Vitiligo Hastalığı Tedavisi

olympian

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2015
947
1.816
Merhabalar..

Annemin yüzünde bu hafta farkettiğimiz hafif açık renk küçük bir alanda renk açılması oldu. Öncesinde kaşındığını ve kabardığını söyledi. Vitiligo olabileceğinden korkmuştuk dr a gitti vitiligo başlamış. Dr sadece bunun tedavisi yok güneşe çıkmayacaksın demiş.

Ben nette şöyle bi araştırma yaptım. Puva tedavisi diye bir şey varmış. Acaba bu yöntemle tedavi görüp sonuç alanlar var mı? Ya da farklı tedaviler? Bitkisel ilaçlar?

Araştırmalarım sonucu bunun aslında bağışıklık sisteminin zayıflamasıyla ortaya çıkabilecek olduğunu, öncelikle onun çözülmesi gerektiğini falan okudum. Çok da bilgim yok açıkçası. Aşağıda yazacaklarımdan herhangi bir tedavi yöntemini uygulayıp sonuç alanlar yazabilirse çok sevinirim.

*Multivitamin, E ve D vitaminleri kullanma,
*Demir değerleri düşükse demir hapı kullanma,
*PUVA tedavisi
*60+faktörlü güneş kremi(ya bu kremlerden kullanan var mı ben hep 50+ var maksimum sanıyordum)
*İmmunoterapi diye bir şey varmış bunu da yeni duydum
*Kafein içeren çay, kahve gibi şeyler ve domates yasak
*Mısır unlu şeyler, mısır taneleri iyi geliyormuş
*YULAF SAMANI da çok duydum hem içilip hem de o bölgeye sürülüyormuş
*Havuç da iyi geliyormuş yine
*Çörek otu yağı tüketimi
*Bir de sarımsağı tuzla dövüp o bölgeye yatmadan önce 3 gün sürüp 3 gün dinlendirerek uyumadan önce kullananların lekelerin geçtiğini söylediğini okudum.

Yardımcı olursanız sevinirim :KK43:

Merhaba;
bende vitiligo var 5 yıldan beri.İlk başta kaşıntı ile diz kapağımın arkasında başladı ama baya bir kaşndı bende bol bol kaşıdım nerden bileyim.Sonra kabardı ve beyazlaşma oldu doktor gittik vitiligo dedi üzüldüm tabi.

Bu saydıklarının hiç birini yapmadım sadece güneş kremini bol kullandım ve doktorun verdiği kremi kullandım fayda ettimi bilmem ama zaten zamanla geri kapanmaya başladı.Zaten bende sonra o beyazlıklara okadar alıştım ki sanki hep benimleymiş gibiler.Şuanda hala gözle görülüyor tabiki.

Bence tek doktorla sınırlı kalmayın ama internette de her önünüze gelen krem ilaç vs. haberlerine inanmayın hepsi yalan.Doktorunuz ne önerirse onu kullanın sonuçta herkesin cilt tipi farklı.

Şimdiden geçmiş olsun diliyorum,annenize saygılar.

Merhabalar..

Annemin yüzünde bu hafta farkettiğimiz hafif açık renk küçük bir alanda renk açılması oldu. Öncesinde kaşındığını ve kabardığını söyledi. Vitiligo olabileceğinden korkmuştuk dr a gitti vitiligo başlamış. Dr sadece bunun tedavisi yok güneşe çıkmayacaksın demiş.

Ben nette şöyle bi araştırma yaptım. Puva tedavisi diye bir şey varmış. Acaba bu yöntemle tedavi görüp sonuç alanlar var mı? Ya da farklı tedaviler? Bitkisel ilaçlar?

Araştırmalarım sonucu bunun aslında bağışıklık sisteminin zayıflamasıyla ortaya çıkabilecek olduğunu, öncelikle onun çözülmesi gerektiğini falan okudum. Çok da bilgim yok açıkçası. Aşağıda yazacaklarımdan herhangi bir tedavi yöntemini uygulayıp sonuç alanlar yazabilirse çok sevinirim.

*PUVA tedavisi
*60+faktörlü güneş kremi(ya bu kremlerden kullanan var mı ben hep 50+ var maksimum sanıyordum)
*Çörek otu yağı tüketimi
*Bir de sarımsağı tuzla dövüp o bölgeye yatmadan önce 3 gün sürüp 3 gün dinlendirerek uyumadan önce kullananların lekelerin geçtiğini söylediğini okudum.

Merhaba;
bende vitiligo var 5 yıldan beri.İlk başta kaşıntı ile diz kapağımın arkasında başladı ama baya bir kaşndı bende bol bol kaşıdım nerden bileyim.Sonra kabardı ve beyazlaşma oldu doktor gittik vitiligo dedi üzüldüm tabi.

