmek rahatlatirdi..

Birde sirkeli denilmiş o cok tehlikeli çocuklar icin
Şu an daha iyi dönüşümlü veriyorum 4 saatte 1 ver dedi doktor geceden beri ayaktayım şimdi hareketli keyfi yerinde ateşi yükselince modu düşüyor yarı baygın bi hal alıyor

bence bulundugunuz yerde cocuk hastanesı varsa oraya gıdın normal poliklinik randevusu alıp, ya da özelde bir çocuk doktoruna gıdın gereklı tahlıller yapılsın ıdrar kan vs ona gore ılaclarınızı kullanmaya devam edın, bol bol da sıvı vermeyı ıhmal etmeyın havale gecmişi varsa göz ardı edilmemeli çünkü küçükken geçirilen havaleler ilerde hasara yol açabiliyor...
geçmiş olsun tekrar...

bence bulundugunuz yerde cocuk hastanesı varsa oraya gıdın normal poliklinik randevusu alıp, ya da özelde bir çocuk doktoruna gıdın gereklı tahlıller yapılsın ıdrar kan vs ona gore ılaclarınızı kullanmaya devam edın, bol bol da sıvı vermeyı ıhmal etmeyın havale gecmişi varsa göz ardı edilmemeli çünkü küçükken geçirilen havaleler ilerde hasara yol açabiliyor...
geçmiş olsun tekrar...
Canım burada çok güvendiğimiz hatta herkesin çok çok övdüğü bir doktor vardı kızım kusuyor diye gittik birşeyi yok diye eve gönderdi çocuk bir günde 14 15 defa kustu boş serum verdi olmadı başka doktor geldi kusmasin diye başka serum verdi aradık doktorunu geçer geçer diyor halen zaten bu kusma olayından 2 gün sonra kızım soğuk havale geçirdi bu dedigim doktor özelde çalışıyor kime gideceğimi şaşırdım açıkçası

Peki tedavisinin normal atesten bir farki var ki benim oglumda atesli 2 gundur :KK43:

Evet maalesef antibiyotik tedavisi gerekti,
Agzinin ici kipkirmizi, bogazi bembeyaz, asiri halsizlik, kusma ve inatçı atesi vardi, ilaclara ragmen ilk 3 gun ateşi 39 un altina inmedi.

Hatunlar hayırlı akşamlar.2 yasinda dunya guzeli bir evladim var.Rabbim cumlesine saglik sihhat versin acilarini gostermesin.

Sabah hiç bir şeyi olmayan kızımı öğlen uykusuna yatırdım saat 1 buçuk gibi uyandı ufak bir halsizlik gördüm havanın sıcaklığına verdim. Geldi kucağıma yattı kuzum alev gibiydi 2 yıllık ömründe kızımın ben bu kadar atesi yüksek ilk defa gördüm hemen ateş düşürücü verdim. Bana mısın demiyor düşmüyor eşim eve geldi aldık götürdük sağlık ocağına orada hafif boğaz enfeksiyonu dedi antibiyotik yazdı eve gönderdi kızımın ateşi 38.3 den 38.7 ye çıktı apartopar acile gittik (kızım soğuk havale geçirdi ateş bunu tetikleyebilir diye korktuk bu yüzden vakit kaybetmek istemedik).

Doktor bize kızımın viral ateş enfeksiyonu geçirdiğini antibiyotik kullanmanın hiç bir işe yaramayacağını söyledi. (Yani 2 ayrı doktor biri birşey diyor öteki başka birşey).

Anneler sizin bebekleriniz bu enfeksiyonu geçirdi mi kaç gün sürdü bize doktor sadece calpol ve dolven verdi dönüşümlü olarak kullanmamı söyledi ateşi düşene kadar devam edeceğim endişe ediyorum. Ateşi 38.5 in üstüne çıkmasın kesinlikle dedi eğer 39 ve üstü olursa ne yapmam lazım tekrar doktora gitmelimiyim bana bi el atın nolur endişeliyim. Kizim tam iyi oluyor derken aynı süreci tekrar yaşamak bana büyük yıkım yapacak :KK43:
Canım yakın bi zamanda oğlum geçirdi 14 aylık.boğazları yara olmuş.viral enfeksiyon kaynaklı dedi ve evet antibiyotik hiç bir işe yaramaz.salgın olduğunu söyledi.iki tane ilaç bide ateş düşürücü verdi.biri damla.birde dut reçeli alın dedi.boğaz yarasına birebirmiş.

Arkadaşlar sabahtan beri kızımın ateşi 37 37.5 civarı seyrediyor soğuk soğuk terliyor bu durumda ilaclari kullanmaya devam mi edeyim yoksa kullanmayi birakip ateşi çıkarsa tekrar devam mı edeyim

Arkadaşlar sabahtan beri kızımın ateşi 37 37.5 civarı seyrediyor soğuk soğuk terliyor bu durumda ilaclari kullanmaya devam mi edeyim yoksa kullanmayi birakip ateşi çıkarsa tekrar devam mı edeyim

Biz 37.3 ateşle doktora gitmiştik. Normal dedi. 37.5 ı geçerse ateş dedi.

Çocuk doktorumun yazdıklarını iletiyorum. İlaç tavsiyesi vermiyorum sadece uyarıyorum doz aşımına karşı. Ve havale için uyardim. Ki zaten devamli aldigi ilaci varmis. Ve evet dolven 20 kilo altına zararlı. Çocuklar bazi doktorların elinde heder olabiliyor.
Doktor musunuz eczacı mi? İnsanları yanlış yönlendirmeyin

X