winstonblue'nun başarısı:)

winstonblue

Guru
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2010
90
32
merhaba bayanlar bu uzun bir yazı olacak çünkü benim baya uzun ve inişli çıkışlı bir kilo geçmişim var. çocıkluğumdan beri genelde balık etliydim hep. çok zayıf değildim. boyum 1.64 8. sınıftan sonra uzamadı zaten hiç:KK43:
liseye başlayacağım sene 5 kilo falan aldım yazın ve 70 kilo civarıydım. hazırlık bitti,lise 1e başlarken 74-75 falandım sürekli 2-3 haftalık diyetler yapar ve bırakırdım. tekrar alırdım. lise 2ye başlayacağım yaz 10 günlük bir tatile gittik ve ben orada deli gibi yiyerek kilo aldım yine. tatilden döndüğümüzde annem kardeşim ve beni bir akupunktur uzmanına götürdü.(kardeşim de kilolu) orada tartıya çıktık ve inanamadım 80 olmuştum.ilk defa 8i görmüştüm kilomda. doktor bize glisemik indeks diyeti verdi ve o yaz 1.5 ayda 6 kilo falan verip 74le başladım lise2 ye kendim diyet yapmaya devam ediyordum ama çikolatayı çok çok severim ve küçücük bu bundan bir şey olmaz falan diyerek yiyordum. akşamları da ders çalışırken çubuk kraker yiyordum. ama okul açılalı 1 ay olmuş ben gram verememişim hala! lahana diyetine başladım ve bu direnci kıran o oldu.(seni seviyorum lahana:)) 2 haftada 69a düştüm. ramazan bayramı vardı hatta o zaman akrabalarımız tebrik etmişti hep beni. ve ben daha sonra devam ettim diyetime. evde koşu bandı vardı 2-3 günde bir falan 45dk-1 saat yürüyordum.lise 2 boyunca 65-66 civarında kaldım hep ama kemiklerim ince olduğundan sanırım daha zayıf gösteriyordum hep. 38-40 beden giyiyordum kendime güvenim gelmişti. lise3e başlayacağım yaz yüzmeye ağırlık vermiştim(yüzücüydüm zaten) haftada 6 gün falan antremanım vardı ve vücudum bu spor düzenine alışmıştı. gelelim düşüş noktasına: lise 3e başladık ben yüzmeyi falan bıraktım tabi malum öss. dersane de çok yoğundu. biyoloji hocamız vardı dersanede sürekli 'bu sene diyet falan yapmak yok test çözerken glikoz yakıcaksınız sonuçta' derdi. ben de gaza geldim evet ya benim besine ihtiyacım var falan dedim bir de bütün bir lise 2 boyunca fast-food,çikolata minimuma indirmiştim ve çok özlemiştim. nasıl olsa sınavdan sonra veririm diyodum. bıraktım diyeti... o kadar hızlı kilo aldım ki size anlatamam. şöyle söyleyeyim bi cumartesi dersaneye giderken 38 beden bir beyaz pantolonum vardı onu giymiştim. ertesi hafta cumartesi onu giyecektim yine, düğmesini kapatamadım! o derece yani... bir de inatla tartılmıyordum. korktuğum için. ramazan bayramında akrabalarımız bu sefer kilo almışsın demeye başladı. ama bu daha başlangıçtı malesef ben deli gibi çikolata,pizza yemeye devam ettim. 66 kiloyken giydiğim pantolonlar bacaklarımdan bile çıkmıyordu artık. bir gün,sanırım kasım falandı tartıldım, ve inanamadım 92yi gördüm tartıda daha 17 yaşındaydım. depresyona girdim zaten. ve vermem gereken kilolar o kadar gözümde büyüdü ki bir türlü diyete giremiyordum eskisi gibi. yılbaşında sınıfça bir parti vermiştik kafede. benim giyecek hiçbir şeyim yoktu. sürekli xxl eşofmanlarla dolaşıyordum. annemle alışverişe gittik ve yalnızca 48 beden bir kot alabildim. kabinde o kadar ağladım ki... sonunda össye girdik falan filan... mezuniyet balosuna da zorla gitmiştim. 92 kiloyla... diktirmiştik elbisemi. halbuki lise2de ne hayallerim vardı baloyla ilgili 38 beden çok güzel bir elbise giyecektim... üniversiteye başlayacağım yaz diyet ve spora başladım ama çok veremedim. istanbul'a geldiğimde 84 kiloydum. 1. sınıfta çok fazla diyet yapmadım. zaten yurtta sürekli bir şeyler yiyorduk ama okula giderken çıktığım 15 dakikalık yokuş sebebiyle sanırım 80e düştüm. 2. sınıfta lida kullanmaya başladım ama bıraktım hemen bende çok fazla yan etki yaptı. ev arkadaşım da kullandı benimle birlikte ve o 72den 56ya düştü lida sayesinde resmen kendim dışında herkese faydam vardı:) 3. sınıfa başlayacağım yaz çok da fazla bir şey yapmadım ama 77 kilo olmuştum.şu an 3. sınıfım. geçen hafta lahana diyetine başladım tekrar ve bugün tartıldığımda 73.3ü gördüm yıllar sonra. mezuniyet fotoğrafımı koyacağım buraya istediğim kiloya inince.inanamazsınız. 17 kilo verdiğim için şu an bile çok fark var arada.
hazır bir kez daha bı kırılmayı yaşamışken 55e kadar devam etmeyi düşünüyorum. o zaman resimlerimi de koyacağım. hem 90 kiloda hem 55 kiloda bayanssulusmile

