Wir lernen deutsch / Almanca

Hayırlı olsun konun Canım
Bir dönem Almanca dersleri aldım, devam etmek istiyorum. Şuan başka dillere odaklanmış olsam da ufak tefek devam ediyorum. Ben şuan katkıda bulunacak seviyede değilim ama seni takip edeceğim :)

• Hässlich -çirkin
  • Schlank-zayif
  • Mutig- cesur
  • Geduldig-sabirli
  • Ungeduldig-sabirsiz
  • Sogar-bile
  • Danach -sonra
  • Der Termin - randevu
  • Wiederholen-tekrarlamak
  • Haben -sahip olmak
  • Ruhig -sessiz
  • Versuch-deneme
  • Versuchen -denemek
  • Suchen -aramak
  • Rufen -çaģirmak
  • Anrufen -telefonla aramak , telefon etm.
  • Schon - çoktan
  • Ich bin unterwegs-yoldayim

Hangi dillerle ilgileniyorsun ?
Tesekkurler:) konuma tek ilgi senden geldi:KK66:

Farkedecek birileri olacaktır ilerleyen Zamanlarda :) Ağırlıklı olarak İspanyolca ile uğraşıyorum şuan. Bunun yanında Lehçe,Korece gibi daha spesifik dillerle de ilgileniyorum. Ama bu kelimeleri de bir yerlere not edip çalışsam fena olmaz, çok seviyorum dil öğrenmeyi :) Almanya'da mı yaşıyorsunuz?

Farkedecek birileri olacaktır ilerleyen Zamanlarda :) Ağırlıklı olarak İspanyolca ile uğraşıyorum şuan. Bunun yanında Lehçe,Korece gibi daha spesifik dillerle de ilgileniyorum. Ama bu kelimeleri de bir yerlere not edip çalışsam fena olmaz, çok seviyorum dil öğrenmeyi :) Almanya'da mı yaşıyorsunuz?
Evet . Alamcayi ögrenmek zorundayim ve sevmeye calisiyorum:KK70:
Ne guzel dil ögrenmek keyiflidir. Sanirim ingilizceyi biliyorsunuz. Öyleyse ispanyolca size cokcok kolay gelir. Ogrenmesinjn zevkli ve kolay oldugunu duyuyorum. Lehce ve Korece icin sadece wow diyorum :KK52::KK66:

bana kalırsa fazla gibi..sen bilirsin tabi
mesela ben iilk ingilizce öğrenirken günde 2-3 kelime ezberlerdim anlamları ve okunuşları dahil sonra cümle içinde kullanılan kalıplara bakardım

ayy ispanyolca bi ara bende çalıştım :) nedense çok hoşuma giderdi
korece de geçen sene başladım ama alfabesi zorladı beni :KK43:

mesela ben iilk ingilizce öğrenirken günde 2-3 kelime ezberlerdim anlamları ve okunuşları dahil sonra cümle içinde kullanılan kalıplara bakardım

aslinda ben de farklilik yapmak istiyorum. Yeni ögrendigim deyim ve cümle kaliplarini yazmaya baslicam. Sizin dil ögrenmek icin uyguladiginiz yöntemler nerlerdi peki?

aslinda ben de farklilik yapmak istiyorum. Yeni ögrendigim deyim ve cümle kaliplarini yazmaya baslicam. Sizin dil ögrenmek icin uyguladiginiz yöntemler nerlerdi peki?
dinleme yapmanı tavsiye ederim..ve dediğim gibi günde 2-3 kelime yeterli bence çünkü 10 kelimeyi unutmak daha kolaydır..birde öğrendiğin dili sevmen lazım :)

dinleme yapmanı tavsiye ederim..ve dediğim gibi günde 2-3 kelime yeterli bence çünkü 10 kelimeyi unutmak daha kolaydır..birde öğrendiğin dili sevmen lazım :)
Sev sev sev seviyorum :KK70:
Tv hep acik faydasi oluyordur umarim. Kitap da okuyorum. Ama konusurken gig diye kaliyorum. :KK34:
Emek harcamadan olmjyormus gercekten. Imkansiz gibi geliyor bazen Almancayi ogrenemk

:KK42:
Evet . Alamcayi ögrenmek zorundayim ve sevmeye calisiyorum:KK70:
Ne guzel dil ögrenmek keyiflidir. Sanirim ingilizceyi biliyorsunuz. Öyleyse ispanyolca size cokcok kolay gelir. Ogrenmesinjn zevkli ve kolay oldugunu duyuyorum. Lehce ve Korece icin sadece wow diyorum :KK52::KK66:

Evet İngilizcem iyi şuan. Aynen dediğiniz gibi ingilizceden sonra çok zevkli geliyor İspanyolca ve Almancada İngilizceye benzediğinden kolay öğrenebilirim gibi geliyor. :) ama önce İspanyolca tamamlamam gerek :) Lehçe hiç bulaşılmaması gereken bir dil bence :KK70: ama Polonya'da okudum 1 sene o nedenle devam etmek istiyorum.
Sürekli Almanca konuşulan bir yerde olduğunuzdan kısa sürede hakim olursunuz eminim :) Şanslısınız :)

Evet çok zevkli bir dil kulağa çok hoş geliyor değil mi :) asil yani. Ben de 1 sene ders almıştım ama bırakmıştım şimdi kaldığım yerden devam.
Korece alfabesi kesinlikle zorlayıcı ama dizileri,filmleri derken zorlanarak da olsa çok severek ilgileniyorum. Hepsinden yarım yarım işte :KK70:

Bu arada benim size önerim öğrendiğiniz kelimeleri renkli kağıtlara yazıp evin her köşesine asmanız. Ben İngilizce sınavlarına bu şekilde hazırlanmıştım ve şimdi o kelimeleri hiç unutmadım. Buzdolabı,gardolap,masa hatta lavabodaki dolaba kadar yapıştırmıştım. Öğrendikçe değiştirdim. Çok etkili oluyor. Bir dili anladıktan sonra geriye kalan şey bol bol kelime öğrenmek.

Bu arada benim size önerim öğrendiğiniz kelimeleri renkli kağıtlara yazıp evin her köşesine asmanız. Ben İngilizce sınavlarına bu şekilde hazırlanmıştım ve şimdi o kelimeleri hiç unutmadım. Buzdolabı,gardolap,masa hatta lavabodaki dolaba kadar yapıştırmıştım. Öğrendikçe değiştirdim. Çok etkili oluyor. Bir dili anladıktan sonra geriye kalan şey bol bol kelime öğrenmek.
Cok eglenceli olur denicem

X