Yakın arkadaşım ve misafirlik

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Tahin Helva Tahin Helva bir sizle bana tuhaf gelmiş herhalde misafir karı kocanın gündüz uykusu. :KK53: :KK70:
Misafirlikte oldukları için karı koca bebek uyurken uyumaları normal değil, ama onlar bebek uyanmasın ses olmasın diye uyumayı tercih ediyorlar. Eğer hasta yada çok uykusuz değillerse uyumalarini bana saygısızlık olarak görürüm. Madem bebeğinin rutinine bu denli dikkat ediyordun başkasının evine hemde 3 aylık taze annenin evine yatılı kalmaya gitmeyecektin arkadaş

Misafirlikte oldukları için karı koca bebek uyurken uyumaları normal değil, ama onlar bebek uyanmasın ses olmasın diye uyumayı tercih ediyorlar. Eğer hasta yada çok uykusuz değillerse uyumalarini bana saygısızlık olarak görürüm. Madem bebeğinin rutinine bu denli dikkat ediyordun başkasının evine hemde 3 aylık taze annenin evine yatılı kalmaya gitmeyecektin arkadaş
Diğer üyeler de bana tepki gösterdi ancak anlamadıkları nokta bu sanırım. Çocuk gece uyanmadan uyumuş. Tekrar o çocukla gündüz uykusuna yatmak tuhaf, elbette gece sorun olsa uyumasalar gözüme batmaz.

4 gün kaldılar.
Çokmus ,ben şuna bakardim yayılıp kaliyolarmi yoksa size destek oluyolarmi ? Alışveriş yapıp gelip hadi bugünde bunu pişirelim dedilermi ? Oturup herşeyi bekliyolarmi? Evde hergun iş yapiliyor çünkü banyo temizleme , elektrik supurge, bulaşıklar v.s. Destekmiydi?

Diğer üyeler de bana tepki gösterdi ancak anlamadıkları nokta bu sanırım. Çocuk gece uyanmadan uyumuş. Tekrar o çocukla gündüz uykusuna yatmak tuhaf, elbette gece sorun olsa uyumasalar gözüme batmaz.
Misafirleriniz gitti mi ? Kaç gün kaldılar ? Onlar uyurken siz ne yaptınız ?

3 aylık bebek gece daha çok uyanır , hala lohusa sayılırsınız , dktrlar 12 aya kadar bu şekilde söylemişti bana. Kimse yeni anneyken yatılı misafir kolay kolay kabul etmez , insan kendi kardeşini bile desteği olmayacksa istemiyor, arkadaşlığınizi bozmayin ama sizde ona dert yanin

Çokmus ,ben şuna bakardim yayılıp kaliyolarmi yoksa size destek oluyolarmi ? Alışveriş yapıp gelip hadi bugünde bunu pişirelim dedilermi ? Oturup herşeyi bekliyolarmi? Evde hergun iş yapiliyor çünkü banyo temizleme , elektrik supurge, bulaşıklar v.s. Destekmiydi?
Bulaşık konusunda yardımcı oldu. Takıntılarından başka işe bakamadı desem yeri. En son kendi ütüsünü bile yapıp gitmek istedi.

Tahin Helva Tahin Helva bir sizle bana tuhaf gelmiş herhalde misafir karı kocanın gündüz uykusu. :KK53:
Asıl bebekli ve dinlenmeye ihtiyacı olan da konu sahibi üstelik. Misafir çiftin çocuğu 1 buçuk yaşındaymış. Çocuk uyuyorken arkadaşınla bir sohbet edersin, beraber yemek yaparsın, küçük bebeği var diye. Nereden baksam enteresan yani. 😬

Asıl küçük bebekli ve dinlenmeye ihtiyacı olan da konu sahibi üstelik. Misafir çiftin çocuğu 1 buçuk yaşındaymış. Çocuk uyuyorken arkadaşınla bir sohbet edersin, beraber yemek yaparsın, küçük bebeği var diye. Nereden baksam enteresan yani. 😬

Bir de ısrarla yatılı misafirliğe gelmek isteyen karşı taraf olmuş; çok ilginç.

Neyse konu sahibine de ders olmuş oldu.

Asıl küçük bebekli ve dinlenmeye ihtiyacı olan da konu sahibi üstelik. Misafir çiftin çocuğu 1 buçuk yaşındaymış. Çocuk uyuyorken arkadaşınla bir sohbet edersin, beraber yemek yaparsın, küçük bebeği var diye. Nereden baksam enteresan yani. 😬
İnanın yardım etsin gibi bir beklentim de yoktu. Her işimi kendim yapmaya alışığım. Eşimde çok yardımcı olur. Misafire özgürlük tanımıyor gibi anlaşıldı ama mesele bence misafirin tuhaf davranması bizim hayatımızı etkilemesi.