canım seni tebrik ederim guclubacismile inşallah hedefledin kiloya inebilirsin bende yaklaşık 3 aydır diyetteyim 9 kilo kadar verdim daha veremiyorum takıldı kaldı mafoldumben diyete devam yaza incecik girelim tamammıolumunekankayizsmile

Winstonlight winstonblue'yu tebrik eder. :)) En kısa sürede hedefinize ulaştığınızı resimli-resimsiz farketmeden görürüz/okuruz inşallah.

teşekkür ederim arkadaşlar inşallah göreceğim 55 kiloyu. çok azimliyim bu sefer. ev arkadaşımla oturma odasındaki sehpaya bir kase lila stars koyarız hem dekoratif hem atıştırmalık diye. 1 haftadır gözümün önünde duruyo çooook da severim ama 1 tane bile atmadım ağzıma:) ,

lahana çorbası diyeti yaptım ben canım. haşlayıp suyunu içmedim tanelerini de yedim. küçük küçük doğradım lahanayı,nane karabiber ekleyip bol suyla haşladım suyuyla tanesiyle yedim. blendırdan geçirmedim.

bu arada neler yapıyorum yazayım. lahana diyetim bitti malum pazar günü. pazartesi ve salı sabah 1 dilim kepek ekmeği ve bir parça yağsız oeynir yedim.
kahvaltı dışında ekmek yemiyorum. öğlen sebze yemeği. 1 tabaktan biraz daha az. tuz koymadan ve 1 yemek kaşığı zeytinyağıyla pişirdim. akşam meyve yada yağsız sütle yapılmış müsli. okulda isem meyve yedim.
dün öğlen 3 tane köfte ve 1 kase yoğurt yedim.

en önemli püf noktası ise saat 18.00 den sonra hiçbir şey yemiyorum. kesinlikle çok etkisi var. akşamları beşi bir arada çay içiyorum. günde 2 fincan falan şekersiz nescafe içiyorum. 2 gündür sabahları ılık suya elma sirkesi ve bal karıştırıp içiyorum.
bu benim kendimce yaptığım diyet ama lahan çorbasında verdiğim hıza yakın bir şekilde veriyorum kilolarımı. pazartesi de yazacağim tekrar 1 haftada ne kadar kilo verdiğimi.

önemli olan gerçekten istemek arkadaşlar. benim ev arkadaşım aşırı zayıf olduğu için sürekli bir şeyler yiyip kilo almaya çalışır. dün mantı yapmıştı, çooook severim ama tek bir tanecik bile yemedim. çünkü 36 beden olmayı çok istiyorum!

lahananin icine baska bise gelmiyomu=?sadece nane ve karabibermi?
1. her ögün onumu yiyosun?
2. icine naneden karabiberden baska bise geliyomu???
3. en fazla ne kadar yenilebilinir? yani 1 2 hafta araliksiz yapilabilinirmi yada ara mi vermek lazim????

lahananin icine baska bise gelmiyomu=?sadece nane ve karabibermi?
1. her ögün onumu yiyosun?
2. icine naneden karabiberden baska bise geliyomu???
3. en fazla ne kadar yenilebilinir? yani 1 2 hafta araliksiz yapilabilinirmi yada ara mi vermek lazim????

