Doğal Saç Bakım Kürleri Yağlı saçlar için..

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

Tikkabilla

Lupilup!
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2009
18.679
24.176
Benim derdim saçlarımın yağlı olması.. Çok çabuk yağlanıyor.. :KK43: Yıkadığımın 2. günü tamamen yağlanıyor. Yapabileceğim bir bakım var mı? Biliyorsanız önerilerinizi bekliyorum.

aynen benim de böyle bir sorunum var yıkıyorum ertesi günü tamamen yağlanıyo üstelik yağlı saçlar için olan bütün şampuanları tek tek kullandım..

benimde öyle artık hergün saç yıkamaktan kafam aşınıcak diye korkmaya başladım resmen hatta benim yıkadığımın 2. gününden önce başlıyo yağlanmaya

Saçlar neden yağlanır?

Yağlı saç diye bir şey yoktur, aslında saçlı deri yağlıdır ve bu yağ saçları da yağlandırır. Düz saçlı kişilerde saçlı deriden salgılanan yağ gün içinde saçlara hızla yayılır, fakat çok kıvırcık saçlı kişilerde yağ saçlara doğru az yayılır.
"Yağlı bir saç için en etkili bakım ürünü elma sirkesidir. Saçlarınızı yıkadıktan sonra son durulama suyunuza bir çay bardağı kadar elma sirkesi karıştırırsanız saçlarınızın daha parlak ve daha az yağlanan bir yapıya kavustuğunu göreceksiniz.
Bir diğer öneri ise Limon durulaması; yağlı saçlar için 1 limonun ince rendelenmişkabuğu ve 1 tatlı kaşığı dolusu incekıyılmış ıhlamur, yarım litre soğuk suya eklenir ve kaynama derecesine kadar ısıtıldıktan sonra 10dakika demlenmeye bırakılır ve süzülür. 8 limonun suyu ile birlikte, hepsi bir şişeye veya kavanoza aktarılır ve çalkalanarak 2 gün bekletilir. Saçlar yıkandıktan sonra, 1 litreılık durulama suyuna, şişedeki sıvının 1/8bölümü eklenir ve durulama yapılır.

Saç bakımı ve temizliği; saçın yağlı ve kuru oluşuna, kalınlığına hatta rengine göre değişir. ayrıca saçın özelliklerine göre sabun veya şampuan kullanmakgerekir. Bugün size saçları yağlı olanların kolayca hazırlayıp kullanacakları 2 formül vermek istiyoruz.
- 1 litre suya 1 tutam kekik ve 1 tutam sedir konur. 10 dakika kaynatıldıktan sonra temiz ve ince birtülbentten süzülür. Suyuna, 1 su bardağı limonsuyu ilâve edilip, saç dipleri ovularak yıkanır. Haftada 2 kere tekrarlanır.
- 1 litre suya; 1 avuç kekik konur. 5 dakika kaynatıldıktan sonra temiz ve ince bir tülbentten süzülür. Saçlar ve dipleri bu suyla iyice ovulduktan sonra 1 saat bekletilir. Sonra, ılık su ve kükürtlü sabunla yıkanır.

1) şampuanına karbonat karıştır. ama bu saç rengini açıyor zamanla dikkat et.

2) şampuanına toz kil karıştır.

*bu şampuan kremsiz olmalı limonlu, kremsiz blendax tavsiyemdir.
*sıcak suyla değil ılık hatta soğuk suyla yıka mümkünse.
*saç kremini diplere değdirme.
*iyice durula.
*karbonattan ziyade kili tavsiye ederim çook etkili.

kızlar ben elma sirkesini denedim duruladıktan sonra elma sirkesini bütün saçıma döktüm bekledim biraz ve yıkadım yeniden. hem saçlarımı çok fazla ve parlak gösterdi. üstelik 4. günüm bugün nerdeyse hala yağlanmadı =)

1) şampuanına karbonat karıştır. ama bu saç rengini açıyor zamanla dikkat et.

2) şampuanına toz kil karıştır.

*bu şampuan kremsiz olmalı limonlu, kremsiz blendax tavsiyemdir.
*sıcak suyla değil ılık hatta soğuk suyla yıka mümkünse.
*saç kremini diplere değdirme.
*iyice durula.
*karbonattan ziyade kili tavsiye ederim çook etkili.
saçların rengini açıyor derken sarartıyormu karbonat? bi de toz kil saça yapışıp kalmaz dimi :))

kızlar benim de saçlarım çok çabuk yağlanıyordu genelde 2 günde 1,bazen de her gün yıkamak zorunda kalıyordum elma sirkesini de denicem ama ayrıca ben blendaxın yeşil çay özlü şampuanını kullanmaya başladım onun da baya bi etkisini gördüm bir de kızlar saç çok katlı olduğunda da çabuk sönüp yağlanıyor bilginize zemuszemus

bu elma sirkesini çok duydum ama tam olarak nasıl kullanıldığını bilmiyorum bilen varsa cvp yazsın lütfen saçlarımı hergün hatta bazen günde iki kere yıkamaktan bıktııııımmm:KK43:

benim saçlarım kuru, o yüzden bol krem kullanıyorum , o zamanda iyi durulayamıyorum bu defada mat görünüyor saçlarım. bende son durulama suyuna elma sirkesi katıyorum. Banyoda sürekli bir şişe elma sirkesi bulunduruyorum. Son durulamaya gelince göz kararı döküyorum elma sirkesini bir çay bardağının yarısı kadar falan diyeyim tahminen. hem parlak oluyor hemde çok temiz oluyor ve geç yağlanıyor. sadece saçlarımı diil bütün vücudumu elma sirkeli su ile duruluyorum :1closedeyes:

kızlar elma sirkesini son durulama suyunuza katıyorsunuz
zaten durulama suyu bir daha durulamıyorsnuz ve bekletmiyorsunuz

ayrıca arkadaslar sirke kepeğide engelliyor
kepeği olan arkadaslarda kullansın
kesin çözüm

X