Bir de ısrarla yatılı misafirliğe gelmek isteyen karşı taraf olmuş; çok ilginç.

Neyse konu sahibine de ders olmuş oldu.
Kendisi de ders almıştır inşallah. tek benim çocuğum yok dünyada, ne benim ne onun çocuğu için hayatı durduramayız. hareketleri öyle gibi geldi o beni gerdi.

İnanın yardım etsin gibi bir beklentim de yoktu. Her işimi kendim yapmaya alışığım. Eşimde çok yardımcı olur. Misafire özgürlük tanımıyor gibi anlaşıldı ama mesele bence misafirin tuhaf davranması bizim hayatımızı etkilemesi.
İlk defa böyle tuhaf bir misafirlik duyuyorum. Evlerinde yatıp, dinlenselermiş ; sizi de yormasalarmış.

Kendisi de ders almıştır inşallah. tek benim çocuğum yok dünyada, ne benim ne onun çocuğu için hayatı durduramayız. hareketleri öyle gibi geldi o beni gerdi.
Niye ders alsın ki. Kadın kendi evinde, tatilde ne yapacaksa aynılarını yapmış. Burada mağdur olan, tatili zehir olan sizsiniz.

Merhabalar. Buraya abartıyor muyum diye yine bir şans vermek amacıyla yazıyorum. Yakın arkadaşım ailemin yaşadığı şehirde bense başka şehirde yaşıyorum, evliyim. Arkadaşımda evli ve bir çocuğu var. Bayramda bize gelmek istediklerini söylediler. Biz hasta olduk önce iptal ettik sonra daha ileriki bir gün geldiler. Arkadaşım çocuğuna çok düşkün ya da abartıyor bilmiyorum. Sürekli kızımın uyku saati, ek gıdası diye ortada dolanıyor. Benim bebeğim henüz 3 aylık ve hastalık geçirdik, gelmiş bana kendi çocuğunun dişini, yeme düzeninin bozulduğunu vesaire anlatıyor. Bebeği gündüz uyuduğunda eşiyle beraber onlarda yatıyor, akşamları da bebekten 2 saat sonra falan yatıyorlar. Tuhafıma gitti buraya vakit geçirmeye gelen insan bu kadar çabasız olur mu? Binamızda ses olduğunu söylemiştim bir gün geldi ve balkonda argo bir şekilde “bu … kim ses yapan” dedi. Dışarı çıkalım diyoruz öğlen uykusundan sonra çıkalım diyor. Buda öğlen 4 civarı oluyor. Kendi çocuğu uyuyunca ses yapmıyor benim bebeğim uyurken biraz dikkatsiz olabiliyor. Arayı açmaya karar verdim ama haksızlıkta etmek istemiyorum. Bebeğim küçük diye mi onu anlayamıyorum sizce?
Ben bebegim kucukken degil sehir disinda bir arkadasimda kalmak, kendi aileme bile gidip kalmadim bebegin duzeni bozulmasin diye. Madem cok dikkat ediyorlar uyku vs saatlerine o zaman evlerinden disari cikmayacaklar. Kimse kimsenin cocuguna gore yasamak zorunda degil

Tahin Helva Tahin Helva bir sizle bana tuhaf gelmiş herhalde misafir karı kocanın gündüz uykusu. :KK53: :KK70:
Yok ya bana da garip geldi..
Akraba da değil bunlar konu sahibinin belli ki çok yakın değil sadece pinpirikli arkadaşı..

Arkadaşı, bana aşırı rahat, düşüncesiz geldi..

Sanki Otele gelmişler ev sahibiyle sohbet yok, gezmek yok eve tıkılmaya gelmişler. Madem öyle evlerinden çıkmasalardı..

o kadar küçük bebekle ve gidecegim evin de küçük bebeği varsa asla yatılı gitmem. bu hem bana ve bebeğime eziyet hem karşı taraftaki bebekli ev sahibine. ev sahibi sabaha kadar bebek emzirirken sabah kalkıp bana kahvaltı hazırlamak zorunda değil. ben böyle yatmalı kalmalı misafirliklerden hic hoşlanmam. o sebeple ben gitmezdim. gittiysem de bebeğim uyurken kafayı vurup yatamazdim. bir işin ucundan tutardım mutlaka.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X