valla soğan,kereviz falan katan da var ama ben böyle yaptım. lahana diyeti başlığından ayrıntılı bilgi alabilirsin. ben 1 öğünde bu çorbadan yedim sadece diğer öğünlerde o gün hangi besin grubu varsa ondan. örneğin 1. gün sadece meyve. 2. gün sadece sebze. ben o başlığı komple okudum, 3 ay aralıksız yapan da var,2 ayda 1 yapanda... diyet 1 hafta sürüyor.

bu sabah 72.4 gördüm tartıda 100 gr vermişim sadece moralim bozuldu. dün fındık fıstık yemiştim 1 avuç falan,hemen göstermiş etkisini.ufff ohaoldumsmile

nasıl yaaaaaaaaaaaaa?
72.8 gördüm bugün. bu kadar sıkı diyete nasıl 400 gram alabilirim kafayı yiycem. ağlayabilirim şu an:gitme:

canım sen sürekli tartılıosun sanırım yediğin bi avuc bişiden hemen kilo alınmaz hergün tartılıosan en azından haftada bi tartıl hatta bence ayda 1 ben öle yaptım cünkü en ufak oynamalar stres yaratıo vücut kortizon salgılıomus ve kilo aldığını zannediosun ve eğer kafanda belli bi rakam varsa sürekli tartıldığın için onun altına bile düşemezsin bırak az tartıl en son belkide kafandaki rakamın altını görürsün nacizane önerim bu

başarılar diliyorum tatlım azmine hayran kaldım inan..inşallah bi gün istediğin ölçülere ulaştığını okuruz

canım sen sürekli tartılıosun sanırım yediğin bi avuc bişiden hemen kilo alınmaz hergün tartılıosan en azından haftada bi tartıl hatta bence ayda 1 ben öle yaptım cünkü en ufak oynamalar stres yaratıo vücut kortizon salgılıomus ve kilo aldığını zannediosun ve eğer kafanda belli bi rakam varsa sürekli tartıldığın için onun altına bile düşemezsin bırak az tartıl en son belkide kafandaki rakamın altını görürsün nacizane önerim bu

haklısın sanırım. bugün gerçekten acayip canım sıkkındı gün boyu. ama strese yenilip diyetimi bozmadım! takılıcak takılıcak gidicek illa ki:)
ama haftada 1 tartılma işini becerebilir miyim bilmiyorum. sabah kalkınca ilk aklıma gelen "acaba kaç kilo oldum?" :icecream:

başarılar diliyorum tatlım azmine hayran kaldım inan..inşallah bi gün istediğin ölçülere ulaştığını okuruz

inşallah canım. ah bi ineyim 55e fotoğraflarla donatıcam burayı motivasyon deposu yapıcam herkesiolumunekankayizsmile 90 kiloda fotoğrafım da var,80 kiloda da,72 kiloda da... 55te neden olmasın ki:lepi:

inşallah canım. ah bi ineyim 55e fotoğraflarla donatıcam burayı motivasyon deposu yapıcam herkesiolumunekankayizsmile 90 kiloda fotoğrafım da var,80 kiloda da,72 kiloda da... 55te neden olmasın ki:lepi:

evet canım neden olmasın..biraz sabır ve biraz azim olduktan sonra olmaması için hiç bi engel yokopuyorumnanaktan

71.5 :)

bu arada arkadaşlar deneyimlerime dayanarak söylüyorum. günlük kalorinizi ne kadar az tutarsanız o kadar az kilo veriyorsunuz. hani 72.6da takılmıştım ya, biraz daha fazla yemeye başladım. 1-2 sabah yumurta yedim mesela, öğle-akşam arası 1 değil 2 elma yedim hatta bazen activia da yedim ve kesinlikle aç kalmayınca daha kolay veriliyor. bu arada kabızlık şikayeti olanlara avtivia yı önerebilirim. ben içine 2 tatlı kaşığı müsli koyarak yedim.

kan şekerini düşürmeden kilo vermek önemli olan
vucudu yoksun bırakınca gelen besini depalıyo
bende 6 dan sonra bişi yemeiyorum 2 günüm
ama ben normal yemek yapıp yiyorum emziriyorum çünkü bebeğimi

6dan sonra yememek çok farkettiriyo gerçekten ben bugün 14.00 de karışık zeytinyağlı tabağı yedim. 3te bir tane küçük cornettonun dondurmasını yedim sadece külahını bıraktımzemuszemus sonra vicdan azabı oldu onlar bana daha da yemedim

X