Bu saydıklarının hiç birini yapmadım sadece güneş kremini bol kullandım ve doktorun verdiği kremi kullandım fayda ettimi bilmem ama zaten zamanla geri kapanmaya başladı.Zaten bende sonra o beyazlıklara okadar alıştım ki sanki hep benimleymiş gibiler.Şuanda hala gözle görülüyor tabiki.

Bence tek doktorla sınırlı kalmayın ama internette de her önünüze gelen krem ilaç vs. haberlerine inanmayın hepsi yalan.Doktorunuz ne önerirse onu kullanın sonuçta herkesin cilt tipi farklı.

Şimdiden geçmiş olsun diliyorum,annenize saygılar.

Merhabalar.Benim bir yakinimda vitiligo rahatsizligi vardi.Daha cok ellerinde kollarinda ve yuzunde.Bir arkadasi forever diye bir firmanin aloeveradan yapilmis urunlerini onermis.tabi ilk seferde inanmamis.sonra arkadasi kullan eger memnun kalmazsan parani iade edicem deyince almis .Duzenli kullaninca ilk 2 ayda %60 oraninda kaybolmus.daha sonra 6 ayda tamamen yok olmus.ne urun kullandigini sordum hem icten iyilestirici hemde surme urunler verdiler dedi.

cevabınız için teşekkürler ama firmayı google da aratınca dolandırıcı vs yazıları çıkıyor ben güvenemedim açıkcası.. burayı okuyanlar varsa yüzlerine böyle şeyler sürmesinler, kaş yapalım derken göz çıkartmayalım: )

cevabınız için teşekkürler ama firmayı google da aratınca dolandırıcı vs yazıları çıkıyor ben güvenemedim açıkcası.. burayı okuyanlar varsa yüzlerine böyle şeyler sürmesinler, kaş yapalım derken göz çıkartmayalım: )

Burada da bu tur yorumlar oldu.Ama Rakip firmalar birbirini kotulemek icin yorum yaziyorlar.Ayrica doktor diye guvendigimiz kisilerin cogu genelleme yapmiyorum hangi ilac mumessili fazla hediye para verirse size onun ilacini yazmiyor mu?Sizin alerjiniz ve yan etkisi olup olmasina bakiyor mu?ayrica ben arastirdim bu firmanin urunleri ilac degil bitkisel urunlermis ve el altindan satilmiyor.Forever firmasi dunyanin aloe vera ihtiyacinin %90 nini karsilayan kurumsal bir firma.saglik bakanligindan onayli kosher ve helal sertifakasi dahil 5 sertifikasi var.Arastirmak isteyen icin ........com web adresi.Ne yazikki bizde camur at izi kalsin mantigi var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar..

*PUVA tedavisi
*Çörek otu yağı tüketimi

5-6 yıldır vitiligo bende de var. Gitmediğim Doktor ve kullanmadığım bitkisel ilaç kalmadı. Yeni bir ilaç keşfettim. 1 Ayda ciddi azaldı. Vitiligo araştırması yaparken bu siteyi çok okudum. Çözümü bulduğum için hemen üye olup sizlere de aktarmak istedim. İnstagramdan bulduğum bir krem. İsterseniz bilgilerini veririm.

Selamlar bu hastaligi iyileştiren bi ilac biliyorum doktor bi arkadasim kullandı ve kisa surede tedavi oldu ilac her yerde bulunmuyor yanliz bi eczacı yapiyor ilacı kullanmak isterse yardımcı olabilirim.

Ben bilgi almak istiyorum
Selamlar vitiligo hastalığının nasil iyileştiğini biliyorum sanirim bi yağ bir keremden oluşan bitkisel bi urun var urun kıl koklerindeki yedek melanositleri uyarıyor ve yeni pigment üretiyor kullanmak isterseniz yardımcı olabilirim.

Selamlar vitiligo hastalığının nasil iyileştiğini biliyorum sanirim bi yağ bir keremden oluşan bitkisel bi urun var urun kıl koklerindeki yedek melanositleri uyarıyor ve yeni pigment üretiyor kullanmak isterseniz yardımcı olabilirim.
merhaba benim kızım da vitiligo hastası, kipriklerinde beyaz kıllar var. bana da yardımcı olursanız sevinirim

Selamlar bu hastaligi iyileştiren bi ilac biliyorum doktor bi arkadasim kullandı ve kisa surede tedavi oldu ilac her yerde bulunmuyor yanliz bi eczacı yapiyor ilacı kullanmak isterse yardımcı olabilirim.
Selamlar , eczacınızın bilgilerini paylaşabilir misiniz

X