Bebek Beslenmesi yagmuru emzige alıstıramıyorummm

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

yasemin38

jasjassssssss
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2007
152
1
43
merhaba arkadaslar...kızımın 3 ayı bitmek uzere ama hala emzige alıstıramadım..2 ay sonra ise baslıycam ve yagmurun cok guclu emme gudusu var.ya elini emiyor ya beni emzik gibi kullanıyor.ben ise baslayınca cok zorlanıcaz...ne yapabilirim sizce?

Emzik iyi bi şey değil ki canım,damakta,ilerde dişlerde,sonra bademcikte ve boğazda bakteri toplanması gibi sorunlar yaşatıyor.Doktoruyla görüşmedin mi bu konuyu,o ne tavsiye etti?

Bende emziğe alışmaması daha iyi diyenlerdenim benim yeğenimde sadece uyurken alıyor onun dışında ağzından atıyor annesi varken yanında emzik niyetine annesini kullanıyor buarada 5,5 aylık ve daha yeni başladı bana kalırsa fazla alışmamalı yalancı memeye.

bebegimin 3.ayı bitmek uzere.doktorda tavsiye etmiyo ama elini emmesi iyimi sizce..hem ben artık her istediğinde onu emziremeyeceğim.bu guduyu nasıl bastıracak

canım bırak elini emsin daha iyi bende senin gibi çalısıyorum ve bebğimi emziğe alıstırmakta çok zorlandım ve alıstı sadece 1 ay verdim daha sonra bıraktırdım çünkü hemen mikrop kaptı ne kadar temiz tutmaya çalıssamda emzikten geciyodu simdi bebeğim 3 aylık oldu ve emzik emmiyo

ama genede alıstıracağım diyosan ben bebeğimi sekerli suyla alıstırdım emziğin üstüne 1 kaç damla döktüm ağzına verdim öyle öyle alısmıstı ama artık emzik bizim hayatımızde yokkk

benim oğlumda emziğe 4 aylıkken alıştı.şimdide emziğini oyuncak gibi kullanıyor.doktor 2 yaşına geldiğinde kendiliğinden bırakır dedi.şimdiki emzikler damaklı oldukları için de sağlığa zararları yokmuş.bence gönül rahatlığıyla kızına emziğe alıştırabilirsin.

bebeklere 2 yaşına kadar emzik verilmelidir(bakınız çocuk psikolojisi-prof.dr.Atalay Yörükoğlu)
bebeklerde güçlü bir emme istegi var ve emzik temiz tutulduğu sürece zararı yok.duygusal gelişimine de katkısı var.bebeğim hemen aldı emziği.doyduktan sonra uykuya emzikle dalıyor.
çeşitli emzikler denedin mi canım.göğsüne benzeyeni,damaklı olanı vs...

ben hepsini denedim..gogsume benzeyeni 4 gün falan emdi,simdi onuda istemiyor..bu aralar battaniye ve kıyafetlerine taktı...o kadar ozeniyoruki emzik emen bebeklere...

Benim 3 çocuğum almadı emziği.Bir tanesi de bir yaşını bitirene kadar emdi.Onu da ben bıraktırdım.çünkü ağlamasına da fayda etmedi,kendini oyalamasına da!...

benim oglusum 3 ay emdi emzigi daha sonra kendisi istemedi. Parmak emmeye gelince onu cogu bebek yapiyor ve daha sonra birakiyorlar. Bebislere ne versen emerler kitliktan cikmis gibi benimki cenemi, yanagimi, kolumu yakalasa hemen emmeye baslardi. :emir_bebek: .

slm benim oğlumda ilk bir ay uğraştım ama almadı ama alması gerkiyordu çünki durmuyordu.bende ucuna reçel kordum ama toplu iğne başı kadar minik bir reçel damladı
oğluşum ondan sonra 1 yaşına kadar kullandı ve kendi isteği ile bıraktı.dişlerde hiç bir sorun yok inci gibiler maşallah.yanlız damaklı ve silikon emzikten başka çeşit emzik kullanmanızı hiç tavsiye etmem.biberon başlıkları içinde aynen geçerli bu tavsiyem.

Bencede emziğe alışmaması iyi.Zaten giderek emme içgüdüsü azalacak daha rahat edersin.Sonra bıraktırması çok güç oluyor ve birçok problem yaratıyor.

ya benim bebişimde 15 günlük ve memeyi kavrama problemi vardı emzik verdim ve şimdi memeyi daha iyi kavrıyor ben çok faydasını gördüm emzik öcü değil bence de hem şimdiki emzikler gerçektende çok iyiler

güzelim ne kadar uğraşırsan uğraş istemiyorsa asla yalancı memeye alışmaz çocuk benim kızıma şekere sokup veriyordum şekerini emdikten sonra memenin tadını alınca ööğğğkkkk diyip atıyordu, bence alışmasında bir çok sorunuda beraberinde getiriyor yalancı meme

merhabalar canım bende aynı şeyi yaşadım benim kızım doğduktan sonra 4 ay uğraştım ama şükür şimdi emzik emiyo bence sütünü bi bardağa sağ sonra emziği içine batır ver ağzına elinle tut uyuturken canım biraz zor oluyo ama sonucu güzel bence emzik tam bi susturucu :Roflol:

not.sütünü günlük sağ taze olsun
allah yardımcın olsun canım annelik zormuş insan anne olunca anlıyo ama her şeye değer benim kızım 1 haftadır bana anne diyo harika bi duygu inşallah bu duyguyu herkez yaşasın :emir_bebek:yerimseniben

X